Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko zależy od "gospodarza" sieci/transpondera/kabla/IP. Każda technologia umożliwia bardzo dobrą jakość i odpowiednie zarządzanie pasmem daje możliwość uzyskania bardzo dobrej jakości obrazu u odbiorcy. Niestety technologia i możliwości techniczne to jedno a ekonomia i praktyka to drugie.

Ja nie widziałem jeszcze dobrej jakości IPTV. Znajomy ma IPTV po światłowodzie. Jest dumny że ma meganowoczesną technologię w domu. Czar pryska gdy tą technologię uruchomi....Jakość kanałów HD w porównaniu z satelitą jest kiepska. Artefakty kompresji są widoczne nawet na mało dynamicznym obrazie  na telewizorze zaledwie 42 cali. w dodatku płaci więcej niż płaciłby za ofertę satelitarną....

Przez 15 lat byłem abonentem Vectry w tym tej już cyfrowej oferty. Miałem multiroom, 2 dekodery ADB (bardzo dobre dekodery)  Jakość ? No cóż. Dla mnie nigdy nie była dobra choć początki były mega obiecujące i było naprawdę bardzo dobrze. Potem już było tylko gorzej.  Jak zaczęli optymalizować sieć, pakować kanały w transporty, wprowadzili dynamiczną przepływność.... To była masakra. Jakość cyfrowej NTC była lepsza już nie mówiąc o tej na satelicie (porównujemy te same kanały w tej samej rozdzielczości). Oczywiście na satelicie nie jest idealna, bo kanały z oferty polskich platform są relatywnie mocno skompresowane np. do tych z Astry 19. Jednak kanały w kablu zawsze były gorszej jakości. Zarówno HD jak i SD.

Tego 4K w takiej kablówce to sobie nawet nie wyobrażam :-). Chyba że obraz kontrolny  :-) , albo pokazówka:  jeden kanał w jednym transporcie żeby złapać abonenta na umowę 24-30 mies. Potem jak się tych abonentów złapie "set" to się skompresuje to 4K do wartości 4-6 Mbit/s :-). Pojemność kabla nie jest z gumy. Kabel ma także spore ograniczenia w pojemności, ilość kanałów jest ograniczona a kablówki nadają często duble kanałów SD/HD i jeszcze telewizję analogową....Są lokalne zakłócenia od nadajników naziemnych, część kanałów wypada z użycia. 

Technologia daje możliwość, ale operator zawsze to przytnie, skompresuje, obetnie bo potrzebuje miejsca na dodatkowe usługi..... Telefony, internet i inne gadzety.

IPTV ? Jaka może być jakość IPTV jak oferta internetowa poza kablówkami w blokach  wynosi 10-20Mbit/s :-)  Bądzmy poważni..... Istnieje świat poza blokiem i dużym miastem/metropolią. ITPV to przyszłość ale póki co jest ona mocno  odległa. 

 

 

Edytowane przez Robert03
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert03 Bardzo dobrze napisane ?.

 

Czy zatem to nie streaming live jest technologią przyszłości? I nie mam tu wcale na myśli "powszechności" tego kanału dystrybucji, ale właśnie samą ekonomię i dostępność (kto chce, ten płaci i ma). Nie wiem szczerze jakie są ograniczenia i wyzwania tego rodzaju transmisji (kto wie, może Euro 2020 będzie streamowane w 4K?) ale wydaje się to sensowne. Skoro mamy sygnał produkowany w 4k (słyszałem, że surowy sygnał meczów to nawet 16k), telewizory 4k, dedykowane aplikacje na Smart TV, a poza tym szybkie łącza, to zastanawiam się co tak naprawdę stoi na przeszkodzie w streamingu live w rodzielczości 4K (oczywiście dobrej jakości/bitrate i 60fps) ?.

Edytowane przez mejveno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to studio, takie w temacie bieżących wydarzeń. Kończy się bieg w którym Johaug przegrała (chyba po raz pierwszy w tym sezonie) z młodą Szwedką. I to przegrała w Oslo. Ostatni raz tak emocjonujące końcówki biegów były chyba tylko w czasach Bojoergen i Kowalczyk. A panowie w studio nawijają sobie o narciarstwie alpejskim i biathlonie. Ani słowa o biegach. A byłoby o czym mówić ot choćby o mistrzostwach świata juniorów w których Polki dobrze wypadły. Nawet pomimo wczorajszej dyskwalifikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casting do Eurosportu zakończony - jedna osoba od szermierki, jedna od wioślarstwa i trzy od Formuły E. Po [beep]ę zatem dawali np. siatkówkę, kajaki górskie czy tenis stołowy? Coś czuję, że mocno idą w ten Eurosport 3 (może MotoEurosport albo EurosportMoto), a igrzyska... jeżeli pięciobój będzie komentował Urbanowicz, owszem, były pięcioboista, ale w tym jednym roku, co Eurosport pokazywał pięciobój to mi nie zaimponował, to chyba sobie strzelę w łeb.

Edytowane przez Vojthas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ważne kanały sportowe dają jakieś archiwalne transmisje okraszone studiem. Eleven nawet wykombinował od Polsatu wyścigi Kubicy sprzed kilkunastu lat. A na Eurosporcie cisza bo wszystko musiałoby iść przez Paryż. Kanały sportowe mocno dostaną w kość przez tę epidemię ale Eurosport chyba najbardziej. A mieliby co pokazywać bo są najstarszym kanałem sportowym w Polsce. Są gdzieś wyniki oglądalności kanałów sportowych w ostatnich tygodniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Eurosport przy pokazywaniu powtórek mógłby gdzieś pod logo umieścić datę danego wydarzenia. Ale pewnie dla nich to nie do przeskoczenia. Wyższa technologia. :) Przed chwilą leciało Okno na sport z Kubicą. Były przebitki na jego Instagrama. Daty po francusku czyli znowu wszystko leciało przez Paryż i pewnie tam było montowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dawna mają prawa do ligi norweskiej w piłce nożnej, tylko nie korzystali z tego. Mają pokazywać 4 mecze 1 kolejki.

 

Takie mecze będę pokazywać: Aalesund - Molde, Sarpsborg - Valerenga, Start - Stromsgodset i Haugesund - Brann. Przed meczami będzie studio, wszystkie spotkania pokaże Eurosport 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr94 napisał:

Od dawna mają prawa do ligi norweskiej w piłce nożnej, tylko nie korzystali z tego. Mają pokazywać 4 mecze 1 kolejki.

 

Takie mecze będę pokazywać: Aalesund - Molde, Sarpsborg - Valerenga, Start - Stromsgodset i Haugesund - Brann. Przed meczami będzie studio, wszystkie spotkania pokaże Eurosport 1.

To po co kupują coś i tego nie pokazują a nagle zaczynają pokazywać  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...