Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Masz racje, zacytowalem posta a nie doczytalem dokladnie o co chodzilo. Juz precyzuje o co mialem na mysli.

Wczoraj wiczorem karta cameleon przestala dzialac w spliterze, malo tego po wlozeniu karty w moj wlasny tuner karta nie dziala bez problemu dziala w pace. Ktos ma cos podobnego?

10 minut temu, Jacek napisał:

Wczoraj wiczorem karta cameleon przestala dzialac w spliterze, malo tego po wlozeniu karty w moj wlasny tuner karta nie dziala bez problemu dziala w pace. Ktos ma cos podobnego?

Własny tuner czyli jaki? Ludzie piszcie konkrety. Jeżeli masz na wynajem sprzęt od operatora, to nic nowego - operator na karcie dokonał zmian tak aby utrudnić działanie na innych sprzętach/wynalazkach typu splittery, Fergusony, Opticumy itp. wiedziałbyś gdybyś przeczytał przynajmniej kilka stron tego wątku i wtedy nie byłbyś zdziwiony. ;) Pisałem nie raz że korzystanie jednocześnie że sprzętu operatora i ze swoich wynalazków jest bez sensu i powoduje że tacy użytkownicy w pierwszej kolejności są przeznaczeni do zablokowania karty i tak też się stało w twoim przypadku.

Edited by tail#

Napisalem wyraznie po wlozeniu karty we wlasny tuner kartanie dziala natomiast po przelozeniu w pace dziala. Czytaj troche uwazniej.

Przegladalem watek kilka stron do tylu ale powierzchownie. Prawde mowiac to sie tego spodziewalem, na moje szczescie zostalo mi tylko pol roku. 😀

Edited by Jacek

Kolego nie nakręcaj się tylko zacznij czytać ze zrozumieniem, a przede wszystkim logicznie myśleć. Ja Ci również napisałem wyraźnie dlaczego tak się stało. Teraz wykaż się i kombinuj. :)

Edited by tail#

Uwierz mi ze sie nie nakrecam. Tylko mogliby sie jeszcze  troche wstrzymac😂 Dobrze ze nie kupilem kilka miesiecy temu dodarkowego tunera zeby nie korzystac z pace bo chyba bym sie wsciekl. 😉

Było wtedy pomyśleć i wybrać albo multiroom operatora z jego sprzętem albo samą kartę z własnym i nie miałbyś takich problemów. Teraz to kombinuj. Najgorsze są rozwiązania pół na pół tak jak w twoim przypadku.

Edited by tail#

W moim przypadku rozwiazanie jest bardzo proste,nie bede przedluzal umowy i tyle. Z reszta oferty utrzymaniowe maja tak kiepskie ze masakra.

• Upvote 1

@Jacek

Ty możesz zdradzić "swój wielki sekret", jaki masz ten "własny tuner"? Czy to jest tak tajne, że jak to było w pewnym filmie? "Przed przeczytaniem spalić"?

• Sad 1

Ale marudy z was są.

Powiem tyle. Albo dekoder z E2 (np zgemma h2s), albo dekoder operatora i tyle.

Jest tyle opisów w internecie co gdzie i jak, że gamoń sobie ustawi. No ale mentalność ludzka typu "nie wiem" "nie umiem" "nie chce mi się" to siedźcie na dedykowanych dekoderach ;)

• Sad 1

4 godziny temu, tomek6680t napisał:

@Jacek

Ty możesz zdradzić "swój wielki sekret", jaki masz ten "własny tuner"? Czy to jest tak tajne, że jak to było w pewnym filmie? "Przed przeczytaniem spalić"?

Jak widzisz nie może. Prawdopodobnie skoro nie obsługuje karty to jakieś dziadostwo na które nie ma wsparcia i stąd taka jego decyzja o rezygnacji. Zapewne istnieją jakieś rozwiązania ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami więc nie każdy chce dodatkowo inwestować zwłaszcza jeśli nie ogarnia tego technicznie, a wiedza kończy się na tym że potrafi włożyć kartę splittera do czytnika.

Edited by tail#

@tail#

napisac moge  tylko nic to nie zmieni bo dla mnie temat jest juz zamkniety i podjalem juz decyzje. Ale z jednym masz racje, byc moze jest jakies inne rozwiazanie ale w koszta nie mam zamiaru sie pchac bo nie ma to najmniejszego sensu. A i jeszcze jedno z tv sat korzystam od ponad 12 lat i jakas wiedze posiadam i nie jest to tylko wlozenie karty do tunera 😉

A skoro tak Was ciekawi ten tuner to jest to Golden Interstar.

• Like 1

Ale Ty mnie umeczysz 😉 Golden Interstar HD CA Premium. Najzwyklejszy i najprostszy do splittera bez dysku oczywiscie.

Mi byłoby szkoda cameleona, ale to Twoja sprawa. :) Ja na Twoim miejscu zakupiłbym sobie Zgemma H2H lub z dodatkową głowicą H2S i będzie dalej śmigać. Ewentualnie nbox z E2 (czego nie polecam - wolny). Ale Twoja sprawa. Myślę, że będziesz sobie w brodę [beep] w 2019, żeś takie posunięcie zrobił. A czemu? A to już tajemnica dla wtajemniczonych. :)

Oczywiście że szkoda ale kto nie ma wiedzy w tym temacie to rezygnuje, bo nie ma pojęcia co zrobić i jak to skonfigurować. Czasy splitterow mijają bezpowrotnie i o to chodzi właśnie chodzi operatorowi. Z drugiej strony ciekawe jak to będzie z działaniem caymanow po całkowitym wygaszeniu camelenow, bo wiadomo że rynek nie znosi pustki. :D

Edited by tail#

@kristof1992 gdybym mial zamiar przedluzania umowy to pewnie bym cos kombinowal. Wachalem sie czy to zrobic i tylko nc+ pomoglo mi podjac decyzje.

@tail mam wrazenie ze pozjadales wszystkie rozumy, pisze w ktoryms poscie z kolei ze nie mam zamiaru przedluzac umowy a Ty dalej prawisz swoje madrosci o braku umiejetnosci konfiguracji sprzetu. Co z tego ze moge wiedziec jak to zrobic tylko nie mam po co. A pieniedzy na kilka miesiecy nie mam zamiaru wydawac.

Edited by Jacek

Odniosłem się do ogółu a nie bezpośrednio do Ciebie więc to tylko twoja teoria w dodatku błędna. Oczywiście to twoja decyzja i nic nam do tego - tak zdecydowałeś. Ci co są w temacie w większości będą pisać że szkoda takiej decyzji bez względu na to co o tym myślisz. :)

Edited by tail#

Masz racje bo jest troche szkoda. Ale drugi fakt jest taki ze mozliwosc utrzymania cameleona przekonywala mnie do przedluzania umowy przez kilka lat, ale ze postanowilem zrezygnowac z uslug nc+ to nic nie robie i nie inwestuje w sprzet co musisz przyznac ze jest normalne. 😉

Wszystko zależy od punktu widzenia. Jeżeli popatrzymy na to z punktu widzenia zwykłego użytkownika który wcześniej korzystał ze splittera i sprzętu operatora i z jakiegoś powodu nie chce więcej nc+ to decyzja jak najbardziej słuszna.

Edited by tail#

Ja sobie załatwiam magiczną skrzyneczkę na kartę o której tu nie wolno mówić (ciekawe dlaczego? - umowa z nC+ na 2 karty Cameleon i Multiroom, wszystko na legalu niczego nie udostepniam nikomu innemu) i niedługo już z powrotem będzie hulać wszystko na mojej Arivie 120, jak do tej pory przez cały czas.

Szukałem, szukałem i nie znalazłem żadnych konkretów .. Kiedy dokładnie nC+ ma wyłączyć jeden z systemów kodowania dla Cameleonów i coś tam kombinować? Wtedy magiczne skrzyneczki nie pomogą już? Na dekoderze z E2 będzie dalej działać, sama karta w slocie?

Jak nie bedzie wyboru to zmieniam sprzet na E2 i dalej bede ogladal na swoim sprzecie. Nie ma opcji, zebym nawet pomyslal o braniu czegokolwiek od nich - zablokowane odtwarzanie nagran na wlasnym sprzecie (chocby PC), narzucona z gory lista kanalow bez mozliwosci edycji, zawieszajacy sie szmelc zamiast tunera satelitarnego i tragiczny interfejs / brak mozliwosci zarzadzania czymkolwiek po swojemu, aktualizacje listy kanalow co najmniej raz w miesiacu - w zyciu ...

• Like 1

No jak wytną S4, a dane parujące Caymana z ZłomBoxami będą no public, to i E2 już nie pomoże... :/

U mnie 23.12 przestały działać dwa nboxy z E2 podłączone do cardsplitera ,

Mam ofertę ze starym multiroomem   i po włożeniu karty , która działała w dekoderze NC brak programów.

Karty działają tylko w oryginalnych dekoderach.

Przypuszczam , że u mnie już pozamiatane.

Nic nie jest pozamiatane. Splitter do szuflady i włożenie karty do nboxa plus odpowiednia konfiguracja rozwiązuje problem.

Edited by tail#

Tak , ale tylko 1:1.

Do tej pory miałem 2 karty , 1 w oryginalnym , 2 w splitterze, z którym połączone były 2 Nboxy z E2.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.