Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musi mieć wejście cyfrowe. Nie musi to być optyczne, dźwięk w standardzie DD+ i wyższym czyli 7.1 i więcej przesyłany jest tylko kablem HDMI. Wiec kino musi mieć złącze HDMI lub wejście optyczne. Ale optyczne to tylko 5.1.

 

Kanału Multi+ mają dźwięk 5.1, HBO ma 5.1 i MTV Live ma 5.1, kanały TVP i TVN mają DD ale dają tylko 2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Różnicą pomiędzy modułem CI a CI+ jest dodany w drugiej wersji system ochrony przed kopiowaniem. Choć oba typy są ze sobą kompatybilne (karty CI+ można umieszczać w złączach CI i na odwrót), kanały zabezpieczone przed kopiowaniem nie będą w tej sytuacji mogły być zdekodowane – wymagają one zarówno modułu jak i urządzenia ze złączem CI+ .

A jak odnieść się do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CP niestety powoduje jeden problem na tym tunerze. Gdy przełączysz się na dowolny kanał DVB-T z dowolnego kodowanego kanału z pakietu CP to ujrzysz czarny ekran. Niestety trzeba ponownie włączyć kanał z tv naziemnej. Gdy wymieszasz kanały DVB-T z CP to problem jest naprawdę urytujący gdy po kolei przełączasz kanały. Nie pomaga wgranie najnowszego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma może pomysł jak obejść problem z takim nagrywaniem programów:

mianowicie ustawiam nagrywanie o 4:30 na kanale na którym czas jest przesunięty (o 1h), a następnie o 12:30 na innym kanale i ponownie o 4:30 następnego dnia.

Efekt: Wyłączam dekoder na kanale z dobrym czasem, program o 4:30 nagrywa się ok, dekoder się nie wyłącza :/ program o 12:30 się nie nagrywa w ogóle, a następnie program o 4:30 się nagrywa ale od 5:30 :(

Jeśli ktoś miał podobny problem i wie czy w dekoderze idzie jakoś te 2 problemy wyeliminować to będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Moi drodzy proszę Was o pomoc ponieważ mój tuner przestał czytać kartę cyfra+, działał dobrze i nagle przestał, kartę sprawdzałem na innym tunerze i działa jest dobra, po włożeniu kart do tunera jest czarny obraz z napisem brak dostępu i koniec, czy to czytnik kart w tunerze sie popsuł?

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wątek o Arivie 210 już jest --> viewtopic.php?f=126&t=23146&start=330. Po drugie, czy próbowałeś ponowić uprawnienia? Sprawdź daty w menu karty(czy w ogóle ją odczytuje) i możliwe komunikaty. Jaką masz ustawioną częstotliwość karty(card initial clock) w tunerze?

Bardzo ważne jest też, czy karta przestała działać w Arivie ot tak, czy zmieniałeś soft lub wprowadzałeś inne modyfikacje. Słowo "nagle" to mało mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały denerwujący problem z Arivą 210 i modułem Cyfrowego Polsatu.

 

Na kanałach nc+ (np. TVP Sport, Orange Sport, SportKlub) wyskakuje komunikat:

 

"Polsat CI+ CAM 1

Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" mimo, że kanał chodzi bo bierze uprawnienia z karty nC+

 

Z kolei gdy w "Tools / interfejs wspólny CI / wiadomości CI" ustawię na "wyłącz"

to wtedy przy zmianie kanałów znika mi okienko INFO, tzn pojawia się na ułamek sekundy i odrazu znika.

Gdy ręcznie włącze opcje INFO z pilota to pojawia się na ułamek sekundy i znika.

 

Próbowałem na kanałach nc+ ustawić opcję dekoduj przez: czytnik kart CA ale nie pomaga

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...