Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja widzę studio w HD czy za dużo piwa zażyłem? XXI wiek, czasem włączam TVP a tam jakas masakra video podczas Teleexpressu, panoramy, jaka to melodia, festiwale, kabarety - zawsze obraz ledwo się kupy trzyma... Teraz się mówi o jakimś 4K a TVP 10 lat do tyłu... Nie będę już komentował Gmocha w tym studiu bo wszystkiego się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja widzę studio w HD czy za dużo piwa zażyłem? XXI wiek, czasem włączam TVP a tam jakas masakra video podczas Teleexpressu, panoramy, jaka to melodia, festiwale, kabarety - zawsze obraz ledwo się kupy trzyma... Teraz się mówi o jakimś 4K a TVP 10 lat do tyłu... Nie będę już komentował Gmocha w tym studiu bo wszystkiego się odechciewa.

Święte słowa. Inaczej bym tego nie określił. Po co oni w ogóle starali się o transmisję mundialu. Jakość dźwięku poraża a o komentatorach to juz lepiej nie mówic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno TVP ma transmisje po światłowodzie tak? ... Ciekawe jeśli ARD ma po satelicie i ma 7 sek szybciej obraz niż TVP.

Nie wiem skąd ten światłowód idzie - chyba z księżyca :P

 

To zależy jeszcze m.in. przez ile teleportów sygnał po światłowodzie przechodzi (zarówno ważne jest czy po drodze, gdzieś odbierany jest z satelity dalej wysyłany światłowodem). Druga sprawa konwertowanie z np: 30 fps do 24fps. Trzecia sprawa dosył do nadajnika naziemnego. ARD może mieć odbiór sygnału bezpośrednio z Brazylii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będzie mieć łatwego życia TVP do końca mistrzostw jak i po nich. Kolejny mecz: obraz ok, ale po raz n-ty dźwięk wyprzeda to co widzimy w TV. Słabo to wygląda, mimo iż już nudne narzekanie się robi to jednak dalej problem za problemem i nie widać rozwiązania, bo jeden się skończy, to drugi zacznie...

Na stadionie "Happy" ale tylko i wyłącznie z głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wogole nie dalo sie ogladac meczu na TVP 2 HD o 18.00 jakosc obrazu tragiczna ,same latajace Piksele z reszta na TVP Sport HD bylo troszke lepiej ale tez kiepsko .Czy to wina przekazu czy niskie Bitrate Video tych stacji? .Dobrze ze mam ZDF HD to ogladalem mecz super jakosci i z przekazem nie bylo zadnego problemu .Czy wy tez to zaobserwowaliscie ta kiepska jakosc i piksele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wogole nie dalo sie ogladac meczu na TVP 2 HD o 18.00 jakosc obrazu tragiczna ,same latajace Piksele z reszta na TVP Sport HD bylo troszke lepiej ale tez kiepsko .Czy to wina przekazu czy niskie Bitrate Video tych stacji? .Dobrze ze mam ZDF HD to ogladalem mecz super jakosci i z przekazem nie bylo zadnego problemu .Czy wy tez to zaobserwowaliscie ta kiepska jakosc i piksele?

 

Też. Na tvp transmisja miała jakiś łamiący się obraz w połowie chwilami - nie wiem, czy ktoś na tym światłowodzie z Brazylii puścił torrenta czy to tvp zamówiła taki przekaz. :lol2:

Ogólnie różnica między tvp a zdf jest kolosalna, sygnał na tvp wygląda jakby był przepuszczany przez filtr mydląco-zmiękczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425,dokladnie fajnie to okresliles .To ze przekaz mamy tragiczny to juz powinnismy sie do tego przyzwyczaic to normalka . Ostatnio to coraz czesciej sie TVP to zdazrza ,wystarczy sie przygladnac jak transmituja jakis mecz kadry z innego kontynetu to co mamy obraz jak z 3 swiata zamazany ,nie wyrazny itd.A do tego to marne Bitrate Video na glownych kanalach TVP a szczegolnie TVP 2 HD na TVP 1 troszke jest lepiej chodz ostatnio sie i oni pogorsili jak dodali 2 nowe kanaly na ten trasponder.Kanaly TVP 1,2 HD powinny miec Bitrte Video jak inne stacje publiczne w europie do przykladu ZDF HD ,SF HD ,ORF HD itd. to by sie ogladalo ale chyba nie szybko sie to stanie ,morzemy tylko pomarzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...