Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

testuję moduł od Cyfry w fergusonie 8900 wraz z technicrypt.wiem,wiem,NIE trzeba modułu do 8900.

Jak można zrobić update software?Próbowałem na tv polonia oraz ale kino.NIC.Mam aktualizację nr 9.Kanały HD wskakują po 10-15 sekundach wraz z info SERWIS NIEDOSTĘPNY,później BRAK AUDIO VIDEO a następnie kanał pojawia się.Porażka.Jakaś Wasza podpowiedź jak to uleczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

Mam zamiar poszukac tu w UK telwizora (narazie tylko pnasonici kazdy rozmiar dostepny) z freesatem wbudowanym czyli teoretycznie tuner dvb-s + dvb-t na freeview... mimo ze sprzedaje te ustrojstwa to nie uzywalem tego tv nigdy (brak lacza satelitarnego w sklepie- nie pytajcie czemu bo nie wiem) ale czy ktos sie orientuje czy jesli cos takiego zakupie i wrzuce modul c+ lub CP bede mogl cos odiebrac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

chwilowo posiadam tuner ferguson fx 7600 a w nim moduł Polsatu i moduł cyfry+hd i ciągle mam tak iż kanały z cyfry blokują się jest napisane zakodowany ale po czasie pojawia się,wsuwam kartę do czytnika i Oki jest,czy to moduł cyfry+HD blokuję to wszystko i nie nadaje się na SD tymczasowo???Czy jak powrócę do odbiornika HD wróci wszystko bez problemu,że już nie będzie zakodowany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki problem. Zakupiłem multipakiet z modułem od cyfry. Użytkuję go w Opticum 9500 HD. Niestety nie działa on jak należy, gdyż nie mam możliwości płynnego/jakiegokolwiek przełączania między kanałami SD/HD.

 

Jak włączę tuner na jakimkolwiek kanale FTA lub Canal+ z ofertą SD to po przejściu na Canal + HD mam komunikat: "kanał zakodowany lub nie działa" - i nie mam możliwości oglądania nawet po bardzo długim oczekiwaniu.

Jeżeli natomiast włączę tuner na kanale Canal + HD to mogę go oglądać ale już nie przełączę na SD bo wtedy one już nie działają :(

 

Z lektury forum mogę domyślać się, że mój problem może dotyczyć dwóch sytuacji:

- albo dostałem jakiś stary moduł (bo doczytałem, że kiedyś były takie problemy)

- albo dostałem zepsuty moduł??

 

Będę wdzięczny za podpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go testowałem na Fergusonie 8900.Sytuacja podobna.Przy przełączeniu z SD na HD czasami od razu wskakuje a czasami nie.Trzeba powrócić na SD i ponownie.Przełączanie pomiędzy kanałami HD jest płyne tylko na kanałach z tego samego transpondera (NG,EURO,HBO,Canal).Przełączam na SD i SERWIS NIEDOSTĘPNY.Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót.Ten typ tak ma.Nie wart tych 179 PLN,co najwyżej 100.A ja się z nim "ożeniłem"....bo chętnych na niego brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten moduł i ledwo instaluje się w fergusonie fx7600,miałem w nim tymczasowo ale i tak masakra ciągle zakodowany i zakodowany kanał po wyjęciu i ponownego instalacji działa tymczasowo,ale gdy sprzęt jest w stanby i wlaczam to jest instalowanie modułu i tak 5,10,15,20 minut. MASAKRA :!:

ZAINSTALOWAĆ PRÓBOWAŁEM TEN MODUŁ W tunerze OPTIBOX HD pvr 2xcicr I tu też to samo już nawet tuner nie instaluje.

co za złom ten moduł po co to sprzedawaj? nabijamy się i tracimy 179zł. Czy ten złom można oddać i dostać zwrot kasy? Przecież nie kupie jakiegoś sprzętu który współpracuje dobrze z tunerem a nie podoba mi się.

 

czy do kart cyfry + warto kupić moduł reality cam2 lub 4+ ??? dla sprzętu Optibox hd pvr 2xcicr,ma jakieś wady? czy były na ten moduł reality za żalenia z kartą cyfry?

 

A może X-CAM PREMIUM czy wart i bez wad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak wiadomo moduły C+HD pochodzą od 2 producentów, SmarDtv oraz SCM. Pytanie czy są istotne roznice w ich działaniu?

Czy wersja softu powinna być na obu taka sama? Na SmarDtv jest aktualizacja 9 natomiast SCM sie zakualizował z 3 na 4 w dniu wczorajszym i dalej nie ma zamiaru. Czy tak powinno pozostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja powinna być różna, ponieważ SCM jest starszy sprzętowo i do 9 się nie zaktualizuje (wersja 4 dla SCM też nie jest nowa - wisi na satelicie od dość dawna). Dodam, że obydwa pochodzą tak naprawdę od tego samego producenta. SmarDTV to nowa nazwa części SCM Microsystems zajmującej się produkcją CI, którą w 2006 roku przejął Kudelski (Nagravision).

 

Czy ma to znaczenie dla odbioru? Ciężko powiedzieć, bo badań dokładnych nie prowadziłem, ale mieliśmy swego czasu przykład, że SCM ogólnie może sprawiać większe problemy. Gdy na rynku pojawiał się odbiornik Lyngbox (od Lyngsata) - testowaliśmy współpracę modułów CI z nim. Posiadaliśmy wtedy tylko ten od SCM i zacinały się kanały HD. Zgłosiliśmy to do dystrybutora, który mocno się zdziwił, bo u niego działały. Okazało się, że on miał SmarDTV z aktualizacją 9, a my SCM z aktualizacją 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń (testy na wielu różnych tunerach) - niezależnie od producenta (ja mam akurat SmarDTV), aktualizacja 4 jest najlepsza. Jeśli można mówic o w miarę poprawnej pracy modułu, przełączaniu kanałów itd. to tylko ta wersja aktualizacji. Wersja 9 to tragedia, co przyznają Wam nawet w C+. Aktualnie używam go razem z modułem CI Polsatu i oprócz przelącznaia kanałow (przejście kanałów z CI CP na CI C+) w czasie ok. 10 sekund, działają w miarę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję SmartDV z wersją 9.Przełączanie między kanałami SD na Fergusonie 8900 jest naprawdę bardzo dobre.Problemy zaczynają się przy wybraniu kanałów HD.Wtedy pojawia się SERWIS NIEDOSTEPNY,po 10 sekundach brak sygnału audio video i po jakimś czasie wskakuje sygnał.Ale nie zawsze tak jest .Czasami kanał wskakuje od razu,jak SD.I jeszcze jedno.Większość kanałów HD z C+ jest z tego samego transpndera i przełączanie pomiędzy kanałami z tego samego transpondera nie przysparza żadnych problemów.Gorzej gdy chcemy wrzucić np. TVN.Wtedy trzeba odczekać całą procedurę opisaną powyżej (SERWIS...etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli masz moduł z serii , która przyjmuje aktualizacje, na pewno warto. Wg informacji z innych forów można potwierdzić dobre działanie w Golden Intestarach (wszystkie , łącznie z modelami HD), Topfieldach (7700) i innych.

Może być zamieszanie jeśli chodzi o wersję modułu - te , które nie przyjmują aktualizacji (nr seryjny spoza zakresu 486 000 400 101 do 486 001 400 099) powinny zostać na wersji aktualizacji 4, pozostałe są do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem sobie multipakiet Canal+ i nie wiem jaki mam modul kupic (mam Conax i AlphaCrypt ) do mojego dekodera Humax Fox HD, moze ktos powie mi jak Cyfra koduje?

 

czy kanaly HD działają modułach Aston 2 np. takich Aston 2.18

Cyfra prowadziła albo prowadzi dalej sprzedaż swoich modułów HD np. Cyfra HD

czy kanały HD z Cyfry działają również na modułach Diablo np. Diablo 2.3, moze ktos by mnie poinformowal....

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ koduje swoje kanały w Seca Mediaguard. Najlepszym modułem dla kanałów C+ (zwłaszcza HD) będzie zapewne ten moduł :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=266, ewentualnie ten :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=710.

 

Modul PowerCam blokuje sie w DVB-S2 (8PSK) przy FEC 3/4 .....

Rezultat nie mozemy ogladac Eurosport 2 HD , oraz Animal Planet HD :(

Czyli jak na razie ( do czasu rozwiazania problemu ...) lepiej kupic modul Astoncrypt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...