Skocz do zawartości

Novela TV i Water Planet


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa dekodery cyfrowego polsatu jeden mam MINI HD 2000, a drugi SAGEM ESI-88 i mam problem na

sagemie esi-88 nie wyszukuje mi kanału

novela tv a water planet wyszukuje i nie wiem co

mam robić bo zawsze wyszukiwał mi dekoder kanały a MINI HD 2000 wyszukał obydwa kanały novela tv i water planet.

Proszę o odpowiedź co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Dlaczego macie uczulenie na czytanie? Było o tym z milion razy w tym temacie. Na satelicie jest tylko i wyłącznie wersja SD. Wersja HD zostanie udostępniona tym nadawcom, którzy wyrażą zainteresowanie wersją HD. Na razie zainteresowania nie wyraził nikt, więc nie ma nigdzie. Mało tego - na satelicie mogą się nie pojawić nigdy, bo jak zechce jakaś sieć kablowa, to sygnału nie trzeba puszczać przez satelitę. Musiałaby się kanałem zainteresować którakolwiek z polskich platform cyfrowych.

 

O wersjach SD i platformach: pragnę przy okazji odnotować, że stwierdzenie, że jakaś platforma dołączyła Water Planet w SD jest nadużyciem. Nikt nic nie dołączył. Kanał zastąpił CSB TV, więc jak któraś z platform miała CSB TV na liście to siłą rzeczy ma Water Planet. W C+ CSB TV było na 173, więc tam jest Water Planet. Novela TV niczego nie zastępowała, więc na dekoderach platform jej brak, bo żadna z platform niczego nie dołączała. Dlatego też w n Water Planet jest pod CSB TV - bo tam powinien być jak nadaje w jego miejscu.

 

Czytać, czytać, czytać. Wszystko już było powiedziane o dostępności HD itp. Bez czytania doprowadzacie, że trzeba to samo powtarzać po sto razy. Dosłownie kilka postów wyżej @Piotrekk pisał, że nie ma wersji HD na satelicie i znowu to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dekodery cyfrowego polsatu jeden mam MINI HD 2000, a drugi SAGEM ESI-88 i mam problem na

sagemie esi-88 nie wyszukuje mi kanału

novela tv a water planet wyszukuje i nie wiem co

mam robić bo zawsze wyszukiwał mi dekoder kanały a MINI HD 2000 wyszukał obydwa kanały novela tv i water planet.

Proszę o odpowiedź co mam zrobić.

Jeżeli wyszukujesz pod 11.411 to upewnij się czy polaryzacja jest dobra oraz czy wyszukiwanie masz przestawione z DVB-S na DVB-S2.. Gdy wyszukiwanie będzie poprawnie zrobione to Novela TV powinna síę zameldować jako 14214 pod koniec twojej listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim FB Novela TV napisała że od tego Piątku ma się poprawić jakość więc zobaczymy?

 

Oto wpis jako odp. na pytanie jednego z widzów:

"Pracujemy nad tym. Od piatku powinno być juz lepiej. Kwestia identyfikacji leży niestety po stronie operatorów."

 

"Prosimy o cierpliwość gdyż cały czas nad tym pracujemy. Od najbliższego piątku powinno być lepiej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tym, bo nie płacił podwójnie - to były tylko przenosiny CSB TV/Water Planet z miejsca A do miejsca B, przez chwilę utrzymano emisję równoległą, żeby nie zrobić szoku m.in. kablówkom przeskakując bez ostrzeżenia z dnia na dzień (byłoby to nieprofesjonalne). Więcej mieć nie będą. Może coś się poprawi po tej mistycznej wymianie enkodera w piątek i to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się poprawi po tej mistycznej wymianie enkodera w piątek i to by było na tyle.

 

Nie rozumiem? Jak do tej pory cyfra Plus nadawała swoje kanały w HD MPEG-4 na tym TP i było ok a teraz nagle jak zaczęła uplinkować czyjeś kanały SD MPEG-4 FTA to się jakość posypała i trzeba encoder wymieniać nagle? Dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to właśnie zawsze bardzo bawi, jak czytam w newsach satelitarnych, że wszelkie awarie (czy to przerwa w kodowaniu, czy kiepska jakość) są tłumaczone usterką tego "enkodera" (pamiętam, że kiedy wyłączyli kodowanie w "Conax" "Eska Tv", to też na początku "Nka" tłumaczyła w newsie, że to tylko chwilowa awaria owego "enkodera :D ) :D .

 

Chciałbym kiedyś zobaczyć ten cud telewizyjnej techniki, bez którego nic nie działa, ale jakoś nie umiem znaleźć zdjęcia w sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nic w tym dziwnego nie widzę, jako że sprzedawca medialny, w tym wypadku C+ ma tylko tą jakość konkretnego przekazu jaką dostaje.

 

Od siebie może ją tylko popsuć, bo jak wiadomo z pustego i Salomon nie naleje, czy mówiąc bardziej dosadnie z g*wna bata się nie ukręci.

 

Może rzeczywiście wymiana enkodera coś tu pomoże, więc radzę zaczekać do wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie zdziwilo ze FTA trwalo tak krotko ,an razie ciemność widzę, ale tak jak pisze Niosący Światło poczekamy zobaczymy może wskoczy.

 

Czy na CP Water Planet wskoczylo juz na pozycje 169 zamiast kaszubskiego kanalu, u mnie ciagle widnieje stary kanal...

 

Tak , już podmieniono nazwę kanału na Water Planet :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...