Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz na myśli moduł Conax, sprzedawany w ofertach TNK HD, NNK i NC+ MIX, to powinien działać (na pewno działa w Arivie 250 HD Combo), choć NC+ się zarzeka, że prawidłowy odbiór pakietu Ekstra HD z modułem jest gwarantowany tylko w odbiornikach CI+ (jakby tam było coś wartego tych restrykcji...).

Nowy moduł Nagra wymaga czytnika CI+ i w Arivie 210 na pewno nie będzie działał. Moduł do platformy HD+ jest CI+ i w Arivie 250 HD odmawia współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ta oferta:

http://ncplus.pl/sklep/promocje/domowy - nie ma tu żadnej informacji o dekoderach / module

Jest tam mowa o telewizji na kartę. Ale szczerze to się trochę gubię w tych promocjach bo na innej stronie:

http://ncplus.pl/sklep/promocje/zestaw-Extra-Canal-CAMCIplus-199

oferta wygląda podobnie, ale jest ten moduł nagra :/

 

To czy ta oferta Domowy HD  jest sprzedawana z Conax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od kilku dni obserwuję dziwne zjawisko. Oglądając coś w NTC (ostatnio np. Maruderów) w pewnym momencie zaczął się irytująco rozjeżdżać dźwięk z obrazem. Inny film z NTC miałem nagrany na pendrive (c10) i tam też podczas odtwarzania w tej samej Arivie 210 dźwięk zaczął się rozjeżdżać z obrazem. Tyle, że wystarczyło na chwilkę zatrzymać odtwarzanie, aby po ponownym uruchomieniu było już OK.
Co może być powodem? Ariva się kończy? Da się jakoś to naprawić?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór

Od kilku lat jestem użytkownikiem dekodera Ferguson Ariva 210 Combo i chciałbym zapytać, czy istnieje jakiś sposób aby ten dekoder nie dzielił nagrywanego materiału na czterogigabajtowe pliki. Interesuje mnie aby wielkość nagranego materiału mieściła się w jednym pliku bez względu na czas nagrania, bądź, żeby nagrywany plik był większy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie jest ograniczenie dekodera tylko systemu plików - FAT32 ma ograniczenia na max wielkość pliku właśnie na 4GB. Dlatego dekoder ma w opcjach podział na 1/2/3/4 GB. Możesz spróbować sformatować dysk na NTFS, ale 1) może w ogóle wtedy go nie będzie widział, a po 2) nawet jeśli da się wtedy na niego nagrywać to i tak raczej i tak będzie max 4GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Od kilku lat jestem użytkownikiem dekodera Ferguson Ariva 210 Combo i chciałbym zapytać, czy istnieje jakiś sposób aby ten dekoder nie dzielił nagrywanego materiału na czterogigabajtowe pliki. Interesuje mnie aby wielkość nagranego materiału mieściła się w jednym pliku bez względu na czas nagrania, bądź, żeby nagrywany plik był większy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Witam, 

 

Jeżeli interesuje Cię scalenie podzielonego nagrania na komputerze to myślę, że mógłbym pomóc. Dekodera raczej nie zmusisz do nagrywania w jednym pliku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Jeżeli interesuje Cię scalenie podzielonego nagrania na komputerze to myślę, że mógłbym pomóc. Dekodera raczej nie zmusisz do nagrywania w jednym pliku

 

Pozdrawiam

Witam

 

Nie, dziękuję, scalam TSSpliterem. Interesuje mnie raczej tuner który w jednym pliku nagra np. 3 godzinną audycję telewizyjną w jakości HD. Ariva 210 Combo nagrywa około 2 godzin takiej audycji (najczęściej poniżej 2 godzin). W jednym ze sklepów polecano mi Arivę 4K Combo i mówiono że nie dzieli na pliki nagrywanego materiału, tymczasem tu na forum dowiaduję się, że dzieli i to na mniejsze niż Ariva 210 Combo bo 2 gigabajtowe. Szczerze mówiąc nie wiem gdzie znaleźć tuner o jaki mi chodzi.

Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że tunery z czystym Linuxem (tzn. nie Androidowe) to potrafią, popytaj w tamtym dziale. Co do Arivy4K to wydaje mi się, że też może nagrywać w 4GB plikach, sprawdzę później i napiszę. Posiadam ten tuner ale nie nagrywam na nim ze względu na kiepską stabilność, potrafi "złapać czkawkę" i to samo w nagraniu jest potem. Natomiast chwalę sobie Arivę220Combo, scalam nagranie prostym programikiem własnej produkcji ponieważ część nagrania z kolejnych plików nakłada się (dokładnie 255 pakietów), nie wiem może TSSpliter też potrafi poprawnie scalić

 

Pozdrawiam

 

P.S. no i masz odpowiedź w poprzednich postach ;)

 

Edit: Ariva4k nagrywa jednak tylko w plikach po 2GB

Edytowane przez 0_0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie linuxowe na pewno nie dzielą. Ja mam obecnie Dreambox DM 525 HD. Koszt trochę większy bo ok. 700 zł z przesyłką.

I on ci nie dzieli?? Z jakim rozszerzeniem nagrywa pliki??? Ma obsługę dźwięku 5.1???

Możliwe, że tunery z czystym Linuxem (tzn. nie Androidowe) to potrafią, popytaj w tamtym dziale. Co do Arivy4K to wydaje mi się, że też może nagrywać w 4GB plikach, sprawdzę później i napiszę. Posiadam ten tuner ale nie nagrywam na nim ze względu na kiepską stabilność, potrafi "złapać czkawkę" i to samo w nagraniu jest potem. Natomiast chwalę sobie Arivę220Combo, scalam nagranie prostym programikiem własnej produkcji ponieważ część nagrania z kolejnych plików nakłada się (dokładnie 255 pakietów), nie wiem może TSSpliter też potrafi poprawnie scalić

 

Pozdrawiam

 

P.S. no i masz odpowiedź w poprzednich postach ;)

Można by wypróbować ten twój programik do scalania????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I on ci nie dzieli?? Z jakim rozszerzeniem nagrywa pliki??? Ma obsługę dźwięku 5.1???

Nie dzieli na 100% - nagrywałem już kilka godzin > 15GB i był jeden plik. Nagrywa tak jak Ariva w formacie TS. Ale jest zdecydowanie bardziej stabilny. Nie trafiłem jeszcze na nagranie z błędami co na Arivie się zdarzało przy słabszym sygnale.

Specyfikacja:

https://dreambox.de/en/dm520-s2

https://dreambox.de/en/dm525-s2-ci-slot

 

525 różni się od 520 tylko slotem CI, który mi się nie raz przydał.

Edytowane przez marrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na średni bitrate kanału i liczysz :)

 

Przy założeniu, że SD ma 2 Mb/s a HD 6 Mb/s, to godzina materiału SD zajmie 0,9 GB, a godzina HD 2,7 GB. Są też kanały z dużo większą przepływnością, np C+ Sport HD podczas transmisji meczu ma grubo ponad 10 Mb/s i wtedy godzina nagrania zajmuje prawie 6 GB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać żeby dysk nie był pofragmentowany bo tuner sobie nie poradzi z zapisem na taki dysk. W trakcie nagrywania mogą wyskoczyć komunikaty, że dysk jest za wolny, nawet w przypadku sprawnego dysku twardego (a nawet zwłaszcza, bo na twardym dysku jest większa rotacja zawartości i szybciej system plików się fragmentuje). Ja mam 32GB pendrive Sandisk Ultra USB 3.0 ze znanego sklepu na "B...", jak się zapełni to przenoszę wszystkie nagrania na komputer.

Edytowane przez 0_0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się tuner z takim zamontowanym pen drivem w slocie USB i włączonym trybem nagrywania?

Bardzo go muli?

Miałem kiedyś Philipsa PVR od Cyfry i generalnie trochę muliło, bo nagrywał na bieżąco by widz mógł  sobie cofnąć emisję programu, no a dodatkowo fajne było to że w każdym momencie można było zapauzować emisję programu wrócić po chwili i oglądać dalej z poślizgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...