Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu zaznaczam iż nie znam się na opcji multiroom, a chciałbym dopytać, czy jest możliwość po dokupieniu do Arivy 210 Combo np. Arivy 100E połączenie tego przez kabel lan i korzystania z opcji mulitroom(a raczej dual) bez kombinacji z konwerterem twin ? I czy jest to w ogóle legalne ? Korzystam z CP oraz Smart HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Twin jest wymagany. CP nie użyjesz do dualroomu, SmartHD już tak, przy dwóch dekoderach Fergusona. Ale oba muszą mieć sieć i podłączenie do konwertera.

 

Dekodery na linuksie z dwoma głowicami mają opcję streamingu do sieci niezależnych kanałów TV ale to nie ta półka co Ferguson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@damianprz jak możesz napisz to jeszcze raz. Tylko tym razem na trzeźwo i nieco o wcześniejszej godzinie, bo ciężko zrozumieć jaki masz problem.

Np. o co chodzi z tym:

slot na moduł i moduł będą bezużytecznie?
Przecież Ariva ma jedno wejście na moduł + jedno wejście na kartę.

 

Polsat nie wprowadził kart pod moduł.

Jak kart pod moduł ? Przecież w module Polsatu jest karta, inaczej by to nie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damianprz - tylko, że Polsat sprzedaje moduły wraz z kartą(samej karty nie). Podpiszesz sobie umowę na jakiś czas(nie wiem jak z pre-paid bo nie korzystam), poprosisz o moduł i będzie wszystko śmigać. Będziesz miał w czytniku NC+(choć nie wiem czy dalej będą to same karty) oraz w module Cyfrowy Polsat. I tym samym wejście na moduł nie będzie bezużyteczne. A moduł który ci pozostanie po TNK możesz sprzedać bądź zostawić, może ci się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modul-ci-conax-cam.jpg

To taki gruchotek SmardTVz Allegro za 40 zł. Była okazja to kupiłem.

Nie dokońca jest OK bo obsługuje TNK SD, a przy migracji do SmartHD nie czyta części kanałów.

 

Gdzieś czytałem, że Polsat nie daje kart pre-paid w ogóle, ale musiałem źle zrozumieć.

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/telewizja-bez-umow.cp - to ta oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jedna z ofert. Choć bardziej opłacalna jest umowa jak będziesz płacił co miesiąc. Dostaniesz moduł(CI+) z kartą(nie powinno być problemów, choć z tego co się czyta to niekiedy w APS wciskają swoje dekodery, a moduł nawet od Mini HD można dostać) i będziesz użytkował tak: do góry cyfra, czy tam jej twór, a na dole moduł CP.

Choć radzę się wstrzymać do momentu ogłoszenia oficjalnie tego NC+ bo nie wiadomo jak będzie z kartami, czy nie będą parowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damianprz - Przecież ty nawet pół posta nie przeczytałeś w tym temacie, ani też w wątku o module CP. Wszystko znajdziesz nawet nie grzebiąc tak daleko w temacie. I po raz n-ty : TAK. Działa moduł (z kartą bo innej możliwości nie ma) CP na tym tunerze. Zarówno ten starszy CI, jak i CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalił już ktoś na Arivie 210 nową platformę?

 

Mnie nie ma w domu cały tydzień, ale dochodzą mnie słuchy, że od wczoraj splitter nie chce współpracować z moją Arivą (podobnie moje dwa Philipsy 6010). Na czwartym tunerze (Sagemcom) lista kanałów zmieniła się na tą nc-plusową. Koniec splitterowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam arive 210 i do tej pory nie aktualizowałem oprogramowania, a listę kanałów ustawiałem ręcznie. Jednak ciągłe zmiany cyfry na nc+ itd. już zmęczyły mnie na tyle że mam zamiar robić to przez usb. Jednak posiadam spliter z 5 kartami które współpracują z różnymi tunerami. Sagem com, powizyjny Philips, wspomniana Ariva 210, ferguson 8900HD i Philips HD od Cyfry +. Dzielę sygnał nc+ i wszystko chodzi doskonale, jednak ktoś z Was wspomniał, że po zmianie softu ariva 210 przestaje współpracować ze spliterem. Mam zamiar wgrać soft 2.18b i do tego przygotować sobie listę kanałów. Czy ktoś może to potwierdzić?

Kolejna rzecz dotyczy nagrywania do tej pory nie miałem z tym żadnych problemów, a wszystkie pliki były odczytywane zarówno na tunerze jak i na kompie. Moja wersja oprogramowania to 2.15b dlatego czy warto ją zmieniać na 2.18b?

Kolejne moje pytanie dotyczy LAN i tego czy można połączyć tunery wyposażone w to wejście i zrezygnować powiedzmy z jednej z kart. Przykładowo w fergusonie 8900HD mam wsadzoną kartę turbo od splitera, a arivę 210 podpinam skrętką do 8900HD, bądź switcha i rozsyłam sobie tym sposobem sygnał po sieci WLAN.

W jaki sposób mogę skorzystać z owych LANowskich wejść.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Można było znaleźć info na necie, że po wgraniu softu od 220 go obsłuży. Postanowiłem to sprawdzić i stwierdzam, że soft od 220 nie działa w 210. Po wgraniu przez USB widzimy jedynie ekran powitalny i tuner się wyłącza. Aby móc później prawidłowo korzystać należy skorzystać z kabla Rs232, albo serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...