Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Gazecie Telewizyjnej pojawiło się ciekawe ogłoszenie, informacja*:

 

" Szanowni Czytelnicy,

pandemia koronawirusa spowodowała, że odwołano lub przełożono (na jesień albo na przyszły rok) wszystkie imprezy sportowe łącznie z igrzyskami olimpijskimi i EURO. Nie ma więc żadnych transmisji sportowych, bo nie ma czego transmitować. Szczegółową informację o wszystkich odwołanych ligach, turniejach, wyścigach itd. zamieściliśmy tydzień temu. 

Dlatego dopóki sytuacja w jakiś sposób nie wróci do normy, nie będziemy publikować rubryki SPORT NA ŻYWO.

 

W związku z brakiem wydarzeń program stacji sportowych, który drukujemy obok, składa się wyłącznie z powtórek starych imprez sportowych albo pozycji typu magazyn. 

Do ostatniej chwili nie wiadomo, jaki ten program naprawdę będzie. Po wysłaniu gazety do druku (pracujemy z tygodniowym wyprzedzeniem) nie mamy już wpływu na treść programu, a stacje zmieniają go na bieżąco.

 

Dlatego od następnego numeru "Wyborczej TV" dopóki sytuacja się nie unormuje - nie będziemy zamieszczać stron z programem sportowym.

 

Na razie ciekawe filmy, seriale, dokumenty o sportowcach i tematyce sportowej będziemy polecać na stronach z naszymi rekomendacjami przy poszczególnych dniach tygodnia. 

 

Dziękujemy za zrozumienie"

 

Myślę, że czytelnicy np To i Owo już mogli zauważyć zmiany. Przed programem w kalendarzyku kibica znajdują się powtórkowe audycje, a zamiast jednej kolumny na proponowane transmisje sportowe w dwustronowej sekcji z opisami przed programem na dany dzień tygodnia jest kolumna z propozycjami audycji, filmów itd familijnych. W Tele Tygodniu też są zmiany z tym związane, z tego co wiem.

 

Co myślicie o zastosowanym zabiegu w związku z nieszczęsną epidemią koronawirusa? Myślę, że niestety to jest konieczny zabieg, bo po co ma być drukowany program stacji sportowych, skoro tam są tylko magazyny i powtórki po odwołaniu prawie wszystkich (albo wszystkich, nie wiem) imprez sportowych. W Wyborczej TV sekcja sportowa i tak ma dwie strony, także dla niektórych to może być mała strata, ale w np To i Owo jest 5 kolumn dla stacji sportowych w listingu - to jest dużo, a nie wiem, czy ma sens drukowanie ramówek stacji sportowych na czas pandemii koronawirusa. 

 

* - musiałem wprowadzić kilka zmian (tylko w wielkości niektórych słów), bo mam świadomość, że nie można dużymi literami pisać, tak samo jak czerwonym kolorem dla zwykłych użytkowników, dlatego wolałem napisać małymi literami, natomiast jak się coś trafiło napisane dużymi literami, to proszę o wyrozumiałość. Starałem się jak najdokładniej odwzorować to ogłoszenie. Z drugiej strony wiem, że mogłem zdjęcie zrobić, ale mam aparat słabej jakości, a swojego chomika, gdzie musiałbym wstawić zdjęcie, nie chcę reklamować. To nie jest reklama, spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gierek napisał:

Co myślicie o zastosowanym zabiegu w związku z nieszczęsną epidemią koronawirusa? Myślę, że niestety to jest konieczny zabieg, bo po co ma być drukowany program stacji sportowych, skoro tam są tylko magazyny i powtórki po odwołaniu prawie wszystkich (albo wszystkich, nie wiem) imprez sportowych. W Wyborczej TV sekcja sportowa i tak ma dwie strony, także dla niektórych to może być mała strata, ale w np To i Owo jest 5 kolumn dla stacji sportowych w listingu - to jest dużo, a nie wiem, czy ma sens drukowanie ramówek stacji sportowych na czas pandemii koronawirusa. 

 

 

Przecież niektóre kanały mają bardzo ciekawą teraz ofertę, nawet mimo braku meczów na żywo, np. taki Eleven 1 i 2 jest wypełniony klasycznymi meczami i wyścigami, także tymi z początku XXI wieku, bardzo dużo ciekawych filmów i seriali dokumentalnych. Problem jest tylko jeden, nie wiem jak gdzie indziej, ale w To & Owo TV aktualna ramówka Eleven jest tylko na weekend, potem jest taka jaka miała być gdyby nie odwołano zaplanowanych meczów i wyścigów.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.04.2020 o 12:38, Gierek napisał:

Co myślicie o zastosowanym zabiegu w związku z nieszczęsną epidemią koronawirusa? Myślę, że niestety to jest konieczny zabieg, bo po co ma być drukowany program stacji sportowych, skoro tam są tylko magazyny i powtórki po odwołaniu prawie wszystkich (albo wszystkich, nie wiem) imprez sportowych. W Wyborczej TV sekcja sportowa i tak ma dwie strony, także dla niektórych to może być mała strata, ale w np To i Owo jest 5 kolumn dla stacji sportowych w listingu - to jest dużo, a nie wiem, czy ma sens drukowanie ramówek stacji sportowych na czas pandemii koronawirusa. 

 

 

Wykrakałeś, zamiast 6 stacji sportowych jest teraz 6 nowych kanałów dla dzieci.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm pomysł jak urozmaicić listing To & Owo TV

Listing przedstawiałby się tak:
str.1 TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN
str.2 TV 4, TVN 7, TV Puls, Puls 2
str.3 rząd 1 AXN, TVP Seriale, TVP Kultura, Ale Kino+, Canal+, HBO
str.3 rząd 2 AXN White, TNT, C+ Film, C+ Seriale, C+ Family, HBO 2
str.3 rząd 3 AXN Black, Polsat Seriale, AXN Spin, AMC, Sundance TV, HBO 3
str.4 rząd 1 Polsat Film, Comedy Central, TVN Fabuła, 13 Ulica, Kino Polska, Stopklatka
str.4 rząd 2 Cinemax, Polsat Comedy Central Extra, Sci Fi, FOX, Kino TV, Romance TV
str.4 rząd 3 Cinemax 2, Epic Drama, CBS Europa, Fox comedy, Filmbox Premium HD, Paramount Channel
str.5 rząd 1 Eurosport 1, Polsat Sport, C+ Sport, TVP Sport, Eleven Sports 1, Discovery Channel
str.5 rząd 2 Eurosport 2, Polsat Sport Extra, C+ Sport 2, Extreme Sports Channel, Eleven Sports 2, Discovery Life
str.5 rząd 3 Sportklub ,Polsat Sport News, Nsport+, Eleven Sports 4, Eleven Sports 3, C+ Dokument
str.6 rząd 1 Discovery Science, ID, National Geographic, Fokus TV, TVP Historia, History
str.6 rząd 2 DTX, Planete+, National Geographic Wild, CBS Reality, BBC Earth, Animal Planet
str.6 rząd 3 Discovery Historia, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, CI Polsat, Travel Channel
str.7 rząd 1 TVP Polonia, TVP Rozrywka, ATM Rozrywka, TV 6, TTV, TVN Style
str.7 rząd 2 TVP HD, TVS, Zoom TV, TLC, Kuchnia+, TVN Turbo
str.7 rząd 3 Nowa TV, Metro, Tele 5, WP, Domo+ HGTV
str.8 rząd 1 Polsat 2, Super Polsat, TVP ABC, Nick, Nick Jr., Disney Channel
str.8 rząd 2 Polsat Play, Food Network, Minimini+, Teletoon+, Nicktoons, Disney Junior
str.8 rząd 3 Polsat Cafe, E!, BBC Brit, BBC First, Boomerang, Cartoon Network
str.9 rząd 1 TVP Info, TVN 24, Polsat News, MTV Polska, Eska TV, Polo TV
str.9 rząd 2 TVP 3, TVN 24 BiS, Polsat News 2, 4fun TV, 4fun Gold, 4fun Dance
str.9 rząd 3 Superstacja, TV Trwam, TV Repubilka, To!TV, Stars TV, Power TV
str.10 rząd 1 Das Erste, ZDF, RTL, Sat.1, Pro 7, RTL 2
str.10 rząd 2 3Sat, Arte, VOX, Kabel 1, Super RTL, RTL Nitro
str.10 rząd 3 CT1, CT2, Nova, Prima, TV5 Monde, Rai Uno
 
Ten listing który przedstawiłem to jest listing marzeń.
I mam nadzieję że To&Owo TV będzie liczyć 114 stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe zagranie ze strony To i Owo. Niestety wykonanie okazało się trochę słabe. Kanały informacyjne z lewego boku 5 strony wyglądają dziwnie, poza tym mam wrażenie, że w listingu jest jeszcze większy nieporządek. Osobiście uważam, że jeżeli sekcja sportowa została pomniejszona, to reszta listingu też powinna zostać uporządkowana. 

 

Jestem ciekawy też, czy w innych gazetach z programem od Bauera też nastąpi zwężenie sekcji ze stacjami sportowymi. Orientuje się ktoś może, czy w innych gazetach z programem z firmy Bauer poczyniono podobne zmiany jak w To i Owo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gierek napisał:

A to ciekawe zagranie ze strony To i Owo. Niestety wykonanie okazało się trochę słabe. Kanały informacyjne z lewego boku 5 strony wyglądają dziwnie, poza tym mam wrażenie, że w listingu jest jeszcze większy nieporządek. Osobiście uważam, że jeżeli sekcja sportowa została pomniejszona, to reszta listingu też powinna zostać uporządkowana. 

 

Uporządkowana może i tak, ale i tak wkrótce powróci to do poprzedniego stanu lub zbliżonego, może już od czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale myślę, że i tak powinno to zostać lepiej wykonane - np kanały informacyjne powinny pozostać tam gdzie były, a TVP 3, TV Trwam przejść do pierwszego rzędu, a w zamian na 6 stronie można by zrobić sekcję z kanałami męskimi. I już by to lepiej wyglądało, ale jak wiadomo, to nie ode nas zależy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy zmiany też w Tele Tygodniu. Sekcja sportowa została mocno zmniejszona - z 13 kanałów do 5, dzięki czemu do sekcji popularnonaukowej (jak zobaczycie niektóre kanały które doszły do sekcji popularnonaukowej, to można się śmiać i łapać za głowę ;) ) doszły takie kanały, jak:

do 1 rzędu: Discovery Life, History

do 2 rzędu: BBC Lifestyle*, Da Vinci

do 3 rzędu: CI Polsat, Polsat Play*

do 4 rzędu: TVN Turbo*

 

Eleven Sports 1 jest obok TVN Turbo, a całą trzecią kolumnę obok kanałów wypisanych przeze mnie zajmują kanały sportowe: TVP Sport, Eurosport 1, Polsat Sport, Canal + Sport. 

Dodatkowo kanał Polo TV zamiast pod Disney Junior jest pod Disney Channel, i kanał Polo TV ma zmienioną kolorystykę kolumny - jest różowy zamiast żółtego, i w starym miejscu Polo TV pojawił się Polsat JimJam.

 

* - od kiedy BBC Lifestyle, TVN Turbo i Polsat Play są kanałami popularnonaukowymi? :D 

 

Dodatkowo doszła dwu stronowa sekcja z opisami propozycji ze serwisów streamingowych. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla mnie te zmiany to jeden wielki nie wypał - mam nadzieje że po powrocie kanałów sportowych koncepcja listingu będzie zbliżona do opcji którą to stworzyłem razem z @Gierek :

KUvwYtw.png

98qSP6y.png

iolnHhX.png

Tym zmianom wprowadzonym ostatnio w "Tele Tygodniu" niestety ale mówię nie.

Najlepsze jest to że jak udało mi się dowiedzieć pierwsze dwie strony a więc te z szóstką głównych stacji niestety ale raczej nigdy w wspomnianej gazecie nie ulegnie zmianie - gazeta na Facebooku jak lew broni będącej tam formuły trzech opisów marnującą łącznie jedną stronę w każdym dniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo uważam, że kanały sportowe już powinny powoli wracać do gazet - już Bundesliga wystartowała, za kilka dni wraca Ekstraklasa, inne dyscypliny też mogą niedługo wrócić, więc program dla góra kilku stacji sportowych w np Tele Tygodniu mija się z celem, ale i tak uważam, że powinien wejść zupełnie nowy listing, aby nie kasować dodanych stacji. A Wy jak myślicie? 

 

PS. Jestem przeciwnikiem formuły sześciu stacji na 1 i 2 stronie w TT - zapycha to miejsce dla pozostałych stacji. I tak, ja we współpracy z @Poland utworzyłem ten listing, chociaż wydaje mi się, że i tak inaczej bym go ułożył :D , ale jak wiadomo - ile ludzi, tyle opinii. A zmiany są wskazane, a wydawcy np TT mogą dostać fajne pomysły od czytelników na listing - dlatego takie propozycje listingów jak np powyżej mają sens, warto się postarać o zmiany w listingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czasem tradycja ginie z powodu niedostosowania się obecnych czasów. Zresztą już w 1999 roku po wydaniu ostatniego numeru "TV Movie" czytelnicy tej gazety dostali negatywnego szoku mimo zapewnień w specjalnym komunikacie ze strony "Tele Tygodnia" że będzie taka jak gazeta pod której to okładką TT się znalazł. 

Dzisiaj niestety widać że TT zawiódł czytelników gdyż listing za bardzo trzymający się tradycji robi się archaiczny. To że nazwijmy to "wielka szóstka" sprawdzała się w 2004 roku nie znaczy że musi sprawdzać się i teraz.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak wspominałem wcześniej wielka szóstka na 1 i 2 stronie zabiera miejsce dla innych kanałów, przez co mamy trochę dziwną sytuację - olbrzymie kolumny dla sześciu stacji, ale w zamian mamy większość stacji na następnych stronach, które są pościskane (w sensie że te stacje). Nie wspomnę też o braku kilku stacji, i nieporządku w listingu. Prawda, @Poland

Edytowane przez Gierek
błąd w odmianie słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że jakbyśmy teraz zrobili ankietę wśród czytelników Tele Tygodnia, to myślę, że większość raczej by opowiedziała się za zostawieniem tej pierwszej szóstki w takiej formie, jaka jest, bo w taki sposób ma te główne kanały od razu rozpisane, nie trzeba ich szukać, a o to właśnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gierek napisał:

Poza tym jak wspominałem wcześniej wielka szóstka na 1 i 2 stronie zabiera miejsce dla innych kanałów, przez co mamy trochę dziwną sytuację - olbrzymie kolumny dla sześciu stacji, ale w zamian mamy większość stacji na następnych stronach, które są pościskane (w sensie że te stacje). Nie wspomnę też o braku kilku stacji, i nieporządku w listingu. Prawda, @Poland

Prawda. Już lepiej rozwiązano to kiedyś w "To&Owo TV" czy wspomnianym "TV Movie" gdzie na na pierwszych dwóch stronach było po 5 stacji. Teraz to wygląda jakby ta główna szóstka miała jakieś większe względy kosztem innych na kolejnych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problemem przy wielkiej szóstce jest to, że zabiera miejsce pozostałym kanałom, które też są ważne. Np TV 4 jest troszkę ściśnięte, TVP Polonia lub TVP Kultura. Kolumny dla wielkiej szóstki w obecnej formie miały sens myślę że do czasu 2012 roku - od czasu wprowadzenia stacji DVB-T wielka szóstka trochę mija się z celem. Co do tego, co wspomniał @Poland, to pamiętacie wcielenie Tele Tygodnia na stronach od 2 do 4 z lat bodajże 2001 - 2004? Wtedy na pierwszej stronie były opisy, na drugiej stronie - TVP 1, TVP 2 i Polsat, na 3 stronie - w 1 rzędzie TVN, TV 4 i TVP 3/ TVN Siedem (zależy od okresu), w 2 rzędzie - regiony, a na 4 stronie - w 1 rzędzie TVN 7/ TVP 3, Polonia, Ale Kino!, Canal + i HBO, a w 2 rzędzie - inne stacje, więc ta forma też była lepsza od tego co teraz mamy, bo więcej stacji się zmieściło. Mamy patową sytuację, bo z jednej strony na szali jest kompletność, czytelność większej ilości stacji z dalszych stron, a na drugiej stronie szali - ogromne kolumny dla wielkiej szóstki, i nie wiadomo, jak to rozwiązać, żeby obydwie strony - czytelnicy, i TT były zadowolone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod określeniem "ważne stacje" rozumiem podstawowe stacje dostępne w DVB-T i FTA (TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV 4, TVN 7, TV Puls, TVP Kultura, ewentualnie też TVP Polonia, TVP 3), ale niektórzy nawet i mogli by podpiąć pod tą sekcję kanały Canal + Premium i HBO, a te ważne stacje tematyczne to widziałbym w pierwszym rzędzie w sekcjach tematycznych. Oczywiście każdy jest inny, każdy inne stacje może podpiąć pod tą sekcję "ważne stacje", pamiętajmy o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym - ramówka, która niekiedy pozostawia sporo do życzenia, a szkoda. Dobrze, przepraszam, TVP 3 i TVP Polonię też dodaję do sekcji z ważnymi kanałami. 

 

Przy okazji - do Tele Programu (dodatku do Dziennika Polskiego) doszedł kanał Polsat Film - pojawił się on w miejscu kanału Filmbox Premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam do Was takie pytanie: czy ktoś z Was wie może, jakie istnieją dodatki do gazet codziennych (np lokalnych) z programem TV? Mam na myśli dodatki takie że tak to nazwę "troszkę zapomniane", może mniej popularne, a które dalej istnieją. Ja z takich dodatków znam tylko TV Przewodnik, Super Tele, TV Pilot i programy w niektórych lokalnych gazetach w moim powiecie. Pytam się, bo myślę, że chciałbym uzupełnić wiedzę w tym temacie, a już długo informacji nie było na tym forum w tym wątku dotyczących np wymienionych przeze mnie dodatków. Przy okazji: czy w Dzienniku Trybuna też jest program? Kiedyś był tam program, a teraz nie mam dostępu do tej gazety, a jak się zapytałem na FB Dziennika Trybuny o tą kwestię, to jest cisza. Gdyby ktoś odpowiedział na forum na moje pytanie, to dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...