Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ewidentnie zle ustawiona antene. Jaka masz antene (rozmiar)? Doprecyzuj ustawienie anteny-ustawiaj na kanale gdzie jakosc jest najslabsza i ustawiaj-delikatnie lewo prawo sprobuj osiagnac maksymalna wartosc dokrec i pozniej gora dol (tez bardzo delikatnie) i dokrec. Po tym zabiegu mozesz skorektowac LNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem z moja 120-ką, w moim przypadku pomogło ustawienie konwertera a konkretnie oddalenie o kilka cm od czaszy. Wczesniej był rownolegnie z drugim konwerterem ktory jest skierowany na Astre z ktorej mama odbiera "Ojca Tadeusza". Tak ze teraz Astra jest z przodu a lekko z tyłu HB, co ciekawe teraz sila na wszystkich HD jest wyzsza niz na SD. Powodzenia w ustawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z Ariva Combo 210 HD .Ma włożoną kartę cyfry plus i tutaj wszystko dziala pięknie ,jednak kiedy próbuje włożyć moduł TNK HD tuner nie uruchamia się (pilnuje tylko czerwona dioda standby(moduł nCAM HD).Zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszego i nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych użytkowników, posiadam obecnie A200 i chciałbym zanabyć jeszcze jeden egzemplarz arivy, troszkę napaliłem się na model 250 lecz ze względu na możliwość odtwarzania nagrań jedynie na tym tunerze zrezygnowałem z zakupu. Ponieważ model 210 posiada ten sam procesor co moja 200 to mam dwa pytania:

1. Czy może ktoś posiadający ewentualnie również model A200 i A210 combo sprawdzał czy nagrania można odtwarzać bez problemu zamiennie na jednym lub drugim modelu?

2. Czy odbiór DVB-T przy dobrej jakości instalacji antenowej jest na dobrym poziomie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chce przywitać wszystkich super forum

 

mam taki problem z kolega oczywiście nikt się nie znal przez usb wgraliśmy soft do 210 combo ale się okazało ze był od jak się nie mylę od 120 combo i mój problem jest taki wyskakuje mi po starcie plansza z numerami w czerwonym polu i wygląda to tak jak by 210 się zawieszał i nic nie mogę zrobić czy jest możliwość wgrania z powrotem firmowego softu przez kabel czy jakoś

poprosił bym opis a może link do tematu

z góry dziękuje za odp i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz ze strony producenta program ArivaUpgrade http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/Ariva-210-Combo/ oraz oprogramowanie,które znajduje się pod nazwą Ariva210Combo_2.18B4.zip. Połącz odbiornik z komputerem poprzez złącze RS232 przewodem Null Modem (zeńsko-zenski) .Jeżeli twój komputer nie posiada tego złącza użyj przejsciówki pod usb. Więcej informacji na temat aktualizacji oprogramowania znajdziesz w tym wątku https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=13961.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz ze strony producenta program ArivaUpgrade http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/Ariva-210-Combo/ oraz oprogramowanie,które znajduje się pod nazwą Ariva210Combo_2.18B4.zip. Połącz odbiornik z komputerem poprzez złącze RS232 przewodem Null Modem (zeńsko-zenski) .Jeżeli twój komputer nie posiada tego złącza użyj przejsciówki pod usb. Więcej informacji na temat aktualizacji oprogramowania znajdziesz w tym wątku https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=13961.

Powodzenia.

 

kupilem kabel ,robie wszystko jak z instrukcja ale cos nie mozna w programie do wysylania jest napisane synchronizing STBs please reset target i nic sie nie dzieje w portach mam dostepne com 1 i 3 ale postepu nie ma :/

 

posiadam taki kabel + przejsciowke na samiczke moze to jest wina http://sklep.delta.poznan.pl/kabel-usb- ... p3691.html

 

nie mam sily na to nawet sie nie pobawilem ogladajac na tym tunerze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, należy podłączyć do kabla zupełnie odłączony od sieci tuner. Następnie odpalić program, aż pojawi się komunikat o konieczności podłączenia urządzenia. W tym momencie należy podłączyć tuner i powinno załapać. Oczywiście pod warunkiem, że tunerowi nie przydarzyła się jakaś sprzętowa usterka.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...