Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo podłączyłem do tv przez złącze HDMI w tv i nie chciało odtwarzać. Tak samo nie chciało przez tego "starego" switcha. A tylko przez "stare" gniazdo euro.

A dotychczaso kable HDMI mogą być czy też je trzeba zmienić? 

2. .. w dekoderze na pewno masz wybrane wyjście sygnału na HDMI ?

 

A gdzie to można sprawdzić? Pytam bo nie wiem gdzie to sprawdzić. Czy chodzi tu o urządzenie Orange czy o telewizor?

 

51 minut temu, andii57 napisał:

Kup wersję 2.0 a/b i będziesz miał spokój . 

 

O switch tu chodzi czy o same kable które mają być podłączone ? Bo nie wiem.

Edytowane przez miś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odbiera Tobie poprzez euro to gdy połączysz  TV poprzez HDMI musisz sprawdzić w Dekoderze czy jest opcja przełączenia sygnału Euro- HDMI . Nie znam tego dekodera ale wydaje się mi że trzeba wejść w menu i w opcjach obrazu , przesyłu sygnału poszukać. W niektórych przypadkach jest taka funkcja na pilocie dekodera. 

55 minut temu, miś1 napisał:

 

 

 

O switch tu chodzi czy o same kable które mają być podłączone ? Bo nie wiem.

Jeżeli byś zakupił ten z Allegro to byś musiał zakupić kabel który połączy dekoder z switch 

Zdaje się mi że nic z tego nie będzie ponieważ Twój TV nie obsługuje  rozdzielczości 1920x1080 . Znalazłem opis 

Opis skrócony - Telewizor Bravia KLV-S26A10

  • Telewizor LCD BRAVIA 26" z serii S 

  • Obsługa technologii HD 

  • Wejście HDMI™ 

  • Rozdzielczość 1366 x 768 pikseli 

  • Dolby® Virtual i BBE® Digital 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach pisze że jeśli dekoder podłączony do telewizora  przez:

-SCART to możesz wybrać format obrazu 4:3 lub 16:9

-HDMI format zostanie automatycznie dostosowany do nadawanego obrazu.

 

To w tym Orange nie mają dekoderów które obsługują format HD ready dla starszych telewizorów? Jeszcze niedawno były to popularne telewizory. Można więc sądzić że ludzie je mają. Przecież się słyszy że niektórzy mają jeszcze starsze kineskopowe. Nikt rozsądny nie będzie kupował nowego telewizora co kilka lat.

Edytowane przez miś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy takie urządzenie by tu pozwoliło odbierać telewizję przez złącze HDMI na aktualnie posiadanym telewizorze?

2. Jeśli nie, to może istnieje (?), jakaś metoda na odbiór przez złącze HDMI dla tego telewizora?

3. Czy dekoder Orange można by podłączyć do telewizora przez odbiornik satelitarny np. Ferguson 252 combo i przez niego jakoś zmienić rozdzielczość tak by dało korzystać się z dekodera Orange w niższej rozdzielczości przez wyjście HDMI? 

 

Pytam bo nie znam się na tym a szukam jakiś możliwości do podłączenia dekodera Orange do swojego telewizora przez złącze HDMI.

Edytowane przez miś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, miś1 napisał:

1. Czy takie urządzenie by tu pozwoliło odbierać telewizję przez złącze HDMI na aktualnie posiadanym telewizorze?

2. Jeśli nie, to może istnieje (?), jakaś metoda na odbiór przez złącze HDMI dla tego telewizora?

3. Czy dekoder Orange można by podłączyć do telewizora przez odbiornik satelitarny np. Ferguson 252 combo i przez niego jakoś zmienić rozdzielczość tak by dało korzystać się z dekodera Orange w niższej rozdzielczości przez wyjście HDMI? 

 

Pytam bo nie znam się na tym a szukam jakiś możliwości do podłączenia dekodera Orange do swojego telewizora przez złącze HDMI.

1) podepnij dekoder Orange do TV przez HDMI, ale tylko przez HDMI, NIE PRÓBÓJ PODPINAĆ JEDNOCZEŚNIE I HDMI I EURO!

2) ustaw na pewno prawidłowe źródło

3) wyłącz i włącz dekoder, czy pojawia się logo Orange czy niebieski/czarny ekran?

4) może być ważna kolejność uruchamiania TV- Dekoder, może najpierw trzeba uruchomic TV przy pracującym dekoderze, lub odwrotnie, dekoder przy pracującym TV?

Czasem to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, miś1 napisał:

To w tym Orange nie mają dekoderów które obsługują format HD ready dla starszych telewizorów? Jeszcze niedawno były to popularne telewizory. Można więc sądzić że ludzie je mają. Przecież się słyszy że niektórzy mają jeszcze starsze kineskopowe. Nikt rozsądny nie będzie kupował nowego telewizora co kilka lat.

WHD 80 to już dość stary dekoder, więc to się w głowie nie mieści żeby współpracował tylko z telewizorami Full HD  :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderach byłej platformy "n" przełączała się kombinacją klawiszy na pilocie. Dekoder startując pokazuje logo na obu wyjściach, później tylko na wybranym HDMI lub EURO.  

Kupiłem TNK HD miałem tv CRT i po zmianie na tv HD też się zastanawiałem czemu nie działa. Po zmianie wyjścia zadziałało, w menu tej opcji mój dekoder nie ma, tylko na pilocie. Może i w tym dekoderze jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie zamrażanie obrazu występuje cały czas  także dochodzą problemy z Wi Fi . Przy okazji mam pytanie o kanały Polsat Sport premium a mianowicie przedtem ( jak były darmowe ) miałem w jakości UHD a teraz jak zakupiłem pakiet Canal Plus prestige są w HD.Czy to normalne?

Edytowane przez Damian68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...