Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te bezprzewodowe badziewie jak twierdzisz mylnie, działało i jeszcze gdzie nie gdzie działa o wiele lepiej aniżeli oferowany sprzęt z wifi do MR od ITI.  
Kolego ale nie porównuj tego do MR od operatora,bo to jest takie [beep] że wogole tego nawet nie ujalem, bo jest to poniżej dna (tak jak tunery operatora zresztą, które mogą być conajwyzej wyświetlaczem zegarka)


Tak jak pisałem - działa bo ktoś wydał kiedyś na to kupę kasy, a teraz ratuje się blokerami, bo w końcu wydal tyle kasy że teraz go cztery litery pieką na myśl że miałby wywalić to w kąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2018 o 11:43, korni007 napisał:

Po co wciskać ludziom bloker? Splittery już od dawna poszły do lamusa, teraz to chyba używają tego tylko ci co wydali na to kupę kasy i im szkoda wyrzucać.
Obecnie karty dzieli się tylko softowo - oscamem, po lokalnej sieci internetowej, a nie splittery i zabawa w dwie żyłki i rj11, albo w bezprzewodowe badziewia

Nie zauważyłem, aby ktoś coś tu komuś wciskał. Moim zdaniem po prostu warto wiedzieć, że jest opcja blokera (konwertera, eliminatora - jak tam zwał ;)  ). Może akurat takie rozwiązanie się komuś przyda, aczkolwiek trzeba być świadomym jego niepewności i tymczasowości. "Bloker" kosztuje jak wspomniano raptem 40-50zł, na pewno niejeden z Was znacznie więcej prze..lewa w imprezowy wieczór, o Sylwestrze nie wspomnę ;)  

 

Przykład na moim przykładzie: Cameleona dzielę splitterem na telewizor z tunerem SAT i modułem CAM, oraz własny dekoder Ariva, dostęp mam opłacony na jeszcze ponad rok. Na razie wszystko śmiga, jednak załóżmy dostaję w tej chwili sławetne FEDC. Chyba oczywiste jest co dokupię, aby przedłużyć ile się da "życie" tego sprzętu. I nie chodzi tylko o to, że żal ściska [beep]ę za wydaną kasą (wydana kilka lat temu, więc już się sporo "zamortyzowała"), ale właśnie, że wszystko mi fajnie działa. Szczególnie mam na myśli ten telewizor z wbudowanym tunerem SAT  i wzdrygam się na samą myśl, że miałbym znów do niego podłączyć jakieś pudło. Przy okazji z ciekawości pytanie: w jaki sposób inny niż "bloker" sprawić, aby karta z FEDC działała nadal w module CAM (Aston 2.26)?

A za rok - mam nadzieję tyle jeszcze system przetrwa (ponoć do końca 2019r)... przez ten czas będę miał czas na podjęcie decyzji co dalej. Może zmienię operatora, może oswoję się z myślą, że jakieś "pudło" jednak podłączone musi być. Może w ogóle zrezygnuję z płatnej tv linearnej na rzecz tylko DVB-T+streamy z internetu... Zobaczymy.

Edytowane przez Stanley99
myśli niedokończone w starym roku ;)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, popieram kolegę @Stanley99 . W splitter zainwestowałem 9 lat temu i wcale nie żałuję. A tylko dlatego, że na tamten moment operator nie był mi w stanie zapewnić funkcjonalności w postaci dostępu do treści na 4 TV w jednym domu jednorodzinnym (co właśnie podkreślam, a nie dzielenie się z sąsiadami lub innych kombinacji). Sprzęt praktycznie bez zarzutów działa do dzisiaj i jeśli spotka mnie zaraza FEDC to prawdopodobnie skorzystam z "blokera", aby jeszcze w spokoju dotrwać do końca roku na swoich tunerach (co sobie chwalę), dzięki którym mam możliwość choćby poukładać sobie listę wg własnych upodobań. Jeśli będzie mi żal to tylko z powodu konieczności płacenia za multiroom od nc+. Ale pożyjemy, zobaczymy.

Edytowane przez Barti
Na forum nie wyrażamy się w sposób niekulturalny. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonili do mnie z nc+ że z 1. Marca moja karta przestanie działać i że zapraszają mnie po odbiór dekodera abym mógł dalej korzystać z ich super ofert ( i przy okazji przedłużył umowę).
Obecna umowa jest już na czas nieokreślony, mam tylko cameleona - żadnego dekodera.
Pytanie na ile to prawda, na ile chcą żebym "się skusił". Nie ma mowy o migracji na CAMa. Tylko dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myk6414 napisał:

Właśnie dzwonili do mnie z nc+ że z 1. Marca moja karta przestanie działać i że zapraszają mnie po odbiór dekodera abym mógł dalej korzystać z ich super ofert ( i przy okazji przedłużył umowę).

Być może w końcu coś się ruszy i określą się dokładnie od kiedy zaczynają akcje gaszenia wszystkich camelenow bez względu na to czy ktoś ma od nich sprzęt czy nie. Jeśli chodzi o mnie od razu mogą wymieniać i parować, bo nie mam z nimi nic wspólnego, a po ich zmianach tym bardziej miał nie będę. Plus jest tego taki że skończą się narzekania typu "karta przestała działać, co muszę kupić aby działało". Żadne kombinacje ze splitterami, konwerterami i tunerami nie pomogą. Rozwiązanie będzie bezproblemowe i tylko jedno - sprzęt operatora.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myk6414

Tak, wiem. Tzn., że obecny klient, mając już umowę z nc+, nawet na samą tylko kartę, nie ma możliwości wzięcia modułu CAM, a jedynie dekoder dedykowany.

Natomiast moduł CAM pozostaje dostępny jedynie dla nowych klientów, którzy podpisują zupełnie nową umowę. Dotychczasowy klient też może wziąć moduł CAM, ale jak podpisze nową, odrębną umowę o abonament.

Tak, czy siak, taka polityka ze strony platformy nc+ jest chora i niedorzeczna! :crazy:

Dlatego ja naprawdę jestem szczęśliwy z tego, że swego czasu uciekłem od tej platformy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[...] platforma nc+ będzie stopniowo rozszerzać zakres działania funkcjonalności kontroli odległości sprzętu weryfikującej istnienie połączenia sieciowego. W przypadku korzystania przez Abonenta z modeli dekoderów nie wspierających funkcji kontroli odległości, będzie zachodziła konieczność wymiany dekodera. Abonenci będą indywidualnie informowani o planowanych działaniach celem uzgodnienia optymalnego rozwiązania.

źródło: https://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum znalazłem taką ciekawostkę odnośnie ilości cameli w nc+. Gość zrobił analizę na podstawie logów na UA z końca grudnia i wyszło mu że nc+ ma ok.314tys. cameli z czego ok. 207 tys. aktywnych ( tzn. takich, które dostają uprawnienia na 0000 i nie dostają na 0068 ).

Jeżeli te założenia są prawdziwe i nc+ będzie chciało wycofać camele w tym roku to czeka ich niezła praca...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ zaczęła znowu wydawać więcej zestawów z Conaxami. Wydają je np. osobą którym wymieniają kartę Cameleon. Kolega dzisiaj poszedł do APS NC+ by zareklamować kartę Cameleon bo nie działa mu od rana w jego Ferdku. Sprzedawca APS nie spr w ogóle karty zabrał ją i stwierdził po spr w systemie NC+ że ma info że trzeba wymienić kartę na parowaną z dekoderem. Wydał mu zestaw z kartą Conax parowany. Zamiast nieparowanych Cameleonów wydaja też prócz parowanych Caymanów także parowane zestawy z Conaxami. ?

Kolega zapytał się sprzedawcy dlaczego Conax a nie Cayman skoro już mu wydają zestaw parowany a sprzedawca odp. że taki ma nakaz od NC+ i to wisi u niego na koncie w systemie. Ma wydać za Cameleona dekoder sparowany z kartą Conax.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mara68 napisał:

Na innym forum znalazłem taką ciekawostkę odnośnie ilości cameli w nc+. Gość zrobił analizę na podstawie logów na UA z końca grudnia i wyszło mu że nc+ ma ok.314tys. cameli z czego ok. 207 tys. aktywnych ( tzn. takich, które dostają uprawnienia na 0000 i nie dostają na 0068 ).

Jeżeli te założenia są prawdziwe i nc+ będzie chciało wycofać camele w tym roku to czeka ich niezła praca...

Czy ja wiem, czy 207 tysięcy aktywnych kart to tak dużo? Cyfra+ miała 1,5 mln abonentów w momencie połączenia, jeśli dobrze pamiętam - czyli co najmniej 1,5 mln takich kart plus jeszcze multiroomy. Też należy pamiętać, że w tych 207 tys. są wliczone multiroomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 tyś. kart, to ponad 10 tyś kart do wymiany na miesiąc (zakładając koniec na 31 października). To chyba sporo...

Ale myślę, że tu nie tyle jest istotna liczba kart, a to ile z nich jest bez przypisanego dekodera. Bo te na 100% muszą wymienić i do tego wcisnąć swój sprzęt, co może być problematyczne. Resztę pewnie mogą przełączyć na Nagrę i wymieniać na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, liczmy, że w marcu 2013 było 1,5 mln kart (nie liczymy multiroomów).

Od marca 2013 do teraz - stycznia 2019 minęło 70 miesięcy.

Z 1,5 mln zrobiło się 207 tys.

1 500 000 - 207 000 = 1 293 000 - tyle kart zlikwidowano.

1 293 000 zlikwidowanych kart / 70 miesięcy = ~18 472 - tyle średnio miesięcznie likwidowano kart Cameleon.
18472 * 12 (najbliższe 12 miesięcy) = 221 664, czyli nieco więcej, niż tych kart mają. Dadzą radę.

Choć trochę ciężko mi uwierzyć, że zlikwidowali aż 1,3mln kart w ciągu tych 6 lat. A nawet więcej, bo przecież nie biorę pod uwagę MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...