Jump to content

Recommended Posts

W dniu 2.03.2020 o 18:09, kingofsouth napisał:

Zamiast odpalić Eurosport 4K na szerszy rynek , to się bawią w kolejny kanał ze słabą jakości obrazu :/

Jeśli Eurosport 4K to tylko w kablówkach i IPTV. Na satelicie brak miejsca.

Będę szczery do bólu , jak słyszę "jeśli 4K to tylko w kablówkach" to na śmiech mnie bierze

Przed oczami mam

• FunBox Ultra HD
  • Eleven Sports 4K
  • Ultra TV 4K
Witam w świecie kablówkowego 4K.  Koniec

Posted (edited)

To wszystko zależy od "gospodarza" sieci/transpondera/kabla/IP. Każda technologia umożliwia bardzo dobrą jakość i odpowiednie zarządzanie pasmem daje możliwość uzyskania bardzo dobrej jakości obrazu u odbiorcy. Niestety technologia i możliwości techniczne to jedno a ekonomia i praktyka to drugie.

Ja nie widziałem jeszcze dobrej jakości IPTV. Znajomy ma IPTV po światłowodzie. Jest dumny że ma meganowoczesną technologię w domu. Czar pryska gdy tą technologię uruchomi....Jakość kanałów HD w porównaniu z satelitą jest kiepska. Artefakty kompresji są widoczne nawet na mało dynamicznym obrazie  na telewizorze zaledwie 42 cali. w dodatku płaci więcej niż płaciłby za ofertę satelitarną....

Przez 15 lat byłem abonentem Vectry w tym tej już cyfrowej oferty. Miałem multiroom, 2 dekodery ADB (bardzo dobre dekodery)  Jakość ? No cóż. Dla mnie nigdy nie była dobra choć początki były mega obiecujące i było naprawdę bardzo dobrze. Potem już było tylko gorzej.  Jak zaczęli optymalizować sieć, pakować kanały w transporty, wprowadzili dynamiczną przepływność.... To była masakra. Jakość cyfrowej NTC była lepsza już nie mówiąc o tej na satelicie (porównujemy te same kanały w tej samej rozdzielczości). Oczywiście na satelicie nie jest idealna, bo kanały z oferty polskich platform są relatywnie mocno skompresowane np. do tych z Astry 19. Jednak kanały w kablu zawsze były gorszej jakości. Zarówno HD jak i SD.

Tego 4K w takiej kablówce to sobie nawet nie wyobrażam :-). Chyba że obraz kontrolny  :-) , albo pokazówka:  jeden kanał w jednym transporcie żeby złapać abonenta na umowę 24-30 mies. Potem jak się tych abonentów złapie "set" to się skompresuje to 4K do wartości 4-6 Mbit/s :-). Pojemność kabla nie jest z gumy. Kabel ma także spore ograniczenia w pojemności, ilość kanałów jest ograniczona a kablówki nadają często duble kanałów SD/HD i jeszcze telewizję analogową....Są lokalne zakłócenia od nadajników naziemnych, część kanałów wypada z użycia. 

Technologia daje możliwość, ale operator zawsze to przytnie, skompresuje, obetnie bo potrzebuje miejsca na dodatkowe usługi..... Telefony, internet i inne gadzety.

IPTV ? Jaka może być jakość IPTV jak oferta internetowa poza kablówkami w blokach  wynosi 10-20Mbit/s :-)  Bądzmy poważni..... Istnieje świat poza blokiem i dużym miastem/metropolią. ITPV to przyszłość ale póki co jest ona mocno  odległa. 

Edited by Robert03
  • Upvote 1

Posted (edited)

@Robert03 Bardzo dobrze napisane 👍.

Czy zatem to nie streaming live jest technologią przyszłości? I nie mam tu wcale na myśli "powszechności" tego kanału dystrybucji, ale właśnie samą ekonomię i dostępność (kto chce, ten płaci i ma). Nie wiem szczerze jakie są ograniczenia i wyzwania tego rodzaju transmisji (kto wie, może Euro 2020 będzie streamowane w 4K?) ale wydaje się to sensowne. Skoro mamy sygnał produkowany w 4k (słyszałem, że surowy sygnał meczów to nawet 16k), telewizory 4k, dedykowane aplikacje na Smart TV, a poza tym szybkie łącza, to zastanawiam się co tak naprawdę stoi na przeszkodzie w streamingu live w rodzielczości 4K (oczywiście dobrej jakości/bitrate i 60fps) 🤔.

Edited by mejveno

Fajne to studio, takie w temacie bieżących wydarzeń. Kończy się bieg w którym Johaug przegrała (chyba po raz pierwszy w tym sezonie) z młodą Szwedką. I to przegrała w Oslo. Ostatni raz tak emocjonujące końcówki biegów były chyba tylko w czasach Bojoergen i Kowalczyk. A panowie w studio nawijają sobie o narciarstwie alpejskim i biathlonie. Ani słowa o biegach. A byłoby o czym mówić ot choćby o mistrzostwach świata juniorów w których Polki dobrze wypadły. Nawet pomimo wczorajszej dyskwalifikacji.

Eurosport właśnie wszedł na wyższy level: komentatorzy zaprosili na reklamy, reklamy są ale tylko dźwięk a obraz cały czas ze skoków :P

• Haha 2

Po prostu w Paryżu zapomnieli przełączyć polskie okienko reklamowe. 

Posted (edited)

Casting do Eurosportu zakończony - jedna osoba od szermierki, jedna od wioślarstwa i trzy od Formuły E. Po [beep]ę zatem dawali np. siatkówkę, kajaki górskie czy tenis stołowy? Coś czuję, że mocno idą w ten Eurosport 3 (może MotoEurosport albo EurosportMoto), a igrzyska... jeżeli pięciobój będzie komentował Urbanowicz, owszem, były pięcioboista, ale w tym jednym roku, co Eurosport pokazywał pięciobój to mi nie zaimponował, to chyba sobie strzelę w łeb.

Edited by Vojthas

Dzisiaj o 20:00 będą "Zimne dranie" po raz pierwszy na żywo".

Ale tylko w internecie, na kanale YT Eurosportu.

Wszystkie ważne kanały sportowe dają jakieś archiwalne transmisje okraszone studiem. Eleven nawet wykombinował od Polsatu wyścigi Kubicy sprzed kilkunastu lat. A na Eurosporcie cisza bo wszystko musiałoby iść przez Paryż. Kanały sportowe mocno dostaną w kość przez tę epidemię ale Eurosport chyba najbardziej. A mieliby co pokazywać bo są najstarszym kanałem sportowym w Polsce. Są gdzieś wyniki oglądalności kanałów sportowych w ostatnich tygodniach?

Co do Paryża to chyba coś znaczy, skoro realizowane obecnie programy specjalne polskiego Eurosportu są dostępne głównie w internecie.

Ktoś się orientuje jak to jest z innymi wersjami Eurosportu? Też wszystko jest zależne od przekazu z Paryża? Myślałem że jak się przeniosą do siedziby TVN to raz dwa będą niezależni od centrali we Francji.

Pomysł całkiem dobry, aczkolwiek nie jestem przekonany, czy to lokalne kształtowanie ramówki wystarczy na dłuższą metę.

Eurosport nabył prawa do Indycar iRacing Challenge. Mówili wracamy do korzeni wyścigów wIndycar iRacing Challenge, ponieważ Eurosport nabył ponowne prawa mowa była w Formuła E: Wirtualne Wyzwanie o 16.45.

Bardzo dobrze. Osobiście spodziewam się jeszcze więcej eSportu na kanałach sportowych w Polsce.

Masz rację tylko ten pakiet zawiera esport tych wyścigów i normalnie podpisali umowie. 

Od dzisiaj "Okno na sport" będzie nadawane nie o 21:00, jak dotychczas, a o 18:00.

• Sad 1

Eurosport przy pokazywaniu powtórek mógłby gdzieś pod logo umieścić datę danego wydarzenia. Ale pewnie dla nich to nie do przeskoczenia. Wyższa technologia. :) Przed chwilą leciało Okno na sport z Kubicą. Były przebitki na jego Instagrama. Daty po francusku czyli znowu wszystko leciało przez Paryż i pewnie tam było montowane.

Oby to było początkiem czegoś nowego np. przejścia do TVP

16 czerwca mecz ligi norweskiej Sarpsborg FK - Valerenga na eurosporcie 1 godz 20:25

Od dawna mają prawa do ligi norweskiej w piłce nożnej, tylko nie korzystali z tego. Mają pokazywać 4 mecze 1 kolejki.

Takie mecze będę pokazywać: Aalesund - Molde, Sarpsborg - Valerenga, Start - Stromsgodset i Haugesund - Brann. Przed meczami będzie studio, wszystkie spotkania pokaże Eurosport 1.