Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja o ogórkach a Ty o kalafiorze :) Nie czynię tu porównań kanału informacyjnego do muzycznego. Wygłaszam generalną zasadę prowadzenia biznesu tv i to niezależnie od tego jaką masz stację. Jeśli chcesz zarabiać na reklamach czyli istotnym elementem jest oglądalność a tej oglądalności nie ma to zaczynasz się zastanawiać dlaczego jej nie ma, co jest źle. I próbujesz coś z tym zrobić. A tu jest taka sytuacja od bardzo dawna i co? I nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy celem TV Republiki jest ściganie się ze stacjami muzycznymi. Bardziej bałbym się konkurencji ze strony nowego TVP INFO, już po przejęciu go przez nowe władze. Bo o tym, że TV Republika nadal będzie istnieć, jestem przekonany (oczywiście, o ile pieniędzy im starczy), choćby przez osobę redaktora naczelnego, którego krytyczny (ale nie krytykancki) stosunek do działań PiS znam zarówno z prywatnych rozmów, jak i z wypowiedzi telewizyjnych, więc nie sądzę, aby przeszedł razem z całą ekipą do TVP, która zapewne będzie miała mniejsze pole do krytyki poczynań rządzących.

Cała ekipa to nie przejdzie, ale są już informacje o tym, że do TVP miałaby przejść Anita Gargas. Zresztą, to co teraz się dzieje, będzie niejako testem dla dziennikarzy TV Republika. Będą mieli do wyboru: albo zostać w stacji, którą w większości tworzyli, albo pójść do TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ekipa to nie przejdzie, ale są już informacje o tym, że do TVP miałaby przejść Anita Gargas. Zresztą, to co teraz się dzieje, będzie niejako testem dla dziennikarzy TV Republika. Będą mieli do wyboru: albo zostać w stacji, którą w większości tworzyli, albo pójść do TVP.

Część być może tak. Zastąpią ich inni. Biorąc pod uwagę to, że naczelnym jest Terlikowski, stacja być może w końcu zerwie z łatką pro-pisowości, a zacznie być kojarzona raczej ze względu na konserwatyzm w sprawach fundamentalnych takich, jak życie, czy rodzina. Zresztą sam na to liczę, bo to by pasowała do moich poglądów, zresztą śledzę ostatnio dosyć skrupulatnie wpisy Terlikowskiego w mediach społecznościowych i trudno mi znaleźć taki, z którym bym się nie zgadzał.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część być może tak. Zastąpią ich inni. Biorąc pod uwagę to, że naczelnym jest Terlikowski, stacja być może w końcu zerwie z łatką pro-pisowości, a zacznie być kojarzona raczej ze względu na konserwatyzm w sprawach fundamentalnych takich, jak życie, czy rodzina. Zresztą sam na to liczę, bo to by pasowała do moich poglądów, zresztą śledzę ostatnio dosyć skrupulatnie wpisy Terlikowskiego w mediach społecznościowych i trudno mi znaleźć taki, z którym bym się nie zgadzał.

Nie jestem pewny, czy TV Republika zerwałaby z łatką pro-pisowości. bo ta stacja powstała w zasadzie jako wyrównanie proporcji w mediach, w takim sensie że chciano stworzyć telewizję przychylną prawicy, i to się udało. Sądzę że wielu widzów tej stacji głosowało na PiS i popiera ich działania. Co do zastępowania dziennikarzy, to zapewne tak będzie, zresztą już kiedyś mieli takie przypadki (np. odejście Maślankiewicza, wtedy od razu znalazł się następca w paśmie "Po południu"). Tylko czy jeśli na przykład potwierdzi się to, że Anita Gargas przejdzie do publicznej, to kto będzie prowadził "Zadanie specjalne"? Jeśli w ogóle ten program by tam został, bo autorka może zabrać program ze sobą. Przy czym ja tu tylko podaję przykład, bo nie wszędzie będzie taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radykalna? Może w ujawnianiu afer? Nie widzę, żadnego remisu, jeśli w TVP zostaną dotychczasowi "dziennikarze", którzy w niektórych przypadkach nie potrafili zapraszać osób o odmiennych poglądach niż na siłę forsowane przez były aparat. W ogóle jaki remis masz na myśli? TVP jest za duża, aby nie było miejsca dla odmiennego zdania, bo to będzie wyglądać dalej tak sztucznie, jak wyglądało, tylko że teraz z drugiej strony sceny politycznej może tak być. Dzisiaj widziałem Cezarego Gmyza, którego niejaki Sławomir Sierakowski mógł tylko posłuchać w milczeniu na koniec. Druga strona do tej pory zasiedziała w TVP i w istocie mniej liczebna w Polsce, a tylko piastująca różne funkcje nie ma absolutnie żadnego zaplecza intelektualnego. Dlatego cała TVP wyglądała do tej pory dość sztucznie (poza Ziemcem i Pospieszalskim może). TV Republika bije całą TVP, TVN24 i różne postacie Agory (Wielowieyska w TVP INFO) w każdej kategorii TV. Tak wszchstronne nasycenie treścią tak wszechstronną w TV Republice jest bezdyskusyjne. Może brakuje Cejrowskiego i Makłowicza, ale Gmyz nieco inaczej nadrabia dystans do tego drugiego smakosza. Trzeba być ślepy i głuchym, aby tego nie widzieć albo nie chcieć i nie lubić. Od kliku dni widzę, że w TVP ci dotychczasowi prowadzący głowne programy mają spory kłopot w odnalezieniu się w prawdziwej rzeczywistości dziennikarskiej.

 

@Mr.Chiquita Mógłbyś w końcu określić, czy twoim celem jest udowodnienie, że TV Republika nie ma pieniędzy, czy nie ma sponsorów? Raz piszesz, że TV R. ma kłopoty finansowe, a raz wklejasz obrazek, że ma jakieś finansowanie. Jak to w końcu jest?

 

Telezakupy płacą % od sprzedaży, a nie od oglądalności ;) Podobnie jest z SMS Premium - ma się % od SMSa.

 

To jest dobre! Winszuję! Niby w jaki sposób ma to weryfikować zarząd w tym przypadku TV Republiki, skoro odrębna firma oferująca telezakupy nie ma żadnego obowiązku udostepniania do wglądu swoich ksiąg rachunkowych?

 

Telezakupy są najpewniej z powodu długoterminowej umowy na antenie TV R. Nadawanie w internecie ma całkiem spory sens, o którym tu nikt do tej pory nie wspomniał może poza obracaniem tego na niekorzyść TV R. W godzinach 9-15 większość grupy docelowej widzów jest w pracy, w szkole i na uczelni. Jaki jest więc sens nadawania tych informacji bieżących tradycyjną drogą? Zgodzę się, że przez to TV R nie może konkurować z TVN24 w tych godzinach, ale może nie ma to za bardzo właśnie na powyżej sformułowanej podstawie w ogóle sensu? Może telezakupy płacą więcej za emisję o tych godzinach swoich treści reklamowych?

 

Przypomnę, że jesteśmy świadkami kroczącej rewolucji, gdy media społecznościowe decydują o wynikach wyborów nie tylko politycznych, ale również konsumenckich. Telewizje informacyjne są dzisiaj tylko rodzynkiem, który jest o tyle ważny, że może w nim zaistnieć jakaś głębsza analiza, wypowiedź naukowca, polityka, pisarza, podróżnika, urzędnika, wolontariusza, kogokolwiek, która i tak znajdzie się w na końcu w dystrybucji mediów społecznościowych. TV R. według mnie dobrze rozpoznaje trendy przenosząc się do internetu, gdzie chyba wszystkie już programy można odtworzyć na kanale YT. Poza tym TV R ma jeszcze jedną cechę pozytywną, bowiem łączy tradycyjny sposób prowadzenia programów z nowinkami. Dobrym przykładem jest "Kuchnia polska" (chyba tak się nazywa ten program kulinarny), gdzie Cezary Gmyz (dziennikarz śledczy) gotuje różne specjały i rozmawia z gośćmi o różnych tematach. Może oglądam mało obcojęzycznych TV, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem, żeby przybliżać różne niuanse społeczno-polityczno-historyczno-prawne podczas gotowania. Poza tym "Kulisy manipulacji" pokazują oczywiste i sztucznie wyglądające manipulacje innych TV i innych redakcji. Do tego "Zadanie specjalne" przybliża i ujawnia afery, czyli spełnia kryteria misyjne i informacyjne, o których nie potrafili się zająknąć inni dziennikarze w innych stacjach, redakcjach. "Blogosfera" pokazuje, czym żyje naprawdę przede wszystkim polski internet, a tego nie uświadczymy równie rzetelnie w innych mediach i redakcjach. Masa wywiadów i wypowiedzi gości na antenie TV R. powoduje, że jest to stacja absolutnie bezkonkurencyjna w Polsce pod kątem treści i przekazu. Dobrym dowodem na to jest usunięcie na dalszą pozycję na sztywnej liście kanałów (na 216 chyba) przez nc+, bo kanał zaczął być częściej oglądany niż TVN24. W szczególności młodzi ludzie nie wierzą w TVNom, bo korzystają z internetu, w którym TVNy są od dawna "obciachową" stacją TV, choć niektóre programy w TVN24, a nawet ich własne filmy dokumentalne uważam za ciekawe (ale w ogóle ich nie powtarzają! w TVN!).

 

Rewolucją byłoby, gdyby TV R. nadawała w końcu w NTC. Obecność TV R. na SAT jest prosta do wytłumaczenia. TV R. ma możliwości i środki na tą obecność. Uważam, że przy obecnej zawartości śmiało może konkurować z TVN24 i TVP INFO. Wystarczy więcej gości na antenie i więcej tematów. Ciągłe czytanie tutaj o tym, że zaraz TV R. zabnkrutuje jest śmieszne. Wolę poczekać, aż to się stanie, niż czytać te oczywiste bzdury. Wystarczy, że w TV R. postarają się, aby się dostać do NTC i o żadnym bankructwie nie będzie mowy. Co więcej, będą mogli zrezygnować i z nadawania przez SAT, a na pewno z nadawania przez kanał internetowy, ale tu w grę wchodzi dostępność dla Polonii, jak rozumiem. Polonia jednak nie jest adresatem reklamodawców operujących na rynku krajowym, może nie dla wielu reklamodawców, a na pewno nie dla firm telezakupowych.

 

Przy okazji, czy jest tu gdzieś w temacie TV R informacja, dlaczego nie będzie ich w NTC? Coś było o tym przez moment, ale nie czytałem całego tematu, bo widziałem wyrywkami, że wcześniej był tu głównie hejt bez stopu. Uciąłem sobie dyskusję na ten temat z Kirkiem na czacie i powiedziałem, że mieliby na pewno wyższą oglądalność w NTC, a Kirk przytoczył przykład kanału dla dzieci TVP ABC, który zdeklasował lidera rynku Mini-mini.

 

Inną kwestią jest też to, że reklamodawców interesuje konkretna grupa docelowa, a w przypadku TV R to jest odbiorca inteligentny, którego nie jest łatwo zdobyć. Nie znam ich cennika reklamowego, bo chyba nie jest nigdzie zamieszczony, ale po twarzach założycieli TV R i po ilości reklam widzę, że TV R jest na co raz lepszej pozycji.

 

Prawda jest taka, że projekt pod nazwą TV Republika bardzo się rozwinął i nie widzę tu żadnych powodów i przyczyn jego upadku. Takie stawianie rzeczy, że TV Republika zaraz przestanie nadawać jest ewidentną akcją oczerniania i siania wiatru. A kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. :P

Edytowane przez Homo Satiens
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita Mógłbyś w końcu określić, czy twoim celem jest udowodnienie, że TV Republika nie ma pieniędzy, czy nie ma sponsorów? Raz piszesz, że TV R. ma kłopoty finansowe, a raz wklejasz obrazek, że ma jakieś finansowanie. Jak to w końcu jest?

Wykazałem tylko powiązania miedzy TV Republiką, a jedną z czołowych partii politycznych. W tym momencie można powiedzieć, że to prywatna rządowa stacja. Czego nie jesteś w stanie obalić, dlatego wymyślasz jakieś długie i bezsensowne wywody.

 

"jest to stacja absolutnie bezkonkurencyjna w Polsce pod kątem treści i przekazu" - tak, szczególnie pod względem stronniczości - > http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/krrit-chwali-wiadomosci-i-polsat-news-tv-trwam-i-tv-republika-uznane-za-stronnicze :lol2: Ale to widać bez takich statystyk. Wystarczy, że sobie przypomnimy jak marsze KOD były marginalizowane tylko do przekazu w sieci. A prorządowe, organizowane przez rząd, obszernie transmitowane.

 

Ciągłe czytanie tutaj o tym, że zaraz TV R. zabnkrutuje jest śmieszne. Wolę poczekać, aż to się stanie, niż czytać te oczywiste bzdury.

Bzdury to sam wypisujesz. Nie wiesz, że właściciele ani razu nie wykazali, że są na plusie? Ostatni wykaz jaki pamiętam -> http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv-republika-z-1-17-mln-zl-wplywow-i-1-5-mln-zl-straty. Gdyby było inaczej, już dawno by się przychodami chwalili.

 

Przy okazji, czy jest tu gdzieś w temacie TV R informacja, dlaczego nie będzie ich w NTC? Coś było o tym przez moment, ale nie czytałem całego tematu, bo widziałem wyrywkami, że wcześniej był tu głównie hejt bez stopu. Uciąłem sobie dyskusję na ten temat z Kirkiem na czacie i powiedziałem, że mieliby na pewno wyższą oglądalność w NTC, a Kirk przytoczył przykład kanału dla dzieci TVP ABC, który zdeklasował lidera rynku Mini-mini.

Dlatego, że nadawca nie chce nadawać w ten sposób, bo nie ma na to pieniędzy? I to nawet pomimo dużego zainteresowania widowni w konsultacjach społecznych na MUX-8 (ale to było tylko ustawionym sposobem na darmową reklamę), TV Republika nie zdecydowała się zgłosić do konkursu. Do dobitnie pokazuje, że nadawcy zależy głównie na rynku kablowo-satelitarnym i internecie.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego KRRiT miałaby rozpisywać konkurs na kanał informacyjny? To strasznie ogranicza grono potencjalnie zainteresowanych. Poza tym, TV Republika posiada koncesję na kanał uniwersalny, którą zmieniła jeszcze przed startem konkursu na MUX-8. Dlatego proszę, nie zakłamuj rzeczywistości, że rzekomo nie mogli wystartować w konkursie. ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną kwestią jest też to, że reklamodawców interesuje konkretna grupa docelowa, a w przypadku TV R to jest odbiorca inteligentny, którego nie jest łatwo zdobyć. Nie znam ich cennika reklamowego, bo chyba nie jest nigdzie zamieszczony, ale po twarzach założycieli TV R i po ilości reklam widzę, że TV R jest na co raz lepszej pozycji.

 

 

Jest cennik http://www.polsatmedia.pl/bin/d9a0ac48c5acb62f66ffddd6de6efa94/TV_Republika_cennik_styczen_2016.xls

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte odniesienie do usuniętej wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii właścicieli stacji zacytuję samego siebie: "Zarząd zawsze się może zmienić, tak jak i zmienił się naczelny." W historii stacji obserwujemy raczej odpływ osób jednoznacznie kojarzonych ze środowiskiem "Gazety Polskiej" niż przypływ. 

Co mogę uznać jedynie za pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inną kwestią jest też to, że reklamodawców interesuje konkretna grupa docelowa, a w przypadku TV R to jest odbiorca inteligentny, którego nie jest łatwo zdobyć. Nie znam ich cennika reklamowego, bo chyba nie jest nigdzie zamieszczony, ale po twarzach założycieli TV R i po ilości reklam widzę, że TV R jest na co raz lepszej pozycji.

 

 

 

 

Jakieś dane potwierdzające twoje wywody? Bo mam wrażenie, że opierasz się jedynie na własnych przypuszczeniach próbując dodatkowo wzmocnić to co piszesz długością przekazu, co niejako ma również podprogowo wbić twoim oponentom to, że jesteś niezwykle inteligentny. A skoro ty jesteś inteligentny i na dodatek oglądasz Republikę to inni widzowie również muszą tacy być. Słabe to argumentowanie.

 

Swoją droga ciekawe kto tak bardzo tutaj cię lubi, że możesz pisać tak długie teksty i nie obawiać się, że zostanie on wywalony. Swego czasu ja i kilku użytkowników strony próbowaliśmy takich szeroko zakrojonych dyskusji i kończyło to się jedynie ostrzeżeniem i wy[beep]em postów.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ciekawe sugestie! Nie ukrywam, że bardzo przenikliwe i aż nazbyt. Najwyraźniej ludzie twojego pokroju nie lubią czytać innych i dłuższych wypowiedzi ukazujących określony punkt widzenia. Poza tym zadałem kilka pytań, bo nie jestem aż tak zorientowany w temacie i doceniam, że Mr.Chiquita, z którym się nie zgadzam w wielu kwestiach, to jednak potrafił mi przytoczyć jakieś skromne (bo z jednego źródła tylko) fakty. Maciuś dał też poza minusem linka do cennika reklam. Niestety, ale każdy ma swoje zdanie i swoje sympatie w swoich interesach albo tylko światopoglądzie, przez co wyraźnie stoi w regulaminie forum, że nie ma tu za bardzo miejsca na takie treści. Dlatego staram się unikać treści na przykład politycznych i na pewno odbieranie mnie jako marketingowca to kolejna skrajność ze strony przeciwnej.
 
:)pikus88, najbardziej śmieszy mnie twój zarzut, że podprogowo nazywam treści emitowane przez TV Republikę, pomimo że przez pół dnia nadają via SAT telezakupy, a tylko przez internet zupełnie darmowo można ogladać i słuchać ich pasmo dzienne od godziny 9-15 w otwartym oknie. Śmieszy mnie również sugerowanie i przez to podaważanie, że w pozostałym czasie TV Republika nie nadaje w ogóle na pewno treści intelektualnych.
 
Jest sporo publicystyki, wywiadów, opinii, relacji, różnych ciekawych programów o historii, kuchnii, kulturze, geopolityce, o konfilktach na świecie, o psychologii odrobinka oraz pełno wyciagania na antenie faktów prosto w twarz gościom, którzy czasem przyjmują zaproszenia, a czasem nie i się z faktami zgadzają, albo i nie zgadzają, ale widać, że różne przeciwne poglądy mają swoje miejsce na antenie. W obecnym kształcie TV Republika pokazuje zupełnie od kuchni i od podszewki świat i Polskę, którego nie pokazuje żadna inna telewizja w Polsce i za to szanują tą stację. Są oczywiście momenty w TVN24, Polsat News, TVN BiŚ, ostatnio w TVP INFO, ale jednak TV Republika ma zupełnie inne i wysokiej jakości treści.
 
Przecież TV Republika nie powstała jako kaprys, tylko jako stacja, która zaspokaja na przykład moje potrzeby, których na próżno można było szukać w innych stacjach TV z takim natężeniem. Dlatego jestem w tym temacie z moimi opiniami i pytaniami. Doszukiwanie się innych przyczyn jest kompletnie nieuzasadnione.
 
pikus88, zwróć uwagę w tematach konkurencyjnych nadawców prywatnych o podobnym charakterze, jak TVN24, czy Polsat News, że się tam nie wypowiadam, ale też nie podważam niczyich opinii, jak Ty to robisz w moim przypadku i to w jaki sposób. Jeśli się nie zgadzam, to ewentualnie w tematach o TVP i tylko podając argumenty, a czasem własne przemyślenia. To chyba dobrze, że choć forum jest z założenia o technice satelitarnej, telewizyjnej, to jednak można odrobinę podyskutować, powymieniać poglądy i źródła o poszczególnych nadawcach i czasem powspominać?
 
 



Wykazałem tylko powiązania miedzy TV Republiką, a jedną z czołowych partii politycznych. W tym momencie można powiedzieć, że to prywatna rządowa stacja. Czego nie jesteś w stanie obalić, dlatego wymyślasz jakieś długie i bezsensowne wywody.

"jest to stacja absolutnie bezkonkurencyjna w Polsce pod kątem treści i przekazu" - tak, szczególnie pod względem stronniczości - > http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/krrit-chwali-wiadomosci-i-polsat-news-tv-trwam-i-tv-republika-uznane-za-stronnicze  :lol2: Ale to widać bez takich statystyk. Wystarczy, że sobie przypomnimy jak marsze KOD były marginalizowane tylko do przekazu w sieci. A prorządowe, organizowane przez rząd, obszernie transmitowane.

 
Nic nie wykazałeś, a wkleiłeś tylko jakiś obrazek graficznie ilustrujący rzekome powiązania, który to krąży po internecie. Raz sobie posiedzę w Krajowym Rejestrze Sądowym i sprawdzę. Obalić jestem w stanie tym bardziej twoją tezę, że TV Republika jest powiązana z jedną z czołowych partii politycznych, ponieważ jeśli masz na myśli tą partię, którą i ja mam na myśli podczas tego tu obalania, to musisz wiedzieć wraz z innymi moimi oponentami, że TV Republika tą czołową partię polityczną również krytykuje czasem bardzo ostro. Rafał Ziemkiewicz nie raz w porannym "Chłodnym okiem" krytykował domniemaną czołową partię polityczną w pewnych apektach postępującą podobnie, czasem identycznie do innych środowisk i partii. Cezary Gmyz wyjawił na antenie TV Republiki, coś czego żadna inna stacja TV nie zrobiła pierwsza o pewnych nominacjach tej czołowej partii politycznej, przez co dwóch nominowanych w związku z przeszłością opisaną w archiwach IPN grzecznie zrezygnowało z kilkudziesięciogodzinnego piastowania swoich stanowisk. Ba, Gmyz chyba nawet ujawnił te fakty przed jedną z nominacji. Więcej znajdziesz na telewizjarepublika.pl w ostatnim miesiącu.
 

Bzdury to sam wypisujesz. Nie wiesz, że właściciele ani razu nie wykazali, że są na plusie? Ostatni wykaz jaki pamiętam -> http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv-republika-z-1-17-mln-zl-wplywow-i-1-5-mln-zl-straty. Gdyby było inaczej, już dawno by się przychodami chwalili.

 

Może zacznijmy od tego, że ja nie napisałem nic o zadłużeniu właściciela TV Republiki, a o tym, że mnie śmieszy opisywanie tu na forum, że TV Republika zaraz zbankrutuje i na pewno nie wyjdzie na prostą. Nie napisałem, że właściciel jest na plusie, ponieważ wiem, że wykazywał minus, choć chyba wcale nie musiał. Gdybyś nie ogladał regularnie TV Republiki, to powiem, że od dobrego półrocza jest bardzo dużo reklam, których rok temu jeszcze nie było na antenie. Ucierpiała nieco długość niektórych programów pewnie, ale tylko nieznacznie. Niemniej warto spędzać czas przy TV Republice, a jeśli go nie ma to zawsze jest i kanał na YT, gdzie wrzucają regularnie prawie wszystko właśnie dla ludzi zajętych pracą. Wartość archiwalna jest bezcenna.

 

Dlatego, że nadawca nie chce nadawać w ten sposób, bo nie ma na to pieniędzy? I to nawet pomimo dużego zainteresowania widowni w konsultacjach społecznych na MUX-8 (ale to było tylko ustawionym sposobem na darmową reklamę), TV Republika nie zdecydowała się zgłosić do konkursu. Do dobitnie pokazuje, że nadawcy zależy głównie na rynku kablowo-satelitarnym i internecie.

 

Sam widzisz, że TV Republika może się pochwalić dużym zainteresowaniem w konsultacjach społecznych. Jestem pewien, że po starcie TV Republiki w NTC znacznie wzrosłaby im widownia, do której dołączyłbym z pewnością. Obecnie nc+ oferuje możliwość oglądania TV Republiki już od 20 zł/ m-ąc (10 zł/m-ąc zdaje się dla stałych abonentów) w pakiecie Start+, ale jest to kanał niegwarantowany niestety również w innych pakietach i "wyrzucony" na daleką pozycję 216 tej ich dziwnej listy. A jaki jest niby powód według Ciebie, że właścicielowi TV Republika nie zależy na NTC, czyli najpowszechniejszym sposobie odbioru TV w Polsce? Via SAT jest adresowana oczywiście do abonentów platform również mieszkających i używających dekoderów za granicami. Internetowy przekaz jest skierowany do wszystkich niezależnie od miejsca przebywania, ponieważ ten kanał dziś wypiera używanie tradycyjnych i utartych do tej pory dróg (sam należę częściowo do tego grona), choć nadawanie głównie przez internet stwarza pewne ograniczenia, np. jakościowe i braku stabilności, ale można i daje się. Ja w ogóle uważam, że ukierunkowanie się TV Republiki w internetowy kanał nadawania to był jednak błąd w strategii długofalowej, ale najpewniej zakładali określoną sytuację, jej długotrwałe skutki i uwarunkowania społeczno-polityczne, które się jednak zmieniły wcale nie znienacka. Oczywiście mogą sprzedać swoją kartę dostępu z kodem, ale nie jest dziś główny kanał pożądany przez większość odbiorców TV, choć w internecie ogólnie "urzęduje" całkiem pokaźna liczba potencjalnych odbiorców. Czy konkretnie odbiorów TV, to wątpie. Im szybciej TV Republika pojawi się w ogólnopolskim NTC, tym lepiej dla idei tej TV.

Poza błędem z wejściem w nadawanie przez internet w strategi długofalowaj widzę też z drugiej strony bardzo rozmyślną strategię zakładającą rewolucję w mediach wymuszoną przez różnego rodzaju portale społecznościowe, jak FB i TT. Oczywiście od nadawania przez internet rozpoczęło się szerokie istnienie TV Republiki i ten kanał musiał być na początku głównym. Niemniej uważam, że w tej medialnej rewolucji liczy się krótki przekaz, a nadawnie TV przez internet jest tylko uzupełnieniem, bo TV to jednak dłuższy przekaz. Bedzie to miało sens przy 100% pokryciu światłowodami i radiowym internetem o dużych przepustowościach, a do tego jest jeszcze długa droga. NTC zapewnia w Polsce wysoką oglądalność i to jest fakt, nie uważasz? ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok wspomniał rano o transferze z TVP do Republiki, a dzisiaj doszło także do transferu z TV Republika do Telewizji Polskiej. Bartłomiej Graczak, prezenter programu informacyjnego "Dzisiaj" i współautor "Magazynku Opinii" jest od dzisiaj reporterem "Wiadomości". Coś się zaczyna ekipa uszczuplać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...