Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Konkurować z Faktami? Marzenia można mieć. Ale niech najpierw dostaną taki sam zasięg techniczny co TVN, to wtedy mogą o tym poważnie myśleć. Bo jak na razie to mogą co najwyżej podnieść sobie oglądalność do 2 tysięcy.

tu już nie chodzi nawet o technikalia, a o poziom merytoryczny.

i nie mam tu na myśli poglądów tamtejszych redaktorów, tfu.

tu chodzi o elementarz dziennikarski. język jakim się posługują, to jakaś budka z piwem. mówię tu o tym ich pseudoszkiełkukontaktowym, i tym czymś o manipulacji, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurować w sensie godziny, wiadomo o co chodzi. Myślę,ze częściowo widzowie "W", czy Dzisiaj" TV Republika się pokrywają. Teraz taka osoba będzie mogła obejrzeć informacje na TV Republika o 19.00, następnie "Wiadomości",a potem "Informacje" TV Trwam. Ciekawa była by analiza tych trzech serwisów - czy i czym się różnią, na co stawiają nacisk i w jakim kontekście przedstawiają konkretne informacje. Kiedyś oglądając raz TV Republika serwis miałem wrażenie,że neutralniej przedstawiają niż obecne "W".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja podkreśla jedynie głupotę dyskutantów. Republika jest stacją niszową i tak się pozycjonuje.  Tylko ignorant doszukuje się ambicji konkurowania z gigantami medialnymi. atomiast normalnym jest, że próby zdobycia kolejnych paru widzów jest obowiązkiem marketingowców.

To tak jakby spytać @Stars.....czemu nie spalicie się ze wstydu, że takie posplite  disco polo  przewyższa was 12 krotnie. (słownie" DWANAŚCIE razy)....co na to wasze 'madre" głowy. Gdzie wasze ambicje, gdzie pomysły....

to jest taki sam poziom dyskusji jaki tu prowadzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo pewnie śmiano się z "Informacji" Polsatu, które startowały w sierpniu 1993. Polsat był wtedy wyłącznie kanałem satelitarnym, dosył sygnału był poprzez kasety VHS wysyłane samolotem do Holandii. Reklamowali się, że przełamują monopol na informacje. "Informacje" były emitowane o 19:50. Pierwszym szefem "Informacji" Polsatu był Jarosław Selin (rzecznik prasowy rządu Jerzego Buzka, obecnie działacz PiS).

Edytowane przez swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z Polsatem to tu lekko nie pasuje. To były inne realia. Wtedy Polsat tworzył pierwszy ogólnopolski program informacyjny w komercyjnej stacji. Nie było aż takiej konkurencji, bo na rynku była tylko TVP, a i tak pozycja Informacji była niezadowalająca, dlatego też w 2004 dokonano zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję jedynie fakty, nie rozwodze się nad rozsądkiem ludzi:) Mówię jedynie że serwis informacyjny Republiki nie jest żadną konkurencją dla Faktów i Wiadomości. Nie ta liga.

No trudno żeby był w stanie konkurować skoro TV Republika jest dostępna tylko na sat i w kablówkach (często też w wyższych pakietach) a TVN czy TVP są powszechnie dostępne w DVB-T i od najniższych pakietów w kablówkach i na satce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w republice emitują normalny program (różny od telezakupów i reklam) to pojawia się w prawym górnym rogu napis który brzmiał bodajże "Odkodowujemy Polskę!" i zegar odliczający czas do pierwszego serwisu "Dzisiaj " o godzinie 19:00. Aż mi się nie chce wierzyć że tak na serio chcą brać udział w tym "pojedynku" z "Faktami". Jakbym miał wrażenie że literatura romantyczna znów jest popularna, w tej wydawałoby się epoce dominacji rozumu nad głosami serca (jeśli dobrze rozumiałem tą sinusoidę z polskiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika zaczęła już świętować swoje 3. urodziny. W dolnym, prawym rogu są kolorowe baloniki z podpisem "3. urodziny Telewizji Republika". Dodatkowo darmowy przekaz otwartego okna na ich stronie będzie także od 20:00 do 21:00 od pon do pt (tak jak do tej pory pozostaje otwarte okno od 9:00 do 15:00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...