Skocz do zawartości

Novela TV i Water Planet


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile teraz nie sprawi to większych problemów, ponieważ kanał jest FTA i można dodać go ręcznie, o tyle w przyszłości ma być on przecież zakodowany.

Tylko żeby go zakodować, trzeba podpisać umowę z jakąś platformą cyfrową, bo przecież nie będą kodować programu sami sobie. Dołączą systemy N, CP lub C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

coś mi się wydaje że te testy nowych przekazów w MPEG-2 na TP Cyfry Plus co pojawiły się ostatnio to przenosiny kanałów Polcast TV czyli Novela TV i Water Planet będą jednak nadawać w MPEG-2 a przekazy w MPEG-4 to strzał w stopę był. W MPEG-2 obiorą ich wszystkie tunery FTA i platform cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21, przedstawiciele Noveli TV i Water Planet podkreślali, że nie zamierzają przechodzić z tp. DVB-S2 na DVB-S, aby odbiór ich kanałów był też możliwy również na dekoderach SD. Także sądzę, że twoja teoria jest błędna, tym bardziej, że oba kanały i tak mają być docelowo kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fakt jest taki że póki co żadna siec kablowa nie wyraziła zainteresowania.

W PolCast jest bardzo słabo PR i Marketing, stąd zasięg stacji to zaledwie przekaz satelitarny, nawet nie są podpisane umowy z operatorami satelitarnych platform, więc przyszłość stacji za niedługo może się zakończyć albo będzie masę reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wizjaplus, a dziwisz się, że żadna sieć kablowa jak i platforma DTH nie wyraziła zainteresowania na dołączenie Noveli TV i Water Planet?. Ja się wcale nie dziwię, ponieważ oba kanały nadają w bardzo kiepskiej jakości obrazu i dźwięku (a Novela TV, to już w ogóle). Także brać po to, aby tylko wziąć, to chyba mija się z celem. Poza tym z tego co czytałem dystrybucją obu kanałów miała zająć się firma Delegata. Wniosek z tego, że coś im słabo to idzie. Wcale się nie zdziwię jak oba kanały niebawem przejdą do historii, a w szczególności Novela TV, która nawet jako kanał FTA nie jest na liście platform DTH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wizjaplus, ciężko by było, ponieważ Polonia 1 dzieli pasmo ze stacją teleshoppingową Top Shop, która nadaje przez więszą część dnia. Poza tym jest jeszcze blok erotyczny. Nikt nie chce Water Planet i Noveli TV w SD, a oni chcą jeszcze zaoferować wersję HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka, że większość z osób oglądających telewizję jedynie FTA posiada tunery sd i popularyzacja kanału na transponderze mpeg4 to był strzał w stopę. A szkoda, bo chętmie bym pooglądał Water Planet, ale poza niemieckimi kanałami niewiele mnie skłania do wymiany tunera.

Druga kwestia, że poza garstka osób, która regularnie sledzi portale o tematyce medialnej nikt nie ma pojecia o istnieniu tych stacji. I tak będzie dopóki główni operatorzy satelitarni czy kablowi nie dodadza ich na listę, i to jeszcze na niezbyt odległą pozycję. Bo raczej na szeroko zakrojona kampanie reklamowa nie ma co liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba kanały nadają w bardzo kiepskiej jakości obrazu i dźwięku

 

Nie wiem o co Wam chodzi z tą jakością, patrzę teraz na water planet i nic jakości nie dolega. Wcześniej oglądałem parę audycji i też było ok. Nawet z uwagi na to że głównym tematem kanału jest woda a to kiepski obiekt do kompresji obrazu (lubi wychodzić pikseloza) to nie mam żadnych zarzutów. Woda wygląda jak woda i płynie płynnie ;). Ogląda się całkiem przyjemnie, program jest w porządku zarówno merytorycznie jak i jakościowo.

 

Nie sądzę że jakość jest gorsza od popularnego Discovery Channel (teraz nie mam porównania bo już z pół roku go nie mam, ale jak oglądałem to miałem zastrzeżenia)...

 

Nie wiem, może to kwestia tunera że macie tak kiepski obraz.. Dźwięku nie jestem w stanie ocenić bo to nie kanał muzyczny ani filmowy (więc nie ma to większego znaczenia).

 

Co do novela tv to nie będę się wypowiadał, gdyż nie mam nawet ochoty czegoś takiego ustawiać na dekoderze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor kineskopowy 24". Szczerze polecam. 100% oglądania, 0% narzekania. Wyrzućcie swoje plazmy 42" czy co tam macie bo ciągłe denerwowanie się z powodu złej jakości obrazu bardziej szkodzi na zdrowie niż kineskop ;)

 

PS oczywiście są programy którym żaden sprzęt nie pomoże (50% wszystkich FTA na HotBirdzie) więc narzekaczom polecam skanowanie satelity i przechadzkę po kanałach - nie ważne czy to będą arabskie, włoskie, wietnamskie (ktoś to przecież też ogląda, nie ?), bo chyba nie wiedzą jaka jest przeciętna jakość kanałów FTA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...