Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A pro po problemów technicznych podczas meczów:

Telewizja Polska tłumaczy, że z powodu nowatorskiej technologii przekazu kłopoty z synchronizacją wystąpiły kilka razy, ale już się nie powtarzają.

 

- Ustaliliśmy, że mimo bezbłędnego wyniku testów, dokonanych jeszcze przed transmisjami, w pierwszych transmisjach doszło do drobnych różnic w uprzednio ustalonej technologii realizacji, przede wszystkim po stronie naszych partnerów w Brazylii, zarówno tamtejszych techników, jak i z Europejskiej Unii Nadawców - mówi wirtualnemedia_pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy Telewizji Polskiej.

 

TVP przeprowadziła „intensywne konsultacje” z technikami EBU i ma nadzieję, że wada w synchronizacji nie powinna się już powtórzyć. - Serdecznie za to widzów przepraszamy - dodaje Jacek Rakowiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że większość problemów ustąpiła, ale ta nowoczesna technologia chyba jest bardzo słaba, bo to HD w porównaniu z ZDF, czy TF1 jest po prostu kiepskie. Może to też sztuczne podbicie kanałów TVP do rozdzielczości Full HD robić takie wrażenie.

 

P.S. Zawacki i Babiarz mówią Jedinak(przez J), a Jońca upierał się przy Dżedinaku. Prawdopodobnie poprawna jest ta forma przez J, bo to nazwisko słowiańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zawackiego powinni wysłać, a zostawić tego przemądrzałego Iwańskiego, jednak jest jak jest. Natomiast też żałosne jest dla mnie to wchodzenie w trakcie studia. Nie mam co prawda TVP Sport, ale to musi wyglądać żenująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos sprawdzic jakie Bitrte Video posiada teraz TVP 1 HD oraz TVP 2 HD bo sadzac po jakosci obrazu a zwlaszcza na TVP 2 HD to mysle ze dalej kiepsko .Juz nawet interwencje do samej TVP nie pomagaja aby zaczeli nadawac kanaly jak na HD przystalo z prawdziwym Bitrate Video .Jakktos moze to niech sprawdzi i napisze tak z ciekawosci pytam ,dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast też żałosne jest dla mnie to wchodzenie w trakcie studia. Nie mam co prawda TVP Sport, ale to musi wyglądać żenująco.

Właśnie oglądam te mecze co są na TVP 2 w TVP Sport(jakość widocznie lepsza) i jest to rzeczywiście dziwne. Często ani nie zdążą się pożegnać, a już wparuje reklama(może ustawiona na jakiś timer?), a także po reklamach wchodzą w pół zdania, bo dyskusja toczy się wcześniej np. w TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żenua. tak jak ktoś już tu napisał: zaczyna się studio na tvp1/tvp2 - w tvp sport w tym czasie reklamy - i nagle na tvp sport wchodzi studio w połowie dialogu (tak jakby nikt im nie przekazał, że jesteśmy na antenie) amatorszczyzna... i nagle mija ze 40 sekund i czasem powiedzą, że żegnamy już widzów tvp sport albo i nie powiedzą tylko utną... w sumie studio w tvp sport to porównywalny kabaret ABW w redakcji Wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu mundialowym transmisji w TVP. Plusy za naprawienie wszystkich problemów, dobry komentarz. Minusy? - brak ceremonii otwarcia na żywo, żenujące Studio Plaża, mniej studia w TVP Sport, początkowe problemy - dżwięk wyprzedzał obraz, itp.

 

Przypominam, że dzisiaj w TVP1 "Miś" po cyfrowej rekonstrukcji. Emisja o 17:25. Film będzie w HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pochwalić TVP w jednym aspekcie. Mieszkam w UK, za ścianą mam Ghańczyków ( do tej pory tego nie wiedziałem) i w momencie kiedy u mnie na telewizorze był już gol dla Ghany oni zaczeli się cieszyć za jakieś 4-5 sekund, czyli sądząc, że mają angielską telewizję to jesteśmy do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żenua. tak jak ktoś już tu napisał: zaczyna się studio na tvp1/tvp2 - w tvp sport w tym czasie reklamy - i nagle na tvp sport wchodzi studio w połowie dialogu (tak jakby nikt im nie przekazał, że jesteśmy na antenie) amatorszczyzna... i nagle mija ze 40 sekund i czasem powiedzą, że żegnamy już widzów tvp sport albo i nie powiedzą tylko utną... w sumie studio w tvp sport to porównywalny kabaret ABW w redakcji Wprost.

Lepiej tak, niź gdyby miało być odwrotnie, czyli studio na tvp1/2 40 sekund, tak jak bywało podczas skoków narciarskich.

Innymi słowy, bardziej opłaca się oglądać na tvp1/2 niż na tvp sport, przynajmniej na czas przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos Niemiecka publiczna ( ZDF HD ,ARD HD) nadaje od poczatku bez zadnych przerw czy zaklocen tylko nasza TVP ma odpoczatku jakies problemy na swoich kanalach ,poprostu kupili badziewny dosyl i to wszystko na temat. A druga sprawa to wystarczy sprawdzic jakie Bitrate Video posiadaja stacje niemieckie a zarazem jakosc obrazu od 10-16 Mb/s a TVP 1HD ,TVP 2 HD od 5-8 Mb/s najlepiej wypada tylko TVP sport HD bo ma od 7-10 Mb/s i TVP wciaz nie stara sie nic z tym fantem zrobic mam tu na mysli zwiekszenia Bitrate Video np na stale jak posiada SF 1 HD 9-9-9 Mb/s i byloby po klopocie obraz zyleta ale to tylko marzenie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...