Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

@ircios masz rację. Ludzie wypisują różne nie sprawdzone rzeczy, ktoś coś widział, że "znajomy znajomego też ma..." itp. - bzdury wyssane z palca byle żeby była sensacja.

Edited by tail#

Witam Forum,

Otóż do tej pory miałem następujący sprzęt:

- NC+
- Multiroom Premium
- Dekoder Turbobox+ (jako główny)
- Dekoder Box+ (jako dodatkowy)

Chętnie oglądam mecze reprezentacji na działce, więc zakupiłem dekoder Opticum Sloth Combo Plus. Wystarczyło zabrać na działkę kartę z dodatkowego dekodera i można było oglądać mecze. Canal+ i HBO nie działały. Jednak te kanały które były dla mnie ważne mogłem oglądać.

Aktualny sprzęt:
- NC+
- Multiroom Standard
- Dekoder 4k UltraBox+ (jako główny)
- Dekoder WiFiBox+ (jako dodatkowy)

Otrzymałem również nowe karty do dekoderów, które już nie działają z dekoderem Opticum. Jeśli dobrze rozumiem NC+ zmieniło lub zmodyfikowało system kodowania i parowania kart z dekoderami. Pytanie, czy takie rozwiązanie jakie miałem (dodakowy dekoder na działce) będzie nadal możliwe? I czy potrzebny będzie nowy dekoder, a jeśli tak to jaki? 

Dzięki z góry.

Edited by Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. W niniejszym dziale forum już istnieje wątek mówiący o podobnej sytuacji. Nie dublujemy wątków na forum.

5 godzin temu, wrphn napisał:

czy takie rozwiązanie jakie miałem (dodakowy dekoder na działce) będzie nadal możliwe? I czy potrzebny będzie nowy dekoder, a jeśli tak to jaki? 

Pomyśl, skoro wymienili Ci karty, to sprzęt masz parowany (tuner z kartą) więc karta w żadnym innym dekoderze niż tym od operatora działać póki co nie będzie. Nie mam zadnego sprzętu od operatora ale na podstawie swojej wiedzy z IT mogę przypuszczać że jest możliwe oglądanie na działce na dodatkowym dekoderze od operatora ale wymagany jest dostęp do internetu i odpowiednia konfiguracja. Zaznaczam są to tylko przypuszczenia gdyż nie mam możliwości tego sprawdzić.

Edited by tail#

@wrphn niestety dałeś sobie wcisnąć nowe karty poprzez powyższa zmianę niemożliwy będzie już odbiór na własnym sprzęcie

Sam znowu wróciłem do sprzętu własnego tym razem Red Eagle i uważam prywatnie że najtańsze dekodery z wolnego rynku biją dekodery nc+ na głowę a nazywanie ich Premium itp. wywołuje u znawców tematu tylko uśmiech.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

10 minut temu, MZKS1929 napisał:

Sam znowu wróciłem do sprzętu własnego

To słuszna decyzja. ;)

Vu+ okazal sie zbyt ciezka liga. Jednak OpenATV o wiele prostszy, a dostep do nagran to creme a'la cream.

@MZKS1929

Na VU+ oprócz VTI także działa OpenATV i nie tylko bo jeszcze OpenPli - Black Hole - OpenSpa i parę innych softów.

Kwestia gustu.

@MZKS1929 no właśnie wiem. Ale @tweed77 podsunął proste rozwiązanie które mi pasuje. Telewizja na kartę. :) te pare tygodni w roku... dla mnie spoko. Tylko mecze tam oglądamy.

@wrphn możesz sobie do dekodera Opticum kupić jeszcze kartę Smart HD+ też na doładowanie: Karta jest nie parowana - działa w każdym dekoderze HD z czytnikiem Conax

Tu masz opis co w promocji jeszcze działa ;)

https://satkurier.pl/news/159186/smart-hd-kanaly-promocyjne-dostepne-do-odwolania.html

81b4da13b06ff980.jpg

PAKIETY_2014.png

Edited by tweed77

Z racji moich problemów współpracy z dyskiem zewnętrznym dekodera Wifibox+ robiłem testy pracy dysku z różnymi dekoremi. Wszystkie inne pracują w miarę prawidłowo.

Dostałem od kogoś pozostały po umowie Sagemcom dsi87 jako że był kupiony, a karta zwrócona po wygaśnięciu umowy.

Mam do Was pytanie" 

Czy mogę w ten dekoder włożyć kartę cayman, będzie działać ? To też dekoder platformy.🤔

Nie będzie działać bo karty Cayman są parowane z konkretnym dekoderem od NC+. :-( To nie Cameleon. :-(

Edited by pablo21

Że to nie Cameleon to wiem. Miałem wymieniany dekoder, karta została ta sama, więc myślałem że Cayman działa w dekoderach NC+ z tym samym kodowaniem. A słyszałem że Cameleon działa w Wifiboxie, stąd bylo moje pytanie.

Dziękuję za odpowiedź.

Cameleon działa w wifiboxie jak i 87, cayman również. Jest tylko jedno ale, Twoja karta jest sparowana z wifiboxem i nie da się jej sparować ze sprzętem pochodzącym od innego abonenta.

Dz8ęki za wyjaśnienie. Jako klient od miesiąca niezbyt dokładnie śledziłem temat. teraz już wiem że karta jest parowana z konkretnym dekoderem, wydawało mi się że z modelem dekodera, czyli takie niepełne parowanie coś w stylu: dekoder rozpoznaje że to karta Operatora i działa. Wymiana dekora CP łącznie z kartą, Wifiboxa wymieniłem bez karty co mnie utwierdzało w moim myśleniu że nie jest parowana karta z dekodera. Niestety myliłem się.

Edited by maks27

Cześć,
mam pytanie dotyczące modułu Cam CI+ AlphaCrypt R2.2 i współpracy z dekoderem VU Solo2 (BH 3.0.6) wraz z kartą kameleon (aktywną i działającą poprawnie w PVR PACE).
Karta najprawdopodobniej dostała FEDC i stąd moje pytanie: czy jest szansa, żeby uruchomić tą kartę w powyższym module, czy jestem już skazany na mulasty dekoder od Cyfry?

Moduł zakupiłem używany, więc brak jest możliwości zwrotu, a w międzyczasie "choroba" dopadła kartę...

Będę wdzięczny za odpowiedź/sugestie.

Edited by Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.

Na dziś bym wybrał DSI87 zamiast Wifiboxa zdał test obsługi mojego dysku u osoby która go ma. Natomiast mój wifibox go nie zdał. Niestety mam Caymana i gdyby nie parowanie byłbym zadowolonym klientem. Gdybym wiedział wcześniej o parowaniu wybrałbym moduł i dekoder wlasny. A zależy mi na nagrywaniu dla własnej wygody oglądania kiedy chcę i przewijania reklam, te warunki spełnia DSI87 niestety już niedostępny. Parowanie karty z dekoderem blokuje użycie dekoderów kiedyś sprzedawanych klientom, a jeszcze sprawnych.

13 godzin temu, maks27 napisał:

15 godzin temu, czepsi napisał:

Cześć,
mam pytanie dotyczące modułu Cam CI+ AlphaCrypt R2.2 i współpracy z dekoderem VU Solo2 (BH 3.0.6) wraz z kartą kameleon

Jeśli dobrze zrozumiałem do czego Ci potrzebny moduł z kartą cameleon w vu+?

13 godzin temu, maks27 napisał:

Natomiast mój wifibox go nie zdał. Niestety mam Caymana i gdyby nie parowanie byłbym zadowolonym klientem.

Możliwość i cel operatora jakim jest wprowadzenie parowania kart jest znany nie od dziś, dlatego najpierw należy czytać nim podejmie się jakąkolwiek decyzję. Teraz to musztarda po obiedzie.

Edited by tail#

6 godzin temu, tail# napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem do czego Ci potrzebny moduł z kartą cameleon w vu+?

Wymyśliłem, że będzie to szybka alternatywa (moduł) dla OSCam-a z którym, ze względu na brak czasu po prostu poległem...
A docelowo moduł ma znaleźć się w drugim TV, rzadziej używanym, do czasu aż nc+ nie "dopnie swego" i stary kameleon wyląduje w śmietniku.

Wiem, że mój przypadek wygląda dziwnie, ale nie jestem totalnym lamerem. :) Generalnie przygodę zaczynałem z zielonymi kartami i oprogramowaniem pic16f84 :)

Pozdrawiam.

1 godzinę temu, czepsi napisał:

Wymyśliłem, że będzie to szybka alternatywa (moduł) dla OSCam-a z którym, ze względu na brak czasu po prostu poległem...

Wiem, że mój przypadek wygląda dziwnie

Eh, oscam nie jest skomplikowany, a w sieci leży mnóstwo przykładów, gdzie każdy nawet lamer sobie poradzi zwłaszcza jeśli już miałeś doświadczenie z takimi dziadostwami jak splittery. Używanie w tym przypadku modułu w vu+, to tak jakbyś kupił nowego Mercedesa i jeździł tylko na pierwszym biegu. Beznadziejne rozwiązanie. Odpowiadając na twoje pytanie - kartę którą teraz posiadasz uruchomisz na vu+ bezpośrednio w czytniku i w żadnym wypadku jej nie wymieniaj, bo jeszcze bardziej skomplikujesz sytuację i doprowadzisz do tego że na vu+ już nie pooglądasz nc+.

Edited by tail#

W dniu 23.12.2018 o 08:06, ircios napisał:

I spliter też działa z tą ofertą😉 ( jeszcze😁)

No wlasnie u mnie dzisiaj przestal dzialac. 🙄

Odwołujesz się do oferty Smart HD o której pisali @tweed77 i @ircios gdzie stosowane są inne karty niż te o których tu piszemy i na tych kartach nie ma póki co żadnych zmian. Nie rozumiem o co Ci chodzi i co chcesz przekazać.

Edited by tail#