Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Dokładnie. Gdy zapytałem o CAM-a to powiedziano mi, że tylko nowa umowa wchodzi w grę.

Pytanie, co z abonentami, co mają 2 karty w MR i 1 dekoder od nich? Też zaproszą po 2 dekoder? Będzie podstawa do wypowiedzenia, jeśli trzeba połączyć je LAN-em?

Cytat

[...] platforma nc+ będzie stopniowo rozszerzać zakres działania funkcjonalności kontroli odległości sprzętu weryfikującej istnienie połączenia sieciowego. W przypadku korzystania przez Abonenta z modeli dekoderów nie wspierających funkcji kontroli odległości, będzie zachodziła konieczność wymiany dekodera. Abonenci będą indywidualnie informowani o planowanych działaniach celem uzgodnienia optymalnego rozwiązania.

źródło: https://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci

Na innym forum znalazłem taką ciekawostkę odnośnie ilości cameli w nc+. Gość zrobił analizę na podstawie logów na UA z końca grudnia i wyszło mu że nc+ ma ok.314tys. cameli z czego ok. 207 tys. aktywnych ( tzn. takich, które dostają uprawnienia na 0000 i nie dostają na 0068 ).

Jeżeli te założenia są prawdziwe i nc+ będzie chciało wycofać camele w tym roku to czeka ich niezła praca...

• Like 1

Posted (edited)

NC+ zaczęła znowu wydawać więcej zestawów z Conaxami. Wydają je np. osobą którym wymieniają kartę Cameleon. Kolega dzisiaj poszedł do APS NC+ by zareklamować kartę Cameleon bo nie działa mu od rana w jego Ferdku. Sprzedawca APS nie spr w ogóle karty zabrał ją i stwierdził po spr w systemie NC+ że ma info że trzeba wymienić kartę na parowaną z dekoderem. Wydał mu zestaw z kartą Conax parowany. Zamiast nieparowanych Cameleonów wydaja też prócz parowanych Caymanów także parowane zestawy z Conaxami. 😥

Kolega zapytał się sprzedawcy dlaczego Conax a nie Cayman skoro już mu wydają zestaw parowany a sprzedawca odp. że taki ma nakaz od NC+ i to wisi u niego na koncie w systemie. Ma wydać za Cameleona dekoder sparowany z kartą Conax.

Edited by pablo21

Brednie i tyle. Jak miał cameleona to pewnie dostał wymianę na mediaboxa a ten jak wiadomo działa z conaxem. Wymieniłby na  wifipremium czy 4K to dostałby caymana.

2 godziny temu, mara68 napisał:

Na innym forum znalazłem taką ciekawostkę odnośnie ilości cameli w nc+. Gość zrobił analizę na podstawie logów na UA z końca grudnia i wyszło mu że nc+ ma ok.314tys. cameli z czego ok. 207 tys. aktywnych ( tzn. takich, które dostają uprawnienia na 0000 i nie dostają na 0068 ).

Jeżeli te założenia są prawdziwe i nc+ będzie chciało wycofać camele w tym roku to czeka ich niezła praca...

Czy ja wiem, czy 207 tysięcy aktywnych kart to tak dużo? Cyfra+ miała 1,5 mln abonentów w momencie połączenia, jeśli dobrze pamiętam - czyli co najmniej 1,5 mln takich kart plus jeszcze multiroomy. Też należy pamiętać, że w tych 207 tys. są wliczone multiroomy.

To zależy jak na to patrzeć. Jeżeli faktycznie w tym roku chcą je wycofać to wtedy robi się bardzo duża liczba.

200 tyś. kart, to ponad 10 tyś kart do wymiany na miesiąc (zakładając koniec na 31 października). To chyba sporo...

Ale myślę, że tu nie tyle jest istotna liczba kart, a to ile z nich jest bez przypisanego dekodera. Bo te na 100% muszą wymienić i do tego wcisnąć swój sprzęt, co może być problematyczne. Resztę pewnie mogą przełączyć na Nagrę i wymieniać na spokojnie.

OK, liczmy, że w marcu 2013 było 1,5 mln kart (nie liczymy multiroomów).

Od marca 2013 do teraz - stycznia 2019 minęło 70 miesięcy.

Z 1,5 mln zrobiło się 207 tys.

1 500 000 - 207 000 = 1 293 000 - tyle kart zlikwidowano.

1 293 000 zlikwidowanych kart / 70 miesięcy = ~18 472 - tyle średnio miesięcznie likwidowano kart Cameleon.
18472 * 12 (najbliższe 12 miesięcy) = 221 664, czyli nieco więcej, niż tych kart mają. Dadzą radę.

Choć trochę ciężko mi uwierzyć, że zlikwidowali aż 1,3mln kart w ciągu tych 6 lat. A nawet więcej, bo przecież nie biorę pod uwagę MR.

• Like 1

W dniu 2.01.2019 o 15:25, myk6414 napisał:

Właśnie dzwonili do mnie z nc+ że z 1. Marca moja karta przestanie działać i że zapraszają mnie po odbiór dekodera abym mógł dalej korzystać z ich super ofert ( i przy okazji przedłużył umowę).
Obecna umowa jest już na czas nieokreślony, mam tylko cameleona - żadnego dekodera.
Pytanie na ile to prawda, na ile chcą żebym "się skusił". Nie ma mowy o migracji na CAMa. Tylko dekoder.

Jeśli do końca marca nie zmieni się polityka nc+, to nie dadzą Ci modułu w ramach obecnej umowy.

Zastanawiałem się, czy, jeśli skończy się moja umowa, nc+ w końcu pozwoli mi odbierać tv przez moduł, ale nawet po zakończeniu okresu wypowiedzenia, gdy dzwonili do mnie i pytali, czy jeszcze jakoś możliwe będzie przedłużenie przeze mnie umowy, odpowiedziałem (podobnie jak podczas rozmów w okresie wypowiedzenia), że jak najbardziej - poproszę o moduł. Na co konsultant - a to nic z tego, proszę zwrócić sprzęt i do widzenia.

1 godzinę temu, tomek6680t napisał:

Karty Cameleon dostają nowy ROM.

aghi2vazrxfx.jpg

ROM DNASP400 RevI4G

Rychły licznik na 2 jak w Holandii? 

Posted (edited)

Od jakiegoś czasu leci update. Niektórzy otrzymali go już w grudniu. Na ile będzie ustawiony limit to zależy od operatora. Może być na 2 albo np. na 4. Na więcej bym nie liczył. W przypadku przekroczenia limitu karta dostaje blokadę na kilkanaście minut odpowiadając fake DW. Kto dzieli kartę splitterem lub innym narzędziem na więcej niż dwa urządzenia może się zdziwić. Z drugiej strony bardzo dobrze, bo skończy się kombinowanie tzw. "januszy".

Edited by tail#
  • Like 1

Jak będą chcieli wymienić wszystkie karty to je wymienią nawet gdyby założyli, że ma się to stać 1 marca. Po prostu wyślą mailing, że w związku z bezpieczeństwem sieci konieczna jest wymiana boxów/kart u Klientów i zapraszają do APS, jeśli ktoś się nie dostosuje umowa zostanie rozwiązana do czego mają prawo. Jak ktoś się nie chce dostosować to adios.

Posted (edited)

Czytałeś wcześniejsze posty? Ktoś wyliczył ile mniej więcej jest abonentów z tymi wersjami kart. To teraz zastanów się ile stracą jeśli przykładowo połowa z nich tak jak napisałeś rozwiązałaby umowę. To nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń na karty które są w obiegu. Wtedy nie stracą tylu abonentów co przy przymusowej wymianie kart. Czy takie zabezpieczenia zostaną wprowadzone okaże się wkrótce.

Edited by tail#

Podobna akcja jak w CP przy wymianie boxow SD na HD. Wszystko powolutku wymienią, żeby zakończyć temat sharingu i lewizn, bo na tym mają równie duże straty (w tym za umowy z nadawcami, którzy żądają właściwego zabezpieczenie ich treści). Mogą uzależnić zawartość pakietów i dodawać nowe kanały jedynie posiadaczom "polecanego" przez nich sprzętu. Uwierz mi, że dla chcącego nic trudnego.

Posted (edited)

I myślisz że temat sharingu padnie? To ci się wydaje. Teraz jak jeszcze zmusza do oglądania na swoich złomach to się dopiero zacznie. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie, proste.
I już nawet nie chodzi o shar, ale po prostu o możliwość oglądania na swoim sprzęcie.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Padnie prędzej czy później, a w znakomitej części go ograniczą.

Moze i ogranicza, ale ci co będą chcieli to będą wiedzieli gdzie "zapukać".
Tak jak mówię - strzela sobie w kolano, będą myśleli że zrobili dobrze, a się okaże że wcale tak nie będzie.

Niestety operatorzy robią co im się podoba a zmuszanie do odbioru na ich sprzęcie i płacenie za ich szrot to już prawie że sprawa dla UOKiKu.

Posted (edited)
53 minuty temu, krajes napisał:

Podobna akcja jak w CP przy wymianie boxow SD na HD.

Co ma jedno do drugiego skoro CP od zawsze miał karty parowane że sprzętem i nigdy też nie wydawał samych kart tylko zawsze ze sprzętem. Pomyśl nim coś napiszesz.

Edited by tail#

W dniu 4.01.2019 o 07:26, tail# napisał:

Od jakiegoś czasu leci update. Niektórzy otrzymali go już w grudniu. Na ile będzie ustawiony limit to zależy od operatora. Może być na 2 albo np. na 4. Na więcej bym nie liczył. W przypadku przekroczenia limitu karta dostaje blokadę na kilkanaście minut odpowiadając fake DW. Kto dzieli kartę splitterem lub innym narzędziem na więcej niż dwa urządzenia może się zdziwić. Z drugiej strony bardzo dobrze, bo skończy się kombinowanie tzw. "januszy".

Ciekawią się teraz ci co mają karty cameleon bez jeszcze tego nowego ROM , kupić szybko blokera aby tego uniknąć ? czy też niema tego sensu ze względu na to że i tak go dostaną nawet przy blokerze.