Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już tak hakujecie soft to może wprowadzicie zmianę w sofcie żeby mi nie wyskakiwały komunikaty z modułu Cyfrowego Polsatu o tym że dany kanał nie jest w moim abonamencie, mimo że kanał chodzi bo ma uprawnienia z karty nC+ :)

To jest zdekompresowane maincode softu A210Combo_20130402_V2.18B8

 

http://www.satedu.cba.pl/index.php?acti ... A210Combo&

Ty znajdź w tym pliku fragment skryptu który dotyczy problemu z modułem CAM :) ,popraw działanie skryptu,a ja wstawię poprawione maincode do softu.

 

@tomek6680t na tyle mała, że tuner nie będzie uruchamiał się 5 min.? :) Na czym to polega i czym to ugryźć? :) O radiologo wiedziałem, ale nie podmieniam, bo nie korzystam z radia na TV.

 

@DamPrz to jest robota dla techników Fergusona, za to im płacą ;)

...w dużym skrócie. Softy do tunerów Ariva ali 3602/3606/3601 składają się z bloków. Więc można wziąć blok bootlogo(rozmiar 128kb) z softu dla Arivy z ali 3606 np. A102e i wstawić taki blok do softu Arivy z ali 3602 np. A210 combo. Tylko należy pamiętać że rozmiar całego softu jest stały i jeśli się go "zwiększyło o 64kb w bloku bootlogo ,to należy "gdzieś " go zmniejszyć o te 64kb. Np. można zmniejszyć rozmiar maincode o 64 kb ,w tym bloku jest sporo "pustego miejsca" (00000),po zmianie rozmiaru maincode ,nowy rozmiar bloku maincode należy zapisać w "nagłówku" tego bloku,rozmiar zapisuje się w hex.

....i już taki soft można wgrać do tunera i "cieszyć się" nowym większym obrazkiem ,przy starcie tunera :)

 

@akoss22

W Fergusonie nie ma żadnego technika,informatyka,programisty więc nikt nie zajmuje się błędami ,problemami w softach. Firma z Kościana współpracuje z jakimś Chińskim gimnazjum lub podstawówką ,gdzie "dzieciaki" na lekcjach z informatyki ,modyfikują softy w odpowiednim programie (taki program kosztuje około 300 $ + licencja na "full" opcje w SW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak nie ma karty Cameleon w tunerze to różnica jest taka że na tych kanałach nie ma obrazu a komunikat o braku uprawnień świeci.

Po prostu moduł tam rządzi w tunerze i on stwierdza czy kanał ma uprawnienia czy nie niezależnie od tego czy kanał chodzi czy nie.

Chodzi o kanały, kóre mają kodowanie i nC+ i CP jednocześnie a których nie mam w abonamencie CP (Eurosport 2 HD, Orange Sport, TVP Sport HD, Polsat Film HD, Nat Geo HD itd.)

Bo na kanałach które są tylko w nC+ nie ma takich komunikatów (paczka Canal+, ale Kino+, MiniMini+, Planete+ itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma karty Cameleon w tunerze to różnica jest taka że na tych kanałach nie ma obrazu a komunikat o braku uprawnień świeci.

 

No piszę właśnie że z samym modułem CP to jest tak że chodzą kanały CP z pakieru rodzinnego, szybko się załączają, a na kanałach z kodowaniem CP których nie mam w abonamencie CP jest komunikat o braku uprawnień, a na kanałach z grupy "tylko nC+" tj. np. Canal+ to jest napis zakodowane i komunikatu modułu nie ma.

 

Gdy dołożę kartę nC+ to komunikaty modułu są takie same jak były tyle że zaczynają chodzić kanały z nC+ (Canal+ normalnie bez komunikatu modułu, a jest właśnie masa kanałów tzw. "wspólnych" które mają kodowanie nC+ i CP i jeśli nie mam go w abonamencie CP to jest kominikat mimo że ten kanał chodzi z uprawnień nC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dziś moduł CAM CI+. W tunerze soft 2.18B8. Wszystko działa jak należy z jednym ale:

- przy wyłączonych komunikatach z CAM belka z informacjami o programie pojawia się na ułamek sekundy, wywołanie przyciskiem "i" też wyświetla ją na bardzo krótką chwilę;

- przy włączonych komunikatach z modułu wszystko działa jak należy (łącznie z belką z info o programie) ale niestety wyskakuje ten nieszczęsny komunikat o braku tego kanału w abonamencie na progamach w simulcrypcie i odkodowywanych z karty C+.

Jest jakaś inna wersja firmware, na której ten problem nie występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
INSTRUKCJA:

12.2 System TV

(...)

Dodatkowo w tym menu możesz określić format, w jakim odbiornik będzie wysyłał dźwięk na

złączach cyfrowych. Zalecamy korzystanie z LPCM, aby odbierać na złączach cyfrowych również

sygnał stereofoniczny.

 

Mamy tu 2 opcje:

LPCM out

BS out

 

Którą używać mając podłączony tuner do kina domowego (kabel optyczny)

Zaleca się LPCM, ale jak próbowałem obydwu opcji to wydaje mi się że dźwięk lepszy idzie na BS.

Na LPCM można regulować głośność tunerem, a na BS regulować można tylko kinem domowym.

Na BS chyba idzie full dźwięk 5.1 (próbowałem obydwu opcji na Canal+Film2, akurat leciał film z dźwiękiem przestrzennym)

 

Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik może robić dwie rzeczy z dźwiękiem - albo samodzielnie go dekompresować (LPCM), co daje też możliwość regulacji głośności z poziomu odbiornika, albo może nie robić nic i przepuszczać strumień (BS = Bitstream) do kina domowego. Wybór to sprawa otwarta, wydaje mi się, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Dekodowanie/dekompresja po stronie odbiornika (LPCM) sprawia, że zdajemy się na to, co oferuje elektronika i oprogramowanie odbiornika i choć dekompresja jest zadaniem relatywnie łatwym, to kiepski dekoder audio może mieć wpływ na efekt końcowy (nie powinno to być jednak jakoś drastyczne, bardziej kwestia audiofilska, ja bym się pewnie nie przejmował zbytnio). Znowu z drugiej strony Bitstream (BS) niesie ryzyko, że w przypadku gdy kino domowe nie rozpozna jakiegoś formatu dźwięku, to nastanie cisza. LPCM słusznie wskazano w instrukcji jako bezpieczniejszy (choć IMHO z nietrafionym/nieprecyzyjnym wyjaśnieniem, ale to pewnie wina wersji anglojęzycznej od chińczyków, którą później użyto za bazę do polskiego tłumaczenia).

 

Bardziej ogólnie uważam, że gdy mamy parę urządzeń: sprzęt odtwarzający (np. odbiornik, ale też Blu-ray) i kino domowe, to metodę wybierałbym na zasadzie, aby zrzucić końcowe dekodowanie na sprzęt lepszej klasy. Jak mamy dobry odtwarzacz Blu-ray, a kiepskie kino domowe, to lepiej, żeby dekodowanie do LPCM zrobił IMHO Blu-ray. Takie moje zdanie, ale w tematach audio zapewniam, że ile osób tyle opinii, nie jedna osoba by się mogła ze mną nie zgodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy puszczam dźwięk tunera na kino domowe to na niektórych kanałach jest głos (paczka Canal+, TVP Sport HD) a na innych cisza.

Zmieniałem opcję LPCM i BS i nic to nie dawało z tego co kojarzę.

Telewizor wyciszony, tuner wyciszony, dźwięk z kina domowego i właśnie tylko na lepszych kanałach idzie dźwięk.

Jeszcze trochę sprawdzania przede mną, co jak i kiedy chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające, bo w przypadku LPCM Ferguson powinien dekompresować dźwięk po swojej stronie, a kino domowe, nawet jakieś nie super wypasione spokojnie powinno coś takiego akceptować. Zbadaj, czy na tych kanałach, gdzie brak fonii, nie masz wybranej ścieżki o jakimś typie (np. AC3, albo odwrotnie - MPEG stereo). Jakaś logiczna przyczyna tego stanu rzeczy musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uzywam 210-ki + modul CYFROWY POLSAT. Mam dwa problemy. 1***Przy przelanczaniu kanalow z CP na naziemne pojawia sie czarny ekran. Zeby wskoczyl obraz musze nastepnie przelaczyc na inny program z naziemnej. Problem nie wystepuje gdy przelanczam z kanalu FTA na naziemna, wiec chyba jest problem z modulem CP+? 2*** ORAZ problem z komunikatem "TEGO PROGRAMU NIE MA W TWOJM ABONAMENCIE" gdy przelanczy sie na kanal ktorego nie ma w CP+. Co prawda wtedy wystarczy uzyc przycisku EXIT i szybko przelaczyc na kanal ktory jest w abonamecie lub kanal FTA, aczkolwiek jest to "u[beep]liwe". A poza tym starsi domownicy maja juz z tym problem, tak jak i z pierwszym zagadnieniem. Nadmienie ze w dekoderze mam zainstalowana najnowsza (ostatnia) wersie oprogramowania. Czy moze ktos potrafi rozwiazac te problemy? Moze wystarczy wgrac jakas inna wersje oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem kiedyś Cyfrę i moduł TNK to miałem podobny problem gdy przełączałem z ATM Rozrywka (nie pamiętam czy wersja DVB-T czy HotBird TNK) na inny kanał (czarny obraz)

 

Co do komunikatu "TEGO PROGRAMU NIE MA W TWOJM ABONAMENCIE" to jest masakra.

Dowiadywałem się i tego nikt nie poprawi raczej.

 

Mając nC+ i CP mam 4 grupy kanałów:

 

1. Kanały z oferty tylko nC+ (Canal+, AleKino, MiniMini itp)

2. Kanały z oferty tylko CP (Polsat Sport, Polsat Sport Extra itp)

3. Kanały z oferty obydwu platform na które mam uprawnienia tylko z karty nC+ (Polsat Film HD, TVP Sport HD, Eurosport 2 HD, Orange Sport, SportKlub, Nick Jr, FilmBox - jest tego trochę, wypisałem tylko te które często oglądam)

4. Kanały z oferty obydwu platform na które mam uprawnienia z karty CP (TVP1 HD, TVP HD, Polsat HD, TVN HD, Polsat JimJam, Polsat Sport News itp jest tego niewiele i tylko podstawowe kanały bo pakiet podstawowy)

 

Błąd wyskakuje na kanałach z grupy 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znów mam problem z Arivą 210

Nie dekoduje mi kanałów z karty nC+ (Cameleon)

Kartę CP z cyfrowego Polsatu dekoduje prawidłowo.

 

Miałem podobne problemy, tylko już do końca nie pamiętam na czym to wtedy polegało.

W tamtym roku oddałem ją na gwarancji, trzymali ją chyba miesiąc i wgrali nowy soft.

 

Wczytanie ustawień fabrycznych nie pomaga, chociaż po kilkunastokrotnym grzebaniu w ustawieniach menu (Interfejs wspólny CI, Gniazdo CA) to 2-3 razy kanały z nC+ odpaliły i chodziły do ponownego uruchomienia tunera.

 

Gwarancji na sprzęt już nie ma, soft był wgrywany w tamtym roku. Czy na tą naprawę jest gwarancja?

Czy mogę samodzielnie próbować naprawić problem? Czy wgrywanie softu na własną rękę może pomóc?

 

Soft mam wgrany 2.18B8 czyli najnowszy.

Czy soft mógł paść i ustawienia fabryczne nic nie pomogą a pomoże tylko ponowne wgranie softu czy ustawienia fabryczne powinny rozwiązać problem a jeśli nie rozwiązują to problem jest gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma zawiasa to jest pusto

Jak dekoduje to jest tam info o karcie i kodowaniu MediaGuard itd

Przed chwilą pojawiły się kanały np. C+Sport HD ale tylko do ponownego uruchomienia.

Teraz dalej dekoduje tylko z karty CP

 

Wgrywałem soft 2 razy z USB i ciągle to samo

Od czasu do czasu tylko wczyta kartę Cameleon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale podejrzewam, że problem występuje tylko u mnie

i nie wiem czy problem jest mechaniczny raczej czy może to wina oprogramowania

 

Nie wiem też czy skoro niedawno był wgrywany soft na gwarancji czy mogę to zareklamować czy już nie bo 2 lata gwarancji na sprzęt już minęło.

 

W tej chwili działa wszystko. Zarówno C+Sport jak i Polsat Sport. Postaram się nie wyłączać tunera przez dłuższy czas i zobaczę czy wszystkie kanały będą świeciły.

 

Wyjęcia karty na chwilkę lub ponowne uruchomienie tunera powoduje że karta nC+ znowu nie dekoduje. Kilka razy trzeba uruchamiać ponownie żeby zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...