Jump to content
przemek212121

Orange TV – pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

@opolsky

Czekam na Twoją relację i spostrzeżenia po montażu usługi, gdy już emocje opadną.Z ciekawości na ilu calowym telewizorze zamierzasz korzystać z Orange IPTV?

Orange Premium / Cyfra+ Supermremium.Obie oferty są bardzo dobre...

Edited by lukimann

Ja na 50-calowym Samsungu 4K (model KS7000). Montaż jutro,  więc napiszę.  Niemniej ludzkie oko widzi tak jak widzi i pewnie różnica będzie niewielka :) Decyzji już i tak nie zmienię przez 24 miesiące , więc pozostaje mi chwalić wybór :)

Miałem okazję pobawić się Orange Love u ciotki w piątek. Niemniej ma funboxa 2.0 i stary dekoder, wiec nie mogę porównać do sprzętu którym się bawiłem w sklepie. Było jednak całkiem szybko, ale na 32-calowym starym telewizorze trudno ocenić jakość obrazu.

Ja się zastanawiałem nad pakietem Orange Love bo cena za wszystko jest niegłupia telefon+ internet+ IPTV ale wrzucają tam telefon stacjonarny który nie jest mi do niczego potrzebny poza tym taki dekoder obciąża transfer więc z orange wezmę tylko światłowód plus IPTV jest taki że można mieć wszystkie kanały sportowe i pogodę w d..... no ale coś za coś . 

Na początku kiedy podpisałem umowę z Orange Love byłem podłamany jakością obrazu. Przedtem miałem Inea po kablu i myślałem , że światłowód polepszy jakość obrazu. Niestety różnica była znikoma. Wtedy posiadałem  Telewizor Samsung UE55KS8000. Telewizor który miał zrobić efekt WOW a tu ..... Pewnie telewizor walnięty więc walka z serwisem o sprawdzenie czy nie jest uszkodzony. Obraz był mdły i mało ostry. Ok telewizor już nie istnieje - uszkodziła się matryca - wylała . Oczywiście serwis mnie olał twierdzą , że uderzyłem , kopnąłem , spadł , dzieci piłką uderzyły i inne tego typu dyrdymały. Teraz padł wybór na Telewizor LG OLED55B8PLA. Wypakowany i obraz nieco lepszy ale i tak kiepski. Kolejny telewizor podłączony Samsung seria 6 to samo. Może coś nie tak z dekoderem i zacząłem iść tym tropem. W międzyczasie też dwukrotna wymiana modemu Funbox. Nowy dekoder i efekt podobny chociaż były różnice. Potem kolejna wymiana dekodera ICU 100 i dopiero bodajże szósty egzemplarz zaczął się dobrze sprawować . Od tego czasu obraz stał się ostry , wyraźny , kolory nasycone. Oczywiście były też zmieniane ustawienia telewizora. W tej chwili obraz jest naprawdę ładny chociaż  bezpośrednio z talerza pewnie byłby lepszy. Nie marzy mnie się obraz z kablówki taki jak mam z kamery ale to już inna kwestia. U mnie kilkukrotna wymiana dekodera pomogła.

W sumie to byłby mój powrót do Orange IPTV.Zrezygnowałem 2 lata temu  korzystając z okazji gdy usuwano jeden z gwarantowanych kanałów na rzecz UPC. Tutaj się zawiodłem, brak nowoczesnego dekodera, braki w kanałach.Z perspektywy czasu  jakość obrazu ostrość i nasycenie kolorów ( używam trybu kino pro) było lepsze w Orange.Zdecydowanie nowocześniejszy dekoder.Karta CI nie satysfakcjonuje mnie.

Obecnie plan jest taki.

Abonuję CP- Familny pakiet  a z usługi korzystają rodzice.Zamierzam przetestować i sprawdzić jakość sygnału ze zbiorczej anteny sat, czy jest sens brać pod uwagę Cyfrę+.Po drodze może pojawi się lepszą  promocja u pomarańczowych (kończy mi się umowa w UPC i Plusie) lub w sat i się zobaczy co dalej.😉

Edited by lukimann

Witam.Mam pytanie dotyczsce zmiany pakietu.Chcialbym przejsc w trakcie trwania umowy z Orange Love Extra na wyższy czyli Orange Love Premium.Czy jest to mozliwe i czy wiaze sie z jakimis kosztami?

A jak wygląda obciążenie łącza kiedy np miałbym internet 300mb w jednym pokoju chodziłby dekoder z multi a ja bym np oglądał coś z youtuba w 4k albo grał po sieci na ps4?

W dniu 3.11.2019 o 09:26, lukimann napisał:

@opolsky

Czekam na Twoją relację i spostrzeżenia po montażu usługi, gdy już emocje opadną.Z ciekawości na ilu calowym telewizorze zamierzasz korzystać z Orange IPTV?

Orange Premium / Cyfra+ Supermremium.Obie oferty są bardzo dobre...

Usługi zostały podłączone. Nie mam pociągniętego światłowodu bezpośrednio do mieszkania, jest on podciągnięty tylko do skrzynki Orange w piwnicy, a dalej sygnał idzie skrętką do mieszkania (tak pozwolił zarządca budynku). Zatem podłączenie światłowodu bezpośrednio do mieszkania nie działa w każdym przypadku.

Internet - prędkość na speedteście idealna po WiFi. Spokojnie wyciągam 300/50 i teraz zastanawiam się nad zmianą na 600/100.

Telewizja - ponieważ musiałem uciekać do pracy, pobawiłem się na razie podstawowymi opcjami, podłączyłem mój dysk (WD), który działa. Na razie nie działa mi VOD - HBO OD czy Canal+. Czytałem, że chwilę musi minąć. Jakość obrazu - dla mnie zadowalająca. Choć po Eleven 4K spodziewałem się czegoś więcej, a liga włoska bardzo przeciętnej jakości.

Bez problemu można zalogować się na Netflixa. Padło pytanie o HDR - z opakowania dekodera wynika, że jest on przystosowany do tego, żeby dać sobie radę z HDR. Niestety wygląda na to, że funkcja nie została uruchomiona w oprogramowaniu.

To co zauważyłem, to brak obsługi HDMI-CEC, co powoduje, że nie wyłącza się nam dekoder przy wyłączeniu telewizora. W sytuacji, w której mam tv samsung i dekoder tej samej firmy, wygląda to słabo.

Edited by opolsky
  • Thanks 1

W dniu 3.11.2019 o 19:39, fallout77 napisał:

Witam.Mam pytanie dotyczsce zmiany pakietu.Chcialbym przejsc w trakcie trwania umowy z Orange Love Extra na wyższy czyli Orange Love Premium.Czy jest to mozliwe i czy wiaze sie z jakimis kosztami?

Na wyższa ofertę możesz przejść w dowolnym momencie trwania umowy, po prostu kolejny rachunek zapłacisz już zgodnie z tą wyższą ofertą, którą wybierzesz.

Można też zmienić na niższa ofertę, ale już wtedy jednorazowo będzie trzeba za takie coś dodatkowo zapłacić.

11 godzin temu, djadijos napisał:

Tv działa na osobnym vlan, nie zabiera internetu.

Myślałem, że na światłowodzie jest jak na miedzi, że po uruchomieniu dekodera automatycznie ucina to +/- 8 mb. U mnie tak przynajmniej jest, że po odpaleniu dwóch dekoderów zostaje mi ok. 65 mb na speedtestach.

Światłowód w GPON ma na porcie możliwość teoretyczną 2,5Gbps. Miedź w vdsl może mieć cudem 80 Mbps, i to jak będziesz praktycznie miał za ścianą dslam.

Miedź tylko ze względów technicznych zabiera na IPTV łącze. Bo te kable więcej nie są w stanie.

@opolsky

Wszystko działa jak należy? VOD, pakiety premium itd.

Bitrate na kanałach sportowych jest w porządku i czy w ciemnych obszarach obrazu jest odpowiednia ostrość?

Nie jestem typem który na każdym pikselu widzi problem. Wcześniej miałem nc+ bezpośrednio do telewizora (moduł). Widać, że na niektórych programach jakość jest gorsza niż z sat (Tu przykład Planete+ podam, a zauważyła to nawet moja połówka).

Nagrywanie na dysk czy multinagrywarka działają dobrze. Bitrate nie wiem gdzie sprawdzić.

Vod hbo od czy canal+ już działają. Teraz czekam 48h na uruchomienie hbo go i nc+ go.

Bez problemu działa dźwięk 5.1 na kanałach które go oferują.

Największy plus calej usługi to swiatlowod. 300/50 to 300/50 na kompie czy smartfonie

Edited by opolsky

Nie ma za co. Jeśli wahasz się nad telewizją, to wydaje mi się,  ultrabox jest bardziej dopracowany technologicznie. 

Niemniej światłowód czy komórka, bez wahania bralbym orange

22 minuty temu, opolsky napisał:

Nie jestem typem który na każdym pikselu widzi problem. Wcześniej miałem nc+ bezpośrednio do telewizora (moduł). Widać, że na niektórych programach jakość jest gorsza niż z sat (Tu przykład Planete+ podam, a zauważyła to nawet moja połówka).

Nagrywanie na dysk czy multinagrywarka działają dobrze. Bitrate nie wiem gdzie sprawdzić.

Vod hbo od czy canal+ już działają. Teraz czekam 48h na uruchomienie hbo go i nc+ go.

Bez problemu działa dźwięk 5.1 na kanałach które go oferują.

Największy plus calej usługi to swiatlowod. 300/50 to 300/50 na kompie czy smartfonie

Tym wpisem przekonałeś mnie, żeby sobie odpuścić tv w Orange, bo nawet w Vectrze większość programów ma lepszą jakość niż te z satelity. Do tego niedopracowany dekoder(4K z Vectry wszyscy chwalą) i niebotycznie wysoka cena. W mojej kablówce będę płacił 50-60 zł mniej.

@lukimann

Przemyśl sobie jeszcze temat UPC, żebyś nie żałował zmiany operatora. Jestem przekonany, że dekoder 4k niedługo będzie w tej kablówce, a i jako stały abonent na pewno wywalczysz sobie lepszą cenę. Warto zmieniać operatora z powodu 2 czy 3 programów? Tym bardziej, że naprawdę UPC ma bardzo dobrą ofertę i jak twierdzi wiele osób dobrą jakość telewizji.

Żeby była jasność - nie ma tragedii :)

Natomiast nie chcę mieć na sumieniu osób, które widzą piksel na pikselu (zresztą z tym akurat nie ma problemów).

Wiem jednak, że i oko oku nierówne, i telewizor telewizorowi także.

Dla mnie ważna jest opcja jednego rachunku, szybkiego internetu, smartfona i oferty komórkowej. Telewizja to dodatek, więc nie szaleję. A oferta Orange mnie przekonała choćby z powodu Polsatu Sport, którego w nc+ nie miałem, a siatkówka to mój konik (Zaksa).

Oczywiście nie czepiam się i dziękuję za tak precyzyjne informacje. Ja akurat miałem nc+ i Vectrę podpiętą do jednego tv i wiele programów w kablu było w lepszej jakości. Twój wpis mnie tylko przekonał, że nie zawsze zmiany są na lepsze, a abonament w Orange i tak mam w dobrej cenie. :)

Pozdrawiam.

Czytam i czytam ten wątek i muszę napisać o swoich wrażeniach . Właśnie zakończyłem umowę Love w Orange i przeszedłem do UPC w opcji  2x Moduł Cam CI+ ( M.Room ) . Pierwsze 12 dni działanie bezproblemowe internet stabilny na 5 urządzeniach o każdej porze w przeciwieństwie do Orange gdzie dość często z 300 Mb/s robiło się 60-100 Mb/s . Druga sprawa jakość nadawanych kanałów jak dla mnie na plus w kablówce pierwszy z brzegu który ogląda często moja żonka AXN jest na moim 65 calowym TV (oczywiście moim zdaniem , rodzinki też) lepsza , więcej szczegółów , ostrości . Zdaję sobie sprawę że dekoder w Orange ma inny procesor niż mój TV i że tu może być również powód rozbieżności w jakości odbieranego obrazu. Samsung ICU 100 to jak dla mnie niedopracowany dekoder z kilkoma wadami które mi przeszkadzały a o których można przeczytać na oficjalnym forum pomerańczy ( trochę ich zostało skasowanych)  . Dzwięk na wyjściu optycznym to jest jakaś pomyłka , tak cichego wyjścia sygnału cyfrowego nie pamiętam w żadnym moim urządzeniu a miałem ich sporo . Proszę sprawdzić ile trzeba ; podkręcić ; głośność żeby na amplitunerze czy wzmacniaczu nagłośnić np. 16 m2 pokój , a prawdziwy horror następuje gdy zapomnimy ściszyć dzwięk przed przełączeniem na inne źródło sygnału np. TV Naziemną . Z nagrywaniem miałem również kłopoty ponieważ nie chciał zainstalować dysk WD 500 i dopiero po 3-ej wymianie zaskoczył. Do tego brak funkcji ECO wiąże się z bardzo mocnym nagrzewaniem dekodera chociaż u mnie przestrzeń miał zapewnioną. No i jeszcze jedna sprawa połączenie dekoderów w M.R po WiFi to loteria chyba że będą stały blisko siebie inaczej pozostaje układać skrętkę po mieszkaniu żeby cieszyć się z opcji dodatkowej. W UPC mam Router na przedpokoju i żadnych problemów z połączeniem Router z dwoma telewizorami . Ja się wyleczyłem na tą chwilę z usług tego operatora i w teraz jestem zadowolony , ale każdy ma inne preferencje i wybierze to co mu pasuje więc nie odradzam i nie zachęcam.

Edited by andii57