Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata piłkarzy ręcznych - Katar 2015


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu Polacy dostali tylko 1 karny przy 4 Qataru czemu tylko 1 katarczyk został zawieszony przy 4 zawieszony Polakach czemu jak nasi strzelali karnego czas nie był zatrzymany a gdy Katar strzelał to zawsze zatrzymywali. Każdy kontakt dla nas był odgwizdany na niekorzyść a nas jak łapali za szyje to bez reakcji. Jedynie do czego się można przyczepić to około 10 strzałów z czego 5 poleciało w trybuny. Poza tym bramkarz Polski a ich to 2 światy nie bez powodu tyle piłek zatrzymał . Mimo to jestem zdania że Qatar sam dla siebie zrobił ten turniej organizacja to kabaret kupili sobie zawodników kibiców sędziów no i mistrza ale w ten sposób straca dużo w druga strone. Z resztą w FIFIE też się dzieje sponsorzy i ogranizatorzy odchodzą a Baltterowi sie konkurencja zwiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hiszpanią pewnie trybuny też w dużej mierze będą nie po naszej stronie, gdyż biali kupywali Hiszpańskich kibiców. Teraz mogą sami im pomóc, gdyż przyzwyczaili się do współpracy.

Polacy za oklaski w strone sędziów też mogą zostać zapamiętani i zostanie im to wynagrodzone. Ogólnie to i tak top 4 to ogromny sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Polakom przeszkadza dopiero dziś, jak my z nimi przegraliśmy :jupi:

W tajemnicy drużyny nie sprowadzali, a lamenty jak zwykle po fakcie.

 

Katar nic nie straci, piłka ręczna (ani nożna) też. Ewentualnie na przyszłość będą wszyscy bardziej uważać, albo z odpowiednim wyprzedzeniem pojawi się np. za sprawą UE jakieś rozporządzenie o braku dyskryminacji dla sportowców pragnących zmienić reprezentację. Tak żeby plebs przyzwyczajać i żeby nie miał żadnych problemów.

A korzyści są oczywiste. Kilku zawodników, działaczy, trenerów zabezpieczyło siebie i swoje rodziny finansowo na kilka pokoleń, międzynarodowy związek szczypiorniaka też zarobił na pewno bardzo dobrze, a biorąc pod uwagę zadowolenie szejków z wyniku ich drużyny to jeszcze mogą sypnąć gdzieniegdzie. Światowej klasy realizacja począwszy od produkcji sygnału, na obiektach kończąc. Same plusy.

A jak ktoś naiwnie dalej wierzy w propagandę, że gdziekolwiek gdzie są duże pieniądze główną wartością jest moralność i zasady to i tak powinien się cieszyć, że dowiedział się jak jest z telewizji a nie na własnej skórze. Moralność i zasady to tylko tak na wszelki wypadek, żeby były hamulcem dla plebsu w organizowaniu rewolucji :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle nie mogę zrozumieć, jak mogliśmy przegrać z jakimś Katarem... Oczywiście wiem, że gospodarze praktycznie "kupili" sobie zawodników + do tego sędziowie, ale jednak mimo wszystko pozostaje niedosyt. Nie mogę się z tym pogodzić, że nasi piłkarze ręczni zmarnowali taką szansę na finał...

I jeszcze do tego Hiszpania przegrała z Francją 22:26, wszystko nie tak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Iwański(facebook):

Rozumiem,że wielu ludzi uważa, że zespół szuka winnych.Ale telewizja pokazała ułamek tego, co sie działo. Ktoś polegający tylko na transmisji nie czuł atmosfery, nie rozmawiał z chłopakami,nie widział wielu istotnych szczegółów. Jak choćby faulu na Wiśniewskim, gdzie powtórkę przypadkowo pokazano z plecami sędziego zasłaniającymi wszystko...Jak choćby Bieglera, który stał minutę i patrzył na delegata z uśmiechem.Wzrok mówił: "Ty widzisz, ja widzę, ale chcę, żebyś wiedział, ze ja wiem". I pan delegat uciekał wzrokiem...Uciszał naszych, upominał ich i ignorował zachowanie ławki Kataru. Takich rzeczy był milion. Nie chodzi o to, źe ktoś, kogo tu nie ma ma się nie wypowiadać. Wolna wola. Chodzi o to, żeby uwierzyć naszym wypruwającym tu żyły chłopakom, że się nie dało. I dziś zabrano ich marzenia. Oni ich nie przegrali, im je odebrano. Tak to widzę i wierzę w to, co i jak mówili.

 

Pełna zgoda z jego słowami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chłopaki dali z siebie już bardzo dużo, ale jeszcze czas na ostatni akord. Z gospodarskim sędziowaniem się nie udało, więc trzeba sobie to powetować meczem o brąz :D Mam nadzieję, że pokonają podopiecznych trenera Orlenu Wisły Płock - Manolo Cadenasa i wrócą do Polski w dobrych humorach.

 

Swoją drogą ciekawe, dlaczego tylko w szczypiorniaku funkcjonuje tak śmieszny przepis. Zabija on ducha sportu i sens rywalizacji. Całe szczęście, że na Euro 2016 nie będzie już takich "eksperymentów" i będziemy mogli spokojnie robić swoje. Najważniejszą rzeczą jest jeszcze to, abyśmy powrócili na IO, bo w końcu zorganizujemy jeden z interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych dzięki miejscu w czołowej czwórce MŚ.

 

Do boju Polacy! Poza tym nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy. Pierwsza z nich to brak miejsca w szerokim składzie meczowym dla Marcina Wicharego, pomimo nieprzydatności dokooptowanego w miejsce Krzysztofa Lijewskiego, Piotra Masłowskiego z Azotów Puławy. Druga z nich to znak zapytania, czy Niemcy w razie porażki ze Słowenią w meczu o 7. miejsce, dostaną miejsce w eliminacjach do IO. Wiele będzie zależeć też od tego, kiedy Katar zdoła wywalczyć olimpijską kwalifikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nikt nie zwrócił uwagi, ale drużyna Kataru była naprawdę dobrze przygotowana taktycznie, widać było dyscyplinę bo w końcówce kompletnie już nie bronili i odpuszczali nie chcąc narazić się na faule, cały ten turniej to dno, dno i jeszcze raz dno zarówno ze strony organizacyjnej jak i kibicowskiej, na oficjalnej stronie turnieju nie ma nawet pełnych statystyk, to jest obraza dla prawdziwego uczciwego sportu. Można już z góry powiedzieć Katar został Mistrzem Świata piłkarzy ręcznych w 2015 r. Francja to wielka drużyna, z wieloma znakomitymi zawodnikami i trenerem legendą, jednak coby musieli zagrać aby wygrać, nie grać w ogóle agresywnie w obronie bo innej możliwości nie widzę. Podobnie jak Polacy będą mieli przeciwko sobie wszystkich począwszy od kibiców, sędziów, delegatów a kończąc na "grubych rybach" z IHF. Nie wiem po co takie państwo jak Katar dostaje organizację takiej imprezy, zainteresowanie tą dyscypliną w tym kraju jest praktycznie zerowe, historia również za tą kandydaturą nie przemawia, jak widać za pieniądze można kupić wszystko. Mam nadzieję, że spotkanie z Hiszpanią to już będzie "normalny" mecz i zobaczymy wyrównany, ale zwycięskie dla Polaków spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co dostał tak wysoką karę ?

Lekarz polskiej reprezentacji został ukarany za to, że po meczu Polska - Katar "podszedł do stolika sędziowskiego i wykonywał obraźliwe i niesportowe gesty wobec sędziów i arbitrów stolikowych" - czytamy w oficjalnym komunikacie Komisji Dyscyplinarnej, która w związku z "poważnym wykroczeniem nałożyła karę zawieszenia Rafała Markowskiego na sześć miesięcy".

 

Świetny mecz Szyby, a myślałem, że ten zawodnik na poziomie reprezentacyjnym się nie nadaje. :) Myślałem, że długo będę czekał na kolejny medal reprezentacji na wielkiej imprezie, a tu miłe zaskoczenie, aż nie mogę się doczekać Mistrzostw Europy w Polsce za rok i miejmy nadzieję Rio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Dla mnie to nasi szczypiorniści są Mistrzami Świata! Pokonali Hiszpanię, a być może wygraliby również z Francją, gdyby mieli szansę zagrać w finale.

Brawo Polacy! Polska! Biało-Czerwoni!

Brawa i podziękowanie za sportową walkę dla Hiszpanii, brawa dla kibiców francuskich!

Trzymam kciuki za zwycięstwo Francji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mecz! Emocje na najwyższym poziomie, piękny mecz - dziękujemy. Teraz idę oglądać "kupiony" finał, bo uważam ten finał za kupiony. Trzymam kciuki za francuzów, lecz sądzę, że zostaną skrzywdzeni - FRANCJA!!! Wybijcie z głowy tym "farbowanym" lisom piłkę ręczną z głowy. A wracając do Polski, to dla mnie są już mistrzami świata za to co dziś (i nie tylko dziś) stworzyli na katarskich boiskach - DZIĘKUJĘ, za wszystko, za ten horror, za wspaniałe emocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...