Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie czy odbierasz na Arivie 210 combo kanały nPremium ,bo podobno wymagają one dekodera z czytnikiem CI+. Poza tym mam w Arivie kartę cyfry + i nie wiem czy nie będzie się gryzła z modułem nCam ? Na cyfrze oglądam ligę angielską ,a na nCamie chce oglądać ligę Mistrzów.Dziękuję za informację z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś też problem z kanałem ATM Rozrywka (DVB-T) na Arivie 210 (Cyfra+ plus TNK SD na module).

Idę po kolei kanałami: TVP1HD TVP2HD TVPHD Polsat TVN TVN7 TV4 i wskakuje na ATM i się tuner się tnie. Informacja: slot 1 - inicjalizacja i dopiero jak na nSport przerzucę to wczytuje kartę i przestaje ciąć.

Zauważyłem, że niektóre kanały nie chcą wskakiwać, gdy się przerzuca z jakiegoś innego kanału np.

Jak przerzucam z Eurosport 2 HD (37) na Polsat Sport News (38) to ok, a gdy z nSport (39) na Polsat Sport News (38) to czarny obraz.

Gdy z TVP Info (HB) na TVP Info Rzeszów (DVB-T) to też czarny obraz. Dopiero gdy zamieniłem miejscami i wskakuje z ITV (HB) wkskakuje na TVP Info Rzeszów to ok.

Ale najgorzej z ATM Rozrywka, bo obraz wskakuje, ale tuner zaczyna zacinać i inicjalizować kartę z modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie producent przewidział logo dla funkcji RADIO.

Jeśli czujesz się na siłach poszukaj w sieci informacji odnośnie zmiany loga na własne. Jest do tego program i łącząc się kabelkiem RS232 zmień sobie na dowolne. Ja u siebie wgrałem np. logo w tonacji fioletowo niebieskiej z pięcioliniami, nutkami i starym tubowym gramofonem.

W razie szkolenia na priv zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś w Arivie 210 w czytniku CI karty TNK po migracji do Smart HD?

Ja dziś migrowałem, niby kanały czyta, ale coś zaczęła świrować, instaluje moduł, odinstalowuje itd. Mam Polsat HD uruchomiony, daje nSport i "zakodowany", chwilę kombinuje, aby dalej jakiś kanał z modułu zaświecił, zmieniam na inny i dalej ciemno. Wcześniej tak nie miałem. Trzeba było czekać na te kanały chwilkę i tyle.

Na kanałach ze Smarta HD mam ustawione aby wczytywał je z interfejsu wspólnego CI, bo wydaje mi się, że opcja "automatycznie" może wydłużyć czas uruchomienia kanału.

Mowa o nSport, TVP Sport, Disney Channel, i teraz po migracji jeszcze Polsat HD, TVN 24 HD i Polsat Sport News.

 

Jeśli chodzi o moduł to nieraz Ariva łapie zawiasa. Idę kanałami do góry, jedynka, dwójka, polsat, tvn, dojdę do ATM Rozrywka z DVB-T i moduł świruje nie wiadomo czego. Inicjalizacja, odintsalowuje, instaluje....

 

EDIT:

Teraz to w ogóle nic nie wskoczyć z poziomu modułu. Ciąglę inicjalizuje i odinstalowuje i tak w kółko.

Tzn Polsat HD coś nieraz wskoczy. nSport to kompletnie nie chce załapać.

Karta ok bo w czytniku CA wszystko chula.

Jest problem ze SMART-em HD pod moduł, czy bardziej coś z modułem (uszkodzenie jakieś przy wkładaniu, wyciąganiu?).

Próbuje coś jeszcze zdziałać, ale już mi po głowie chodzi pytanie czy będę musiał moduł kupować czy kartę TNK SD bez migracji do SMARTA... :?

 

EDIT:

 

Zauważyłem, że Polsat HD i Polsat Sport News mają CAID 0x92 i chodzą.

nSport, TVP Sport, Disney Channel, TVN 24 HD mają CAID 0x12 lub 0x93 i nie chodzą.

Z drugiej strony jak wyjmę kartę Cyfry to na module SmartHD świecą takie kanały jak AXN, TVP Seriale, Orange Sport (CAID 0x93).

Nie świeci np. Kino Polska czy TVN HD

Próbowałem skasować z listy nSport i wyszukać ponownie i nic to nie dało.

 

Moduł Smard TV: modul-ci-conax-cam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zastanawialem sie gdzie napisac tego posta. Tutaj czy w watku poswieconym softowi B4 bo wlasnie tego uzywam (zrezygnowalem z najnowszego B6). Nie mam pewnosci co jest winowajca "mojej sytuacji", czy soft czy Ariva (pendrive raczej nie bo sprawdzilem i bledow nie ma). Temat dotyczy nagrywania i to nagrywania z dvb-t (ostatnio z TVP1). Sygnal telewizji naziemnej mam bardzo dobry. Zaprogramowalem nagranie i nagralo... cos ale owo cos (chociaz pliki mialy poprawne rozszerzenia) nie dalo sie odtworzyc ani na zadnym kompie z najnowszymi kodekami ani na tej samej Arivie! Na komputerach byl jakis blad strumienia a odtworzenie na Arivie powodowalo jedynie bardzo szybki przebieg paska postepu bez jakiegokolwiek obrazu/podgladu).

Czy ktos ma podobne doswiadczenia i moze nawet zna ich przyczyne?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ta sytuacja zdarzyła tylko dwa razy. Pierwsza gdy nagrywałem kanał z dvb-t, a oglądałem kanały z satelity. Myślałem, że mogę jednocześnie nagrywać z dvb-t i oglądać z dvb-s, bo dekoder ma dwie osobne głowice, później się okazała tak jak piszesz pasek postępu bardzo szybko przebieg a rozmiar pliku wynosił kilkaset kB. Druga sytuacja to, gdy nastawiłem timer aby nagrał film w nocy, rano sprawdzam i było identycznie. Mogło być to spowodowane przerwą techniczną nadajnika przez co obraz nie był nadawany i dlatego rozmiar pliku jest tak mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak bywa i nie jest to uszkodzenie mojego egzemplarza Arivy. No to kamien z serca, dzieki :)

Niestety nie sprawdze rozmiarow plikow bo zirytowany po kilku probach odtworzenia usunalem caly folder z tymi plikami.

Juz dawno nie ogladalem i nagrywalem rownoczesnie ale o ile dobrze pamietam chyba mozna ogladac niekodowany dvb-s i nagrywac dvb-t (oraz odwrotnie) podobnie jak ogladac jeden dvb-s i nagrywac inny dvb-s ale z tego samego transpndera (dobrze pamietam?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych softach oglądanie dvb-s i nagrywanie dvb-t jednocześnie nie zawsze dobrze działało, nie wiem czy ten problem został już naprawiony w nowym sofcie bo dawno już nie nagrywałem tak.

Nagrywanie z dvb-s i oglądanie innego kanału z tego samego transpondera działało zawsze, ponieważ bardzo często tak nagrywam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ktos cos wymysla? :) Jezeli nie masz problemow z ŻADNYM plikiem TS to albo niewiele nagrywasz albo nalezysz do wiekszosci NIE WYROZNIONEJ przez los doswiadczeniem ze oto nagle i niespodziewanie statystycznie 1 na 100-120 nagranych filmow nagle nie daje sie odtworzyc na zadnym sprzecie. Bo niestety z jakiegos nieznanego powodu tak wlasnie czasem bywa :) Zapewniam Cie ze wszystkie pozostale pliki TS daja sie u mnie odtworzyc na kazdym komputerze ktory mam do dyspozycji (szt. 4) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nawiazanie do mojego postu to odpowiadam: przekonwertowac to zaden problem ale nie o tym pisalem bo zeby przekonwertowac trzeba miec jakies sensowne dane wejsciowe a pisalem o nagranym pliku ktory posiada jakis blad/bledy uniemozliwiajace jakakolwiek obrobke do postaci odtwarzalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam arive 210 combo, przeczytałem ten temat i mam jeszcze większy mętlik w głowie niż przed, za dubel pytania z góry przepraszam, a mianowicie do tunera mam podpiętą dvb-t i i fta z astry i hot bird w układzie ''zez'', chciałbym dołożyć jeszcze tnk sd i mam krótkie pytanie co do współpracy z tym tunerem czy będę potrzebował modułu ci czy mogę włożyć kartę z tnk sd bezpośrednio do slotu ca i oglądać wszystkie kanały ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...