Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj w Tele Tygodniu z okazji 25-lecia tegoż właśnie czasopisma, rozpoczął się cykl przedstawiający najważniejsze wydarzenia w tej gazecie.

Na pierwszy ogień idzie wydanie z 18 stycznia 1993, w którym znalazł się program na dni 22-28 stycznia 1993.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Kirk: Widziałeś może ostatnio płatną wersję Tele Programów/Magazynu - wersję którą można zakupić w większych miejscowościach i kosztuje chyba 80 albo 90 groszy? Dwa lata temu w tej wersji było 38 stacji, a teraz to nie wiem czy doszły jakieś stacje muzyczne bądź stacje z MUX8 do Tele Programów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu je w kiosku widziałem, teraz to pewnie można je spotkać w Empikach. Albo w dobrych kioskach też. 

Co raz bardziej mnie wkurza Gazeta Telewizyjna. Kolejny bonus dodany do gazety, ale co z tego, skoro program dla stacji sportowych dalej jest nieczytelny i niekiedy się zaczyna od godzin popołudniowych, wieczornych? (mówię na przykładzie kanału Eurosport) Dalej nie ma np kanału TVP 3 czy kanałów bajkowych, a TVP Polonia nadal myślę, że bez sensu ma program napisany w linii, skoro praktycznie każda pozostała stacja w gazecie (nie licząc stacji informacyjnych) ma program w słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk: Widziałeś może ostatnio płatną wersję Tele Programów/Magazynu - wersję którą można zakupić w większych miejscowościach i kosztuje chyba 80 albo 90 groszy? Dwa lata temu w tej wersji było 38 stacji, a teraz to nie wiem czy doszły jakieś stacje muzyczne bądź stacje z MUX8 do Tele Programów.

Jakiś czas temu kupiłem "Tele Programy" - o dziwo w zwykłym sklepie spożywczym - za 99 groszy. Z tego co pamiętam, do listingu doszły Zoom TV i WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę! To to chyba zależy od tego, jaką prasę dostają kierowcy, którzy rano przywożą prasę do różnej maści sklepów. Z racji tego, że w większości przypadków jest to najpopularniejsza prasa na polskim rynku, to "Tele Programów" zazwyczaj nie ma. Takie jest moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem, w 7 i 8 stronie listingowej też powinny być zmiany.

Chodzi o to żeby w tych stronach listingowych były tylko stacje rozrywkowe i informacyjne.

Powinni jeszcze dodać kolejne dwie strony listingowe, tym razem żeby je przeznaczyli na stacje dziecięce, muzyczne oraz zagraniczne.

No bo co by było gdyby cudzoziemcy którzy w Niemczech albo w Czechach kupują To&Owo nie wiedzieli co jest w zagranicznych stacjach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można sobie pomyśleć o tym, że Czesi, Słowacy czy Niemcy drukują program dla stacji austriackich, szwajcarskich, i też polskich (i z innych krajów też)... Ciekawe jakie stacje doszły... Wybaczę jak doszły trzy kanały BBC i listing został uporządkowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły Eleven Sports 3,4, Extreme Sports Channel, Discovery Historia,, Tele 5, Food Network, Bbc hd.

Usunięto zagraniczne stacje i Disney Junior.

 

Tymczasem w Tele 14 dni dodano w końcu wszystkie stacje z MUX 8.

Edytowane przez mcl1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowe To i Owo. Listing w nim wygląda tak:

Strony 1 - 4 - listing bez zmian

5 str R1: Eurosport 1, Polsat Sport, Canal+ Sport, TVP Sport, Eleven Sports 1, Discovery Channel

R2: Eurosport 2, Polsat Sport Extra, Canal + Sport 2, Extreme Sports Channel, Eleven Sports 2, Discovery Life

R3: Sportklub, Polsat Sport News, nSport+, Eleven Sports 4, Eleven Sports 3, Canal + Discovery

6 str R1: Discovery Science, ID, National Geographic, Fokus TV, TVP Historia, History

R2: DTX, Planete+, Nat Geo Wild, CBS Reality, BBC Earth, Animal Planet HD

R3: Discovery Historia, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, CI Polsat, Travel

7 str R1: TVP Polonia, TVP Rozrywka, ATM Rozrywka, TV 6, TTV, TVN Style

R2: TVP HD, TVS, Zoom TV, TLC, Kuchnia+, TVN Turbo

R3: Nowa TV, Metro, Tele 5, WP, Domo+, HGTV

8 str R1: Polsat 2, Super Polsat ( :oops: ) , TVP ABC, Nickelodeon, TVP Info, TVN 24

R2: Polsat Play, Food Network, Minimini+, Teletoon+, TVP 3, Polsat News

R3: Polsat Cafe, Eska TV, BBC Brit, BBC HD, Superstacja, TV Trwam

 

Co o tych zmianach sądzę?

Sekcja sportowa - tutaj nie mam do czego się przyczepić.

Sekcja dokumentalna - od teraz w końcu mi się w miarę przyjemnie patrzy na 5 i 6 stronę listingu w To i Owo. Szkoda tylko że nie rozdzielili kanałów paradokumentalnych, ale trudno.

Sekcja rozrywkowa - brak Kuchnii+ , Domo+ i stacji z MUX8 w pierwszym rzędzie. w zamian w 1 rzędzie mamy... Super Polsat, ATM Rozrywkę, TVP Rozrywkę i TV 6! Brakuje BBC Lifestyle. 

Sekcja informacyjna - nie wiem po co TVP 3 i TV Trwam są pościskane a TVP Info i TVN 24 - rozwinięte.

 

Nie wiem czy to zauważyliście, ale... w To i Owo zauważyłem spektakularną wpadkę. Otóż w programie nie widzę... stacji Polo TV - nadającej w DVB-T! :lol2: :lol2: :lol2:

 

Nie żeby mi stacje zagraniczne przeszkadzały (sam kupuję w piątek Wyborczą z programem i jestem zadowolony), ale kurczę szkoda że znikła cecha charakterystyczna To i Owo - program dla stacji zagranicznych. 

 

@mcl1: W jaki sposób do Tele 14 dni zostały dodane brakujące stacje z MUX8 (czyli chyba Eska TV i Polo TV)? coś za coś czy nastąpiły troszkę większe zmiany?

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie dawali to BBC HD - tam mogliby dać tą Eskę TV. Tak swoją drogą mogli zrobić listing jak w TV14 ale nieco lepszy.

W Tele 14 dni chyba już dawno są stacje z MUX8 - w dawnym sektorze stacji dziecięcych, w trzecim rzędzie na czwartej stronie.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Poland: Myślę, że przydałoby się też do 1 rzędu dać kanały TVP 3 i TV Trwam - najlepiej pod nimi dać też kanały TVP Info i TVN 24 (1 rząd podzielony na 2 rzędy) - dzięki temu się zwolni miejsce na dwa nowe kanały w ostatnim rzędzie - Eskę TV i Polo TV. Dzięki temu w starym miejscu Eski TV będzie można było dać kanał BBC Lifestyle. 

 

Co ogólnie sądzę o zmianach? Myślę, że ok, ale bez jakiejś wielkiej rewelacji. Taki solidny dostateczny w skali szkolnej moim zdaniem. Aby była czwórka myślę, że do 1 rzędu musiałyby dojść kanały z MUX8. I TVP 3 wraz z TV Trwam - tak samo. Dalej TVP 3 I TV Trwam są pościskane. Dalej stacje z MUX8, Kuchnia+ czy Domo+ mają niedokładny program zaczynający się koło południa. I Super Polsat w 1 rzędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gierek Niemieckie gazety telewizyjne to nie drukują programu TV dla polskich stacji telewizyjnych - głównie to drukują dla austriackich i szwajcarskich stacji telewizyjnych.

 

A co do braku programu TV dla zagranicznych stacji telewizyjnych w To & Owo TV, to jest raczej dobra wiadomość - poza tym w Empiku czy dobrych kioskach można znaleźć niemieckie gazety telewizyjne typu TV Direkt, nurTV czy TV Spielfilm (w moim Empiku to można nawet znaleźć TV Today) ;). Nie wiem jak jest np. na Śląsku, czy tam można znaleźć czeskie gazety telewizyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Frontowiec - ja wiem o tym, że niemieckie gazety telewizyjne drukują program dla austriackich i szwajcarskich stacji TV. Czechy - chyba każdy kraj z którym graniczą Czesi, Słowacy - czeskie stacje, niemieckie, austriackie i węgierskie. 

 

Kiedyś w To i Owo były 4 strony na kanały zagraniczne. Kiedyś ktoś wspomniał w tym temacie, że aby zobaczyć zagraniczne kanały w To i Owo niedługo trzeba będzie szukać ich w archiwalnych wydaniach To i Owo. Te słowa jak widać okazały się prorocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby przeniesienie kanałów informacyjnych gdzieś na końcowe strony magazynu z programem na cały tydzień. Od poniedziałku do piątku, poza kilkoma wyjątkami i tak ramówkę mają niemal identyczną. Do tego może udałoby się dołączyć brakujące - tvn24bis oraz Polsat News 2. Natomiast na stronach z programem na poszczególny dzień uzyskanoby miejsce na inne kanały. Takie rozwiązanie występuje np. w Gazecie Telewizyjnej - piątkowym dodatku do "Gazety Wyborczej".

 

Do stacji, które zniknęły można jeszcze zaliczyć chyba MTV Music.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...