Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MUX-5 o ile wystartuje ma być przeznaczony na kanały HD wyłącznie dla zainteresowanych nadawców już będących w naziemnej telewizji cyfrowej. Poza tym start MUX-5 jak i MUX-6 stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Emitel będzie musiał zwolnić częstotliwości powyżej 700 MHz i będą one przenoszone do zakresu 470-694 MHz ze względu na internet mobilny.

Co do tego, że MUX-5 nie był planowany na częstotliwościach dla internetu mobilnego to ok, zgoda, jednak zauważ to co napisałem wyżej (dla ułatwienia pogrubiłem, podkreśliłem i zwiększyłem czcionkę) - obecne MUXY będą musiały też zostać przeniesione ponieważ wykraczają poza zakres o którym wcześniej napisałem. I to wcale nie tylko te lokalne jak sugerujesz.

 

MUX-5 nie będzie na częstotliwościach, które przeznaczono na internet mobilny (w przypadku tylko kilku województw przekracza kanał, ale to problem do ogarnięcia).

 

Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek sugerował ograniczenie MUX'u-5 w HD do nadawców z naziemnej. To jakiś mit.

Co do kanałów w HD, które obecnie na MUXach nadają w SD to polecam zapoznać się z wypowiedzią Przemysława Kurczewskiego z Emitela na ten temat.

nawet gdyby, to Republika2 też może być HD, przecież nawet obecna w kablówkach jest.

Ale zrozum proszę, że nie ważne czy nowy kanał republiki byłby w HD to MUX-5 i tak byłby przeznaczony jedynie dla obecnych stacji z NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emitel to poważna firma, nie występuje o częstotliwości które są nie do zdobycia. Na pewno mają rozeznanie. O MUX-6 jakoś nie zapytali UKE.

 

I nie pisałem o obecnych, tylko o tych planowanych multipleksach. Oczywiście, że obecne będą musiały być przeorganizowane. Jednak to jest problem, który będzie istotny za 5-6 lat, a może nawet dopiero w okolicach 2030r. Dlatego na razie bym się nie przejmował.

 

To nie Emitel decyduje, jak zostanie przeznaczony MUX-5. A na razie UKE czy KRRiT się nie wypowiadały w tej sprawie. Przypominam, że w przypadku MUX-8, sami chcieli decydować z jakimi nadawcami mają współpracować.

 

Spekulacje trochę bez sensu, bo TV Republika tak naprawdę nie napisała, że chce nadawać w NTC. Tylko, że chce z obecnymi tam kanałami konkurować.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że MUX-5 nie był planowany na częstotliwościach dla internetu mobilnego to ok, zgoda, jednak zauważ to co napisałem wyżej (dla ułatwienia pogrubiłem, podkreśliłem i zwiększyłem czcionkę) - obecne MUXY będą musiały też zostać przeniesione ponieważ wykraczają poza zakres o którym wcześniej napisałem. I to wcale nie tylko te lokalne jak sugerujesz.

 

Co do kanałów w HD, które obecnie na MUXach nadają w SD to polecam zapoznać się z wypowiedzią Przemysława Kurczewskiego z Emitela na ten temat.

Ale zrozum proszę, że nie ważne czy nowy kanał republiki byłby w HD to MUX-5 i tak byłby przeznaczony jedynie dla obecnych stacji z NTC.

Zrozum,że nie ma decyzji nie do zmiany :) Złota era Republiki ?? http://blogi.satkurier.pl/124604-zlote-czasy-dla-tv-republika.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika tak naprawdę nie napisała, że chce nadawać w NTC.

 

- Z naszych obserwacji wynika dosyć jasno, że ludzie kierujący się wartościami konserwatywnymi są tak liczną grupą, że sprofilowanie kanału odpowiadającego takim wartościom - w postaci oferty kulturalnej, filmowej, rozrywkowej - ma duży potencjał. Oferta, z którą chcemy przyjść do widzów, będzie nieco inna niż ta proponowana przez większość działających od lat stacji komercyjnych o profilu ogólnym - zapowiada Piotr Fic. - Termin startu naszego drugiego kanału jest uzależniony od tego, kiedy w związku z rozwojem sytuacji na rynku i ustawodawstwem będzie miejsce na naziemnym multipleksie cyfrowym. Na pewno niektóre produkcje planowane do tego kanału mogą pojawić się, może w węższym zakresie, w ciągu roku - zaznacza.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-republika-chce-uruchomic-kanal-ogolnotematyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Klotnia-w-TV-Republika-o-katastrofe-smolenska-Prof-Boguslaw-Wolniewicz-przerwal-rozmowe,wid,18134589,wiadomosc.html

Proszę o odniesienia do dziennikarstwa, nie do przedmiotu rozmowy. Hejke ma to samo co inni dziennikarze, których nie cenię. Zamiast przepytywać gościa, stawiają własne tezy i twierdzenia i nie mogą znieść gdy ktoś inny ma inne zdanie. Dziennikarka Hejke powinna zadać pytanie o sprawę X - wysłuchać odpowiedzi gościa i ewentualnie zadać kolejne pytanie Jak ten pan odniesie się do zdania osób Y, które mają takie zdanie na temat sprawy X i na poparcie swojego zdania przytaczają argumenty K, C, D. Dziennikarka jak nie jest jako gość nie powinna wygłaszać własnych opinii i na pewno nie  w sposób taki dyktatorski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok - to nie pani Hejke tam jest, tylko pani Stankiewicz. Wiem, dość podobne, łatwo pomylić :) Ale poza tym masz rację. Przy czym jak był wywiad Hejke z Kaczyńskim, to prowadząca była stonowana.

 

A co do zdarzenia z panią Stankiewicz, to widać że prowadząca chciała narzucić swoją tezę, zamiast dać się wypowiedzieć gościowi. A to przecież nie jest program typu "Ewa Stankiewicz mówi".

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem, W związku z planami rozwoju ramówki i wprowadzenia nowych programów dla widzów w Polsce oraz przygotowywania oferty programowej dla Polonii TV Republika wysłała 11 ogłoszeń o pracę do Wirtualnych Mediów - m. in. na stanowiska Kierownika Emisji, prezentera, montażysty, operatora dźwięku czy wydawcy. Coś czuję że ich też zabolały transfery do TVP :wink:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nawet nie chodzi o transfery do TVP, tylko o to, że skoro zapowiedziano rozwój oferty programowej i działania nad utworzeniem drugiego kanału, to po prostu potrzebują ludzi. Choć w kwestii prezenterów to faktycznie dzięki transferom do TVP ekipa prezenterska Republiki się trochę uszczupliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już nie będzie "Wesół dzień"  :cry: Już nie będzie "Chłodnego oka" tak jak dawniej.. Zostały tylko archiwa..Pierwsze z brzegu znaleziony.. 

Jak Gociek mógł porzucić TV Republikę na rzecz PR.. Już widać,że tam nie ma osób do konwersacji.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samego Goćka to dobrze, Radiowa Jedynka ma większy zasięg, a i dla niego jest to duży krok w karierze. Dla TV Republika źle, bo to kolejny sygnał, że ekipa zaczyna się topić i niedługo wszystkie programy będą prowadzić albo Wąż, albo Piasecki (ten od sportu, co teraz prowadzi także "Świat wieczorem").

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Piasecki to ten co rozmawiał z Szymonem Majewskim?? Właśnie obejrzałem, bardzo ciekawa, fajna rozmowa : 

Ten Piasecki też taki przyjemny, sympatyczny, wyluzowany :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok Zarzecznego powinni jeszcze pozyskać Stanowskiego. Ale możliwe, że z kolei Stanowski pójdzie robić program do TV Trwam, bo chyba te strony mu są teraz też bliskie.

 

W przypadku dwóch w/w panów należałoby zrobić raczej program typu: "Anatomia upadku". Jak normalni, znani, w niektórych kręgach nawet szanowani dziennikarze, a w pewnym momencie po prostu zwariowali. Trudno to inaczej nazwać. Warto byłoby się nad tym pochylić. Bo jak widać jest to choroba zakaźna.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok Zarzecznego powinni jeszcze pozyskać Stanowskiego. Ale możliwe, że z kolei Stanowski pójdzie robić program do TV Trwam, bo chyba te strony mu są teraz też bliskie.

 

W przypadku dwóch w/w panów należałoby zrobić raczej program typu: "Anatomia upadku". Jak normalni, znani, w niektórych kręgach nawet szanowani dziennikarze, a w pewnym momencie po prostu zwariowali. Trudno to inaczej nazwać. Warto byłoby się nad tym pochylić. Bo jak widać jest to choroba zakaźna.

Stanowskiego poglady sa rozne, do TV Trwam nie pasuje bo akurat popiera zwiazki partnerskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok Zarzecznego powinni jeszcze pozyskać Stanowskiego. Ale możliwe, że z kolei Stanowski pójdzie robić program do TV Trwam, bo chyba te strony mu są teraz też bliskie.

 

W przypadku dwóch w/w panów należałoby zrobić raczej program typu: "Anatomia upadku". Jak normalni, znani, w niektórych kręgach nawet szanowani dziennikarze, a w pewnym momencie po prostu zwariowali. Trudno to inaczej nazwać. Warto byłoby się nad tym pochylić. Bo jak widać jest to choroba zakaźna.

Dlaczego Ty obrażasz?? Ok, nie jest Ci po drodze, nie zgadzasz się,ale po co takie teksty o upadku, o chorobach, wariactwie?? Nie pisz coś w kontrze,że krytykowałem Lisa- tak,ale nie obrażałem, nie mówiłem o chorobach, lekarzach, wariactwie.. No i przede wszystkim nie czytasz dokładnie jego tekstów- jemu daleko do prawicy, a do kościoła nie chodzi.. 

Akurat Zarzecznego nie cenię. P

Pilne: Anna Piotrowska będzie ekspertem następcy kultowej "Sondy" w Telewizja Polska. Z kolei Piotr Gociek i Antoni Trzmiel rozpoczynają prowadzenie wywiadów w Program 1 Polskie Radio. Oczywiście, koledzy zostają wTelewizja Republika, a przede wszystkim w Do Rzeczy! - Tygodnik Lisickiego na Facebooku :)

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...