Skocz do zawartości
bogdan425

Czwórka

Rekomendowane odpowiedzi

"Czwóreczka" Czwórka. Czwórka!

I nie byłoby tego newsa, gdyby nie fakt reklamy o "czwórce" - I nic by nie było w tym ciekawego, gdyby nie ta modulacja głosem w tej reklamie:

..."po raz pierwszy prezenterka radia pokazała się na wizji" – słuchając tak zapowiedzianej reklamy mam wrażenie, ileż razy to słyszę, że jakoby miała się pokazać „rozebrana”

Nic dodać nic ująć. Manipulowanie słuchaczem? – I czy cel zamierzony - jak to w reklamie.

Ciernista jest droga tego radia a właściwie tego pasma. Niczym kameleon – od "Bis-ka" po przez "Radio Euro" do "Czwórki" – a, czy ciąg dalszy nastąpi?

Słuchajcie! I patrzcie! Jak rodzi się "historia" polskiej radiofonii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adelkaw

straszna szydera, ja lubię czwórkę i mam pytanie, jest aplikacja na smartfony od czwórki i wogóle od polskiego radia, ale mi nie działa. Działa wam, jaką naprawić albo zrobić żeby działała? Pliss pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
straszna szydera

Może to szydera. Ale jak długo ten wątek leżał w "archiwum". Dopiero ty - "archeolog" – znalazłeś i wykopałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o Czwórkę to mam pozytywne odczucia co do niej i to z dwóch powodów - po pierwsze dzięki DAB+ oficjalnie wróciła ona w moje okolice (PR2 już mi się chce wymiotować bo jest nudne jak flaki z olejem) a po drugie ramówką pokazują że potrafią przedstawić coś lepszego niż Eska i Maxxx razem wzięte. To stacja młodzieżowa w pozytywnym tego słowa wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od jutra, w każdy czwartek o 22:00 regularna audycja poświęcona kulturze Kpop - "Teraz Kpop!". Prowadząca - Klaudia Tyszkiewicz.

http://m.media2.pl/media/128909-Teraz-Kpop-w-radiowej-Czworce.-Prowadzi-Tyszkiewicz.html

Jak dla mnie, wreszcie coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobre posunięcie, widać że Kpop jest coraz popularniejszy. I przynajmniej redakcja "Bravo" ma wytrącony z ręki argument "nie grają tego w radiu więc nie będzie tylu plakatów co Biebera czy reszty tej zgrai".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety  Szewczyk standardowo   kopiuj wklej i nie może się odbyć  bez błędu bo   Nie o 22 a o 20.

A porównując  K-POP do rynku UK i US to już ich nawet przeskoczyli w ilości  sprzedanych albumów.  Pomijam emigracje do Korei      dla studiowania    i innych celów     typu nauki języka. Kilku obcokrajowców w Korei stało sie sławnych i mają już własne programy gdzie w ich kraju skąd byli   to byli na bezrobociu i to pokazuje fenomen tego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkrykłem przypadkowo  poźno ale odkryłem. Dla fanów muzy  DnB   w piątki od północy   przez 3 h. Bieda bo  nie wiadomo co leci .  Jak ktoś  kojarzy takich artystów jak Aphrodite  który właśnie grają ten typ muzy    lub jak kto woli   Jungle. The Prodigy mają też  kilka kawałków w dnb. Idealnie do testowania  subwoofera.  :) na zime  jak znalazł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wszystkie główne anteny Polskiego Radia, w tym Czwórka, są FTA na 13°E z tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK). Wyszukują się jako jeden kanał "NC+ PR", za pomocą klawisza audio można wybrać poszczególne stacje tak jak zmienia się ścieżki dźwiękowe w kanałach TV. Dostępne są: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka i PR dla zagranicy obecnie nazywane jako Radio Poland. Wszystkie stacje poza zagranicą są w MPEG stereo 192 kbit/s, zagranica 128 kbit/s mono.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coraz częściej mówi się o tym, że ten gniot zostanie tylko w DAB+, a jego miejsce w emisji analogowej zajmie PR24. Mam nadzieję, że nastąpi to najpóźniej 1 lutego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 stycznia Czwórka obchodziła swoje 40 urodziny.

Czwórka zmieniała się przez 40 lat istnienia wraz ze swoim słuchaczem. Ostatnie lata przyniosły szczególne zmiany programowe i technologiczne. Tworzymy program dla nastolatków i studentów, poznajemy ich zainteresowania i z zapałem śledzimy nowe technologie, jednak gdy słuchamy archiwalnych materiałów na twarzy wszystkich dziennikarzy zaangażowanych w tworzenie obecnej Czwórki pojawiają się uśmiech, wzruszenie, a niekiedy zaskoczenie. Mam nadzieję, że takie emocje towarzyszą również naszym słuchaczom- mówi Iwona Kostka-Kwiatkowska, Dyrektor-Redaktor Naczelna Radiowej Czwórki

Edytowane przez kacper130700

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, to jeśli te pogłoski o zastąpieniu Czwórki w analogu przez PR24 się potwierdzą, to piękny będą mieli jubileusz. W sumie to ta stacja zmieniała swój charakter kilkukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście PR 24 ma się pojawić w "możliwie krótkim czasie" na FM więc zastąpi czwórkę,która ma być dostępna tylko cyfrowo ze zmienionym profilem.

Edytowane przez 1982misiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jako młody człowiek jestem stanowczo NA NIE likwidacji Czwórki w FM. Jest to dobra stacja radiowa dla młodzieży i odskocznia od CHRek jakimi są RMF Maxxx i Eska.

Natomiast PR24 po najbliższych zmianach w zarządzie Polskiego Radia będzie tylko tubą propagandową partii rządzącej. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to Czwórkę mogliby zostawić w FM, to nawet ciekawa stacja (czasem słucham przez satelitę, tak, wiem, paradoks), i dla młodzieży może to być odskocznia od pozostałych stacji serwujących same "najnowsze hity". Choć akurat w Czwórce też kiedyś się zgrzyt zdarzył, bo niejaki Jaś Dąbrowski cały swój program poświęcił Bieberowi, a to nie jest aż tak dobry artysta żeby mu takie laurki wystawiać (choć z drugiej strony to dobrze że nikt na przykład w Trójce na taki pomysł nie wpadł). Niech tylko PR4 nie idzie w komercję, a będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jako młody człowiek jestem stanowczo NA NIE likwidacji Czwórki w FM. Jest to dobra stacja radiowa dla młodzieży i odskocznia od CHRek jakimi są RMF Maxxx i Eska.

Natomiast PR24 po najbliższych zmianach w zarządzie Polskiego Radia będzie tylko tubą propagandową partii rządzącej. :/

a ja jestem za kanałem informacyjnym w FM - skoro istnieje tok fm, to kanał informacyjny powinien też być od Polskiego Radia.

Kanał dla młodzieży proponował bym zrobić w internecie/DAB+.

Przykładem może tu być angielski kanał tv - BBC Three, który przenosi się tylko do internetu.

Edytowane przez miś1
  • Popieram 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również jestem za tym, aby PR24 weszło za Czwórkę na fale FM. Jest lewicowe TOK FM, to i powinna być jakaś odskocznia.

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odskocznia w postaci tuby propagandowej PiS? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo na falach długich dać PR24! PR24 to są tylko słowa, więc idealnie tam pasuje. A Jedynka niech nadaje tylko na FM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DAB+ ma już spory zasięg ok 55% powierzchni kraju,to znacznie więcej niż obecny zasięg czwórki na FM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać, że nie mają pomysłu. Gdzie jest prokuratura ws. nadawania cyfrowego? Marnowanie środków publicznych na coś czego nikt nie słucha....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Może ty nie słuchasz ale są tacy,którzy słuchają w tym ja. :) Chyba zapomniałeś iż PR nie ma porządnego zasięgu dla dwójki i czwórki na FM.Gdyby iść twoim tokiem rozumowania to na DVB-T miliardy wywalane są w błoto bo kto oprócz emerytów to ogląda?? co do zaoferowania dla młodego pokolenia ma NTC?? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi