Skocz do zawartości

Novela TV i Water Planet


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pietryga511

Hmmm wiem, że to zabrzmi troche abstrakcyjnie, ale może Novela.tv zastąpi Polonie 1? :) Stacja już dawno nie jest rozwijana i nawet od rodzinnego Tele 5 dzieli ją przepaść. Z tego co wiem to znaczna część ramówki P1 (bez Top Shop) to telenowele, więc może przy okazji zmiany CSB TV w Water Planet, Polonia zmieni się w Novele? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietryga511:

"Uwielbiam" jak głos w temacie zabierają ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia, o czym piszą...

Polonia 1 nadaje w tej chwili ostatnią telenowelę (końcowe odcinki), tego typu seriale już dawno nie stanowią "znacznej części" ramówki, a niebawem będą emitowane wyłącznie w Novela TV.

Nie wiem, jak można napisać, że Polonia 1 "nie jest rozwijana", skoro ostatnie większe zakupy programowe miały miejsce pod koniec ur., a obecną ramówkę kanału stanowią w większości programy, które nie były tam wcześniej nadawane.

I jeszcze jedno - z biznesowego punktu widzenia dobry kanał to taki, który na siebie zarabia. Łatwo się domyślić, że Polonia 1 spełnia ten warunek, skoro obecna jest na rynku już blisko dwie dekady. Obiektywnie zatem wypada ją uznać za udane przedsięwzięcie - a w tej sytuacji żadne większe zmiany w biznesplanie nie tylko nie są konieczne, ale nawet nie mają większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukujemy 11,411 H ;) Novela TV leci jako 14214, na razie czarny ekran z logo. Water Planet będzie też tu (zamiast CSB TV), czyli wszystko w DVB-S2. CSB TV z tp. 110 chyba do wyłączenia lub będzie tam przez jakiś czas równolegle Water Planet (zależy jak Polcast dogadał się w sprawie pojemności z CYFRĄ+).

 

EDIT: Novela TV leci ;)

 

d2841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już nie czarny ekran, a lata jakieś promo :) Przed chwilą w letterboxie rozciągniętym do 16:9, teraz już z prawidłowymi proporcjami. Na razie bez dźwięku :)

 

vlcsnap2012051116h59m48.th.png vlcsnap2012051116h59m38.th.png vlcsnap2012051116h59m04.th.png vlcsnap2012051116h58m46.th.png vlcsnap2012051116h58m55.th.png

 

Lata też promo Water Planet :)

 

Informacje jakościowe (nagranie 1m19s, 14,6MB):

Video

ID : 174 (0xAE)

Menu ID : 14214 (0x3786)

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : Main@L3.0

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 2 frames

Codec ID : 27

Duration : 1mn 19s

Bit rate : 1 357 Kbps

Width : 704 pixels

Height : 576 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate : 25.000 fps

Standard : PAL

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : MBAFF

Bits/(Pixel*Frame) : 0.134

Stream size : 12.9 MiB (88%)

 

Audio

ID : 132 (0x84)

Menu ID : 14214 (0x3786)

Format : MPEG Audio

Format version : Version 1

Format profile : Layer 2

Codec ID : 4

Duration : 1mn 19s

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 112 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Sampling rate : 48.0 KHz

Compression mode : Lossy

Delay relative to video : -948ms

Stream size : 1.06 MiB (7%)

Language : Polish

 

Edit 17:09: pojawił się dźwięk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to dopiero testy i technicy Cyfry Plus mogą to jeszcze poprawić bo nawet nie ma Id Novela TV tylko jakieś cyferki zamiast tego. Obecnie audio 112 KB/s roz. 704x576 a bitrate 1.03 MB/s. Na MPEG-4 to za malo jeszcze i dźwięk dla kanału serialowego powinien być 192 kb/s

http://spam.org/index.php?option= ... &Itemid=86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
bo nawet nie ma Id Novela TV tylko jakieś cyferki zamiast tego.

 

Te "cyferki" w identyfikacji to jest wartość SID. Cyfra+ czasem identyfikuje tak kanały, które rozpoczynają emisję na ich transponderach. W przypadku kanału FOX SD z 11488 H też od początku jest ID taka sama jak SID, więc wcale bym się nie zdziwił jakby tego nie poprawili także na Noveli TV. Po prostu jak kanał trafi do oferty którejś z platform to ta raczej podpisze go prawidłowo na swojej liście kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał, tak zwał. Mówią, że nadzieja umiera ostatnia. Jeżeli chodzi o mnie, to już umarła. Po cichu liczyłem jednak, że będą to wersje HD, a jak na razie, to nie zanosi się. :(

 

No chyba, że będzie to typowo polskie HD, czyli HD jak SD. :wink:

 

A tak w ogóle, to trailer WP, który właśnie emitują non stop, jest jakiś taki "niedopasowany", trochę im się godzina nie mieści. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukash55

u ciebie wyszkuje ci dekoder kanały novela.tv i walter planet,u mnie nie wyszukuje dekoder sagem esi-88 kanałów novela.tv i walter planet i nie wiem dlaczego mi nie wyszkuje tych kanałów.

 

Powinno ci wyszukać kanały o id: CSB TV i 14214.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...