Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązanie problemu okazało się wyjątkowo proste. W serwisie komputerowym poprosiłem o dysk, który sprawdzi mi się przy podłączeniu do dekodera. Otrzymałem dysk z możliwością wymiany w razie gdyby coś było nie tak. Po podłączeniu od razu dekoder wykrył i dokonał odpowiedniej konfiguracji. Powiem szczerze, że nie wiem o co chodzi z tymi dyskami do dekoderów, jednak w moim przypadku jak na razie wszystko jest ok!! Według mnie, grunt to zakup dysku u kompetentnych osób!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem w końcu wymienić Turbacza bo co raz częściej świrował i dostałem odświeżony egzemplarz. W 3 dni zawiesił się na amen 2 razy, do tego wczoraj nagle wyskoczył komunikat „otrzymano nowa konfiguracje” i kolejny Restart się odpalił.
Napisałem maila co się dzieje z tymi dekoderami to dostałem regulke wklejona ze mam przywrócić ustaw fabryczne albo iść wymienić dekoder. Masakra, tym bardziej ze jedyne co maja do zaoferowania na nowszy model to 5-10 dopłaty dodatkowej za media albo wifi premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x mi proponowali wymianę turbo za którego płace 5 zeta od dawna: za pierwszym razem 5zl za albo media albo wifi, za drugim razem 10zl WIĘCEJ niż to co płace. Pare razy się upewniałem bo nie mogłem uwierzyć cóż to za promo mi wymyślili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobił się chyba Firmware Update na dekoderze ITI-2851S i albo coś zepsuli, albo tak powinno być.

Mianowicie chodzi o problem z dźwiękiem, gdy włączymy Dolby Digital to dźwięk jest podawany liniowo i nie ma możliwości regulacji poprzez dekoder, zaś bez Dolby wszystko jest jak było.

Czy Wy też tak macie no i czy taki miał zamysł inżynier wprowadzający nowy soft?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobił się chyba Firmware Update na dekoderze ITI-2851S i albo coś zepsuli, albo tak powinno być.

Mianowicie chodzi o problem z dźwiękiem, gdy włączymy Dolby Digital to dźwięk jest podawany liniowo i nie ma możliwości regulacji poprzez dekoder, zaś bez Dolby wszystko jest jak było.

Czy Wy też tak macie no i czy taki miał zamysł inżynier wprowadzający nowy soft?

 

Pozdrawiam

 

Tak powinno być, przy włączonym DD dekoder podaje sygnał dalej tak jak otrzymuje, regulacja głośności odbywa się w urządzeniu dekodującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby NIE działa, musisz mieć ustawione w MENU Dolby Digital na TAK i w opcjach danego kanału musi być wybrana ścieżka ze znaczkiem DOLBY (na TVN np. Orygnalna). Wtedy regulacja w dekoderze nie działa i tak ma być, w Turbo odkąd pamiętam tak jest.


Adb 2851s pozwala na wyświetlanie nc+go?

 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby NIE działa, musisz mieć ustawione w MENU Dolby Digital na TAK i w opcjach danego kanału musi być wybrana ścieżka ze znaczkiem DOLBY (na TVN np. Orygnalna). Wtedy regulacja w dekoderze nie działa i tak ma być, w Turbo odkąd pamiętam tak jest.

 

Tak

Wiem jak to sprawdzić i jak napisałem, że działa niezależnie to tak jest.Sprawdzę jeszcze z ciekawości jak jest na turbo.

 

Ważna kwestia bo ja mam na myśli zmianę głośności na telewizorze.Może na KD nie działa regulacja.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TV nie obsługuje DD albo ma to wyłączone to dekoder nie przesyła DD pomimo ustawień tylko rozkodowuje i wysyła PCM i wtedy regulacja działa.

 

W jakim sensie telewizor ma obsługiwać DD ?Ma mieć wbudowane dekodery DD ?Są takie telewizory ?

 

Ustawienie DD na TAK powoduje wysyłanie na cyfrowe wyjście SPDIF zakodowanego sygnału DD.I wtedy być może na takim wyjściu nie działa regulacja głośności.Telewizor natomiast podłączony jest kablem HDMI i może ignorować obecność zakodowanych sygnałów Dolby bo nie posiada dekodera i takie informacje nie są mu potrzebne.Dlatego pomimo ustawienie DD na TAK działa regulacja.Ja to tak widzę.Może się mylę.

 

@sirlukas nie określił na którym wyjściu przestała mu działać regulacja głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirlukas nie określił na którym wyjściu przestała mu działać regulacja głośności.

Połączenie jest przez HDMI bezpośrednio do TV Sony, od dawna nie mam AVR, więc nie wiem czy TV obsługuje Dolby czy nie, być może.

Regulacja oczywiście pilotem do dekodera nie działa, jest albo ON albo OFF i cała skala ma jeden liniowy poziom PCM.

Jest to kłopotliwe, gdyż ja oglądam w oryginale i teraz muszę poprzełączać stare kanały na Dolby OFF, żeby nie było wielkich skoków poziomu dźwięku przy wieczornym oglądaniu jak dzieci śpią.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...