Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Będzie działać, jedynie jeśli przełączą będzie wymagany update oscama, a jeżeli posiadasz na wynajem jakikolwiek tuner od operatora, to stanie się to szybciej niż Ci się wydaje. :)

Edited by tail#

Dzisiaj wymieniałem swój stary dekoder Pace z kartą cameleon na dekoder 4K i spytałem się jak to z tymi kartami cameleon.

Tak jak było kiedyś pisane na forum, do końca 2019r mają "zniknąć" wszystkie i najwięcej pracy z wymianą dekoderów przypadnie na lato 2019r.

To teoria, a jak będzie w praktyce to się okaże. Pewne jest jedynie to że o korzystaniu ze sprzętów typu Ferguson, Opticum i innych wynalazkach w tym splittery które działały na zasadzie włóż kartę do czytnika i oglądaj można będzie zapomnieć. Takie sprzęty będą się nadawały jedynie do kart tnk smart HD jeśli chodzi o polskich operatorów.

Edited by tail#

Hmmm. A cały czas wydawało mi się, że to sprzęt od operatora to wynalazki i to o wątpliwej, a zarazem marnej jakości.  Nie wspomnę o MR od ITI, że ta usługa to kpina z abonenta. A spliter, no cóż...bije na głowę MR operatora. To chyba tyle w temacie.

Porównujesz tuner z podwójną głowicą i wbudowanym dyskiem do  jakiegoś najtańszego Fergusona czy Opticuma ?Gdyby nie splitery nikt albo mało kto by coś takiego kupił.Gdyby operator podszedł do tematu poważnie oferując multiroom na bardziej atrakcyjnych warunkach (bo dekodery i tak zawalały magazyny) rynek spliterów aż tak by się nie rozwinął.A tak przez lata zamiast zarabiać zarabiał kto inny ;)

Pisałem o tunerach PVR z wolnego rynku i zwykłych vs od operatora. 😉

Bo nawet P.box nie oferuje tego, co zwykły Ferdek PVR 2 głowicowy. Pomijam kwestię VOD.

• Upvote 1

Czy próbował już ktoś z pewnym blokerem odpalić kartę we własnym odbiorniku czy module? Dzisiaj niestety u mnie zgasnął splitter i obie karty.

Zacząłem zgłębiać temat i znalazłem, że jeszcze przez może rok (ponoć pod koniec 2019r. nc+ chce zakończyć prace z tym) będzie można uruchomić kartę na oscamie modyfikującym zapytanie do karty tak był działała na prov 1813:0068. Znalazłem również bloker, który według opisu:

- konwerter naprawiający "uszkodzone" nagłówki operatora przywracając np. operatora 0068 zamiast nieistniejącego FEDC umożliwiając tym samym poprawne działanie karty w odbiornikach lub splitterach które przestały z nią współpracować.

Nie chce wstawiać linku do sklepu, ale jeśli ktoś ma z tym doświadczenie, czy to oznacza, że on ma podobne działanie jak oscam? Gdyby ktoś chciał zgłębić temat to należy szukać Blocker/Konwerter ECM (FEDC) SmartCard (ISO) PIC16F628A SMD - zamówiłem i dam na pewno znać, czy coś pomogło.

W dniu 26.11.2018 o 06:35, tail# napisał:

@thymalus

Nie wiem jakie masz możliwości co do połączenia wszystko siecią LAN ale można wywalić/oddać tego Pace'a operatorowi, arivy połączyć w LAN i ewentualnie jeśli potrzebujesz dokupić jeden jakiś tani tuner który połączy się do oscama. Oczywiście oscam musi być taki który obsłuży FEDC.

@eizo

Nagle zasłaniają się prawem - śmieszna odpowiedź. Prawdopodobnie nie chcą lub nie wiedzą jak to poprawić. Dobrze wiedzieć, z resztą nigdy takiego dziadostwa nie kupiłem i nie kupię.

Fergusony znowu pracują. Problem rozwiązał splitter power 3 bi-turbo. Pace wrócił do pudełka.

Edited by thymalus

I 160zł wydane na kolejne pudełko, które nie wiadomo jak długo będzie działać. Przy kolejnej drobnej zmianie kupisz następne? To chyba nie tędy droga. :)

Edited by tail#
  • Upvote 1

Dla mnie mogą karty Cemeleon zlikwidować już teraz tylko niech zapewnią abonentom posiadającym dwie karty i dekodery od nc+ w dalszym ciągu za 0zł, bo jakbym miał teraz płacić dodatkowo za MR i dekodery to trochę przesada.Pożyjemy zobaczymy jak będą to rozwiązywać.

Dobrze wiedzą, że będą mieli kłopot z abonentami z MR po C+. Mi już teraz proponują wymianę  jednego Pejsa na Premiumboxa bez opłat. Nie wymieniam, bo jeszcze może za 2 m. będą kazali wymienić drugiego Pejsa na szrota wifibox i MR w sieci, do tego jeden PVR. 😂

A co to dla nich, puszczą drogą satelitarną aktualizację uwalając stopniowo Pejsy i ludzie sami przyjdą po nowe dekodery, bo nie zostaną bez TV przecież. A operator będzie zapewniał dalej odbiór, ale na ich nowym sprzęcie.

Nie w tym rzecz. Jakby to mogli zrobić to już by to zrobili. To nie takie proste jak Ci się wydaje.

W dniu 30.11.2018 o 14:39, tail# napisał:

I 160zł wydane na kolejne pudełko, które nie wiadomo jak długo będzie działać. Przy kolejnej drobnej zmianie kupisz następne? To chyba nie tędy droga. :)

125 zł, a poprzedni działał kilka lat, jeszcze zanim C+ wpadł na pomysł MR. Więc, póki co, jestem na plusie i myślę, że teraz też tak będzie.

Camele od przyszłego roku będą wymieniane stopniowo pokolei tak jak były blokowane. Już teraz konsultanci na infolinii NC+ o tym głoszą a także sprzedawcy w APS-ach NC+. Docelowo od 2020 mają pozostać karty Cayman i Conax parowane u abonentów NC+. Operator już się nie cofnie z tym ani nie zatrzyma. Do samego końca przeprowadzi cały proces. Jedno jest pewne dostawcy treści są już uspokojeni i czekają na finał całej akcji. :-(

Edited by Mr. Orbita
Drobna korekta językowa.
  • Sad 1

@pablo21

A może Tobie ci Konsultanci powiedzieli w jakie tunery można se wsadzić Caymany ? W nbox-y czy inne urządzenia z procesorem STi z których "średnio ogarnięty" Kowalski wyciągnie dumpa z danymi . Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska nC+ jakie karty i jakie kodowanie,zostanie w "przyszłości" ( i kiedy ta przyszłość nastanie).

Edited by Mr. Orbita
Słownictwo.

@pablo21 do końca 2019 roku NC+ może zmienić właściciela - upaść - wiele się może wydarzyć - jak to w życiu.

Poza tym oprócz NC+ są inne platformy sat ( nie tylko polskie ) z których można korzystać w legalny sposób na dekoderach własnych.

Edited by tweed77
  • Thanks 1

Godzinę temu, pablo21 napisał:

Camele od przyszłego roku będą wymieniane stopniowo pokolei tak jak były blokowane. Już teraz konsultanci na infolinii NC+ o tym głoszą a także sprzedawcy w APS-ach NC+. Docelowo od 2020 mają pozostać karty Cayman i Conax parowane u abonentów NC+. Operator już się nie cofnie z tym ani nie zatrzyma. Do samego końca przeprowadzi cały proces. Jedno jest pewne dostawcy treści są już uspokojeni i czekają na finał całej akcji. :-(

I to jest prawdą. Od siebie dodam, że będą wymieniane karty w pierwszej kolejności tym, którzy mają w bazie operatora zarejestrowany dekoder operatora. Czyli według operatora karta jest wykorzystywana w jego dekoderze. Temu ma między innymi służyć proces zmiany parametrów kart Camel przez zablokowanie w nich obsługi CAID 0100.

Edited by support458

13 godzin temu, thymalus napisał:

125 zł, a poprzedni działał kilka lat, jeszcze zanim C+ wpadł na pomysł MR. Więc, póki co, jestem na plusie i myślę, że teraz też tak będzie.

Patrząc na to że wiesz że karty te zostaną w niedługim czasie wyłączone z działania, to kupowanie jeszcze jednego splittera wiedząc że z uwagi na ograniczone możliwości takie sprzętu do niczego innego go nie wykorzystasz (może z wyjątkiem tnk smart HD) to jakby nie było strata pieniędzy ale to twój wybór i wiesz co robisz. Ja bym nie dał ani złotówki za coś co w niedługim czasie przestanie być użyteczne. A jeśli dodatkowo posiadasz sprzęt operatora to tak jak napisał wyżej @support458 jesteś w pierwszej kolejności do wyłączenia tej karty.

Edited by tail#
  • Upvote 1

Oferta SMART HD jest do końca 2019 roku. Inwestowanie w nowe rozwiązania sprzętowe omijające blokowanie CAID 0100 na kartach Camelon jest bez większego sensu.

Chyba, że ktoś ma nadmiar pieniędzy 😉

Czyli, że co? System Conax też "wyleci" wraz z systemem Seca/Mediaguard do końca przyszłego roku? :shock:

Póki co, nie ma nic mowy o tym, że system Conax ma zostać też wyłączony. :roll: Mowa jest tylko o systemie Seca/Mediaguard (CAID: 0100) i co się z tym wiąże, o kartach Cameleon.

Z tego, co się orientuję to w użyciu przez platformę nc+ są jeszcze dekodery "poenkowe", które korzystają właśnie z systemu Conax (tutaj dodatkowo funkcjonuje też parowanie kart). I myślę, że tych dekoderów też nie jest mało. :roll: Wyłączenie systemu Conax oznaczałoby konieczność wymiany przez nc+ dekoderów tym abonentom, którzy korzystają jeszcze właśnie z dekoderów działających w oparciu o system Conax. A to są też koszty i to zapewne niemałe.

Gdzie w ogóle jest napisane jakie niby systemy kodowania mają być zostawione, jakie wyłączone itp..... ?

Na stronie NC+ jest "unifikacji systemu kodowania" i nic więcej.

Mogą zrobić co im się podoba, wszystko tylko zależne od pieniędzy przeznaczonych na to działanie.

Za rok zobaczymy, co wyniknie z tego, na tą chwilę bawią się cameleonami.