Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa z dekodowaniem przez moduł C+ kanałów HD z FEC 3/4 - Uwaga posiadacze TechniSata DigiCoder HD S2 - obecnie sprzedawane wersje modułu C+ (aktualizacja 11) nie są w stanie zdekodować programów z FEC 3/4. Podobno problem leży we współpracy modułu z tym konkretnym modelem tunera. O dziwo stare wersje modułu z aktualizacją 4 współpracowały. Sprawdzane na dwóch modułach i dwóch odbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To knanały nadawane z transponderów 11.278 GHz, 11.258 GHz, 10.834 GHz czyli: Canal + Film HD, Canal + Sport HD, TVP HD, Filmbox HD, National Geographic HD, BBC HD, Animal Planet HD.

 

I jeszcze ciekawostka: albo ja mam wyjątkowego pecha do tunerów albo trafiły mi się wyjątkowo wadliwe moduły. Trzeci testowany moduł C+ z wersją aktualizacji "11" nie dekodował kanałów SD nadawanych z transponderów z FEC 5/6. Na innych odbiuornikach niż Technisat wszystko grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moduły co idą teraz za 49 zł, to są produkcji SCM czy SMARDTV?

W Krośnie są SMARD'y. Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem w/w modułu.

 

Hula aż miło. Brak jakichkolwiek problemów na kanałach HD (w tym HBO). Przełącza się szybko (około 2-3 sek.). Czasami tylko trwa to trochę dłużej - najpierw dźwięk, potem obraz.

 

W przypadku zainstalowania w drugim slocie modułu Magic niekiedy - głównie przeskok z kanału HD na SD lubi się "zawiesić" na jakieś 7-10 sekund.

 

A cha - blokuje czytnik jeżeli chodzi o kartę Elite7, ale tylko na kanałach RedLight Premium, FrenchLover, X-Dream TV, FreeX TV i FreeX TV 2. Nie ma problemów z dekodowaniem Daring!TV i DorcelTV.

 

To tyle, jeżeli ktoś coś jeszcze, to chętnie służę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To knanały nadawane z transponderów 11.278 GHz, 11.258 GHz, 10.834 GHz czyli: Canal + Film HD, Canal + Sport HD, TVP HD, Filmbox HD, National Geographic HD, BBC HD, Animal Planet HD.

 

I jeszcze ciekawostka: albo ja mam wyjątkowego pecha do tunerów albo trafiły mi się wyjątkowo wadliwe moduły. Trzeci testowany moduł C+ z wersją aktualizacji "11" nie dekodował kanałów SD nadawanych z transponderów z FEC 5/6. Na innych odbiuornikach niż Technisat wszystko grało.

Tak przy okazji....Mam Technisat DIGIT HD8-SX i na najnowszej wersji Astona nie ma żadnych problemów z żadnym kanałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba! Na Astonie to i u mnie wszystko gra. Gorzej jak w porcie CI w Technisacie siedzi moduł C+ (nowy z 11 aktualizacją)

 

Znów nie rozumiem :oops: W jednym porcie CI masz Astona z włożona kartą C+. A w drugim moduł C+ , a w nim co ?

Przeciez chyba nie druga kart C+. Czy też masz na myśli,że używasz je zamiennie, ale to chyba bez sensu. A tak przy okazji.. można byłoby do modułu C+ włożyć kartę kliencką od Splittera ? :D Chodziłoby mi o wykorzystanie drugiego Tunera, jak go będę miał w Technisat DigiCorder ISIO :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znów nie rozumiem :oops: W jednym porcie CI masz Astona z włożona kartą C+. A w drugim moduł C+ , a w nim co ?

Przeciez chyba nie druga kart C+. Czy też masz na myśli,że używasz je zamiennie, ale to chyba bez sensu. A tak przy okazji.. można byłoby do modułu C+ włożyć kartę kliencką od Splittera ? :D Chodziłoby mi o wykorzystanie drugiego Tunera, jak go będę miał w Technisat DigiCorder ISIO :jupi:

 

Dobra, wyjaśniam najprościej jak się da:

Normalnie używam na technisacie dwóch modułów Aston z kartami od splitera Clone+ . Chodzi o jednoczesne nagrywanie jednego programu i oglądanie drugiego nadawanego z innego transpondera. Poza tym są jeszcze drugi Technisat DigiCoder stary Ferguson Af 7018 ora Linbox.

 

W związku z ostatnim zamieszaniem i plotkami o zmianie systemu kodowania przez C+ postanowiłem zakupić moduł C+. Chodziło mi o nową wersję z altualizacją "11". Włożyłem go do slotu Technisata celem przetestowania jak to to ich dzieło będzie współpracowało z moim tunerem. Aby wyeliminować ewentualne problemy ze spliterem w module C+ wylądowałą oryginalna karta. I wtedy odkryłem problemy, o których wcześniej pisałem czyli:

1. Brak dekodowania kanałów HD z FEC 3/4 na jednym z modułów C+ - myślałem, że moduł jest uszkodzony. Wymieniłęm na inny. A tu jeszcze większa niespodzianka:

2. Brak dekodowania kanałów SD z FEC 5/6 i HD z FEC 3/4.

Na innych tunerach np. Topfield nie ma takich problemów z modułem C+.

 

Teraz już jasne? Bo prościej wyjaśnić się nie da.

Poza tym to nic niezwykłego, że używa się dwóch modułów jednej platformy w tym samym tunerze i karty poprzez spliter. To jedyne rozwiązanie (w przypadku Technisata) jeśli chcemy sobie dowolnie nagrywać i oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeczytałem artykuł o Fergusonie i oficjalne stanowisko w sprawie podejścia do klienta (posiadacza modelu HF) dzięki temu utwierdziłem się w przekonaniu, że zakup modułu Cyfry+ to była dobra decyzja. A panom z Fergusona już DZIĘKUJEMY!!!!!!!!! :evil:

Teraz wszystko hula i jest w porządku. Moduł działa bez zarzutu. Łaski bez!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup modułu C+ to dobra decyzja.... ale nie dla posiadaczy Technisata DigiCoder HD S2. Informacja potwierdzona przez dystrybutora C+ "z tym tunerem mogą być problemy". Dotyczy to kanałów HD z FEC 3/4. podobno to wina tego tunera i C+ nic nie zamierza zmieniać w oprogramowaniu modułu. Dotyczy to praradoksalnie tylko nowszej wersji modułu z aktualizacją '11".

Z resztą była już o tym mowa na tym forum w momencie kiedy C+ zmieniła FEC na swocih kanałach https://forum.satkurier.pl/viewtopic ... 36#p267790

 

Dystrybutor polecił Astona . Stwierdził, że ten moduł ma wsparcie ze strony C+ i nie na darmo wypuścili teraz jego nową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zostałem zmuszony do zakupu modułu Cyfry do splittera rflink 100 w Fergusonie 8900 i wszystko działa ok, bo nie używam w nim żadnych innych kart ani modułu. Sprawdziłem nagrywanie i timeshift i jest ok- działa jak z kartą - można jeden program nagrywać a drugi oglądać z tego samego transpondera- sprawdzałem na Canal Sport HD i paru innych. Z ciekawości sprawdziłem jak sobie poradzi Ariva TT PVR 250 gb z modułem i okazało się, że nie odbiera żaden kanał HD z FEC 3/4 podobnie jak w Technisacie HD S2. Na razie mi to nie przeszkadza, bo działa czytnik kart Cyfry, ale znając podejście Fergusona do klientów za rok czy dwa może być tu problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cyferka kończy dystrybucję modułów HD. ( Jak podaje satkurier )

 

Wyglada na to że za jakis czas pójda w zapomnienie splitery i własne dekodery a pozostanie jedynie sprzęt cyfry i sparowane z nim karty.

 

No w końcu po to wprowadzali multirum - teraz kolejne kroki są raczej logiczne z ich punktu widzenia.

 

Nie ma jednak watpliwości że jest to strzał w stopę cyferki - kolejny w ostatnim czasie - czyzby ktoś z kierownictwa działał na niekorzyść spółki - bo ostatnie działania cyfry raczej świadczą o tym że chcą sie pozbyć klientów a nie zyskać nowych - może BOK nie wyrabia i zamiast zatrudnić nowych w coll center to pozbędą się trochę abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle uważam, że na wprowadzenie pełnego "parowania" kart "Cyfry+" NIE MA SZANS, bo za dużo sprzętu obecnym abonentom musieliby wymienić, a poza tym musiałaby się jednak pojawić też oferta z modułem ("parowanym") dla obecnych abonentów, z własnym tunerem (takich jak ja :D! ), żeby ich nie stracić, a to według mnie byłyby za duże koszty dla "Cyfry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...