Skocz do zawartości

Lektor, dubbing, czy napisy?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega jest raczej z ery gimnazjalnych trolli internetowych.

 

Źródło poszukaj w necie.

 

Jak się powołujesz to podaj źródło, w przeciwnym razie można uznać, że kłamiesz. Ciężar dowodu spoczywa na tobie...

 

Po "Jeźdźcu" i kolejnych wtopach finansowych myślę, że można spokojnie zapomnieć o zdubbingowanym Saving Mr. Banks :-)

 

Jedyną wtopą finansową Disneya w ostatnim czasie był John Carter, który dubbingu nie miał, więc... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest raczej z ery gimnazjalnych trolli internetowych.

Jak nie ma się argumentów lub nic do powiedzenia, to trzeba spróbować kogoś obrazić. Jakież to polskie. I najczęściej spotykane wśród.. no właśnie.. gimnazjalistów.

 

Jedyną wtopą finansową Disneya w ostatnim czasie był John Carter, który dubbingu nie miał, więc... :D

Budżet Jeźdźca 215 mln $ + kolejne 100 na reklamę. Zysk 160 mln z czego 50% dla kin :-) Jakże Intratna inwestycja. Może nie wypowiadaj się więcej na temat filmów i biznesu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma się argumentów lub nic do powiedzenia, to trzeba spróbować kogoś obrazić. Jakież to polskie. I najczęściej spotykane wśród.. no właśnie.. gimnazjalistów.

 

Widzę, że ta taktyka jest ci dobrze znana?

 

Budżet Jeźdźca 215 mln $ + kolejne 100 na reklamę. Zysk 160 mln z czego 50% dla kin. Intratna inwestycja :lol2: Może nie wypowiadaj się więcej na temat filmów i biznesu :roll:

 

A co mają zyski z całego filmu do opłacalności dubbingu w Polsce? Nic. Więc jak nie wiesz, o czym mówisz, to najlepiej zamilcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ta taktyka jest ci dobrze znana?.

To nie ja wyskoczyłem na rozmówcę próbując go obrazić. Skompromitowałeś się przyjacielu i nie odwrócisz kota ogonem.

 

A co mają zyski z całego filmu do opłacalności dubbingu w Polsce? Nic. Więc jak nie wiesz, o czym mówisz, to najlepiej zamilcz.

Ano to, że dubbing również nie przyciągnął widzów do polskich kin, więc Disney Polska także dostał po uszach. Więc jak nie wiesz, to najlepiej zamilcz :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nikogo nie wyskoczyłem i nie próbowałem obrażać, w przeciwieństwie do ciebie. Kolejne multikonto?

 

Jak widać, Jeździec radzi sobie w polskich kinach nienajgorzej, ale na ogólne wyniki należy poczekać. Tym bardziej, że widownia dubbingowa (w tym widzowie tzw. casualowi) jest cierpliwa i nie leci na film w pierwszym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nikogo nie wyskoczyłem i nie próbowałem obrażać, w przeciwieństwie do ciebie.
Kolega jest raczej z ery gimnazjalnych trolli internetowych.

Czyli kłamstwo. Nieudolna, dziecinna próba wyzwania interlokutora celem ośmieszenia i zdeprecjonowania w rozmowie :roll:

 

Jak widać, Jeździec radzi sobie w polskich kinach nienajgorzej, ale na ogólne wyniki należy poczekać. Tym bardziej, że widownia dubbingowa jest cierpliwa i nie leci na film w pierwszym tygodniu.

Jeździec radzi sobie źle, ale trzeba umieć to czytać. Ponadto film w kinach nie jest od tygodnia tylko od trzech i lada moment będzie zwijany, więc kolejne kłamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwa nie ma - zarejestrowałeś się po to, żeby wjechać do tematu i na dzień dobry nazwałeś forumowiczów "dzieciakami". Ja tylko stwierdziłem fakt.

 

Trzeba umieć czytać? W takim razie proszę o twoją interpretację, bo ja widzę tylko to:

http://stopklatka.pl/-/64944192,box-off ... 07-07-2013 - pierwszy weekend, wejście: 51 761 (62 030 w całym tygodniu),

http://stopklatka.pl/-/67665378,box-off ... 28-07-2013 - drugi weekend i 26 270 widzów, sumarycznie 148 658, dla porównania Wolverine w weekend otwarcia dostaje 31 042 widzów. Oczywiście do Iron Mana 3 daleko, ale patrząc na otoczenie - jest przyzwoicie, zwłaszcza, że nie jest to znana franczyza. A nowego Star Treka to w ogóle bije na głowę.

 

Film nie będzie "lada moment zwijany", filmy stricte napisowe znikają szybko, ale dubbingowe seanse trzymają się długo. Sam na Iron Manie 3 byłem ponad miesiąc po premierze i widzów nie brakowało, czego nie można powiedzieć o jednym, jedynym pozostałym tego dnia seansie napisowym (w porównaniu do 3 dubbingowanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest sens dyskutować z ludźmi, którzy nie tylko nie potrafią w żaden sposób uzasadnić swojego zdania, brakuje im argumentów i tylko obrażają. Szkoda, że moderacja ma to gdzieś... ale od początku wiadomo było, że to flejmogenny temat, bo fanatycy lektora już tak mają.

 

Dubbing to jest parodia, wystarczy podejrzeć Czechów, którzy wszystko dubbingują. To wygląda strasznie nienaturalnie. Tylko do animowanek pasuje.

 

Pasuje i ogląda się znacznie lepiej, niż lektora, który nawet nie udaje zainteresowania tematem, na dodatek wytłumia wszelkie emocje płynące z dialogów. A trzeba zauważyć, że w wydaniu czeskim ten dubbing wykonywany jest znacznie mniej starannie niż u nas.

 

Hobbit z dubbingiem wyglądał tragicznie i powiem szczerze, że gdybym nie był zainteresowany filmem to chyba bym wyszedł z sali. Dubbing to tragedia, o ile w animacjach pasuje, to do filmów lektor.

 

"Wyglądał" :D

 

Nie, był świetny. Tak - to opinia, ale potwierdza ją bardzo wiele osób, nawet sceptycznie nastawionych do dubbingu. Sam uważałem, że temu filmowi dubbing potrzebny nie był, ale się sprawdził. A jak się komuś nie podoba, to nikt mu nie bronił obejrzeć z napisami.

 

A lektora w kinach na szczęście nie było i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...