Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu z wami debatować :/ To tak jak by rzucał grochem o ścianę...

Można było znaleźć info na necie, że po wgraniu softu od 220 go obsłuży.

Zadałem pytanie czy ktoś na forum próbował wrzucić soft od 220 i może to potwierdzić. Nie było odzewu więc postanowiłem to sprawdzić i teraz już wiem ja i wy, że to nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kanały są przełączane szybko, nawet HD (trochę poprawek w końcu do Arivy i moduły było). Nic się nie zacina, poprawnie dekoduje. Nawet jak przenoszę moduł do innego tunera, to uprawnienia łapię zwykle na Arivie bo trwa to najkrócej i cała gama informacji o module jest sprawnie wyświetlana. Jeśli chodzi o moduły, czy karty to Ariva nigdy mnie nie zawiodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do użytkowników Arivy (ostatnio taką nabyłem-używaną). Czy uruchamianie (ze stand-by, z zegarem) tunera (odbiór DVB-T, Sat mam chwilowo zdemontowany) ok. 22 sek. to nie za długo? Gdzieś znalazłem że ok. 15 sek się uruchamia. Oprogramowanie najnowsze.

A przy okazji- czy jest jakiś sposób na zmianę tła numeru programu, jakoś czarny mi nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jednak to Twój tuner jest uszkodzony. Kolega 2 lata temu napisał

.. Gdy naciskam przycisk Power na pilocie na tunerze pojawiają się literki ON, a na telewizorze czarny obraz i tak przez ok. 15 sekund, następnie na chwilę pojawia się obraz z anteny naziemnej analogowej, na tunerze literki on i kilka kresek ------, wtedy dopiero pokazuje się plansza z napisem ARIVA i obraz kanałów satelitarnych - i tutaj moje pytanie, czy to normalne, że uruchomienie tunera trwa tak długo(całe uruchomienie to ok. 20s.)? ..

Więc wygląda na to, że ok. 20sek to czas normalny a 10 sek to uszkodzenie jakieś :shock:

To żart oczywiście. Swoją drogą ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaktualizowałem soft do 2.18.B8 :/ i niestety nie działa mi splitter Clone+. Jakieś podpowiedzi dlaczego? Karta z Clona w innym tunerze działa ok.

Wróciłem do 2.18B4 i padlina. Ciągle nie odkodowuje żadnego kanału. Na Pace wszystko gra. Oryginalna karta w czytniku też nie sprawia problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Posiadam tuner Ariva 210 Combo, a w zasadzie posiadałem, bo oddałem go do naprawy na gwaransji (padło chyba złącz HDMi).

 

Jak wróci do domu to planuje zakupić jakieś dobre kino domowe.

Rozmawiałem z gościem w sklepie i tłumaczył, że jesli chcę oglądać filmy z nc+ z dźwiękiem DD 5.1 to kino domowe musi mieć wyjście cyfrowe dźwięku(optical...)

Powiedzmy że musiałoby to być kino domowe w stylu LG BH6430P, czyli koszt rzędu 1000 zł.

 

1. Czyli podłączam kino domowe do Arivy i mam dźwięk w głośnikach?

2. Jak wyłączyć dźwięk z głośników telewizora? Wycisza się?

3. Które kanały nc+ nadają DD 5.1? A może bardziej przyda się pytanie, ile transmsji jest nadawanych w tym systemie dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...