Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Hugo

Nie wiem skąd czerpiesz swoje informacje ale przynajmniej jedna z nich jest nieprawdziwa a w najlepszym razie nieścisła i wprowadzająca w błąd.

Jeśli faktycznie mają wprowadzić CI+ to jedyny sens takiego kroku jest taki żeby uniemożliwić dekodowanie na nieautoryzowanych dekoderach. Tak więc w takim wypadku albo system kodowania będzie taki że nie będzie możliwości dekodowania na różnych ferdkach opticumach itp , albo, co bardziej prawdopodobne karty będą parowane z modułem/boxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pizzojad akurat @Hugo czerpie informacje prosto ze źródła , więc możesz mu zaufać, bo wie co pisze. :)

 

Moduły CI+ będą działać na nieautoryzowanych dekoderach. Dobrym przykładem jest moduł CAM TNK HD

 

I. Jeśli chodzi o TNK HD to zwróć uwagę że:

1. Karty są parowane z modułem.

2. Jest zastrzeżenie o możliwości iż kolejne dodawane usługi mogą wymagać zgodności boxa z CI.

 

II. Jeśli chodzi cyfrę:

1. Oczywiście, masz rację że CI+ może pracować w trybie zgodnym z CI i wtedy każdy odbiornik z CI powinien współpracować z takim modułem, ale

2. Jeśli tak by miało być na stałe to by oznaczało że ktoś będzie płacił za dodatkową funkcjonalność dawaną przez CI+ której nie ma zamiaru wykorzystać. Jaki więc byłby sens przejścia z CI na CI+ ? - ja takiego nie widzę.

3. Jeśli jednak mają zamiar wykorzystać zabezpieczenia kontentu oferowane przez CI+ to w tej sytuacji parowanie staje się oczywistością. Gdyby go nie było to cóż z tego że zabezpieczą kontent przy pomocy CI+ skoro można używać tej samej karty w odbiorniku bez zabezpieczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanie, moduł Cyfry wyrzuca mi komunikat o braku uprawnień na niektórych kanałach Cyfrowego Polsatu, na których nie ma kodowania C+, a które są dekodowane przez moduł CP (np. paczka BBC czy kanał dla abonentów) Może ktoś, kto ma dwa moduły w tunerze ( C+ i CP) potwierdzić ten fakt ? Zastanawiam się, czy moduł C+ głupieje przez polsatowską nagre, czy mam wadliwy egzemplarz. I druga sprawa, rozumiem, ze nadal nie ma rozwiązania problemu wpisywania kodu PIN na kanale Polsatu i TV4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moduł C+ głupieje przez polsatowską nagre, czy mam wadliwy egzemplarz. I druga sprawa, rozumiem, ze nadal nie ma rozwiązania problemu

Według mej wiedzy oryginalne moduły Cyfry + w urządzeniach dekodujących (tunery, dekodery) Ferguson, Technisat zwłaszcza

przeznaczonych do odbioru HD przez ostatnie zmiany w wartościach FEC i innych czynników w Cyfrowym Polsacie i Cyfrze nie

działają poprawnie i nie jest to wadą produktu. Poprostu na dziś takie rozwiązania techniczne w tych sprzętach istnieją -

i nie wiadomo jak długo będzie to kłopotem dla użytkowników. Wśród programów dotyczy to zwłaszcza grupy ostatnio dołączo-

nych p. polsatowskich, ale np. Technisat DigiCorder nie rozkoduje tak dawno istniejącego w C+ programu Planete ale i najnowszego Canal + Gol!

Ale te w/w normalnie działają z kartą w module z wersją programu 4, zatem- uwaga ze zmianą na najnowsze oprogramowanie:

11! Chyba nie warto tego robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ma moduł cyfry+hd w tunerze topfield 7700 hsci od kiedy wprowadzono dwie wersie nat geo wild hd (jedna z oznaczeniem pl-kodowana w conaxie) to tuner nie odkodowuje

nat geo wild hd (brak uprawnień do oglądania tego kanału) na tym samym transporderze są inne kanały hd i z nimi nie ma problemów (np eurosport2 hd też jest w dwóch

wersiach , druga z oznaczeniem pl-kodowana w conaxie) wersia oprogramowania modułu 4 (nadmieniam , że na 11 nie można zmienić gdyż na stronie cyfry+ widnieje zapis do takiego nr serii modułu jak mój może być tylko oprogramowanie 4 , chciałem zmienić ale aktualizacja oczywiście wyskakuje-nie dostępna) dodam tylko , że moduł z kartą włożony do innego tunera (ariva 200) w/w program odkodowuje bez problemu . Wina chyba jest po stroni topfielda , czy ktoś miał lub ma podobny problem . Proszę o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem jak stangmer. Ja mam odbiornik sat w TV Panasonic 42VT20E i moduł CI cyfry 11 oprog. 2.11.001. Nie odbiera tylko nat geo wild hd. Kartę sprawdziłem w odbiorniku sat u dystrybutory i jest OK. Konsultant cyfry zaleci mi aktualizacje na kanale Kino Polska która nie udaje się - zalecono mi wymianę modułu u dystrybutora. Oprogramowanie modułu teraz jest podobno nowsze tylko wadliwy moduł nie dokonuje aktualizacji - zgłasza błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

W niektórych autoryzowanych punktach sprzedaży Cyfry+ są można jeszcze nabyc oryginalne moduły cam Cyfry+.

 

W jaki sposób można sprawdzic, która to jest wersja modułu (słyszałem że są wersje 3, 4 oraz 11) oraz jak rozpoznac wersję wgranego softu ???

 

Którą wersję polecacie jako najbardziej stabilną i bezproblemową.

 

Ciekawe jak te moduły sprawują się po włożeniu ich w slot telewizorów z wbudowanym tunerem DVB-S2, chodzi mi konkretnie o telewizory SONY oraz SHARP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...