Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie bo używam nbox i karte cameleon i niby wszystko działa ale przy próbie nagrywania jednego programu a oglądania drugiego drugi kanał zaczyna się zcinac jak by uprawnień nie dostawał na drugą głowicę. Czy to możliwe że tak śię dzieje przez te zabezpieczenia FEDC?

12 godzin temu, tomek6680t napisał:

Nie ,masz "złom" nie tuner ,temu zacina .

Nie jest to co prawda super dekoder, ale w opisanej sytuacji nic nie powinno się zacinać.

Sprawdź wersję oscam'a, może warto zainstalować e2 na nowo.

@lukas8887

Nbox może mieć 1000 różnych problemów ,to tuner który jest w użytkowaniu kilkanaście lat ,może być przerabiany pod Enigmę 2 w tani sposób . Karta z zarazą FEDC albo działa na oscamie ( z fix ) albo nie działa . Nie jest możliwe żeby "trochę działała" na jednej głowicy a na drugiej nie (z zarazą FEDC).

• Upvote 1

Wiem właśnie że nie powinno to być możliwe ale jednak jest tak że przy nagrywaniu drugi oglądany kanał chodzi jeszcze ze 20sekund i gaśnie jak by uprawnienia nie przechodziły. Kiedy zmienię zpowrotem na nagrywany kanał wszystko jest ok. Nbox nboxem ale to nie wina sprzętu raczej tylko oprogramowania. Problem w tym ze oscamów próbowałem już chyba wszystkich dostępnych w sieci a nic to nie zmienia. Najciekawsze jest to że spliter nbox wszystko chodzi bez zarzutow jest problem tylko z jednoczesnym nagrywaniem i oglądaniem. A wszystko się zaczęło gdy przełożyłam kartę do pace. Stąd moje pytanie o FEDC bo do nie dawna nie wiedziałem nawet o istnieniu takiego cuda. Tak  czy inaczej dzięki za odpowiedzi.

Edited by lukas8887

Ja miałem taki problem z recorderem, ale z Hyperiona zmieniłem na openPLi i pomogło. Na nbox mini znów oscamy działały, ale po paru godzinach na openPLi oscam działał, ale jakby nie pobierał uprawnień z karty, tu wgrałem Graterlię i działa, także ja bym próbował z dystrybucjami się bawić. Dodam, że wygrywałem kilkukrotnie to samo oprogramowanie i problem się powtarzał.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

@lukas8887

Jak byś napisał ,że Cameleon dostał sid limited (licznik) ,to opisana przez Ciebie sytuacja ,mogła by mieć miejsce ,ale nie "zaraza FEDC" . Od lat wiadomo że nboxy mają kiepskie czytniki kart CA. Kup (jak oczywiście chcesz) czytnik zewnętrzny . I będziesz miał mniejsze problemy z nagrywaniem i jednoczesnym oglądaniem .

Edited by tomek6680t

Ale ja nie wiem czy on dostał sid limitet co dostał i czy w ogóle coś dostał. Jak znajdę rozwiązanie to dam Ci znać co to było. Nic kupował nie będę bo do tej pory to działało i raczej wątpię że nagle czytnik zrobił się kiepski. Już kolega wyżej daje lepsze wskazówki.

Ograniczenie możliwości dekodowania w tym samym czasie do tylko jednego kanału (SID), to kolejne ograniczenie domowego sharingu na kartach Cameleon. Założenie jest proste, zmusić klienta do kontaktu z NC+ i propozycja wymiany na PVR.

Edited by support458

Co w ogóle radzicie tym którzy mają cameleony bez dzierżawionych dekoderów?

Przedłużać normalnie bez zmiany stanu rzeczy czy dobierać jakiś ich sprzęt?

A może pozostawać na umowie na czas nieokreślony?

Przelicz sobie czy różnica pomiędzy tym co płacisz teraz, a tym co Ci proponują po przejściu na umowę jest wielka. Jeśli nie, to zostań na czas nieokreślony, bo wtedy zawsze możesz zrezygnować. Co do sprzętu, to zawsze go możesz dobrać w ostateczności, więc z tym się nie spiesz.

Edited by tail#

1 godzinę temu, ver11 napisał:

Co w ogóle radzicie tym którzy mają cameleony bez dzierżawionych dekoderów?

Przedłużać normalnie bez zmiany stanu rzeczy czy dobierać jakiś ich sprzęt?

A może pozostawać na umowie na czas nieokreślony?

Jestem w tej samej sytuacji. Wysłałem im wypowiedzenie, zobaczę co mi zaproponują. Ale awaryjnie zawsze moge wycofać wypowiedzenie i pozostać na umowie na czas nieokreślony. Szczególnie, że camu nie chcą mi dać , tylko wciskają super hyper dekoder ....

Mi również nie chcą dać modułu. Wypowiedziałem umowę i powiedziałem, że przedłużę tylko, jeśli dostanę cam, ale odpowiedź nc+ jest taka, że system nie pozwala i takie tam. Zatem wolą stracić klienta niż przedłużyć z nim umowę, wymieniając mu dekoder na moduł bądź po prostu go dając. Bardzo rozsądne.

Edited by Euronymous

Na pewno wielu abonentów, którzy mają obecnie karty Cameleon i użytkują je we własnych dekoderach chętnie dokonają wymiany na CAMy gdy nadejdzie "ten" dzień -czy to wyłączenia Seca czy końca umowy. W tym ja. Brak takiej możliwości w moim przypadku  to koniec tej umowy.

Edited by markar

Prędzej czy później  będzie możliwość dostania modułu cam. Żadna firma nie może sobie pozwolić na taką stratę. Pieniądze dla nich są najważniejsze. Zdecydowana większość tych którzy mają własne dekodery mają też bardzo wysokie abonamenty.   

Najlepiej jak poczekajcie właśnie na ten dzień.  Bez proszenia wcześniej. I chyba lepiej ma umowie długoterminowej.

Nie. Na kontrakcie masz same karty i dlatego umowę podpisałeś, aby korzystać ze swojego sprzętu.  Wciśnięcie dekodera przez operatora, to zmiana warunków umowy. Musisz dokładnie przeczytać  regulamin czy nie mają furtki.

Edited by ircios

4 minuty temu, ver11 napisał:

Ja to u nich w systemie mam jeszcze dekoder SD.

No to masz dekoder, a nie samą kartę.

Teoretycznie bo operator jak i ICA podaje że mój sprzęt to tylko karta.

Dekodery SD dawno przecież zostały anulowane.