Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Ciekawe ilu mają abonentów? Bo teoretycznie to oni już teraz mogliby przejść na DVB-T2. Obecnym wymienić dekodery i zachęcać nowych jakimiś promocjami. Już teraz nasyciliby rynek tunerami DVB-T2 i te od TVP czy innych producentów by nie miały wzięcia na wiosnę przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobią tego teraz bo chcą wypromować kanał "Wydarzenia24". Stąd takie przyspieszenie z MUX4.

 

Nie wiem jednak czy im się to skalkuluje finansowo. Utrzymywanie dwóch równoległych kanałów informacyjnych z których jeden miałby nie mieć publicystyki, jak dla mnie zbyt kosztowne. To już chyba mniej kosztowne byłoby udostępnianie dalej Polsat News w MUX4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
47 minut temu, swordfish napisał:

Na ich stronie nawet podają, że na ich dekoderku można oglądać ATM Rozrywka i TVP Rozrywka. Jeśli można oglądać TVP Rozrywka, to pewnie w dekoderku jest ukryty moduł do DVB-T2 przystosowany tylko do odbioru tego jednego kanału ;-)

 

35 minut temu, BW134 napisał:

Strona jest nieaktualizowana od jakiegoś czasu. W jednym miejscu znalazłem nawet TVN Style, którego nie ma od roku. 

To jest cały Polsat. Jestem ciekaw co wymyślą tego 28-30.06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kompletnie nic. Ruch jest wyłącznie z powodu poszerzenia zasięgu od września kanału Wydarzenia 24.

Myślę że MUX4 będzie wegerował do 2023, czyli do czasu kiedy kończy się obecna rezerwacja. Dopiero po tej dacie i po przejściu na DVB-T2 również za rok coś się zacznie dziać. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że do kwietnia 2022 roku coś zrobią z ofertą - zalążkiem nowej oferty mogą być Wydarzenia 24. Polsat pewnie też chciałby bardziej na tym multipleksie skorzystać bo czarny ekran na ponad 12 kanałach mógłby potencjalnych odbiorców irytować.

Póki co wiemy że w tym czasie oraz 30 czerwca i 1 września mają być rozszerzane moce nadajników. Co ciekawe niektóre emisje mają być na częstotliwościach na których po refarmingu telewizji powinno nie być. 

Swoją z tego co się dowiedziałem Tele 5 na MUX4 chętnie by się odkodowało - problem w tym że ta stacja obecnie nie jest na polskiej koncesji i przez to blokowanie sygnału tej stacji jest wymagane 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnego ekranu nie będzie u odbiorców na kanałach kodowanych, gdyż zgodnie z polskim rozporządzeniem, kanały kodowane, mają się nie dodawać na listę odbiorników. Zatem nieświadomi użytkownicy poza Polsat News, lub Wydarzenia 24 od września żadnego kanału z tego MUX nie zobaczą na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dvbtowiec napisał:

Czarnego ekranu nie będzie u odbiorców na kanałach kodowanych, gdyż zgodnie z polskim rozporządzeniem, kanały kodowane, mają się nie dodawać na listę odbiorników. Zatem nieświadomi użytkownicy poza Polsat News, lub Wydarzenia 24 od września żadnego kanału z tego MUX nie zobaczą na liście.

Praktyka wygląda jednak inaczej. U mojej rodziny jak i u sąsiada na tunerach do telewizji naziemnej stacje kodowane jednak się zapisywały.  Podobnie u mnie jak jeszcze miałem tego typu sprzęt. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Poland napisał:

U mojej rodziny jak i u sąsiada na tunerach do telewizji naziemnej stacje kodowane jednak się zapisywały

Bo dekodery zewnętrzne przeważnie nie mają problemu z zapisaniem tych kanałów na liście. Z telewizorami jest już różnie. Np. moje telewizory - Panasonic i Sharp - nie znajdują kanałów mux-4 (także niekodowanego Polsat News), pomimo że "widzą" sygnał.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie czy Ty rozumiesz że Polsat został zmuszony przez UKE do zwiększenia pokrycia MUX4 na terenie Polski i stąd te zmiany polaryzacji V na H i mocy nadawczych łączenie ze zmianą lokalizacji nadajników z obiektów dotychczasowych na nadajniki Emitela? Bez umowy z Emitelem i jego obiektów Polsat by tak szybko nie mógł spełnić wymogów narzuconych mu przez UKE w decyzji rezerwacyjnej dla częstotliwości MUX4 DVB-T. Przecież to ewidentnie jasne że Polsat nadawał na kliku malutkich nadajnikach w wybranych miastach w Polsce ze słabym zasięgiem po to tylko by zablokować te częstotliwości które w planie po przełączeniu z DVB-T do DVB-T2 mają stanowić ogólnopolski MUX4 DVB-T2/HEVC. Polsat tego nie chciał zrobić ale musiał. Do 30 czerwca 2021 roku mają czas na zwiększenie do 60% a potem do końca września do 75% i w przyszłym roku do kwietnia 2022 do 95%. Tak chyba jest w decyzji rezerwacyjnej a Polsat to sobie do tej pory olewał. UKE zaczął to realnie egzekwować bo inaczej Polsat straci decyzję rezerwacyjną, którą mają do końca 2023 roku i MUX4 wrócił by jako ogólnopolski do rozpisania konkursu na kanały bezpłatne tak jak inne MUX-y.

Ciekawe co teraz Polsat z tym MUX-em zrobi? Bo już wiadomo że od 1 września 2021 roku za Polsat News SD wskoczy kanał Wydarzenia 24 w SD powstały z rebrandingu Superstacja TV a od czerwca 2022 roku Wydarzenia 24 SD zastąpią Wydarzenia 24 w jakości HD.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...