Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@draco_san: Masz setki kanałów i tak Cię to strasznie zabolało, że TVP transmitowała tak ważne wydarzenie dla milionów zainteresowanych Polaków? Najlepiej napisz skargę do TVP czy KRRiT, choć wątpię czy ktoś tam by poważnie potraktował te Twoje żale. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem, o co tyle krzyku z tą dzisiejszą Mszą? Też należę do niewierzącej mniejszości i dzisiejsza Msza obchodziła mnie jak śnieg sprzed 20 lat. Nie oglądałem ani przez minutę. I o dziwo, wcale się nie czuję pokrzywdzony przez telewizję publiczną. Msza była transmitowana tylko na Jedynce, Info i Polonii. W tym czasie Dwójka, Kultura, Historia, Rozrywka i inne kanały pokazywały COŚ INNEGO i wydaje mi się, że wybór dla niewierzących był bardziej niż wystarczający. Jeszcze zrozumiałbym niezadowolenie, gdyby Msza była transmitowana na WSZYSTKICH kanałach telewizji publicznej jednocześnie, ale tak na szczęście nie było.

 

Poza tym osoby wierzące też płacą abonament, a telewizja publiczna jest dla wszystkich. Nie widzę powodu, dla którego TVP miałaby nie transmitować dzisiejszego wydarzenia. TVP zadowoliła wszystkich, i wierzących i niewierzących, a jak ktoś ma problem z tolerancją, to już jego osobisty problem.

 

Tyle ode mnie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie macie o czym pisać.

Uroczystość była bardzo ważna dla milionów Polaków, wobec tego TVP miała OBOWIĄZEK ją pokazać. I tyle w temacie.

 

@draco san: czy TVP twoim zdaniem ma inwestować w drugi kanał dla dzieci? TVP abc już Ci nie wystarcza?

"Oj przewraca się w głowach przewraca...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skargi do TVP o zaprzestanie emisji tylu programów religijnych ślę regularnie... Zawsze wykręcają się wymogami ustawowymi. Tylko, że ja nie widzę żadnego wymogu ględzenia przez większą część dnia o tym samym. Jak zejdzie obecny Papież, to TVP też tym zapchają ramówkę TVP Info i większą część programów informacyjnych na TVP1/TVP2? Dzisiaj też tym zapchają Wiadomości, jakby już wczoraj było mało. Rozumiem, że nie ma przymusu oglądania kanałów TVP... Ale jest obowiązek płacenia m. in. dla TVP. A ja muszę płacić za coś, czego nie popieram. A jeśli już, to niech to będzie jakiś obiektywny program na TVP1 o wszystkich religiach. Dzisiaj po prostu nie da się normalnie obejrzeć serwisów informacyjnych na TVP1 i TVP2.

 

 

@Grigorios Quedin:

Nie mam ochoty. Właśnie próbuję trochę odpocząć i przygotować się przed dłuższą podróżą do Azji. Niech się nie martwi twoja rozczochrana, jeszcze się nawdycham tlenu. :P

 

Demokracja polega na możliwości swobodnego sprzeciwu. W tym wypadku sprzeciwiam się nadmiernemu wałkowaniu tematu JPII na głównych antenach TVP. Udostępnili przecież specjalny kanał w HbbTV o polskim Papieżu. Moim zdaniem, to by w zupełności wszystkim starczyło. Mocno polemizowałbym, że tą demokrację mamy dzięki JPII, ale to nie ten temat - nie chcę, aby moderator znów mnie skasował.

 

 

@Tim:

Czepiasz się mnie właściwie o co? Tylko wyrażam swoją opinię o ramówce kanałów TVP. Nie wiedziałem, że są jakieś limity nałożone przez ciebie na ten temat. :censored:

 

 

@WojtekSzcz:

Niby ja mam problemy z tolerancją? Czy może raczej władze TVP go mają, zmuszając swoich widzów do słuchania przez cały dzień (na głównych antenach) praktycznie na temat jednego wydarzenia? I nie chodzi mi już o tę transmisję kanonizacji, tylko o programy informacyjne - nawet kanał regionalny tym zaśmiecają. Ale nie mają tu znaczenia kanały tematyczne - one mają mniejszą widownię i za nie za wszystkie się płaci. Poza tym, temat o ich głównych antenach.

 

Ale żeby nie było, że tylko marudzę... Trzeba TVP pochwalić za jakość HD. W mojej kablówce native HD było wspaniałe podczas mszy - kiedy na chwilę przełączyłem bitrate było nawet ponad 13 Mbps!

 

I rozumiem, że osoby wierzące płacą abonament. Ale TVP1 to nie jest kanał religijny, a my nie jesteśmy państwem wyznaniowym. Nie muszą treści katolickie dominować. To nie kanał tematyczny jak np. TV Trwam. Gdzie programy dla innych wyznań? Jeśli TVP tak na tym zależy, to niech sobie stworzą odpowiedni kanał tematyczny. W ogóle, dzisiaj w serwisach info TVP nie da się nic sensownego dowiedzieć, poza jednym. Chociaż i tak jest nieźle, w porównaniu z sytuacją sprzed lat - podczas śmierci JPII. Przez tydzień nie dało się oglądać większości Polskich kanałów TV, nie tylko tych TVP. Główne anteny telewizji publicznej, jak słusznie zauważyłeś, mają być telewizją ogólną dla wszystkich - a nie tylko dla grupy dominującej. Po części rozumiem TVP, duża oglądalność to większe zyski z reklam. Tym bardziej, że chyba nawet za przekaz HD nie musieli teraz płacić. Włosi udostępnili przekaz za prawie darmo. No ale mogli męczyć polityków, żeby urególowali im kwestie finansowania.

 

 

@kfm877:

Problem w tym, że TVP w ogóle nie inwestuje w ramówkę dla dzieci. To, co nadają na TVP ABC realizowane jest tanim kosztem. Prawie w ogóle niczego nowego nie produkują. TVP traci młode pokolenie. Znajdź coś w ich ramówkach dla młodzieży powyżej 12 roku życia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za posiadanie odbiornika a nie za dostęp do kanałów czy ich zawartość - taka jest ustawa

 

Co do kwestii ględzenia całodziennego to nie dotyczy to TYLKO spraw religijnych ale wszelkiej maści politycznych zawieruch, pseudogwiazd społecznych typu KATARZYNA W. czy nawet tematu Ukrainy - to jest dopiero tragedia jak musisz wysłuchiwać pseudoekspertów i znafców od wszystkiego i wszystkich - gorsze to potysiąckroć od statycznej transmisji religijnej. Kanonizacja zajmie tylko jakiś promil w wieloletniej historii nadawania TVP, więc naprawdę można to przeboleć

 

Nie każdy ma internet i HbbTV i nie może sobie pozwolić na oglądanie specjalnego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplus:

Doskonale to wiem. Niejednokrotnie o tym pisałem. Ale ustawa karze TVP pokazywać treści religijne, które są finansowane z tej opłaty. Zresztą mi nie choci o zawartość, tylko o nadmierną głupawkę. A tego już ustawa nie reguluje. Jestem tolerancyjny i nie chcę całkowitego zniknięcia treści religijnych z TVP1. Sorry, ale mnie interesuje tylko ta kwestia światopoglądowa. Nie chcę być przymuszany do unikania głównych anten TVP, za każdym razem gdy w watykanie wydarzy się coś istotnego. Chcę w tej sprawie obiektywności jaką mają np. ZDF, ARD, BBC czy nawet CT. A tematy nadmiernej tabloizacji TV, to problem nie tylko TVP - specyfika czasów. To mi tak bardzo nie przeszkadza. A skoro ludziom to pasuje... Jestem daleki od popierania cenzury w TVP i narzucania im moralnych nakazów. :P Religia, szczególnie narzucana mi przeszkadza bardziej.

 

Internet staje się powoli standardem, dla każdego. Za jego brak każdy powinien się winić sam. Ok, ale rozumiem, że nie można nikomu tego narzucać. Ale można do tego wykorzystać kanał tematyczny, a nie głowne anteny - które mają być wielotematyczne. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncesji TVP ma wpisane, że ileś tam procent to programy religijne i tego się muszą trzymać żeby nie mieć do czynienia z KRRiT.

Wobec tego nie mogą nadawać materiałów religijnych poniżej założonego minimum, ale więcej zawsze mogą.

 

Jeżeli chodzi o TVP abc to uważam wprost przeciwnie niż Ty. TVP ma tyle ciekawego materiału dla dzieci, że nie ma absolutnej potrzeby inwestować w cis co i tak nie przyniesie założonego rezultatu.

TVP abc pomimo tego, że być może nie jest najwyższych lotów to ma najlepszy zasięg, a jak jeszcze trafi na sat to nie będzie miała równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC to akurat kiepski przykład na obiektywizm. Oni mają skrzywienie w inną stronę.

 

Tak się składa, że byłem w Anglii jak zginęła książna Diana. Miałem wtedy tyllko naziemną i wszystkie cztery dostępne kanały pokazywały DOKŁADNIE to samo, w tym BBC One i BBC Two. I nikogo nie obchodziło, że jest w Anglii iluś nie anglików, których Diana (czy rodzina królewska w ogóle) obchodziła tyle, co zeszłoroczny śnieg, nikt się nie oglądał na antymonarchistów i tak dalej.

 

Ale trzeba przyznać, że jedna ze stacji (Channel 4) się wyłamała stosunkowo szybko. I zaczęli pokazywać wyścigi konne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877:

Ale ja nie mam problemu z minimum, tylko z tym "więcej". :P Czyli, że KRRiT się nie czepi, jeśli np. z dzisiejszych Wiadomości znikły by wszystkie nadmierne informacje o kanonizacji. :P

 

Gdzie ty widzisz, te ciekawe materiały na TVP ABC? Większość to starocie, słabo interesujące dzisiejsze dzieci. W dodatku, mi chodziło o programy dla nastoletnich dzieci. Tutaj nawet TVP ABC ci nie pomoże, a główne anteny to kompletna posucha. I niestety ich kanał dziecięcy wygrywa tylko dostępnością. Zawartością i różnorodnością wygrywają kanały na satelicie i w kablu. :P

 

@tomkep:

Ale kiedy to było. Poza tym, nie dotyczyło kwestii religijnych, tylko państwowych. Trochę jak u nas tragedia Smoleńska. Trochę też to była pożywka dla branży celebryckiej. Ale z tym ja nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncesji TVP ma wpisane, że ileś tam procent to programy religijne i tego się muszą trzymać żeby nie mieć do czynienia z KRRiT.

Wobec tego nie mogą nadawać materiałów religijnych poniżej założonego minimum, ale więcej zawsze mogą.

 

Jeżeli chodzi o TVP abc to uważam wprost przeciwnie niż Ty. TVP ma tyle ciekawego materiału dla dzieci, że nie ma absolutnej potrzeby inwestować w cis co i tak nie przyniesie założonego rezultatu.

TVP abc pomimo tego, że być może nie jest najwyższych lotów to ma najlepszy zasięg, a jak jeszcze trafi na sat to nie będzie miała równych.

 

TVP1, TVP2 i TVP Regionalna nie mają koncesji, bo prawo ich do tego nie zobowiązuje (choć muszą przestrzegać ograniczeń wiekowych, czasu reklam itp., ale nie mają określonego ścisłego planu % dla audycji)

 

TVP ABC rzeczywiście nie ma interesujących programów dla 8 latków i starszych; większość to audycje dla 3-7 latków. Zasięg ma dostosowany do widowni a obecność na satce nie przyniesie nowych widzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już, to niech to będzie jakiś obiektywny program na TVP1 o wszystkich religiach. Dzisiaj po prostu nie da się normalnie obejrzeć serwisów informacyjnych na TVP1 i TVP2.

 

 

 

TVP pokazuje programy religijne w odpowiednich proporcjach do liczby wyznawców danej religii w Polsce. Na pewno dzisiejszą transmisję z Watykanu oglądało więcej osób niż środowy mecz ligi mistrzów. Dlaczego TVP nie miało transmitować tych uroczystości skoro dotyczyło to Polaka którego znał cały świat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja z Watykanu szła również w BBC. A BBC również jest utrzymywana z pieniędzy podatników i z obowiązkowego abonamentu. draco_san: Czy Twoi koledzy z Londynu również płaczą, że za ich kasę była pokazywana uroczystość?

Jak dla mnie kanonizacja była ważnym wydarzeniem jak koronacja króla, wizyta prezydenta USA w Polsce, złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza podczas świąt państwowych czy zaprzysiężenie nowego Parlamentu. A do Watykanu pojechali przedstawiciele prawie wszystkich opcji politycznych od Tuska poprzez Kaczyńskiego do Kwaśniewskiego. Tam gdzie jest władza, to i tam powinny być skierowane kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brother:

A czy ja napisałem, że nie miała? Niech sobie transmitują co chcą, ale nie za moje pieniądze. Mam na myśli sprawy religijne.

 

@krzychu7:

Upscal, bo nie mieli na miejscu kamer HD, kiedy to kręcili.

Absurdalność takiego myślenia polega na tym,że to jest telewizja publiczna i ona ma odpowiadać na zapotrzebowania wszystkich, którzy na nią płacą. Jak sobie założysz własną telewizję to będziesz sobie mógł w niej emitować co chcesz. Naprawdę nie rozumiem tego lamentu, jest tak dużo kanałów, macie alternatywę. O ile już w ogóle musicie oglądać TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest dementi,ale wcale by mnie to nie zdziwiło gdyby tak się stało. Wtedy pojawi się argument- przecież TVP Kultura jest dostępona w NTC. Przecież widzimy,że programy misyjne są upychane po stacjach tematycznych. Wieczorynkę usunęli to TT nie mogą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcą usunąć z Jedynki Teatr Telewizji

Program 1 Telewizji Polskiej chciałby zrezygnować z cotygodniowego pasma Teatru Telewizji – nieoficjalnie dowiedział się "Presserwis". Z naszych informacji wynika, że w kolejnej ramówce zamiast stałego pasma Teatru TV w poniedziałki o 20.30 Jedynka chce nadawać filmy lub inne programy zapewniające większą widownię. Teatr TV ma bowiem słabe wyniki oglądalności: przyciąga najwyżej kilkaset tysięcy widzów, dając stacji niski, jednocyfrowy udział w rynku. - Powinniśmy przestać pokazywać to, czego ludzie nie chcą oglądać – mówi osoba z Jedynki. Według planów TVP 1, podczas gdy regularną emisję spektakli prowadziłby kanał TVP Kultura, na głównej antenie ukazywałyby się wyłącznie premiery. Byłyby prezentowane jako duże wydarzenia kulturalne. Nie dochodziłoby do tego często: w wiosennej ramówce Jedynka pokazała dotychczas dwa premierowe spektakle, a trzeci wyemituje prawdopodobnie w maju. Najpopularniejsza premiera tej wiosny, „Miłość na Krymie” Sławomira Mrożka miała 24 marca średnio 928 tys. widzów i dała TVP 1 średnio 6,1 proc. udziału w rynku (dane Nielsen Audience Measurement). Dyrektor TVP 1 Piotr Radziszewski nie komentuje naszych informacji.

Źródło press.pl

Wypowiem może opinię niepopularną: Teatr telewizji to nie to samo co 15, 20 lat temu. Obecnie są to megaprodukcje, horrendalnie drogie, wykonywane poza studiami TV i przez zewnętrzne firmy producenckie. Ja pamiętam, bo miałem przyjemność uczestniczyć w realizacjach kilku produkcji teatralnych w latach 90 /m.in. Marię Stuart / , że wtedy teatr realizowany był własnymi siłami TV, w studiach TV i MIAŁ SWÓJ KLIMAT. Teraz to zwykłe spektakle robione "dla kasy" . A takiej polityce "misyjnej" SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brother:

A czy ja napisałem, że nie miała? Niech sobie transmitują co chcą, ale nie za moje pieniądze. Mam na myśli sprawy religijne.

 

A skąd wiesz, że za Twoje? Może za moje, albo innych widzów TVP i płatników abonamentu, którzy oglądali? Za Twoje mogło lecieć coś innego, np. "Sport" po "Wiadomościach" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...