Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad 2 miesięcy próbuję zwalczyć problem z działaniem modułów HD Cyfry na kanale National Geographic HD w tunerze HUMAX HDCI-5000. Kupiłem ten tuner w Hollex po awarii poprzednika - HDCI-2000. Na stronie WWW pisze o dobrej współpracy tego tunera z modułami CI.

 

Początkowo miałem moduł HD Cyfry+ SCM z aktualizacją 4. Wszystko działało dobrze do momentu zmiany FEC z 2/3 na 3/4 na transponderze 11278 Cyfry.

No i się zaczęło!

Program NG HD jest poszatkowany całkowicie, głos przerywa itd... Zadzwoniłem do Cyfry plus, poradzili mi wymienić moduł na nowszy. Po prawie dwóch miesiącach przysłano mi z Cyfry plus poprzez lokalnego dystrybutora nowy moduł firmy SmarDTV z aktualizacją 11 i odliczono opłatę za NG HD za 2 miesiące.

Włożyłem nowy moduł do tunera i dalej to samo.

Ciekawe, że np. nie ma problemu z odbiorem MTVNHD, za to problem jest na pozostałych kanałach z paczki 5HD - NG HD, Animal Planet HD, EUROSPORT HD itd.

Bywają okresy w ciągu doby, że odbiór NG HD i Eurosportu jest prawidłowy, ale przez godzinę, potem znowu to samo. Animal Planet HD wogóle nie da się oglądać.

 

Antenę mam 100cm, wycelowaną w HB. siła sygnału i jakość są 100% na tych transponderach.

Włożyłem na próbę inny moduł - Predator 4.1 - działa identycznie. MTVNHD bez zarzutu, reszta z oporami. Więc różnica w działaniu pomiędzy oryginalnym modułem Cyfry a tym jest żadna.

 

Zauważyłem też pewną prawidłowość, że gdy NG HD działa na przykład normalnie, to dokładnie 5 minut po pełnej godzinie następuje owe poszatkowanie obrazu. I tak co godzinę, albo dwie. Nie wiem z czym to może być zawiązane, że są problemy z dekodowaniem MPEG-4? Co oni kombinują ?

 

Czy to wina moze softu w tunerze?

Zero wsparcia ze strony HUMAX. Wypuścili ten tuner, a ja prawdopodobnie się naciąłem kupując go. Ale wolałbym się upewnić, czy to tylko ja mam takiego pecha, czy też coś jest z tymi modułami CI od Cyfry+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię skomentować Twojego przypadku (nie mam Humaxa), moja konfiguracja (aktualnie) - Golden Interstar GI-S 900, moduł C+ (aktualizacja 11, nowa wersja SmartDTV), moduł CP - wszystkie kanały HD z Cyfry oraz Polsatu bez zakłóceń. Pakiety pełne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z problemem!

Mając moduł Cyfry plus SmartDTV z aktualizacją 11 postanowiłem dalej drążyć temat.

I znalazłem aktualizację firmware do HDCI-5000! Link jest na stronie Sensora: http://www.humax.com.pl .

Po wyszukaniu kanałów przy standardowym DisecqC moduł pracuje idealnie na wszystkich kanałach HD. Więc poprawiono soft w tunerze. Soft jest testowy, z lipca 2009, ma parę błędów, ale to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam;

Pewnie zadam głupie pytanie, ale kompletnie pogubiłem się w temacie... Zmieniam właśnie dekoder SD na HD, konkretnie na Fergusona Ariva 100; w sklepie konsultant C+ powiedział mi, że nie będę potrzebował żadnego modułu CAM Cyfra+, wystarczy tylko włożyć kartę C+ do dekodera... Czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W arivie 100 masz slot na karte cyfry bez modulu. 100zl drozsza jest ariva 200 moze zastanow sie nad takim zakupem. Tam bedziesz mial dodatkowo gniazdo na modul cam wiec poza cyfra cos jeszcze mozna odbierac na tym dekoderze np: polsat. Popatrz na ceny z allegro po w sklepie mozna przeplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Czy jeśli mam umowę (promocyjna, PVR za darmo na 13 miesięcy) do 31 grudnia i np 15 grudnia oddam dekoder, to będę mógł nabyć moduł CAM w promocyjnej cenie w tej akcji DHDS za 49 zł? A jak nie, to w jakiej?

 

I czy ma to jakieś znaczenie dla mojego wypowiedzenia? Nic będzie miało to żadnego wpływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest aby moduł C+ z 11 wersją aktualizacji nie dekodował kanałów na transponderze HD z FEC 2/3? Czy moduł, w związku z tym, że kupiony na własność może być legalnie dalej odsprzedany? Czy zakupiony na wtórnym rynku moduł można wymienić w przypadku jego wady u dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem moduł HD, włożyłem go do Radix-a DT 5300, zainstalował się od razu, ale....

na części programów pojawiły się zakłócenia w postaci migającej mgiełki, po przełączeniu na kanał Polsat pojawia się napis o podanie kodu,

wcześniej wszystko chodziło na Astonie 1,05 i żadnych usterek nie było. Czy uszkodzony jest moduł, czy po prostu nie pasuje do dekodera SD. Zapomniałem dodać, że do dekodera włożony jest tylko jedne moduł cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisanie czterech zer faktycznie pomaga, ale tylko do czasu wyłaczenia dekodera. Jest to jednak kłopotliwe, bo aby przyjęło te zera trzeba wejść w menu modułu, tu wprowadzić nowy kod (dwa razy), potem wyść z menu i jeszcze raz wprowadzić kod (cały czas te nieszczęsne zera). Przy ponownym włączeniu dekodera sytuacja powtarza się od nowa.

Dla mnie to nie jest problrm, ale gdy polsat chce poogladać mama (osoba starsza) to gdy nie ma kto jej wprowadzić kodu, to po prostu nie poogląda. Poza tym wkurzajac\a jest ta falujaca na części kanałów mgiełka, która przy Astonie nie występuje. Na e-mail do Cyfry dostałem odpowiedź, że należy skontaktować się z serwisem producenta dekodera, tu z koleji twierdzą, że wina leży po stronie Cyfry i tak koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...