Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że to będzie coś lepszego. Nie miałem wcześniej VH1 Polska i łudziłem się, że zobaczę super teledyski polskich wykonawców z lat 90, Bartosiewicz na przykład, a tu porażka. Gdy przełączyłem po 14-tej przywitała mnie Grzeszczak, a to już źle zapowiadało. Uwielbiam Adele, ale ileż można? Ciągle to wałkują. O Katy Perry nie wspomnę bo ta też pojawia się na okrągło. Kapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę spodziewałem się lepszej stacji. Powinni zrobić polską wersję na zasadzie, że większość programów leci z VH1 European, a reklamy i niektóre programy polskie. Wtedy uszczęśliwiliby każdego widza, bo byśmy mieli dużo starszych kawałków i mało komercyjnego POP-u (od grania tego gatunku są inne stacje). Ja lubię pop, ale ileż można słuchać tego samego kilka razy dziennie? To już Radio Eska lub Eska TV ma bogatszą playlistę. Jakość dla mnie gorsza niż na TV Disco (544x576 vs. 720x576 i 2,4 MB/s vs. 2,6 MB/s). Naprawdę nie wiem, dlaczego zabierają to, co jest najbardziej oczekiwane. Najpierw TV Disco, teraz to. No naprawdę wielka szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol, jakby taka oferta gwarantowała wyższą oglądalność stacji, to wcześniej nie likwidowanoby VH1 Polska i nie zastępowało go kanałem Comedy Central Family. Poza tym samo 16:9, to trochę mało, aby zadowolić widzów. Widać, że Ty chyba należysz do tej grupy, których byle jakim produktem łatwo uszczęśliwić.

CC Family zastąpiło VH1 z prostych powodów - był to prosty wstęp do sieci kablowych i platform cyfrowych. Uruchamiając oddzielny kanał trzeba by miesiącami negocjować z sieciami kablowymi w celu włączenia nowej stacji o niepewnej przyszłości. A wiadomo, że nie ma sensu nadawać dla wąskiej grupy odbiorców. Gdy CC Family na dobre zadomowił się na rynku a ludzie prosili się o VH1 Europe, sieci kablowe ustąpiły i dołączyły je do swojej oferty. I sytuację mamy tą samą - VH1 Europe rozwinęło się na polskim rynku, zaczęło emitować polskie reklamy, których też przecież nie było mało a zamiana w VH1 Polska to była czysta formalność.

 

Co do twojej kiepskiej uwagi. Każdy ma inne gusta, jednego jara polska muzyka, drugiego obraz panoramiczny. Osobiście odpowiadają mi kawałki emitowane w VH1 Polska, bo włączam je na parę minut a nie jak [beep] na cały dzień, a w pokoju korzystam z telewizora 4/3, wiec dla mnie format obrazu jest bez różnicy. Jednak świadczy to mimo wszystko o ulepszeniu produktu, a nie pogorszeniu. I mam rację w tym co mówię, bo gdyby nie opłacało się emitować VH1 w polskiej wersji z inną niż w europejskiej ofertą muzyczną, to by po prostu tego nikt nie zrobił.

 

P.S.: A po co mi polska muzyka. Patrząc na to, co teraz tworzą nasi polscy artyści, to po prostu ręcę opadają. No chyba, że ktoś uważa, że twórczość Sylwii Grzeszczak, Kombii czy Feel jest wysokich lotów.

O gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wałkowanie w kółko tych samych piosenek im się opłaca, są pewnie "chętni" oglądania w kółko tych samych klipów, szkoda tylko że muzyki z lat 80 i 90 jest faktycznie BARDZO mało, no cóż nie mają póki co konkurenta, ale może się to zmieni gdy NEXT MUSIC+HD w końcu "trafi" do większej ilości kablówek wtedy VH1 PL odczuje na własnej "skórze" co to znaczy spadek oglądalności, i dołączy do swej siostry VIVA PL i razem sobie będą spadać w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar, piszesz tak, jakby w N VH1 Polska było za free, a tak nie jest. N-ce VH1 Polska dostępne w pakiecie od 59 zł. W CP w pakietach od 59,90 zł, w Cyfrze+ w pakietach od 62 zł.

Nie siedzę w pakietyzacji eNki, ale w takim razie jest jeszcze śmieszniej. Tym bardziej zasadna jest teoria, że ktoś ładnie kasuje abo za kanał, który spokojnie utrzymałby się z reklam. :smile:

 

yogut tu bardziej chodzi o to, że VH1 stał się teraz kanałem przeciętnym, takim jak inne. Osoby, które go oglądały by uniknąć polskiej sieczki i szukały wyszukanych audycji nie mają już opcji. Zawsze lepiej dla widza gdy ma wybór. :(

Opcja oczywiście legalna jest dla tych, co chcą mieć nadal VH1 European, VH1 Classic i całą resztę paczki MTV na Astrze 19,2 oraz mają własne tunery do odbioru TV-Sat:

http://www.hollex.pl/karty-pay-tv/mtv-u ... ed-180-dni

Jest jeszcze jedna "opcja" by mieć w/w kanały... zwłaszcza dla posiadaczy Fergusonów i Opticumów ale na ten temat nie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem pablo82, opcja szczególnie przydatna odkąd pojawiły się reklamy na wersji z Hot Birda. AustriaSat i C+ France naszym przyjacielem jest! :lol: Stąd też wiem, że tamtą wersję zostawili w spokoju.

 

Chociaż uważam, że sprawiedliwym (ale absolutnie nierealnym) byłoby dołączenie uprawnień C+ do VH1 na Astrze tak by każdy kto jest zainteresowany mógł oglądać normalną wersję programu.

 

A lamentuję dlatego, że nie każdy ma dostęp do prawidłowej wersji, może komuś kiedyś rzucą się w oczy te posty jak będzie się zastanawiał dlaczego nie ma oglądalności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam kanał nie pasuje to nie oglądajcie!

No i tak w ogóle, to na VH1 Europe też bardzo często lecą Katy Perry, Adele, Rihanna itd., tak więc nie wiem czemu takie lamenty tutaj na polskie VH1. Bo wcale ono takie gorsze od europejskiej wersji nie jest. No i teraz przynajmniej jest większa szansa na usłyszenie europejskiej muzyki, której na VH1 Europe (mimo nazwy kanału) tylko ze świecą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShadowMan tu bardziej chodzi o audycje w stylu wild 80s, 90s revolution, countdown, guess the year, ciekawe weekendy okolicznościowe, then and now, vh1 rocks - są czy ich nie ma? Jestem bardzo ciekawy czy nawet jeśli się pojawią to będą miały taką szeroką playlistę czy na polskie potrzeby.

 

To, że Vh1 hits, popchart czy music były już wcześniej słabe to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...