Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata piłkarzy ręcznych - Katar 2015


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pozostaję mieć nadzieję, że w końcu przełamiemy się z Chorwacją. Wygraliśmy z nią na wielkich turniejach raz w meczu grupowym w Pekinie na igrzyskach. W meczach o większą stawkę niestety zawsze przegrywaliśmy np. półfinał Euro 2010, decydujący mecz o grę w półfinale Euro 2014, półfinał Mundialu 2009.

Widziałem mecz Chorwacja - Brazylia i byłem zaskoczony jak wiele problemów mieli w tym meczu, zagrali słabo, ale to jest fakt - Chorwacja nam nie leży, podobnie jak my nie leżymy Szwedom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Lijewski nie zagra już do końca turnieju bo ma kontuzję mięśnia przywodziciela prawej stopy, Andrzej Rojewski w ataku zagrał fatalnie za to w obronie radził sobie bardzo dobrze, jakoś tak nie może odpalić, jedna nieudana akcja zamiast Go zmobilizować to Go dołuje i robi kolejne błędy. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą grę obronną Polaków, szwedzcy skrzydłowi nie istnieli, rzucali bramki tylko po szybkich atakach lub jak Kallman, rzutami z dystansu. Do dyspozycji Sławka Szmala też nie można mieć zastrzeżeń bronił wspaniale od początku spotkania, tylko nadal mnóstwo prostych błędów technicznych które mogą martwić.

Chorwaci w zasadzie tylko z Brazylijczykami zagrali słabiej, w fazie grupowej wygrywali wyraźnie, taka mała ciekawostka bramkarz Brazylii Luiz Ricardo Nascimento w ciągu trzech minut obronił trzy rzuty karne wykonywane przez Chorwatów, czyli i na tak klasowych zawodników można znaleźć sposoby. W sumie Chorwaci wykonywali 5 rzutów karnych a wykorzystali tylko jeden. Chorwaci oprócz dobrych skrzydłowych : Cupić i Strlek mają znakomitych rozgrywających : Kopljar, Bicanić i przede wszystkim Duvnjak który jak na razie nie prezentuje optymalnej formy. To zespół który dużo biega i uwielbia szybką grę. Oprócz tego bardzo dobry, ale chimeryczny bramkarz Alilović, na kole ciągle groźny Igo Vori i filar obrony, czasami zapora nie do przejścia Jakov Gojun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Zakładam, że nasi szczypiorniści pokonają Chorwację, a potem najlepiej byłoby zagrać w półfinale z Katarem. Bo w razie czego z Niemcami znowu może być ciężko. A w finale to już wszystko jedno z kim.

Może z Hiszpanią? :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oby wygrali.Będzie bardzo ciężko,ale nie ma rzeczy niemożliwych :wink: Czy z Hiszpanią w finale?Zobaczymy :) Jutro wileki hit światowego handballu,czyli Hiszpania-Dania.To trzeba obejrzeć!!

 

Mecz z Chorwatami to będzie jak na razie najcięższy sprawdzian Polaków.Myślę,że sposobem,którym moglibyśmy zaskoczyć tą drużynę byłaby gra wysuniętą obroną(coś w stylu Brazylijczyków właśnie w meczu z Chorwacją) niż obroną 6-0,której Chorwaci się spodziewają i która im ,,leży".Trzeba liczyć też na dobrą grę naszych bramkarzy bo bez tego będzie bardzo trudno.Przede wszystkim musimy dobrze wejść w mecz tak jak to było w spotkaniu ze Szwedami,aby potem nie mieć zbyt dużych strat,które będzie bardzo ciężko odrobić. Wysoka skuteczność w ataku to też jeden z elementów,który jest potrzebny do ogrania Chorwatów.Mam nadzieję,że nasi reprezentanci znów nas miło zaskoczą i że sprawią niespodziankę ogrywając Chorwacką reprezentację naszpikowaną gwiazdami.Wierzę w naszych chłopaków i liczę na ich dzisiejsze zwycięstwo.Do boju Polsko!! :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona 6-0 z Chorwatami nie da zupełnie rezultatu bo Chorwaci mają bardzo dobrą drugą linię i zawodników rzucających z dystansu, myślę, że będzie kilka wariantów stosowanych, ważny jest początek spotkania i szybkie rzucanie bramek i trzymanie wyniku bo jak Chorwaci odskoczą na 3-4 bramki przewagi to możemy tej straty już nie odrobić. Polacy z Chorwatami na dużej imprezie nie potrafią wygrać od 2008, więc jest najlepszy moment aby tą niemoc przełamać. Myślę, że Niemcy powinni sobie poradzić z Katarem, Hiszpania to już nie ten sam zespól który rozbił w pył Danię w finale ME, myślę, że to spotkanie będzie bardzo zacięte i stawiam, że to Dania wygra. Francuzi będą za to zdecydowanym faworytem w spotkaniu ze Słowenią, chociaż Słoweńcy swoje atuty mają i mogą napsuć sporo krwi Francuzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem mecz grupowy Kataru z Hiszpanią i tam Hiszpanie wygrali rzutem na taśmę, Katarczycy nasprowadzali zawodników - najemników, bo trudno ich nazwać reprezentantami, aż dziw bierze, że w piłce ręcznej nie ma takich ograniczeń jak w piłce nożnej. Gracz nie ma z krajem nic wspólnego, a gra w reprezentacji, bo mu zapłacili.... Rozumiem jeszcze jakby mieli korzenie, albo mieszkali w tym Katarze kilka lat, ale to jest przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Polski! Natomiast Katar to zakała całego światowego sportu. Już nie wspomnę o tym, że należy im odebrać piłkarskie MŚ 2022 (o czym zresztą Rada Europy ma debatować: http://www.rp.pl/artykul/11,1175189-Rad ... galne.html). A to co się dzieje w piłce ręcznej to przegięcie. Kupieni zawodnicy, kupieni kibice, słuchanie katarskiego hymnu przez obcych najemników. Gdzie tu jakiekolwiek wartości? Gdzie jest IHF? Jak można tak zezwalać na wszystko? Co to za idiotyczne zasady? Powinny istnieć ograniczenia jakieś. Ile dostali do koperty? Tyle co FIFA? Może jestem starodawny, ale do kitu z takim sportem, co wszystko można kupić, łącznie z sukcesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...