Skocz do zawartości

Novela TV i Water Planet


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Frazes: Powiedz, że żartujesz... Kiedy czytam takie wypowiedzi na - zdawałoby się - specjalistycznym forum, to ręce mi opadają.

Tak tajemniczy dla Ciebie encoder to kluczowe urządzenie po stronie nadawczej (analogicznie jak dekoder po odbiorczej - wystarczyło chwilę pomyśleć), którego celem jest przetworzenie sygnału telewizyjnego do pożądanego formatu (standard kompresji, bitrate, rozdzielczość etc.), zanim zostanie on wysłany na satelitę. Tym samym za jakość obrazu i dźwięku w głównej mierze odpowiada encoder. Zaiste, strasznie to śmieszne... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupelniajac temat swiadczacy o niedocenianiu wagi zagadnienia - to mistyczne

urzadzenie kosztuje kilkadziesiat tysiecy euro, w zwiazku z czym nadawcy nie maja na stanie wolnych egzemplazy, ktore mozna swobodnie podmieniac. Zainteresowanym polecam: http://harmonicinc.com/view_collateral.cfm?ID=3901

To taka popularna w kraju zabawka... Swieci na niebiesko i robi "ping"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego, to pytanie to raczej do działu o Cyfrowym Polsacie. Ale zlituję się nad Tobą i odpowiem Ci, że oficjalnie nie jest, ale jako że jest to kanał FTA to można go wyszukać na własną rękę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes: Powiedz, że żartujesz... Kiedy czytam takie wypowiedzi na - zdawałoby się - specjalistycznym forum, to ręce mi opadają.

Tak tajemniczy dla Ciebie encoder to kluczowe urządzenie po stronie nadawczej (analogicznie jak dekoder po odbiorczej - wystarczyło chwilę pomyśleć), którego celem jest przetworzenie sygnału telewizyjnego do pożądanego formatu (standard kompresji, bitrate, rozdzielczość etc.), zanim zostanie on wysłany na satelitę. Tym samym za jakość obrazu i dźwięku w głównej mierze odpowiada encoder. Zaiste, strasznie to śmieszne... :roll:

 

Ja wiem co to jest "enkoder" (osoby zupełnie nieobeznane mogłyby przecież np. pomyśleć, że to dekoder platformy "N" :D ), ale używam "enkoderów" programowych np. do przerabiania plików "avi" do postaci gotowej do nagrania na płytę "DVD-Video", ale byłem pewny, że w "uplinkach" platform satelitarnych lub u nadawców tv nikt nie stosuje "enkoderów" programowych (chociaż w zasadzie teoretycznie by mógł), tylko sprzętowe, a takiego nie widziałem, bo w żadnej telewizji nie pracuję (montowanie filmów, technika telewizyjna i satelitarna, to moje hobby) i dlatego zapytałem.

 

A śmieszyło mnie, bo naprawdę często widziałem artykuły na stronie "Satkuriera", gdzie jakąś awarię tłumaczono awarią właśnie "enkodera", co nie zawsze musiało być prawdą (awaria "enkodera" stała się właśnie takim "mistycznym" wytłumaczeniem o jakim pisał @Mr. Orbita)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto przykład "profesjonalizmu" ze strony Polcast Television.

17 maja wysłałem do nich maila z prośbą o udostępnienie logotypów Novela TV i Water Planet - oczywiście z opcją potwierdzenia otrzymania.

Dziś dostałem odpowiedź z ich skrzynki (konkretnie Alina_Rodziewicz [malpa] polcast.tv), że mail został usunięty bez czytania :/

Takie jest u nich podejście do ludzi zainteresowanych ich stacjami. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto przykład "profesjonalizmu" ze strony Polcast Television.

17 maja wysłałem do nich maila z prośbą o udostępnienie logotypów Novela TV i Water Planet - oczywiście z opcją potwierdzenia otrzymania.

Dziś dostałem odpowiedź z ich skrzynki (konkretnie Alina_Rodziewicz [malpa] polcast.tv), że mail został usunięty bez czytania :/

Takie jest u nich podejście do ludzi zainteresowanych ich stacjami. Żenada.

 

Wyslij maila pod ktorys z kontaktow PR/Marketing z tej strony:

http://www.tele5.pl/portal/otele5/kontakt

Obiecuje, ze recepcja zostanie w odpowiedni sposob przeszkolona, a paczke logotypow otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Należy do Telestar S.A. Moim zdaniem tym trzecim kanałem nie będzie Tele 5 HD, ponieważ Polcast otrzymał 3 koncesje, a Tele 5 HD nie potrzebowałby koncesji, pod warunkiem, że jego ramówka byłaby taka sama, jak wersji SD.

Co do Novela TV i Water Planet, to moim zdaniem te kanały powinny zostać przeniesione na tp. DVB-S. Wtedy miałyby większe szanse, aby się utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...