Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam Arivę 210 Combo, sam ją posiadam i nie narzekam.

Wszystkie podstawowe wejścia, także dostępy do kart płatniczych, kolejny plus tego dekodera jest odbiornik Dvb-t.

Może nie jest dość szybki ale wystarczający, jedynie co może ci przeszkadzać że ma wejście USB tylko z przodu, lecz dla mnie to nie problem

gdyż mam i tak odpiętą klapkę, bo włożone 2 karty plus zewnętrzny dysk USB.

Wygląd menu standardowy, prosty w obsłudze, EPG dość szybko ładuje chyba że nie ma u nadawcy programu.

Pilot bardzo fajny bo ma tzw. podświetlenie w nocy widać główne klawisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takze 210 Combo i generalnie jestem zadowolony bo co prawda nie mam porownania ale zaskoczylo mnie ze za sprzet w takiej klasie cenowej dostane az tyle. Tym niemniej na chwile obecna (nie napotkalem jeszcze zadnej opinii uzytkownikow) wydaje mi sie ze zainwestowalbym w model 250 Combo. Z dwoch byc moze dla wielu nieistotnych powodow:

1. szybszy procesor (i nowszy) w 250-tce powinien przyczynic sie do jeszcze rzadziej pojawiajacych sie zaciec w plynnosci dzialania dekodera

2. jednak troszke bardziej podoba mi sie wykonanie 250-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników w/w tunera; nagrodzonego Złotym Pixelem 2012.

 

Zwracam się z zapytaniem - jak u was wygląda sprawa jakości obrazu programów SD przy wykorzystaniu łącza HDMI oraz Scart w trybie RGB ?

 

Zauważyłem, że u mnie na programach naziemnej telewizji DVB-T jest lepszy obraz na kablu Scart RGB niż na cyfrowym HDMI co mnie trochę zdziwiło. Początkowo podłączyłem tuner do telewizora przez HDMI. Programy HD z DVB-T i SAT; wiadomo - bajka. Jednak po pewnym czasie podłączyłem kabel Scart i przełączyłem tuner w tryb RGB - okazało się, że obraz SD jest lepszy (ładniejszy) niż ten po HDMI tzn.: bardziej wyrazisty i szczegółowy, kontury lepiej zaznaczone. Różnicę tą widać wyraźnie zwłaszcza na logach stacji telewizyjnych np. Polsat. Dużo przyjemniej ogłądało się np. Formułę 1 w niedzielę po Scarcie niż HDMI.

 

Nie wiem czy mam jakiś wadliwy egzemplarz - czy wszystkie tak mają ?

 

 

Z góry Dziękuję za odpowiedź.

 

P.S.

dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że:

- chodzi o programy SD,

- problem kabli lub telewizora wykluczony (sprawdzone)

- HDMI sprawdzałem w róznych trybach: 720p, 1080i, 1080p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to macie wejście HDMI żeby z niego korzystać, niestety Scart nie będzie nigdy rewelacyjny... .

Po pierwsze nie wejście HDMI tylko wyjście (wejście to masz w telewizorze).

 

Po drugie nie odpowiadaj jeżeli nie zrozumiałeś sensu pytania bo zaśmiecasz w ten sposób nie potrzebnie forum.

Dzięki za odpowiedzi (ale tylko te merytoryczne). Wychodzi na to, że ze sprzętem jest wszystko w porządku. Konkluzja jest następująca:

 

- Obraz na programach SD jest zdecydowanie lepszy na klasycznym kablu analogowym typu Scart RGB,

- Obraz na programach HD lepszy na cyfrowym HDMI bo to - "oczywista oczywistość",

 

Poniżej cytuję jeszcze jedna odpowiedź na moje pytanie potwierdzającą tą tezę, ale z innego forum:

"Sprzęt masz w porządku ,kabel scart lepiej się nadaje do transmisji SD..."

 

Jako ciekawostkę mogę podać, że zrobiłem też porównanie w/w Fergusona z nagrywarką DVD/HDD Panasonic DMR-EX795 pod kątem wyświetlania obrazu SD z telewizji naziemnej DVB-T po kablu HDMI. Okazało się, że Panasonic ma jednak lepszy obraz, ale można to chyba wytłumaczyć zastosowaniem droższej elektroniki (cyt. ze strony Panasonic - DMR-EX-795):

 

"Konwersja do formatu 1080p Dane w formacie SD są konwertowane do formatu wysokiej rozdzielczości 1920 x 1080p dzięki interpolacji danych obrazu za pomocą oryginalnych algorytmów. Ten proces konwersji około 6-krotnie wzbogaca orginalne dane i zapewnia najwyższą dostępną jakość danego sygnału oglądanego na wielkoekranowych telewizorach HD. Procesor chrominancji Umożliwia wyświetlanie wyraźniejszego i ostrzejszego obrazu dzięki szczegółowemu odtwarzaniu materiałów zapisanych na płytach DVD lub na twardym dysku. Odtwarzane barwy odpowiadają oryginalnemu obrazowi, zapewniając bogatą kolorystykę detali."

 

Na pocieszenie mogę napisać, że obraz z Fergusona jest ciut lepszy na Scarcie niż obraz Panasonica na kablu HDMI. Oczywiście cały czas chodzi o programy w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jakosci obrazu to jako ze dopiero od niedawna mam kontakt z cyfrowym przekazem i wciaz w pamieci mam doznania analogowe :)

Musze przyznac ze czytajac ochy i achy nt techniki cyfrowej bylem nieco zaskoczony, gdyz wymieniajac na poczatku jedynie tuner (antena+ telewizor kineskopowy pozostaly) mialem wrazenie ze jakosc obrazu na analogowym tunerze Amstrad SRX 350 byla nie gorsza od obecnych DOBRYCH kanalow. Zaznaczam: DOBRYCH, bo obecnie oprocz kanalow z dobrym, ostrym obrazem sa takze kanaly slabsze gdzie SD na scarcie (czyli konfiguracja optymalna) daje obraz nie "zyletkowo" ostry a lekko rozmyty.

Poza tym mam jeszcze pewne byc moze subiektywne odczucie, ze ogladajac na Arivie nagrany program z takiego slabszego kanalu mam do czynienia z jeszcze nizsza jakoscia. Nie jest to katastrofalne i nie chcialbym aby ktos czytajacy to zniechecil sie ale powiedzmy ze w skrajnych przypadkach nagran z kanalow slabszych sa one w jakosci dawnych kaset VHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo11

Po drugie nie odpowiadaj jeżeli nie zrozumiałeś sensu pytania bo zaśmiecasz w ten sposób nie potrzebnie forum.

A ty jak zamierzasz pisać na forum to przeczytaj Regulamin, gdyż nie piszę się post pod postem, po to masz opcję edytuj :read:

 

Po pierwsze nie wejście HDMI tylko wyjście (wejście to masz w telewizorze).

 

Czytaj ze zrozumieniem, po drugie większość urządzeń ma już HDMI więc nie widzę sensu kombinować, nigdy na scarcie w tv nie będziesz miał pięknej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim moje pytanie skierowałem do użytkowników konkretnie tunera Ferguson Ariva 210 Combo, a z twojej stopki wynika, że takowego nie użytkujesz, a po za tym jak widać dalej nie rozumiesz w czym rzecz więc daruj sobie odpowiedzi, które nic nie wnoszą.

 

Twierdzenie na upartego, że "nigdy na scarcie w tv nie będziesz miał pięknej jakości" nie jest prawdziwe, a może odnosić się jedynie do sygnału HD. Przy sygnale SD to już jest inaczej co potwierdzają inni użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie chcę się kłócić ale jak mogę nie użytkować z tego dekodera skoro właśnie go mam :)

Tak dokładnie napisane w moim podpisie na forum, Tutaj ktoś pytał co do jakości i użytkowania dekodera.

Moim zdaniem bardzo stabilny, żadnych problemów z dyskiem zewnętrznym i wielkim plusem jest to że współpracuje znakomicie z DISEQC.

Tutaj ktoś wcześniej pytał czy warto, myślę że tak nie jest zbyt drogi a posiada nawet odbiornik Dvb-t.

Jedyną wadą może być ktoś że jedynie usb ma z przodu więc klapka musi być otwarta albo całkowicie zdjęta tak jak to jest w moim przypadku.

EPG dużo zależy od nadawcy, ale jeżeli nadawca je nadaje to znakomicie szybko się ładuje.

 

Hmm czy ja wiem , mi się wydaję że EPG chodzi bardzo dobrze jeżeli nadawca dobrze udostępnia, zgodzę się że na niektórych kanałach trzeba chwilkę poczekać ale bez przesady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do mojego pytania - poniżej cytuję jeszcze jedną odpowiedź użytkownika z innego forum:

 

"Mam arive 210.Moge potwierdzic ze jakosc obrazu sd jest zdecydowanie lepsza przez wyjscie euro niz hdmi.

Podobnie jest w innych tunerach ale wiekszosc osob korzysta z wyjscia hdmi i nawet nie sprawdza wyjscia euro bo uwaza ze przez hdmi mozna uzyskac najlepsza jakosc obrazu. Kolega ma dreamboxa 500 i jakosc obrazu sd tez jest lepsza przez wyjscie euro. "

 

Jeżeli ktoś nie wypróbował jeszcze wyjścia Scart (w trybie RGB) w swoim tunerze - to polecam sprawdzić; zwłaszcza na telewizorach o większych ekranach; tym bardziej, że ponad 90 % programów nadawanych jest w SD. Natomiast programy HD ... oczywiście tylko wyjście HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post, więc witam Wszystkich.

Obserwuje tą polemikę o jakości obrazu z Arivy przy połączeniach SCART i HDMI i chciałbym dodać swoje "5 groszy". Otóż uważam, że do oglądania programów SD dużo lepiej niż SCART nadaje się Component przy rozdzielczości 576i lub 576p. Ja preferuje 576p. Zgadzam się równocześnie, że programy SD przy większych rozdzielczościach wyglądają nieciekawie przy każdym rodzaju połączenia. Jezeli ktoś chce uniknąć ciągłego przełączania rozdzielczości najlepiej - wg mnie - ustawić 720p przez HDMI. Dobre programy SD wyglądają naprawdę dobrze, a HD oczywiście bardzo dobrze.

Idealnym rozwiązaniem jest tuner z możiwością przyporządkowania każdemu kanałowi wybranej rozdzielczości (autoresolution). Ale taką funkcje mają chyba tunery z najwyzszej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio zauważyłem, że gdy mam zostawiony zegar w trybie czuwania strasznie jest ciepły dekoder.

Też macie coś takiego ? Dodam że dekoder chodzi bez problemów a gdy zegar zgaszę to jest normalnie.

Z tego co się orientuję taki zegar, bierze znikomy pobór prądu oraz nawet nie funkcjonują przy tym żadne karty.

Wcześniejszy Ferguson inny modeł miał podobnie od czego niby to się bierze ?

Wiem że ten dekoder, nie ma mocnego procka itd, ale jestem ciekawy jak to jest u was.

 

I jeszcze jedno też tak macie że jak oglądacie długo telewizor, to macie gorącego Fergusona ?

Bo z tego co się orientuję wszystkie modele mają taki problem, szybkie nagrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz opcję edytuj :) nie pisz post pod postem.

Co do tej funkcji to w każdym tak jest, co wy byście chcieli ludzie za tak niską kwotę.

Dla mnie ta funkcja jest bez użyteczna, w moim na nowym sofcie też nie idzie, ani u znajomego.

 

------

Napiszę moje podsumowanie, mam nadzieję że komuś to pomoże :

Zalety :

- cena

- dobry odbiór kanałów SD jak i HD

- odbiornik Dvb-t

- fajny pilot (widać w ciemności główne guziki)

- odbiór kart (2 wejścia)

- time shift

- możliwość podpięcia dysku/pendrive --> PVR ready

- przystępny wygląd

- łatwa obsługa menu

 

Wady:

- nie mocny procesor

- długie uruchamianie

- wejście usb z przodu (może komuś to przeszkadzać)

- szybkie nagrzewanie jak każdy Ferguson

- standardowe menu (kogoś może zdziwić)

- zegar w trybie czuwania, to co zauważyłem to pobiera więcej prądu niż w innych modelach, przez co jest dość ciepły.

 

Podsumowując moim zdaniem polecam, jest dość stabilny i jestem z niego bardzo zadowolony.

Lecz przyznam szczerze raz musiałem oddać go na gwarancję, gdyż sprawdzając chinche po jakimś czasie padło wejście, które zostało natychmiast naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem krotko:

1. Wiem ze istnieje opcja edycji postow ale moj drugi dotyczyl zupelnie innego tematu i chcialem aby pozostal odrebny :)

2. Czego bym chcial za mala cene? Sprzetu ktory ma moze mniej funkcji ale wszystkie dzialajace poprawnie :) Z rownym powodzeniem producent moze powymyslac inne funkcje z gatunku s-f np sterowanie glosem uzytkownika... skoro te takze by nie dzialaly wiec co za roznica w praktyce ich uzytkowania od niedzialajacego kanalu startowego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pożyczyłem od kolegi Arivę 210 Combo i testuję. Mam kilka pytań:

 

1. W instrukcji pisze, że jak włoże moduł z kartą (np.TNK) to będą działały tylko kanały TNK. A wtedy kanały z karty Cyfra+ nie będą chodzić? W zasadzie chodzi mi o to czy bez kombinowania z wkładaniem kart i modułów do tunera można przełączyć sobie pilotem z C+Sport (Cyfra) na nSport (TNK)? W tej chwili nie mam jeszcze modułu, a karta TNK bez płatnych kanałów obecnie to nie mam jak sprawdzić.

 

2. Przesuwanie kanałów z poziomu pilota wygląda dziwnie (na razie nie chce kombinować z podłączaniem pod kompa i edytowanie listy programem na kompie, bo tuner nie jest mój). Jak mam np. kanały 1 2 3 4 i przesunę kanał 3 przed kanał 2 to on przeskakuje ale nadal ma nr 3. Jadąc do góry kanałami mam po kolei wtedy 1 3 2 4. Czy jest jakaś opcja żeby te numery były po kolei?

 

3. Ktoś pisał (prawdopodobnie w tym poście), że można wszystko robić pilotem. A nie widzę np. opcji dodawanie pojedynczego kanału. Chodzi mi o to że mam poukładaną listę i nagle wchodzi jakiś kanał FTA to żeby nie ryzykować roz[beep]em listy pasuje go ręcznie dodać. Jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianprz o to twoja odpowiedź :

1. Po prostu kliknij sobie edit w pilocie, i ustawiasz z jakiej karty ma czytać - najlepiej zostawić automatycznie.

2. Wchodzisz w ustawienia listy, i tam musisz wybrać funkcję przesuń i to zapisać.

3. Żeby dodać nowy kanał wchodzisz menu/installation/lista transponderów i wyszukujesz częstotliwość jeżeli takiej nie ma to dodajesz i wyszukujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...