Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi byłoby szkoda cameleona, ale to Twoja sprawa. :) Ja na Twoim miejscu zakupiłbym sobie Zgemma H2H lub z dodatkową głowicą H2S i będzie dalej śmigać. Ewentualnie nbox z E2 (czego nie polecam - wolny). Ale Twoja sprawa. Myślę, że będziesz sobie w brodę [beep] w 2019, żeś takie posunięcie zrobił. A czemu? A to już tajemnica dla wtajemniczonych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że szkoda ale kto nie ma wiedzy w tym temacie to rezygnuje, bo nie ma pojęcia co zrobić i jak to skonfigurować. Czasy splitterow mijają bezpowrotnie i o to chodzi właśnie chodzi operatorowi. Z drugiej strony ciekawe jak to będzie z działaniem caymanow po całkowitym wygaszeniu camelenow, bo wiadomo że rynek nie znosi pustki. :D

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kristof1992 gdybym mial zamiar przedluzania umowy to pewnie bym cos kombinowal. Wachalem sie czy to zrobic i tylko nc+ pomoglo mi podjac decyzje.

@tail mam wrazenie ze pozjadales wszystkie rozumy, pisze w ktoryms poscie z kolei ze nie mam zamiaru przedluzac umowy a Ty dalej prawisz swoje madrosci o braku umiejetnosci konfiguracji sprzetu. Co z tego ze moge wiedziec jak to zrobic tylko nie mam po co. A pieniedzy na kilka miesiecy nie mam zamiaru wydawac.

Edytowane przez Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do ogółu a nie bezpośrednio do Ciebie więc to tylko twoja teoria w dodatku błędna. Oczywiście to twoja decyzja i nic nam do tego - tak zdecydowałeś. Ci co są w temacie w większości będą pisać że szkoda takiej decyzji bez względu na to co o tym myślisz. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje bo jest troche szkoda. Ale drugi fakt jest taki ze mozliwosc utrzymania cameleona przekonywala mnie do przedluzania umowy przez kilka lat, ale ze postanowilem zrezygnowac z uslug nc+ to nic nie robie i nie inwestuje w sprzet co musisz przyznac ze jest normalne. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od punktu widzenia. Jeżeli popatrzymy na to z punktu widzenia zwykłego użytkownika który wcześniej korzystał ze splittera i sprzętu operatora i z jakiegoś powodu nie chce więcej nc+ to decyzja jak najbardziej słuszna.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie załatwiam magiczną skrzyneczkę na kartę o której tu nie wolno mówić (ciekawe dlaczego? - umowa z nC+ na 2 karty Cameleon i Multiroom, wszystko na legalu niczego nie udostepniam nikomu innemu) i niedługo już z powrotem będzie hulać wszystko na mojej Arivie 120, jak do tej pory przez cały czas.

 

Szukałem, szukałem i nie znalazłem żadnych konkretów .. Kiedy dokładnie nC+ ma wyłączyć jeden z systemów kodowania dla Cameleonów i coś tam kombinować? Wtedy magiczne skrzyneczki nie pomogą już? Na dekoderze z E2 będzie dalej działać, sama karta w slocie?

Jak nie bedzie wyboru to zmieniam sprzet na E2 i dalej bede ogladal na swoim sprzecie. Nie ma opcji, zebym nawet pomyslal o braniu czegokolwiek od nich - zablokowane odtwarzanie nagran na wlasnym sprzecie (chocby PC), narzucona z gory lista kanalow bez mozliwosci edycji, zawieszajacy sie szmelc zamiast tunera satelitarnego i tragiczny interfejs / brak mozliwosci zarzadzania czymkolwiek po swojemu, aktualizacje listy kanalow co najmniej raz w miesiacu - w zyciu ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 23.12 przestały działać dwa nboxy z E2 podłączone do cardsplitera ,

Mam ofertę ze starym multiroomem   i po włożeniu karty , która działała w dekoderze NC brak programów.

Karty działają tylko w oryginalnych dekoderach.

Przypuszczam , że u mnie już pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego z nboxow wkładasz kartę. Nboxy łączysz po sieci LAN lub wifi jeśli masz taką możliwość. Ewentualnie druga kartę zostawiasz w oryginalnym sprzęcie i masz to samo co miałeś wcześniej przy wykorzystaniu splittera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj padła całkiem jedna z dwóch kart Cameleon i nawet w dekoderach przypisanych do umowy nie działa. Byłem dziś w punkcie nc+ z samą kartą Cameleon i nadaje się do wymiany i Pani od razu powiedziała, że muszę przyjść do punktu jeszcze raz z dekoderem głównym WiFi PremiumBox+ i wtedy wymieni mi na nową kartę Cayman i sparuje z tym dekoderem, bo nie ma na stanie ona w punkcie jak na razie kart Cameleon, mimo że dziś była dostawa sprzętu. Nie zgodziłem się oczywiście, bo mam opcję kanałów TV France wykupioną za 10 zł/m, a ta opcja działa tylko na kartach Cameleon i poza tym z jednej karty korzystam w swoim prywatnym dekoderze. W związku z tym w punkcie Pani mi powiedziała, że 2 stycznia ma dostawę sprzętu i żebym wtedy przyszedł i jak przyjdą jej karty Cameleon, to mi wymieni pod warunkiem, że system to przepuści. Natomiast jak nie będzie w dostawie tych starych kart, to będzie pisała zamówienie reklamacyjne o wysyłkę do punktu karty Cameleon dla mnie na wymianę, ale nie gwarantuje mi czy będzie zgoda na to.

Także obecnie jestem bez telewizji na jednym dekoderze z dwóch i muszę czekać i nie wiadomo co z tego wyjdzie. ☹️

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@12Tom12 na początek skonfiguruj sobie sieć LAN lub wifi tak aby nboxy "widziały się" wzajemnie. Powinny mieć ustawione unikalne adresy IP z twojej lokalnej sieci. Musisz wszystko robić po kolei, bo nie wiadomo w jakim sposób to chcesz mieć połączone. Normalnie wszystko powinno być połączone przez router ale widziałem tez inne dziwne przypadki.

 

7 godzin temu, lukx95 napisał:

Nie zgodziłem się oczywiście, bo mam opcję kanałów TV France wykupioną za 10 zł/m, a ta opcja działa tylko na kartach Cameleon i poza tym z jednej karty korzystam w swoim prywatnym dekoderze. 

Dobra decyzja.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vsat

Całkowicie bez telewizji to nie jestem, bo mam czynny jeden dekoder z jedną kartą Cameleon, czyli mam dostęp w połowie, bo zamiast na dwóch dekoderach, to tylko na jednym odbieram, także nie wiem czy w tym przypadku by uznali wniosek o zwrot kosztów, tym bardziej że mam darmowy Multiroom post C+. Natomiast całkowitego braku możliwości wymiany karty nie mam, bo zawsze może mi na tą chwilę punkt wydać na wymianę kartę Cayman, gdy przyniosę jeden z dwóch dekoderów, a to ja w sumie odmawiam wymiany na tą kartę, bo mi zależy na karcie Cameleon, abym mógł odbierać kanały TV France i mieć jeszcze dostęp do odbioru na swoim prywatnym dekoderze. W związku z tym, czy jest sens w ogóle pisać taki wniosek o zwrot kosztów od momentu braku odbioru do momentu wydania sprawnej karty Cameleon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy nie mają chęci przeszukać tematu parę stron wstecz odsyłam do mojego posta a porpo tymczasowego ratunku dla splitterów.

 

 

Oczywiście to będzie działać tak samo długo jak w dekoderach z linuxem/Enigmą. Jedyne co to trzeba wydać 40-50zł na odpowiednio zaprogramowany bloker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, roadway napisał:

Oczywiście to będzie działać tak samo długo jak w dekoderach z linuxem/Enigmą. Jedyne co to trzeba wydać 40-50zł na odpowiednio zaprogramowany bloker.

Ktoś Ci dał taką gwarancję czy sam to wymyśliłeś? :D Porównujesz dwa różne narzędzia które pracują na różnych softach więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego. W przypadku splitterow ze względu na jego ograniczone możliwości wystarczy drobna zmiana i będzie koniec zabawy. Piszesz bloker, w takim razie wyjaśnij mi co on blokuje w tym przypadku?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy nie mają chęci przeszukać tematu parę stron wstecz odsyłam do mojego posta a porpo tymczasowego ratunku dla splitterów.
 
 
Oczywiście to będzie działać tak samo długo jak w dekoderach z linuxem/Enigmą. Jedyne co to trzeba wydać 40-50zł na odpowiednio zaprogramowany bloker.
Po co wciskać ludziom bloker? Splittery już od dawna poszły do lamusa, teraz to chyba używają tego tylko ci co wydali na to kupę kasy i im szkoda wyrzucać.
Obecnie karty dzieli się tylko softowo - oscamem, po lokalnej sieci internetowej, a nie splittery i zabawa w dwie żyłki i rj11, albo w bezprzewodowe badziewia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLOKER w początkowych wersjach BLOKOWAŁ możliwość zapisu czegokolwiek na karcie przez operatora (np wyłączenie karty), niestety powodowało to także nieprzepuszczanie aktualizacji uprawnień.

Jak pojawiło się FEDC ktoś mądry wpadł na pomysł, że można go wykorzystać jeszcze w inny sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...