Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko jak będą mniejsze wpływy z abonamentu to będzie jeszcze więcej reklam, TVP utrzymuje się przy życiu poprzez reklamy, tak by telewizja publiczna upadła

 

Jakby wszyscy płacili to i tak by brakowało 300mln złotych, więc reklamy i tak musiały by być. Aktualnie TVP ma budżet 1,5mld złotych. Pytanie na co idzie te 1,5mld? Ponad 4miliony złotych dziennie. Widzisz to 4mln w telewizji? Bo ja nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moreblack:

Tak to jest, jak się nie ma pojęcia o telewizji i nadawaniu. W TV nie wydaje się pieniędzy tylko na to, co widać na ekranie. :roll: Samo nadawanie i utrzymanie nadajników swoje kosztuje. A jeszcze dochodzi utrzymanie studia i załogi, zakup licencji, opłaty za prąd (itp.) oraz produkcja własna - która jest piekielnie droga. A TVP ma dość niski budżet, w porównaniu do innych TV publicznych w Europie. Nawet TV z mniejszych państw od Polski mają więcej pieniędzy niż nasza TVP (np. holenderska NPO ma 2x razy tyle co TVP, a przecież też nadaje reklamy). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie telewizje państwowe mają wspólną cechę. Mianowicie przypominają zdziadziałego molocha w wewnętrznym rozkładzie, próbującego się odmłodzić poprzez przemalowywanie obudowy. Ch#j z obudową, jak wątroba się rozsypuje. Pieniądze, które łatwo przychodzą, łatwo są też wydawane. I nikt z zarządu nie jest tak naprawdę zainteresowany w dalekoidących reformach tego systemu, bo by mu się też ukróciło.... I to nie jest krytyka polskiego systemu, to choroba 90% telewizji państwowych w europie.

Druga sprawa, ja stoję na stanowisku, że krajowa telewizja jest sprawą rządu, tak jak szkoły i służby ratunkowe czy obronne. Reklamy w tych telewizjach nie mają nic do szukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze, które łatwo przychodzą, łatwo są też wydawane.

A na co konkretnie TVP wydaje pieniądze łatwą ręką? Jakieś konkretniejsze przykłady? Bo według mnie, przy takim niskim budżecie, TVP sobie radzi zupełnie nieźle na tle innych. Nie mogę sobie przypomnieć, na co to niby TVP wydała pochopnie pieniądze? Wręcz przeciwnie, uważają na to co kupują np. podczas Euro 2012 w Polsce dali sobie spokój ze zbędną Eurowizją. Nie walczyli też zbytnio z Polsatem o prawa do kolejnych mistrzostw FIFA i UEFA, skoro ich nie stać. Mnożone kanały darmowe i komercyjne to sposób na dodatkowy zarobek, a nie wydatki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski wynik oglądalność meczu Polska-Szkocja, średnia oglądalność meczu wyniosła 3,393 mln widzów(tylko udział: 22%) widać że co raz gorsza jest oglądalność naszej Reprezentacji .Czyżby dobry ruch TVP że nie pozyskali praw do Reprezentacji Polski?Może przeczuwali że będzie spadać oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. A la show - kolejnie plecenie trzy po trzy, bo musieli gdzieś wsadzić A.R.Modlińską i stworzyli kolejny z setek programu w TVP z rozmowami z gośćmi
A jaki jest koszt tego programu? Niski. Zresztą, wszyscy narzekali, że TVP Rozrywka nie ma premierowych programów - a jak w końcu coś dali, to też nie pasuje. :roll: Jakoś nie widzę tych "setek" talk-show'ów. :P TVP ma ich raptem kilka, i w większości są ciekawe. Na całym świecie tego typu programy są dość popularne, bo są tanie. Dlaczego u nas miało by nie być kolejnego? Jak się nie przyjmie, to go zamkną i spróbują z innym. Tak się właśnie buduje ramówkę.

 

Zaarbia na reklamach? Chyba sobie żartujesz - oglądalność mizerna...
Sam żartujesz. Według badań Nielsena TVP Rozrywka w lutym 2014r. była na 8 rankingu kanałów tematycznych w Polsce. Generalnie, wszystkie kanały TVP (nawet te płatne) są w czołówce oglądalności. A to oznacza, że ktoś je ogląda, a tym samym reklamodawcy chętnie płacą i TVP zarabia. :P

 

Poza tym, ja mówiłem o tych głównych kanałach (1,2), a nie tematycznych. Co tam jest nietrafionego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi talk show to: "Ostatni weekend przyniósł kolejny sukces oglądalności „The Voice of Poland”. Wyemitowane w sobotę dwa odcinki talent show Dwójki oglądało średnio 2 mln. 577 tys. widzów, w tym drugi - aż 2 mln. 832 tys. osób – o ponad 270 tys. więcej niż emitowany w tym samym czasie „X Factor” w TVN."

Źródło: http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... a/14330220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co konkretnie TVP wydaje pieniądze łatwą ręką? Jakieś konkretniejsze przykłady?

Nie mam przykładów, bo nie siedzę w zarządzie TVP. Ale wiem, jak to wygląda np. u słynących z gospodarności Niemców, gdzie też obowiązuje abonament. I jeżeli tam jest tak jak jest, to w PL na pewno nie jest lepiej. Z tym wyjątkiem, że tam przepis jest przepisem, a państwo potrafi go wyegzekwować. Wszystko inne to poprostu słabość i bezradność.

Zmierzam jedynie do tego, że ten system z założenia jest błędny. Co to znaczy, że telewizja państwowa musi sobie "dorabiać"? Co to znaczy, że tylko połowa płaci abonament (znowu abstra[beep]ąc od jego racji bytu)? To przecież parodia całego systemu funkcjonowania państwa. Wyślijmy strażaków na fuchy po godzinach, żeby mieli na wodę do gaszenia...Tragiczne :crazy:

 

>>> EDIT <<<

Jeżeli czytają to pracownicy TVP: oczywiście krytyka ta nie jest pod ich adresem. Każdy próbuje swój job wykonywać tak dobrze, jak tylko potrafi. Niestety odgórne błędy mszczą się na normalnych pracownikach, pieśni o tym mogą śpiewać pracownicy CP, nc+ itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. A la show - kolejnie plecenie trzy po trzy, bo musieli gdzieś wsadzić A.R.Modlińską i stworzyli kolejny z setek programu w TVP z rozmowami z gośćmi
A jaki jest koszt tego programu? Niski. Zresztą, wszyscy narzekali, że TVP Rozrywka nie ma premierowych programów - a jak w końcu coś dali, to też nie pasuje. :roll: Jakoś nie widzę tych "setek" talk-show'ów. :P TVP ma ich raptem kilka, i w większości są ciekawe. Na całym świecie tego typu programy są dość popularne, bo są tanie. Dlaczego u nas miało by nie być kolejnego? Jak się nie przyjmie, to go zamkną i spróbują z innym. Tak się właśnie buduje ramówkę.

 

Zaarbia na reklamach? Chyba sobie żartujesz - oglądalność mizerna...
Sam żartujesz. Według badań Nielsena TVP Rozrywka w lutym 2014r. była na 8 rankingu kanałów tematycznych w Polsce. Generalnie, wszystkie kanały TVP (nawet te płatne) są w czołówce oglądalności. A to oznacza, że ktoś je ogląda, a tym samym reklamodawcy chętnie płacą i TVP zarabia. :P

 

Poza tym, ja mówiłem o tych głównych kanałach (1,2), a nie tematycznych. Co tam jest nietrafionego?

 

Tak się marnotrawi pieniądze. Nie wiem czy taki niski - A.R.Modlińska to nie p.Kowalski z ulicy

Dlamnie te premierowe programy w TVP ROZRYWKA są kompletnie nietrafione tak jak choćby I KTO TO MÓWI w TVP2 (co pokazały także wyniki)

 

"Jak się nie przyjmie, to go zamkną i spróbują z innym. Tak się właśnie buduje ramówkę." - tak się wydaje bez sensu pieniądze (pewnie nieswoje) robiąc kompletnie nietrafione programy. To tak jak przedsiębiorca będzie co miesiąc zmieniał profil swojego przedsiębiorstwa bo ten nie wypalił. Równie dobrze człowiek niemający bladego pojęcia mógłby pracować w TVP skoro jak nie trafi z programami to PRZECIEŻ NIC SIĘ NIE STANIE

 

Nie zapominaj, że luty to sezon ogórkowy w większości kanałów (jak w lecie - zyskują tematyczne kanały), do tego marka TVP (szczytem absurdu jest uznawanie TVP Seriale za najlepszy KANAŁ FILMOWY w Polsce)

 

WTVP1 nietrafione sa amerykańskie hity serialowe - drogie, a TVP oglądają starsi ludzie - i HOMELAND i CHICAGO FIRE i ŻYWE TRUPY są porażką na antenach TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie seriale jak Homeland, Downton Abbey to jedne z lepszych pozycji programowych TVP. Z serialami jak ze wszystkim- mogą być lepsze i gorsze. Dla mnie jednymi z ambitniejszych produkcji TVP są Czas Honoru ( dla mnie rewelacyjny, choć nie pozbawiony wad jak wszystko) czy "Głęboka Woda. Więc generalizowanie i pisanie,że seriale w TVP to porażka, są tandentne i tak dalej nie jest do końca prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną seria Czas Honoru będzie z powstania warszawskiego, trochę dziwne że będzie cofnięty czas, TVP planowało wcześniej serie z powstania warszawskiego, ale wtedy brakowało funduszy żeby powstała tak seria, podobno teraz znalazły się fundusze na produkcje, może być ciekawa seria VII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie sprostowanie- seria VII Czasu Honoru. Oczywiście,że akcja powinna być chronologicznie, jednak jak to w TVP nie może być idealnie. Jakoś rozwiążą ten problem,podejrzewam,że może to być na podstawie jakiś wspomnień czy czegoś i zrobią retrospektywę. Bardzo ważne,żeby powstała część o Powstaniu Warszawskim . Bardzo dobrze,że akcja serialu nie zakończyła się wraz z końcem II wojny światowej. Seria V i Vi pasuje jak ulał do toczącej się dyskusji i przywracania pamięci żołnierzom wyklętym. Zresztą uważam,że ten serial bardzo ciekawie i atrakcyjnie zarazem pokazuje jak wyglądały tamte czasy. Udowadnia,że można w Polsce zrobić coś ambitniejszego i odnieść sukces komercyjny. Uważam także ,że odegrał ważną rolę edukacyjną i przedefiniował myślenie Polaków o żołnierzach wyklętych jako bandytach. Widać zmianę stosunku do historii, coraz więcej uroczystości,rekonstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...