Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata piłkarzy ręcznych - Katar 2015


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszej połowie Francja prowadzi z Katarem 14:11, dziś to był prawdziwy horror, świetny Michał Szyba który wziął na siebie ciężar w najważniejszych akcjach, dobrze również wyglądała współpraca z Kamilem Syprzakiem, każdy zawodnik dołożył małą cegiełkę do zwycięstwa, Hiszpanie mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki gra w przewadze i dwie bramki przewagi, po wyrównaniu w ostatnich sekundach w dogrywkach jakby zeszło z nich powietrze, chociaż Victor Tomas był znakomity, brawa dla Polaków za cały turniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Katarczycy nie mogli ewidentnie wydrukować meczu finałowego, gdyż to jest Francja i groziłoby to międzynarodowym sportowym skandalem. Na ten moment Polska w turnieju o Rio gra w grupie z Chorwacją, ale zakładam że Katar wygra kwalifikacje azjatyckie i ktoś z czwórki Chorwacja, Dania, Hiszpania, Polska wygra (lub będzie finalistą w przypadku jeśli turniej wygra Francja) przyszłoroczne mistrzostwa Europy to grupy te zmienią się na korzyść Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że Francuzi po ceremonii podeszli do Polaków całym zespołem, żeby sobie pogratulować i przybić piątkę, po czym wrócili na swoje miejsce. Do Kataru nikt nie poszedł (chyba że kamery już tego nie pokazywały). Na trybunach Polacy i Francuzi wspierali się podczas meczów półfinałowych i finałowych. Warto jeszcze dodać, że białym nie udało się przesunąć kibiców Francuskich podczas finału z Katarem, tak jak to zrobili podczas półfinału z Polską, kiedy nasi kibice zajmujący zazwyczaj miejsca tuż przy parkiecie, zostali odsunięci na dalszy plan. Zostały tylko flagi na ścianach.

Brawo Polacy! Wierzyłem, że jest to osiągalne mając przeszłość w pamięci. Pstryk w nos pesymistom. Jakoś nie obawiałem się Szwedów, Chorwacji i Hiszpanów. Oby podobnie pięknie za rok u nas. Mecz Polaków chyba najlepszy w całym turnieju. Dramaturgia niebywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy była transmisja w TVP 2 finału ? W programie nic na ten temat nie napisano ani w EPG ani w telegazecie ani w internecie. Tylko TVP sport. Zerknąłem tylko na chwilę i widziałem wręczenie medali w TVP 2. Pewnie i tak bym nie oglądał, a co najwyżej zerknął, ale jestem ciekaw czy pokazali finał w kanale ogólnodostępnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wspieranie się Francuzów i Polaków było miłe. Najlepiej było to widać przy stanie 23:24 dla Hiszpanów, kiedy Polacy wyprowadzali akcję na remis.

http://sport.tvp.pl/18687485/ms-polska- ... a-2-polowa

A było już 18:22 :) Później 21:22, 21:23 i 22:24 a czasu mało. Szacunek. Dobrze, że w tej ostatniej akcji na remis Polacy nie próbowali grać na koło, bo by było przytrzymywanie i na koniec wolny zza muru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy była transmisja w TVP 2 finału ? W programie nic na ten temat nie napisano ani w EPG ani w telegazecie ani w internecie. Tylko TVP sport. Zerknąłem tylko na chwilę i widziałem wręczenie medali w TVP 2. Pewnie i tak bym nie oglądał, a co najwyżej zerknął, ale jestem ciekaw czy pokazali finał w kanale ogólnodostępnym.

Nie, w TVP 2 pokazali tylko długa rozmowę w studiu, ceremonię zamknięcia i wręczenie medali.

Najlepszym kołowym mistrzostw został wybrany Bartosz Jurecki, najlepszy bramkarz i jednocześnie MVP turnieju to Thierry Omeyer, lewoskrzydłowy- Valero Rivera, lewe rozegranie - Rafael Capote, Środkowy rozgrywający: Nikola Karabatić, prawe rozegranie - Zarko Marković, prawe skrzydło - Dragan Gajić który został również królem strzelców turnieju rzucając 71 bramek.

Co można powiedzieć o naszej reprezentacji to na pewno to, że w każdym spotkaniu grali do końca z maksymalnym zaangażowaniem, widać było bardzo dobre przygotowanie fizyczne i motoryczne, gorzej było z taktyką.

Wielki postęp w grze zanotował Kamil Syprzak, jeszcze rok czy dwa lata temu nikt nie myślał, ze będzie czołowym polskim zawodnikiem, widać rękę trenera w klubie, jeżeli tak się będzie nadal rozwijał to ma papiery na zostanie jednym z najlepszych kołowych na świecie, jeszcze napiszę o dwóch nazwiskach, pierwsze to Michał Szyba który dostał szansę w spotkaniu z Katarem i który był bohaterem spotkania z Hiszpanią tez może być z niego wielki zawodnik i jeszcze Michał Daszek bardzo Mi się ten chłopak podobał, harował w obronie niesamowicie, w ataku był niezwykle pożyteczny, może brakuje mu jeszcze ogrania, ale talent ma niesamowity. Cała grę reprezentacji można ocenić pozytywnie mimo naprawdę dużej ilości błędow i strat w każdym spotkaniu. Spotkanie z Hiszpanią na zawsze pozostanie sercu, Polacy potrafili się podnieść z dna i po heroicznym boju zwyciężyć, oby do przyszłorocznych ME które zostaną rozegrane w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...