Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam @connor, nie odnosiłem się do Twojej wypowiedzi, tylko do kolegi @TV i HD. Zapomniałem to zaznaczyć w poprzednim poście :)

Miało to brzmieć tak: "To, że materiał jest w natywnym HD nie oznacza, że potrzebuje większego bitrate niż materiał upscalowany do HD". Rozdzielczość jest przecież taka sama.

 

Dynamiczne sceny - transmisje sportowe, koncerty. Ogólnie sceny gdzie jest albo duży ruch przed kamerą, albo sama kamera często jest w ruchu.

 

A z Tobą @connor oczywiście się zgadzam, wiadomo, że im większy bitrate tym lepiej na ekranie. No ale mamy takie realia a nie inne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się dało to ten twój dany materiał by ciągnął 20 i więcej mbits. A przez to że jest ograniczony to na ekranie widzimy tragedię. Nic tylko latające piksele

Już tyle czasu a kanały TVP dalej w beznadziejnej jakości.

 

Weź też pod uwagę to, że TVP płaci za miejsce na satelicie. Najwyraźniej tyle im w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrare TVP 2 HD z transpondera Cyfrowego Polsatu wcale nie jest dramatycznie niski. Spokojnie osiąga w porywach nawet do 8 Mbit/s, średnio jest 6 Mbit/s. Czyli standard polskiego HD na satelicie.

 

To, że jakość TVP 2 HD z CP nie powala na kolana, moim zdaniem może być winą jakiegoś kiepskiego dosyłu ze studia TVP do CP. Może zachodzi jakaś podwójna kompresja, albo nie wiem co...

 

Ponad to daje się zauważyć chyba źle usunięty przeplot. Proszę podejść bardzo blisko do ekranu i przyjrzeć się chociażby logu - poziome linie nie są ostre, są jakby rozdwojone. To samo można zaobserwować w różnych napisach (mówimy o produkcjach w natywnym HD oczywiście).

 

Co ciekawe, pamiętnego dnia 15 lutego (po tej kilkugodzinnej awarii nadawania TVP), jakość TVP 2 HD z CP chwilowo poprawiła się, obraz zdecydowanie się wyostrzył, logo też się wyostrzyło i nie był widoczny przeplot. Ale niestety już następnego dnia wszystko wróciło do "normy". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niewierzący. :D Ja oglądam teraz Stars.TV. :P

 

Także nie jestem wierzący co nie przeszkadza mi w uważaniu Jana Pawła II za wielkiego człowieka. Z tego powodu zerkam na mszę kanonizacyjną. Oczywiście całości nie zobaczę bo za długie to jest, ale chociaż trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście? Dla mnie mogłoby tej transmisji wcale nie być - nie pogniewał bym się. :P

Skoro jesteś niewierzący, to po co się odzywasz? To, że Tobie zwisa transmisja z tak ważnego dla większości wydarzenia nie znaczy, że innym też. Nie bądź takim egoistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...