Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czerstwy nie oglądam pucharów wogóle, Viaplay miałem jakiś czas dla LE i LKE, ale tam wiekszosc meczów bez komentarza, więc zrezygnowałem. A mam w iptv orange wszystkie sportowe stacje Polsatu i canal+, więc dla mnie nie ma różnicy kto pokażę LM, LE,LKE teraz. Głównie i tak pewnie tylko studio po meczowe i skróty meczów tylko bede ogladał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, muza_tv napisał(a):

Generalnie LM nie byłą dla Polsat Sport aż takim produktem premium, by się sprzedawała i zwróciła (PSP = kanały bez reklam, koszty emisji, mały zasięg w kablu). Dlatego stawiam, że Polsat nie będzie bawił się już w Polsaty Sport Premium, tym bardziej, że w portfolio już mają sportowy produkt premium, czyli pakiet Eleven Sports.

 

Dla Polsatu się będą bardziej liczyły rozgrywki, które mogą sprzedać na Polsat Sport i Eleven Sports. Nie bez powodu inwestują w polską siatkówką, koszykówkę czy piłkę ręczną. Po pierwsze regularne rozgrywki, większa lojalność widzów, stałe przychody z reklam i opłaty od operatorów płatnej TV. Ważniejsze ligi zagraniczne to Eleven Sports. Ale tutaj liczyłbym głównie na powrót Bundesligi, a z czasem F1.

 

Polsat odzyskał sporą cześć środków poprzez sublicencje z TVP  do LM czy siatkarzy za panowania Kurskiego. Forsa lała się strumieniami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotalplus, ale teraz to c+ od tvp uzyskal około 80 mln za sezon za 1 mecz kolejki . Więc to canal plus zarabia na TVP, watpie by Polsat oddał sublencje TVP za LM za podobne pieniądze. A siatkówke musza dac w tv otwartej mecze Polaków. Więc woleli dać do TVP niz dawac w polsacie co wg mnie jest blędem, bo na reklamach zarobiliby wiecej niz dając TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotrek22 napisał(a):

ale teraz to c+ od tvp uzyskal około 80 mln za sezon za 1 mecz kolejki

Jakie 80 mln ? Za Ekstraklasę w tym sezonie TVP miała zapłacić jakieś 15 mln , a jeśli chodzi o LM po ponoć TVP nie jest zainteresowana sublicencją bo podobno koszty są zbyt duże do oglądalności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemolo napisał(a):

Jakie 80 mln ? Za Ekstraklasę w tym sezonie TVP miała zapłacić jakieś 15 mln , a jeśli chodzi o LM po ponoć TVP nie jest zainteresowana sublicencją bo podobno koszty są zbyt duże do oglądalności .

A ile kolejek pokaże w tym sezonie TVP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc 1 mln za mecz wychodzi . Nie sądze by zarobili na transmisjach z ekstraklasy, na 1 , 2 lidze zarobią, na PP nie sadze by zarobili.  A piszecie na forum, że Polsat to kupuje prawa tv dla ubogich, nie zgadzam się z tym, siatkówke ma pełnie praw , do pucharów, ekstraklasy, pp, i reprezentacje, do tego MS, ME. A w siatkówce jak nigdzie indziej mamy sukcesy sportowe. 

Edytowane przez Piotrek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Forumowi znafcy twierdzą że w LE są ciekawsze mecze niż w LM
W LE są ciekawsze mecze niż w Ekstraklasie. Co do LM to w poprzednich sezonach faza grupowa była ciekawa tylko na końcu (dwie ostatnie kolejki).

Poza tym nieciekawe godziny meczów, jak ktoś czasem musi szybciej wstać, to lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

nieciekawe godziny meczów, jak ktoś czasem musi szybciej wstać, to lipa.

Zdecydowanie. Mecz się powinien zaczynać najpóźniej o 20. Tak też to wygląda w GB ze względu na różnicę czasu.

 

13 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

W LE są ciekawsze mecze niż w Ekstraklasie.

To na pewno. W każdej kolejce można śmiało znaleźć co najmniej 2-3 mecze stojące na dobrym poziomie. Zresztą prawdziwy kibic danej drużyny będzie oglądał jej mecze obojętnie czy grają w LM czy w LE. Ciekawe,że tak piłkarsko zacofany kraj jak Polska deprecjonuje te rozgrywki a nawet w Anglii stały się popularne choć początkowo na te mecze mało kto chodził.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się ile meczów każdej kolejki w fazie grupowej z Ligi Europy i Ligi Konferencji pokazywała z polskim komentarzem Viaplay?

 

Zastanawiam się jak to Polsat rozegra, ile pokaże live w tv, a ile np. bez komentarza w Polsat Box Go. 3 kolejki LE będzie samodzielnie, pozostałe 5 w tym samym czasie co Liga Konferencji (mecze o 18:45 i 21:00), ale w tym samym dniu. Sporo tego będzie.

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Polsat też chce w ten sposób podtrzymać Polsat Box Go - stracili LM, stracili 1 ligę, gdzie te mecze wszystkie były dostępne. Tutaj przy LE i LK myślę, że jedynie po 3-4 mecze w tv dadzą, a reszta w streamingu, żeby tam ludzi odsyłać. Chyba, że zostawią jednak Polsat Sport Premium, wtedy te 6 meczów z danej godziny meczowej będzie na pewno w tv:)

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

W LE są ciekawsze mecze niż w Ekstraklasie. 

Tiaaaa... Szkoda, że na zainteresowanie i oglądalność to się nie przekłada. 

 

21 minut temu, damian1979 napisał(a):

Orientujecie się ile meczów każdej kolejki w fazie grupowej z Ligi Europy i Ligi Konferencji pokazywała z polskim komentarzem Viaplay?

 

Zastanawiam się jak to Polsat rozegra, ile pokaże live w tv, a ile np. bez komentarza w Polsat Box Go. 3 kolejki LE będzie samodzielnie, pozostałe 5 w tym samym czasie co Liga Konferencji (mecze o 18:45 i 21:00), ale w tym samym dniu. Sporo tego będzie.

Dużo tego nie było. Obstawiałbym ilościowo z 8 meczów z komentarzem polskim. Licząc oczywiście Ligę Europy i Konferencji razem. 

Sam byłem kiedyś zdziwiony, że tak mało. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian1979 W ogóle fajnie by było zintegrować Polsaty Sport, Polsaty Sport Premium i Eleveny w jedną markę. To wtedy jak jest dużo transmisji na żywo to można rzucać transmisje po kanałach.

 

Np.

Polsat Sport => Polsat Sport 1;

Polsat Sport Extra => Polsat Sport 2;

Polsat Sport News => Polsat Sport 3;

Polsat Sport Fight => Polsat Sport 4;

Eleven Sports 1-4 => Polsat Sport 5-8;

Polsat Sport Premium 1 => Polsat Sport 9;

Polsat Sport Premium 2 => Polsat Sport 10;

Polsat Sport Premium 3-6 PPV => Polsat Sport 11-14 PPV.

 

Można też odwrotnie: najpierw dać Premium jako PS 5 i 6, potem Eleveny. Te PPV na końcu, bo nie cały czas nadają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, widać, że wreszcie zaczęli to porządkować, zmiana nazw Polsat Sport 1-3 to pewnie początek:) jedynie co do Elevenów - ja bym został przy tej marce, to jednak solidny brand w oczach klientów. Trochę inne grono odbiorców niż Polsat Sport, i też łatwiej utrzymać te kanały jako tzw. premium - tutaj mogą brać dodatkową kaskę za te kanały w pakiecie np. u innych operatorów, przy Polsat Sport 5-8 byłoby trudniej :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że marka Eleven powinna zostać. Często wśród moich znajomych słyszę o tych kanałach i zdecydowana większość nie zdaje sobie sprawy, że to tak naprawdę kanały Polsatu. Eleven ma już rozpoznawalność, nie wiem czy zamiana teraz na Polsat Sport ileśtam nie spowodowałaby odpływu klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...