Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ad.2 Wchodzę na menu, zakładka TV Channel List, opcja Lista kanałów TV,

wchodzę na listę klikam żółty przycisk, potem OK, potem znów żółty przycisk, pojawia się monit "wybierz miejsce przeznaczenia i naciśnij OK, potwierdzam "tak" i jadę w to miejsce gdzie chcę aby ten kanał się znalazł, przycisk OK i następuje zmiana kanałów. Ale jak już pisałem jak chcę kanał 3 dać przed kanał 2 to się przestawia ale nr kanałów zostają i mam na liscie później 1 3 2 4 5 6 7 itd

 

Ad.3 Gdy wchodzę na menu/installation/lista transponderów wybieram dany transponder, niebieski przycisk (Szukaj), zaczyna szukać ten transponder, potem kolejne, masa kanałów się wyszukuje (akurat przerywam to bo nie wiem czy te kanały znowu się dodadzą do listy i zdublują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I)

Jakbyś coś wiedział na temat tego przesuwania kanałów to daj znać, choć jak dla mnie za wiele innych opcji tam nie ma, tylko ta o której pisałem.

Jak np. poukładam sobie sportowe kanały z Cyfry na początek to będę miał listę kanałów z numerami 20 21 22 120 121 125 128 i 1306 (Sport1 z Astry) i 13 (PSN z DVB-T)

Potem dam sobie kanały filmowe, potem inne i lista będzie wyglądała przekomicznie, a w zasadzie numeracja listy, bo jako tako kanały można układać jak się chce.

 

II)

Przypuśćmy mam kanały Cyfry od 1 do 540 potem kanały HotBird niekodowane 541-880 potem Astra 881-1322 i kanały z DVB-T od 1 do 15 (znowu numeracja od 1)

Jak posortuje listę wg numerów to mam

1 TVP1 (HB)

1 TVP1 HD (DVB-T)

2 TVP2 (HB)

2 TVP2 (DVB-T)

itd 3 3 4 4 5 5 (bez sensu)

Jak chcę dać PSN z DVB-T to nie mogę wejść wciskając 13 tylko muszę kombinować. Guzik SAT, wybór DVB-T i wtedy szukam PSN.

 

III)

Przypuśćmy że wyszukam nowe kanały z transpondera i będzie to nowy kanał z Hot-Bird to on wskoczy za kanały Astry na pozycję 1323 a reszta zostanie czy jak?

 

IV)

W tej chwili mam na splitterze na PIC-u 2 tunery: Philips 6201HD z kartą Turbo i Philips 6010 z kartą zwykłą.

Próbuje tą Arivę 210 na tym splitterze i na razie jako tako chodzi. Co prawda gdy uruchomiłem Philipsa 6010 to Ariva mi się zacięła, musiałem wyjąć i włożyć kartę, ale później włączałem wyłączałem Philipsa 6010 i na Arivie też zmieniałem kanały i chodzi jako tako.

Były wpisy użytkowników, że na tego typu splitterze mogą być problemy.

 

V)

Ariva bardzo ładnie ściąga EPG w zasadzie z wszystkich kanałów. Philips 6201 z niekodowanych HB czy Astra w ogóle nie ma EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Wchodzę na menu, zakładka TV Channel List, opcja Lista kanałów TV,

wchodzę na listę klikam żółty przycisk, potem OK, potem znów żółty przycisk, pojawia się monit "wybierz miejsce przeznaczenia i naciśnij OK, potwierdzam "tak" i jadę w to miejsce gdzie chcę aby ten kanał się znalazł, przycisk OK i następuje zmiana kanałów. Ale jak już pisałem jak chcę kanał 3 dać przed kanał 2 to się przestawia ale nr kanałów zostają i mam na liscie później 1 3 2 4 5 6 7 itd

 

Ad.3 Gdy wchodzę na menu/installation/lista transponderów wybieram dany transponder, niebieski przycisk (Szukaj), zaczyna szukać ten transponder, potem kolejne, masa kanałów się wyszukuje (akurat przerywam to bo nie wiem czy te kanały znowu się dodadzą do listy i zdublują)

 

Ad.2 Z tą numeracją to pierwsze widzę i słyszę. Mam trzy Ferdki i jest wszystko ok. Jeśli chcę przesunąć kanał 4 w miejsce drugiego to wybieram przesuń i kursorem przesywam na pozycję pierwszą. Zapisuje się na pozycji drugiej i zmienia sie mumeracja z 4 na 2 a numer dwa zmienia się na 3 i tak dalej. Numeracja kanałów w arivach jest zawsze po kolei. Oczywiście należy zapisać ustawienia.

Ad3. Nie wiem od czego to zależy ale czasami gdy wybiera się przeszukiwanie jednego transpondera to zaczyna także wyszukiwac kolejne. Należy wtedy exitem przerwać wyszukiwanie. Nowe kanały zapisują się zawsze na końcu. Należy wejść w edycje i usunąć te, które nas nie interesują (są zdublowane). I następnie wybrać miejsce docelowe (przesuń) dla wybranego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Ale piszesz że przesuwasz kursorem, to rozumiem że edytujesz listę przez komputer. Ja mówię o przesuwaniu z poziomu pilota, edycja listy i tam żółty przycisk tak jak pisałem wyżej i tak instrukcja też mówi. Zapisuje wyłączam dekoder na chwilę, włączam i mam 1 3 2 4 na przykład.

Gdzie znajdę program do edycji listy i jakąś w miarę aktualną listę np Cyfra+HB_FTA+Astra_FTA+DVB-T ?

Ad.3 Czyli jak mam np 500 kanałów z danej satelity, daje wyszukaj dany transponder, on mi szuka wszystko i znajduje znów wszystkie kanały i dubluje te które są i np dodaje 5 nowych i mam 1005 kanałów w tym 500 zdublowanych czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Ale piszesz że przesuwasz kursorem, to rozumiem że edytujesz listę przez komputer. Ja mówię o przesuwaniu z poziomu pilota, edycja listy i tam żółty przycisk tak jak pisałem wyżej i tak instrukcja też mówi. Zapisuje wyłączam dekoder na chwilę, włączam i mam 1 3 2 4 na przykład.

Ja też mówię o edycji z poziomu pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A) Czyli mam coś z softem? Ściągnięcie najnowszego softu ze strony producenta coś by pomogło?

 

Edit: nowy soft ze strony producenta pomógł, można przesuwać kanały i zmieniają się numery, tylko grafika śmieszna, numer kanału strasznie duży :)

 

B)

W tej chwili patrze na program do edycji kanałów.

Kiedyś edytowałem listy DSXEditem pod tuner Philips 6010.

Tam trzeba było podać głównie transponder plus nr SID, po tych danych można było zlokalizować każdy kanał.

Tu mam

 

Nazwę

Typ (TV/Radio)

SID

VID

PCR Pid

Audio Typy

Audio Pidy

Scramble

Factory

 

I są kanały na liście z satelity i DVB-T

Który parametr mówi o tym że HB Astra czy DVB-T?

Jakbym chciał np dodać sobie programem kanał z Astry to jak to zrobić programem?

Czy po prostu trzeba go wyszukać go pilotem, on się doda na koniec listy i wtedy ewentualnie przesunąć sobie go bliżej?

 

C)

Gdybym zakupił sobie moduł pod kartę TNK i włożył do tunera i wyszukał kanały Fast Scan dla TNK SD to normalnie pilotem skaczę sobie po kanałach np. C+sport (Cyfra+ kodowany), nSport (TNK SD kodowany Conax), Polsat Sport News (DVB-T), Sport1 (Astra FTA), RaiSport1 (Hot Bird FTA) i wszystko chula czy z tym TNK SD jakieś problemy są? Np zmiana jakiejś opcji żeby tuner przestawił się na kodowanie Conax czy po prostu wszystko automat?

 

D)

Czy można do Arivy włożyć moduł pod kartę Cyfrowego Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E)

Wyszukiwałem kanały FTA dla Astry, zauważyłem, ze nie wyszukało kanału RIC (Astra 1L 12692.25 H )

Wg wskazówek wszedłem na listę transponderów, odszukałem częstotliwość 12692 i wyszukało mi kanały Sat1 ProSiebien SIXX i kilka innych z tp. 12544.75 MHz

Po instalce nowego softu już szuka 1 transponder a nie wszystkie jak na poprzednim sofcie, ale nie szuka tego co chcę, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników, Czy z tej Arivy 210 Combo da radę odtworzyć nagrania z kodowanych kanałów na komputerze?

 

I czy można mieć na jednej liście kanały z TNK SD (slot CX), NNK HD (slot CI) i DVB-T i bezpośrednio sobie przełączać między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tej Arivy 210 Combo da radę odtworzyć nagrania z kodowanych kanałów na komputerze?

 

Tak da się, tylko musisz mieć kodeki żeby móc otworzyć format TS.

 

Masz takie listy : Wszystkie, Hotbird, Radio, inne satelity jeżeli posiadasz, dvb-t.

Skanujesz na początek Tnk Sd, później kolejną platformę i ustawiasz żeby jak coś zastąpiło a nie dublowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak da się, tylko musisz mieć kodeki żeby móc otworzyć format TS.

 

To wiem, bo już nagrywam klipy w *TS i odtwarzam za pomocą VLC.

 

Masz takie listy : Wszystkie, Hotbird, Radio, inne satelity jeżeli posiadasz, dvb-t.

Skanujesz na początek Tnk Sd, później kolejną platformę i ustawiasz żeby jak coś zastąpiło a nie dublowało.

 

Ok, ale lepiej będzie utworzyć sobie własną listę na kompie tych potrzebnych mi kanałów i wgrać do tunera. :)

 

Ogólnie ten tuner mi się podoba, ale szkoda, że nie ma takiego OSD jak Ariva 202E... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba specjalnych programów da się też kodowane odtworzyć. Oczywiście w tunerze muszą być one odkodowane przez kartę czy moduł. A może za jakiś czas ktoś znajdzie i sposób na odtworzenie nagrań z 250 Combo. Nie rozumiem takiej blokady. Po to jest chyba PVR, aby sobie coś nagrać i to odtworzyć, a jak ktoś korzysta z tunera w danej chwili, to powinniśmy mieć możliwość odtworzenia nagrania w PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę gwarancyjną z Arivy 210 Combo.

Kupił ją kolega, a nie jest pewny czy znajdzie paragon z zakupu w RTV Euro AGD.

Chcę ją odkupić i mam wątpliwości czy będę miał gwarancję producenta.

Na karcie jest data 01.02.2012 i naklejka z numerem seryjnym.

W miejscu gdzie ma być pieczątka sklepu i data zakupu jest puste pole.

Data 1 luty myślę że dotyczy przekazania tunera od producenta do sklepu, bo kolega kupił go w sklepie trochę później.

Czy mając taką kartę mogę liczyć na gwarancję u producenta?

(bo rozumiem że w RTV Euro AGD na pewno nie skoro brak paragonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć paragon lub fakturę vat, oraz kartę gwarancyjną, bez tego to nawet się nie pchaj, lecz powiem tak że Fergusony są w miarę stabilne.

 

I punkt w regulaminie Fergusona :

 

Niniejsza karta gwarancyjna wraz z dowodem zakupu jest dokumentem na podstawie którego, uprawniony z tytułu gwarancji może dochodzić do swoich praw na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Okres gwarancji, wynosi 24 miesiące dla konsumentów oraz 12 miesięcy dla przedsiębiorców licząc od daty zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...