Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tu nagle... mamy powrót Teletoon + do Tele Tygodnia! Czy ktoś się orientuje, jak wygląda sytuacja w To i Owo? Nie było go w sklepie, w którym robię zakupy często, a potem to nie było czasu podejść do sklepu, i zobaczyć dokładnie. Dokładnie to chodzi mi o obecny numer - od minionej soboty do tego piątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A to ciekawe. 

 

Mam do Was takie pytanie - Waszym zdaniem... jaki kanał może wejść do Kropki TV w miejscu Lifetime, który kończy nadawanie u nas 31 maja 2022 roku? Osobiście... nie mam pojęcia. Najchętniej to usunąłbym z 4 strony, z sekcji filmowej też CBS Reality - w ogóle mi nie pasuje ten kanał tam - i dałbym go na 5 stronę - więc wtedy zwolniłoby się dodatkowe wolne miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła - w miejscu Lifetime w Kropce TV pojawił się Epic Drama. Niestety dalej mamy kwiatek w postaci CBS Reality w sekcji filmowo-serialowej na 4 stronie, tak samo jak brak TVP Dokument (ale on może dojdzie po zakończeniu 4 etapu przejścia na HEVC), i Anteny. Jako skandal oceniam nad kolumną z kanałami Polsat Sport News, Extra i Play - TVP Sport, a nad kanałami Canal + Sport, Canal + Sport 2 i Canal + Sport 5 - Polsat Sport. Dla mnie to jest nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Poland napisał:

Zamiast ósemki powinna być natomiast dwunastka albo nawet osiemnastka.  Podobnie w Tele Tygodniu. 

Tymczasem w Programie TV:

296433415-5042680479174418-5223450232491

Gazeta już jest droższa niż dawna „Tele Gwiazda" ale za to mniej atrakcyjna .

 

Jedyne, co się zmienia w tej gazecie jak dla mnie, to... cena. Reszta - bez zmian. Osobiście omijam tą gazetę w sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że nie. Właśnie wziąłem numer z połowy lipca, którego jeszcze nie wyrzucono (choć w sumie niektóre artykuły tam publikowane się do tego nadają z racji wypisywanych tam bzdur o rzekomej kultowości niektórych produkcji z czasów komuny), i stacji jest 98, tyle, ile na nowej okładce się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Poland napisał:

Kropka TV opublikowała homofobiczną reklamę przez co potem wstrzymała nakład: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/biedronka-homofobiczne-tresci-kropka-tv

Właśnie na fanpage Kropki TV pojawił się w ostatnim czasie post dt. w/w reklamy. Zdziwiłem się, ale długo Kropki nie kupowałem, to mi umknęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety internet zabija modę na czytanie gazet. Ja też gazety telewizyjnej od kilku lat nie kupuje, gdzie kiedyś nie wyobrażałem sobie nie mieć pod ręką To&Owo. Myślałem, że Kropka TV jednak przetrwa, bo babcie i dziadkowie przy kasie ją "chwycą", ale widocznie to za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że reklama mogła mieć wpływ na sprzedaż następnych numerów, ale... myślę, że główną przyczyną kasacji Kropki TV w przyszłości była cena powstawania gazety - papier, i inne składniki. Od jakiegoś czasu prasa zazwyczaj drożeje - mamy sporo przykładów - niestety.

 

10 lat temu mógłbym powiedzieć, że cena prawie 3 złote za przewodnik TV powinna wyznaczać dobry przewodnik - w myśl zasady, że im większa cena, tym lepszy tygodnik. Teraz - musiałbym zmienić cenę na np. 4 złote, żeby to miało sens. 

Jakiś czas temu tu, w tym wątku, pamiętam, że były prośby o zwiększenie ceny To i Owo, ale w zamian za to - np. lepszy program, więcej stacji. Co teraz mamy? Cena nie poszła proporcjonalnie do lepszego listingu, a szkoda. Pamiętam, jak zacząłem kupować kilka lat temu Gościa Niedzielnego - jeszcze kosztował 5 złotych, a teraz? Już 8. Wyborcza - kiedyś 1,50, a teraz? Piątkowe wydanie 8 złotych - papierowe. Ceny poszły strasznie do góry. Gdyby wraz z tym szła ta sama liczba czytelników, to może nie byłoby tak źle, ale tak może nie być. 

Dodatkowo: gdyby wraz z ceną szły też jakieś korekty, zmiany w listingu - a nie że jak teraz, gdzie mamy od kilku lat w większości gazet jeden i ten sam listing, tylko z korektami, to może nawet i większą ilość czytelników miałyby te gazety. Niestety tak nie jest. 

 

Mnie osobiście nie przekonuje sprawdzanie programu przez Internet - już z przyzwyczajenia patrzę do tygodnika z programem TV, ale ważne dla mnie są czytelność ramówki, wielkość kolumny, temu mnie lekko wkurza Wyborcza TV, gdzie tylko 11 stacji (TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV Puls, TVN 7, Stopklatka, Alekino +, TVP Kultura, HBO i Canal + Premium) mają nazwy audycji podane pogrubioną czcionką, a pozostałe - niestety nie. To jak dla mnie zmniejsza czytelność listingu, i to traktuję jako wadę. Wolę kupować tygodnik TV, ale dobry, ale mam obawy, ile jeszcze ten stan potrwa (czytaj: ile jeszcze będą wychodzić tygodniki TV). 

 

Co ciekawe, czytałem artykuł niedawno co do dzienników, że największą sprzedaż mają numery z... dodatkiem TV, co dobre. 

1 godzinę temu, lakiman napisał:

Tym lepiej dla To&Owo.. mniejsza konkurencja a jeszcze lepiej  gdyby  się dogadali z Biedronką  😉

 

Ciekawe, jak się teraz prezentuje sprzedaż gazet z programem TV. Kolejna konkurencja dla Bauera odpada - tak, masz rację, szkoda mi Kropki, bo lubiłem tą gazetę, jak byłem w Biedronce, to zazwyczaj ją kupowałem, ale... już niestety tak od listopada nie będzie. A mówiąc o dogadaniu się, to co masz dokładnie na myśli? Dogadanie się pod względem dostępności, pod względem zmian, oferty w listingu, treści w gazecie, marketingu, czy inaczej? Masz rację, tylko ciekawi mnie, jakbyś to rozwinął, widział. 

 

Zauważyłem taki jeden jak dla mnie fenomen: kolejna gazeta z nowoczesną grafiką robi: Bye bye, a... na naszym rynku... dalej się trzymają... Program TV, i ich druga gazeta z programem - z grafiką rodem z lat 90-tych. Nie mam niebieskiego pojęcia, jak to jest możliwe. :D 

 

Ciekawi mnie też los pozostałych gazet w Biedronce przy kasach - poza Kropką były też jeszcze inne tytuły, tylko już nie pamiętam ich nazwy. 

 

A w naszym Tele Tygodniu - poza kilkoma korektami w sekcji przedprogramowej - zero zmian w listingu, a dalej mamy kwiatka w postaci TVP Dokument przy Comedy Central, Romance TV, TVP Rozrywce. Przecież ten kanał tam nie pasuje! 

W jednej z gazet regionalnych - Kronice Beskidzkiej - mamy zmiany - dodatek TV został zwężony - znowu - do 4 stron na tydzień, co ciekawe, poleciał tylko TVP 3 Kraków, a reszta - została (TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TVN 7, TV 4, TVS i TVP 3 Katowice). Widziałem też ostatnio zmiany w "Idziemy", gdzie poleciał opis polecanej audycji na dany dzień, i w jej miejscu mamy TVP Historię i TVP Kulturę. 

 

Dziwi mnie trochę to, że w GN nie ma przed programem TV... rozpiski audycji religijnych w telewizji, i w radiu. 

 

To kolejny tytuł za niedługo dołącza do długiej listy przewodników, które możemy dać do muzeum. Szkoda. Obawiam się przyszłości. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Poland napisał:

Jakby przyczyną upadku Kropki TV miały być koszty produkcji to w obecnej sytuacji pisma Bauera a tym bardziej Press Media klepałyby biedę. Podejrzewam że to jednak może być konsekwencja tej wpadki z reklamą. 

Pisma Bauera czy Press Media mają więcej punktów dystrybucji niż Kropka TV, to ostatnie pismo jest dostępne tylko w jednej sieci sklepów, z kolei pisma dwóch pierwszych wydawców można kupić praktycznie w każdym punkcie sprzedaży pracy. A licząc w to wszystkie kioski, saloniki prasowe, punkty w sklepach, Empiki i tak dalej, to jest tego na oko kilkanaście tysięcy, jak nie więcej. Poza tym na przykład Bauer ma więcej biznesów niż tylko bodajże 2 albo 3 pisma z programem. Kwestia z reklamą praktycznie nie ma tu żadnego znaczenia, ba - założę się, że gdyby sprawa nie wyszła szerzej i nie pisano o niej w mediach branżowych, to nikt by się o tym nie dowiedział, a reklama przemknęłaby niezauważona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...