Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, można zaliczyć MTV Music - zapomniałem go dodać do listy stacji które zniknęły z gazetki. Taka osobna strona na kanały informacyjne bardzo by się przydała także myślę że w takim Tele Tygodniu czy Tele Świecie - brakuje kilka stacji w wymienionych przeze mnie gazetach, a w przypadku przesunięcia kanałów informacyjnych na sam koniec gazety i przedstawienia programu w ramach spisu pn - pt, sob i niedziela - by brakujące kanały mogły dojść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem "Tele Programy" - o dziwo w zwykłym sklepie spożywczym - za 99 groszy. Z tego co pamiętam, do listingu doszły Zoom TV i WP.

 

W trakcie pisania przeze mnie tego posta przede mną leży najnowsze wydanie, które nabyłem dzisiaj w saloniku prasowym - oczywiście ostatni egzemplarz. ;)

 

Na tą chwilę listing prezentuje się następująco:

 

 

Strona 1:

Rząd górny (4/5 strony): TVP1, TVP2, Polsat, TVN

Rząd dolny: TVP3, WP, TVP Rozrywka, Fokus TV

 

Strona 2:

Omówienia programów (w większości są to filmy, ale trafiają się też opisy produkcji serialowych, rozrywkowych czy też dokumentalnych), ewentualnie można trafić też na reklamy i krzyżówkę.

 

Strona 3:

Rząd 1 (1/2 strony): TVN Siedem, TV Puls, TV 4, TVP Polonia

Rząd 2: Puls 2, Fox, Kino Polska, ATM Rozrywka, Polsat JimJam

Rząd 3: TTV HD, HBO, Canal+, Zoom TV, CBS Europa

 

Strona 4:

Rząd 1 (1/2 strony): TVP Kultura, TV 6, Stopklatka TV, TVP Seriale

Rząd 2: TVP ABC, TVP Historia, TV Trwam, Discovery Channel, National Geographic

Rząd 3: Canal+ Sport, Eurosport 1, TVP Sport, Polsat Sport News, Polsat Sport

 

Gdyby kogoś interesowała forma graficzna, zapraszam na PW. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem sobie Kropkę TV. I jestem w szoku. Dalej jest 101 stacji. Dalej nie ma w listingu stacji TTV i Super Polsat. Ale oprócz tego mamy różnej maści kwiatki i kilka korekt:

Kwiatki:

- ATM Rozrywka w 1 rzędzie

- Polsat 2 w 1 rzędzie

- brak numeru serialu/audycji w programach w 2, 3 i 4 rzędzie na 5 i 6 stronie 

- bardzo niedokładny program dla niektórych stacji ( np Lifetime - program w jednym dniu od godziny 18 do 23 )

- niesamowity ścisk

- TVN Turbo i Polsat Play w kanałach sportowych

- brak programu dla stacji TTV i Super Polsat

Korekty:

- w miejsce Universal Channel wszedł kanał Sci-Fi

- w miejsce Canal + Family wszedł Romance TV ( :oops: ), i w jego starym miejscu pojawił się kanał TVN Fabuła

- w miejsce nSport + wszedł kanał Eleven Sports 1

Więcej zmian nie zauważyłem. 

W Kurierze TV - tez bez zmian.

Co się dzieje? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zakupiłem sobie Super Express i zobaczyłem dodatek TV do Super Express. Zmiany które zauważyłem to jest dodanie kanału SuperPolsat (w miejsce kanału Universal Channel) i Eleven Sports 1 (w miejsce kanału Sportklub). 

Niestety listing jest nieźle upchnięty na 4 stronach, co oznacza że program dla stacji ogólnych i filmowych jest mocno pościskany :( Jestem za tym żeby listing w SETV został zwiększony do 6 stron dziennie i dzięki temu został rozluźniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem, mi się wydaje że jest wydawana w poniedziałek, kiedyś podobno było coś takiego że w niedzielę w niektórych Biedronkach można było znaleźć już nowy numer Kropki TV.

W Gościu Niedzielnym nastała zmiana - dodatek TV jest w środku gazety, nie tak jak niedawno gdy był pod koniec gazety. 

W Programie TV też nastała kolejna, ale myślę że dosyć istotna zmiana - do programów w 2 rzędzie na 3 i 4 stronie, i w 3 rzędzie na 5 stronie obok nazw programów w nawiasie pojawiła się liczba, która pokazuje jaki numer danego programu ma być emitowany. Wcześniej tego nie było, więc myślę, że ta zmiana jest dosyć istotna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił ktoś z Was świąteczne wydanie jakiejś gazety? Ja sobie zakupiłem Tele Tydzień i przeglądnąłem w sklepie To i Owo i Tele Świat. W To i Owo i Tele Świecie jest 108 stron - w To i Owo co ciekawe doszła rozpiska polecanych audycji od kanałów z platformy nc+ i ta rozpiska ma 2 strony. W Tele Świecie doszło 8 stron na opisy ciekawych audycji na nadchodzące Święta Wielkanocne. 

Natomiast Tele Tydzień... 

Aż 120 stron!

Jak to mawiał klasyk - [beep], [beep] i kamieni kupa. albo: [beep], [beep] i jeszcze raz czarna śmierdząca [beep]. No ludzie - dalej nie ma HBO 2 i przejrzystość listingu jest tragiczna, a oni robią coś takiego że w świątecznym wydaniu Tele Tygodnia, które obecnie posiadam (kupiłem dla babci, ja sam takich gazet nie czytam, ja jestem ambitniejszy i czytam Wyborczą Telewizyjną), program się zaczyna od strony... 48 ? Wcześniej są opisy filmów, seriali i najciekawszych propozycji tygodnia. Przed programem aż 40 stron idzie na jakieś "fajne" (nie dla mnie) rzeczy? Jestem zażenowany... 

Przy okazji - w dzisiejszym programie dla stacji TVP Info w Programie TV znikło... logo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele Tydzień to straszny badziew. Nie jestem w stanie zapoznać się z programem, bo brak w niej jakiejkolwiek przejrzystości. Jedyne co fajne w tej gazecie to krzyżówki. :mrgreen: Jak jestem u teściów to zawsze rozwiązuje.  :wink:

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pierwsze 40 stron "Tele Tygodnia" idzie na różne teksty, wywiady, ploteczki i tak dalej, to nie jest nowość, bo od paru ładnych lat w wydaniach na święta wypełnia się co najmniej 1/3 pisma takimi treściami. To też w sumie jest tak, że takie pismo nie będzie raczej publikować jakiegoś ambitniejszego materiału, analiz jakie czasem są na Wirtualnych Mediach, bo to jest pismo dla mas, nie dla pasjonatów i znawców mediów. A i też dość sporo osób kupuje czy "Tele Tydzień", czy konkurencyjne pisma, także dla tych tekstów wokół samych ramówek. Jak ktoś takich rzeczy nie potrzebuje i zależy mu na samym programie to albo może kupić sobie np. właśnie wspominany "Program TV" (bo tam faktycznie niezbyt wiele jest), albo zaopatrywać się w dodatek do jednej z gazet codziennych. A że to drugie rozwiązanie w wielu przypadkach jest droższe niż kupno tylko samego pisma z programem to inna sprawa.

 

A,właśnie, skoro o cenach: "Tele Tydzień" oraz "To i Owo TV" zmieniły swoją cenę z 1,99 na 2 złote. Podwyżka minimalna, ale przynajmniej w kiosku znika problem "nie mam wydać grosika" (no, chyba że ktoś kupuje kilka rzeczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele Tydzień to straszny badziew. Nie jestem w stanie zapoznać się z programem, bo brak w niej jakiejkolwiek przejrzystości. Jedyne co fajne w tej gazecie to krzyżówki. :mrgreen: Jak jestem u teściów to zawsze rozwiązuje.  :wink:

@ Kiler: Zauważyłeś w Tele Tygodniu kwiatek a'la przykładowy piękny program dla stacji 13 Ulica?

- brak numeru serialu

- zamiast numeru serialu - rok produkcji

- brak pogrubienia nazwy serialu

Takich kwiatków jest zdecydowanie więcej. Program dla stacji w 1 rzędzie - TVP Polonia jest od godziny 13... Są niepotrzebne kanały w 1 rzędzie a'la TVP Rozrywka czy Polsat 2, a w niższych rzędach są TVP Kultura czy HBO... Listing jest nieczytelny i praktycznie wszystkie stacje są wepchnięte na 4 stronach (nie liczę 1 i 2 strony z 6 stacjami). 

HBO 2 jest tylko w To i Owo, jeśli chodzi o gazety Bauera. To jest normalne? Myślę, że raczej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A,właśnie, skoro o cenach: "Tele Tydzień" oraz "To i Owo TV" zmieniły swoją cenę z 1,99 na 2 złote. Podwyżka minimalna, ale przynajmniej w kiosku znika problem "nie mam wydać grosika" (no, chyba że ktoś kupuje kilka rzeczy)

"Tele Świat" też zdrożał o grosz.

Takie podwyżki to ja rozumiem. :mrgreen:

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki oto tekst pojawił się w dzisiejszym dodatku telewizyjnym do Gazety Wyborczej:

 

hwk9br.jpg

 

Przyznam, że nieco mnie to zaskoczyło, bo zazwyczaj takie kwestie załatwiano tekstem typu "Za zmiany w programie redakcja nie odpowiada", zamieszczanym drobnym maczkiem w stopce redakcyjnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dzisiejszy dodatek TV do Wyborczej ma 64 strony. Doszło 16 stron opisów na Wielkanoc. Dobra, fajnie, ale co z tego, skoro nadal nie ma w programie Canal + Film czy TVP ABC, sekcja sportowa wraz ze sekcją "Sport na żywo" są nieczytelne, i TVP Polonia nie jest napisana w słupku jak pozostałe kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodatek z programem TV do Gazety Krakowskiej jest o kant [beep] rozbić. On jest po prostu tragiczny, fatalny, gdybym miał go do czegoś porównać to do "TV Mia", takiej włoskiej gazetki z programem. Listing podobno jest rozbity na 4 strony, tylko co z tego, skoro na jednej stronie jest reklama na całą stronę? 

Ogólna recenzja i charakterystyka "tego czegoś":

Na 1 stronie listingu w 1 rzędzie jest program dla stacji TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, i w jednej kolumnie - TVN 7, TV 4 i TV 6. Program dla stacji TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN jest napisany w miarę ok, jak dla mnie "ujdzie", ale tego już nie mogę powiedzieć o programie dla stacji TVN 7, TV 4 i TV 6 - strasznie pościskany, program w linii, małe kolumny. W 2 rzędzie jest kolejna zmiana - tym razem w 2 rzędzie jest program dla stacji TVP Polonia, TV Trwam, TVP Kultura, SuperPolsat, Metro, Nowa TV. O dziwo, ten rząd wygląda w miarę przejrzyście jak dla mnie, z tym że jedna stacja jest za dużo w tym rzędzie, dzięki temu kolumny nie są równe, i dołączając do tego 1 rząd, ogółem wychodzi z tego tyle, że 1 strona wygląda dziwnie.

Na 2 stronie listingu zamiast opisów albo programu, jest... reklama.

3 strona - ale ścisk niesamowity! Kanały ułożone jak sardynki w puszce przypominają podobny system ułożenia w Super Express TV. W 1 rzędzie są kanały Alekino +, Kino Polska, Polsat Film, Stopklatka TV, Canal +, HBO, w 2 - Polsat 2, TVP Seriale, AXN, 13 Ulica, FOX Comedy, FOX. w 3 rzędzie - Eurosport 1, Eurosport 2, Polsat Sport, TVP Sport, Canal + Sport, nSport +, w 4 rzędzie - Eleven Sports 1, Polsat Sport News, TVN 24, TVP Info, Polsat News, TVP 3, w 5 rzędzie - Minimini +, TVP ABC, Cartoon Network, Mezzo, TVP Rozrywka i BBC Earth. Wszystkie kanały pościskane, każdy w linii i dostał na prezentację programu po 14 linijek. Żadnego pogrubienia nazwy filmu czy drużyn. 

I przechodzimy na 4 stronę - w 1 rzędzie są kanały TNT, Kino TV, FilmBox Premium HD, Paramount, TV Puls, w 2 rzędzie - Comedy Central, ATM Rozrywka, TTV, Fokus TV, Puls 2, w 3 rzędzie - TVP Historia, Nat Geo People, National Geographic, Nat Geo Wild, Zoom TV, w 4 rzędzie - TLC, Kuchnia +, Planete +, Canal + Discovery, WP, w 5 rzędzie - Discovery Channel, TVN Turbo, TVN Style, CI Polsat, Discovery Science. Takie same wady jak w przypadku 3 strony, z tym że tutaj dochodzi kolejna wada - zła kolorystyka dla kanałów TLC, Kuchnia +, TVN Turbo i TVN Style (są pokolorowane w taki sposób jakby należały do sekcji dokumentalnej, a do niej nie należą). Kolejną wadą jest sekcja z filmami, serialami, które warto zobaczyć. Ta sekcja znajduje się na 4 stronie listingu w 6 kolumnie. W jej miejscu powinny się znaleźć dodatkowe kanały, a sekcja z filmami, serialami które warto zobaczyć powinna przejść albo przed program albo na jedną stronę z programem przed programem na dany dzień dnia. 

 

Ogółem rzecz mówiąc, jestem bardzo rozczarowany. Pamiętam jeszcze jak dodatek programowy do chyba Dziennika Polskiego miał 6 stron listingowych, z boku 5 strony - ośrodki regionalne, i był bardzo przejrzysty. A teraz - wszystko pościskane... Nie tego się spodziewałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, zgadzam się, tylko nie wiem, czemu to miało służyć. Większej przejrzystości? Lepszej widoczności ramówki dla osób, które mają problemy z wzrokiem? Poza tym ciekawe, czemu na 1 stronie listingu tego nie zrobiono. A nie wiem. W każdym razie dzięki temu zagraniu niestety jest wymieniony program dla mniejszej ilości pozycji = program niekiedy się później zaczyna według gazety (np w jednym dniu TVP 3 od 14:30). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...