Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pawop wystarczy nie czytać co pisze sport.pl. nigdzie nie ma informacji że do LE i LKE oferte złożył Polsat. Polsat postawił na siatkówke plus MS w hokeju na lodzie, do tego LM w piłce ręcznej plus copa libertadores . A tam prawa wcale nie tak tanie jak sie wam wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrek22 napisał(a):

Polsat postawił na siatkówke plus MS w hokeju na lodzie, do tego LM w piłce ręcznej plus copa libertadores . A tam prawa wcale nie tak tanie jak sie wam wydaje

Taaaa jasne... takie drogie jak Ekstraklasa zapewne. 😂

Szczególnie Copa Libertadores. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak drogie, za naszą lige to c+ nie ma wyjscia to kluby teraz decydują o pieniądzach i ekstraklasa.S.A . stad teraz za prawa od 2024 do 2026-2027 za ponad 1 mld złotych sprzedali prawa canal plus. Ale we Włoszech też serie A poszła za gigantyczne pieniadze na co kanały tv sie nie godziły i musieli sie dogadać, u nas c+ daje tyle ile chce ekstraklasa S,A i kluby, a poziom ligi nadal mizerny. dziwie się że canal plus się godzi na przepłacanie za prawa do naszej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał ze zrozumieniem wcześniejsze posty to byś wiedział, że liga polska to produkt Premium w naszym kraju i głównie dlatego abonenci decydują się na C+. Idealnie pokazuje to utrata innych praw w różnych okresach. Mimo to abonenci zostali z C+. 

Ale jak ja mogę wymagać czytania ze zrozumieniem od kogoś kto popełnia błędy ortograficzne i nie wie co to przecinek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mowia, ze Polsat w ogolnie w startowal po LM. Drudzy mowia, ze startowal i byl blisko wygrania, ale Canal+ na koniec ich przelicytowal. Trzeci pisza, ze Polsat w ogole nie startowal po zadne europejskie puchary i ze LE i LK zgarnia rowniez Canal+. Czwarci pisza, ze Polsat z prawami do LE i LK. Nastepni mowia, ze Polsat i Canal+ nie wchodza sobie w droge, ale cos teraz nie pyklo i niewiadomo co dalej. Kolejni pisza, ze Polsat od teraz skupia sie tylko na hokeju, siatkowce i handaballu. 

 

Trudno sie w tym juz polapac 😀 A prawda jest taka, ze my nawet dokladnie nie wiemy jak te przetargi wygladaja. Chyba, ze ktos wie, wiec niech napisze jak to w ogole wyglada. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2024 o 22:19, Paul234 napisał(a):

Ale teoria, że C+ nie wpycha się Polsatowi do LM a Polsat C+ do Ekstraklasy, którą lansował m.in Borek upadła

Polskie dziennikarstwo sportowe to mem. Pisałem to już wielokrotnie.

 

Ubawiłem się gdy Kołtoń przed meczem z Walią na głos forsował wymianę bramkarza. Chłopaki za dużo myślą, a te programy studyjne w Kanale Sportowym czy Meczykach to taka strata czasu jak wysłuchiwanie tych samych banalnych konferencji prasowych piłkarzy i trenerów przed meczem i po meczu. Szkoda prądu. Naprawdę. Uwierz mi, że jakbyśmy zmontowali ekipę i siedli z browarkiem w rączce to doszlibyśmy do podobnych teorii z sufitu typu że Szczęsnemu wypadałoby już podziękować, a Polsat nie będzie się wpychał C+ w paradę i odwrotnie.

 

Takie wywody jak ta Borka tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że gościu nie ma często pojęcia o czym mówi czy pisze. Najważniejsze są clickbaity, suby, emotki, lajki i inne kinder niespodzianki. Taka pikantna wymiana myśli tylko w tym pomaga. Przecież takie przetargi, oferty są obwarowane tajemnicą. Byle oferta w podrzędnej instytucji nie wypływa na wierzch, a tutaj widzę, że niektórzy myślą, że główne postacie tychże przetargów za każdym razem przekazują poufne tajemnice wybranym osobistościom z polskich mediów. Hahaha, tak, a ja jestem Banksy.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Project_ALF napisał(a):

Przecież takie przetargi, oferty są obwarowane tajemnicą. Byle oferta w podrzędnej instytucji nie wypływa na wierzch, a tutaj widzę, że niektórzy myślą, że główne postacie tychże przetargów za każdym razem przekazują poufne tajemnice wybranym osobistościom z polskich mediów. Hahaha, tak, a ja jestem Banksy.

Nie do końca tak może być.

Przecież oni ze sobą rozmawiają. Dość często można było się czegoś dowiedzieć od dziennikarza szybciej niż od oficjalnego zródła.

Tak było np. w przypadku wcześniejszego przejęcia LM przez Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja zauważyłem, że Polsat w studiu przed LM "promował" rozgrywki Ligi Europy i Ligi Konferencji? :) po pokazaniu par ćwierćfinałowych LM, pokazali plansze z planem rozgrywek LE i LK zachwalając jakie to świetne pary i że spokojnie mogłyby być to mecze LM. Goście bardzo zachwalali poziom tych rozgrywek i stwierdzili że to będą piękne czwartki. Aż myślałem, że zaraz ogłoszą pozyskanie praw.. ale to serio wyglądało jak przygotowywanie pola pod przyszłe transmisje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, damian1979 napisał(a):

Czy tylko ja zauważyłem, że Polsat w studiu przed LM "promował" rozgrywki Ligi Europy i Ligi Konferencji? :) po pokazaniu par ćwierćfinałowych LM, pokazali plansze z planem rozgrywek LE i LK zachwalając jakie to świetne pary i że spokojnie mogłyby być to mecze LM. Goście bardzo zachwalali poziom tych rozgrywek i stwierdzili że to będą piękne czwartki. Aż myślałem, że zaraz ogłoszą pozyskanie praw.. ale to serio wyglądało jak przygotowywanie pola pod przyszłe transmisje :)

Też to zauważyłem i wydaje mi się, że to było takie oczko puszczone do widzów. Pytanie po co odwlekać komunikat o pozyskaniu tych praw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch dziennikarzy dało znaka o tym, że Polsat wygrał, w tym gość z Meczyków, w których studio co drugi dzień są komentatorzy Polsatu i Eleven. Przecież oni muszą wiedzieć takie rzeczy czy wygrali przetarg. Moim zdaniem wygrali, ale gra idzie o przyszłość Polsatów Sport Premium - stąd grają na czas. Może sami nie wiedzą jeszcze jak to rozegrać, albo chcą jeszcze coś "dokupić", aby premium miało sens. Formuła 1 ktoś musi kupić od początku przyszłego sezonu, bo Viaplay zawinie się w połowie sezonu. Abonent, który wiedziałby, że w kanałach premium po nowym roku będzie miał też F1, patrzyłby inaczej. Sama LE i LK nic nie da Polsatowi, muszą coś zgarnąć.

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...