Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr. Orbita

Byłem w saloniku nc+ i pracująca tam dziewczyna potwierdziła, że jak ten dekoder wykryje, że sygnał osłabł, to wyłącza kanał. Od razu zapytała czy chodzi głównie o TVN24, więc coś jest na rzeczy, pewnie już się z tym spotkała. Instalacja jest raczej OK, problemem może być lokalizacja domu w małej dolince i drzewa od południa. Jednak po podłączeniu dekodera w miejsce głównego - wifipremiumbox+ problem nadal występuje - tam gdzie główny dekoder odbiera dobrze, ten mały również szwankuje. Wszystko zatem wskazuje, że to wina dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, obecnie sprzedawane wifibox+ są to całkiem nowe modele Sagemcomów z naprawionymi wadami i odciążone tj. zwiększono parametry by się nie zawieszały.

 

Stara partia wifibox+ to były zwykłe (stare) Sagemcomy ze zmienioną obudową :) polecam te zaczynające się od ESCA017

Pytanie czy te modyfikacje coś dały i jakie jest prawdopodobieństwo otrzymania tego "nowszego" modelu bo zapłacić stówę aktywacji żeby się dalej męczyć z dziadostwem to lekka kpina ze strony operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam np wifibox+ z seriia ESCA014 i jest to niestety stary "dobry" sagemcom...ale moze by wymienili go przy okazji "normalnej" naprawy no bo ile razy mozna go przywracac do ustawien fabrycznych...
 
PS czy jest mozliwosc wymiany tylko jednej z dwoch kart kameloen na te sparowane z dekoderem aby wziac np dekoder glowny ten nowy obslugujacy 4K ? slyszalem o roznych sposobach typu zawieszanie MR, zwracanie dekodera z zachowaniem karty, podejrzewam, ze NC+ raczej nie udostepni 4K na customowych dekoderach..

 

PS2 czy te "nowe" wifibox+(esca017) obsluguja HBO GO przez nc+ go TV ? aktualne obsluguja tylko 'hbo', co jest uboga wersja "prawdziwego" hbo go

Edytowane przez Don kichot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor 4k (Samsung 65MU7052) działający z PACE (darmowy w ramach umowy). Nie dziwi pewnie, że nie jestem super zadowolony z jakości obrazu. Co poza dekoderem 4k zapewni mi poprawę jakości? Karta Ci+ bezpośrednio w telewizorze? 

 

Mam obecnie multiroom na starych kartach (cameleon), ale z tego nie korzystam aktualnie. Jest szansa na jakąś wymianę sprzętu, jeśli bym z tego multi zrezygnował?

Obecnie jestem na dośc tanim abo (22.5 za Comfort + HBO za 20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wifibox jest z serii ESCA017 i nie obsługuje HBO GO. Co do przywracania do ustawień fabrycznych to nie musiałem w nim tego robić ani razu, a na starym Sagemcomie co chwila.

w punktach obslugi maja juz glownie te serie 017, a jak porownujesz do poprzedniego modelu ala sagembox co jeszcze bys zaliczyl na plus ? szybkosc przelaczania kanalow, notoryczne problemy z ustawieniem nagrywania, co jakis czas potrzeba formatu podlaczonego dysku, kilkunastosekundowe zwiechy i niereagowanie, czy to juz w 017 przeszlosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z funkcji nagrywania nie korzystam więc nie ocenię. Moim zdaniem kanały przełącza trochę szybciej, nie zmienia się w nim ciągle rozdzielczość jak w Sagemcomie. Płynnie przełącza między Astrą A Hotbirdem, nie wiesza się i nie wymaga resetów ustawień fabrycznych. Ale żeby nie było zbyt kolorowo to od jakiegoś czasu mam problem z pilotem, gdy coś oglądam i chcę zmienić kanał to nie reaguje a jak już zareaguje to inaczej niż bym chciał, zmieni kanał na inny lub w ogóle się wyłączy. A bywa też tak że z dwa tygodnie jest oki. I EPG jest niekompletne lub czasem nie ma co w ogóle na niektórych kanałach. Jednak przyzwyczaiłem się do tego.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w punktach obslugi maja juz glownie te serie 017, a jak porownujesz do poprzedniego modelu ala sagembox co jeszcze bys zaliczyl na plus ? szybkosc przelaczania kanalow, notoryczne problemy z ustawieniem nagrywania, co jakis czas potrzeba formatu podlaczonego dysku, kilkunastosekundowe zwiechy i niereagowanie, czy to juz w 017 przeszlosc ?

 

Czy seria  ESCA017 , to najnowsze modele ? Jesli tak, to jak to sprawdzić przy odbiorze dekodera ?

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.   Kupiłem dekoder na własność, ( bo przez dwa lata byłem w CP i odszedłem i znów wróciłem  do nc+)  i teraz po miesiącu, bo tam jest on "gratis" chcę przejść na abonament, extra+ z umowa na 12.m-cy (zresztą, Wy to wiecie  :wink: ) i chciałem zapytać czy ktoś się orientuje patrząc na ten nr.dekodera  Model :  ITI - 5800SX    BZZB2590307807163   czy ten dekoder jest zły, dobry, długo używany czy też krótko....chodzi mi o jego historię....zastanawiam się czy go nie wymienić na mediabox, ten z tym fajnym wyświetlaczem,  lub na wifipremium box ? Tylko, że będę miał opłaty  :-|  Ale jak się zepsuje, to mogę iść do APS i mi wymienią na nowy, a ten mój będę musiał oddać do sklepu i czekać na naprawę  :/ Ten obecny działa stabilnie...nie trzeszczy, wiatrak chodzi cicho, cały dobrze pracuje...czasem, jak za szybko przerzucam kanały, to się muli, ale to nic, jakoś to przeżyję....przypomniałem sobie czasy "n-ki" jak zobaczyłem to niebieski menu po włączeniu dekodera....to były czasy  :wink:   Czy po przejściu na abonament prześlą mi jakiś nowy soft, menu czy może coś w tym rodzaju...czy coś się zmieni?   Dziękuję za pomoc i podpowiedzi co zrobić.  Pozdrawiam Wszystkich serdecznie w Nowym Roku   :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dekoder około 10 letni

2. odnowiony ps. jak dobrze zrobili to wymienili kondensatory - obudowę.

3. może wytrzyma 12 miesięcy :mrgreen:

4.możesz zostać z umową i płaceniem abonamentu i nic nie pooglądasz w razie awarii. trzeba będzie reklamować.

 

Jak to mawiał klasyk:

 

Milicjant: No, długo jeszcze będziecie siedzieć?!

Więzień w toalecie: Piętnaście lat, ale będę apelował!

 

Decyzja należy do ciebie.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...