Jump to content

p.saw

Users
 • Content Count

  396
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by p.saw

 1. Dokładnie, popieram kolegę @Stanley99 . W splitter zainwestowałem 9 lat temu i wcale nie żałuję. A tylko dlatego, że na tamten moment operator nie był mi w stanie zapewnić funkcjonalności w postaci dostępu do treści na 4 TV w jednym domu jednorodzinnym (co właśnie podkreślam, a nie dzielenie się z sąsiadami lub innych kombinacji). Sprzęt praktycznie bez zarzutów działa do dzisiaj i jeśli spotka mnie zaraza FEDC to prawdopodobnie skorzystam z "blokera", aby jeszcze w spokoju dotrwać do końca roku na swoich tunerach (co sobie chwalę), dzięki którym mam możliwość choćby poukładać sobie listę wg własnych upodobań. Jeśli będzie mi żal to tylko z powodu konieczności płacenia za multiroom od nc+. Ale pożyjemy, zobaczymy.
 2. Czyli ewentualnie czekać na FEDC? Kolega @Vsat trochę mnie pocieszył z tym wysłaniem FEDC z uwagi na to, że mam w umowie 2 kamele i tylko jeden Pace.
 3. Dzięki za wskazówki. Czy kupując bloker muszę wybrać opcję jego oprogramowania, bo w opisie jest info, że spełnia 3 funkcje? Czy to nie ma znaczenia? W Clonie mam wersję 4.6.1.0 a dostawca twierdzi, że bloker SmardCard ma problemy (ponoć) z najnowszym oprogramowaniem Clona. Czy ta wersję, którą mam wystarczy?
 4. W umowie mam tylko PACE (sagem kupiony na wolnym rynku), ale czy to ma znaczenie? Czy bloker instalować w clone zapobiegawczo czy po fakcie? Jeśli Pace jest zabezpieczony przed aktualizacją, to jak to zrobić krok po kroku w przypadku zarażenia FEDC. Podobno karta powinna być sparowana. Sorry ale nawet dostawca nie udzielił szczegółowej info. Wspomniał nawet, że w przypadku najnowszego oprogramowania w clone mogą być problemy przy współpracy z blokerem (oprogramowanie mam raczej sprzed kilku lat).
 5. Panowie, czy lepiej się zabezpieczyć przez kupno "urządzenia", którego nazwy celowo nie wymienię? Czy czekać i mieć nadzieje, że nie puszczą mi FEDC? Pace wstępnie zabezpieczyłem przed aktualizacją. Niestety zostaje jeszcze clone i fergusony. Druga karta siedzi w starym Sagemcomie DSI, który mam na własność. Czy jego też trzeba będzie wyposażyć w to sprytne "urządzenie"?
 6. Można kupić w sklepie internetowym oleole sprzęt outlet-owy Ferguson Ariva 203 za 188 zł z dostawą. To zupełnie wystarczy.
 7. Też dorwałem 159 i jest OK. Jednak mam wątpliwość. Po włączeniu oczywiście pyta się o aktualizacje nowego softu i tu oczywiście "A" - przerwij ale także pyta się o aktualizację programów. Czy to można przeprowadzić bez obawy o to, że ściągnie nowy soft, czy lepiej nie ruszać?
 8. Mógłbyś w zarysie określić jaki i co w tedy? Czy wtedy to już tylko przejście na NC plusowy multiroom?
 9. Tylko, że przez Clone nie dostanie FEDC? Dopóki nie włożę do Pace to będzie zdrowa?
 10. A kiedy może dostać FEDC ? Ja włożyłem na chwilę Cameleona do Pace żeby zobaczyć czy działa. Potem ją wyjąłem i włożyłem do splittera. Jak na razie splitter działa.
 11. Niestety mam to samo. Pace złapał nowe oprogramowanie i już ze splitterem nie będzie działał. Chyba pójdzie w odstawkę i trzeba go będzie zastąpić czymś własnym. Pytanie tylko jak długo NC+ umożliwi odbiór w ten sposób.
 12. Na początek proszę o wyrozumiałość, ponieważ nie jestem biegły w sprawach technicznych. Proszę o prostą poradę w takim przypadku jak mój: Ogólnie 4 dekodery (1 z NC+ i 3 własne) oraz 2 cameleony, umowa przedłużona 3 miesiące temu na 24 miechy: Pace (z NC+) z Clone+ - aktualnie nie działa, gdyż się zaktualizował, Sagem (własny) z oryginalnym cameleonem - działa Arriva (własny) z Clone+ - jeszcze działa, Arriva (własny) z Clone+ - jeszcze działa. Proszę o podpowiedź dotyczącą rozsądnego cenowo i optymalnego rozwiązania. W domu mieszkają oprócz mojej rodziny 2 osoby starsze o ograniczonej sprawności ruchowej i TV jest dla nich jedyną "rozrywką' oraz oknem na świat, dlatego potrzebuję 4 TV. Jeśli jest możliwość uzdrowienia tego rozwiązania to proszę o podpowiedź. A może lepiej pójść już w jakieś docelowe rozwiązanie, które może wiązać się z dodatkowymi kosztami (niestety) to pewnie trzeba będzie to zrobić. Liczę na rozsądne podpowiedzi co dalej.
×
×
 • Create New...