Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zastanawia, skąd TVR ma kasę na takie bajery, jak HD FTA czy coraz nowsze ramówki. Muszą bardzo dobrze zarabiać na reklamach, ewentualnie mieć spory zapas gotówki w skarpecie. Żeby przez bite trzy lata utrzymać się na trudnym rynku z taką tematyką i jeszcze cały czas inwestować w content (może i nisko, ewentualnie średniobudżetowy)... zastanawiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u rolników to raczej krucho ze stałym netem, więc nie liczył bym na to.

 

To lepiej wiesz ode mnie z czym u mnie krucho :D. No może takim pełnoprawnym rolnikiem nie jestem, bo tylko pomagam w gospodarstwie rodzinnym, ale stałego neta mam i wszyscy rolnicy w mojej okolicy też.

 

No to gratuluję, mojej wioski na ten przykład zaszczyt okablowania liniami tel/net/tv nie kopnął a nawet nie jestem gdzieś głęboko za polami za lasami tylko przy drodze gminnej, więc i tutejsi rolnicy tych dobrodziejstw nie mają i biorą wszystko z powietrza (komórki, net mobilny, tv naziemna i sat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja po prostu potrafi zainteresować widza. Ciekawą pozycją są notowania z giełd towarowych.

No jasne oglądalność w granicach błędu statystycznego a ty piszesz,że potrafią zainteresować widza pytanie czym? :lol:

@Ama18 gdybyś czytała moje wcześniejsze posty to byś wiedziała skąd mają kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja po prostu potrafi zainteresować widza. Ciekawą pozycją są notowania z giełd towarowych.

No jasne oglądalność w granicach błędu statystycznego a ty piszesz,że potrafią zainteresować widza pytanie czym? :lol:

@Ama18 gdybyś czytała moje wcześniejsze posty to byś wiedziała skąd mają kasę.

 

Tylko pamiętaj widza nie interesuje skąd telewizja ma kasę. To samo możesz powiedzieć i innych np.TVN czy Polsat mają fundacje różnego rodzaju, dodatkowe profile działalności i też nikt im zagląda do kieszeni.

 

A TVR tylko można chwalić za to że przez TVSAT mamy kanał FTA, chyba jedyny który pokazuje naprawdę wiele ciekawych programów.

 

Wędkarstwo i Łowiectwo

Pojemność 2400

Darz Bór

Natura. Leśne Dziedzictwo

Wodny Świat

Wędrówki z wędką

 

Normalnie tego typu programy są głównie w kanałach płatnych.

 

I do tego trochę muzyki, rozrywki, poradniki.

 

Ale dyskusja schodzi na dziwne tematy - zaraz posypią KOSZ i upomnienia.

 

Tak czy inaczej z kanałów FTA i tak jest najlepszym kanałem o zróżnicowanej tematyce przyrodniczo - poradnikowej.

 

A jak ktoś chce coś innego to nc+, CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u rolników to raczej krucho ze stałym netem, więc nie liczył bym na to.

 

To lepiej wiesz ode mnie z czym u mnie krucho :D. No może takim pełnoprawnym rolnikiem nie jestem, bo tylko pomagam w gospodarstwie rodzinnym, ale stałego neta mam i wszyscy rolnicy w mojej okolicy też.

 

No to gratuluję, mojej wioski na ten przykład zaszczyt okablowania liniami tel/net/tv nie kopnął a nawet nie jestem gdzieś głęboko za polami za lasami tylko przy drodze gminnej, więc i tutejsi rolnicy tych dobrodziejstw nie mają i biorą wszystko z powietrza (komórki, net mobilny, tv naziemna i sat).

 

No to widać moja gmina jakaś dziwna jest :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. W brazylijskiej telewizji Rede Globo informacja o jakości HD jest wyświetlana tylko przez kilka sekund na początku audycji.

Podobnie jest zresztą z oznaczeniami wiekowymi, które są w formie planszy przed audycją i nie zaśmiecają ekranu.

 

Kiedyś stacje wyświetlały na ekranie napis "STEREO", bo to była nowość techniczna. Jednak z czasem, jak ten standard się rozpowszechnił zaczęto rezygnować z wyświetlania informacji o tym na ekranie. W przyszłości to samo czeka dopiski "HD". W miarę coraz szerszego rozprzestrzeniania się standardu HD dopiski o tym informujące będą likwidowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem nadzieję,że ten kanał w końcu zniknie :twisted: a tu takie rzeczy. :>
Przecież możesz wypisać TVR z listy kanałów w swoim odbiorniku i wtedy zniknie... Po co oglądasz coś, czego nie lubisz? Chyba, że na siłę szukasz sobie zajęcia, żeby mącić wodę... TVR ostatnio coraz częściej jest atakowany przez różnych "nawiedzonych" ludzi. Nie spodziewam się, że będzie inaczej po uruchomieniu nowego transpondera. Nie walczymy z tym, bo szkoda czasu. Mamy własne plany rozwojowe i powoli je realizujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepsze podejście do tematu. Robimy TV, a jeśli komuś się to nie podoba może sobie włączyć film na DVD i nie oglądać :) Były piksele - źle, będzie HD - po co? Ludzie opanujcie się... Dogodzić Polakowi - bezcenne, za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard.

 

@TVR, a co z logiem? Na przykład to sprzed kilku postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli ktoś Was nie lubi, musi być nazwany "nawiedzonym"? :) Odpowiedź w stylu Ojca Rydzyka. Gratuluje rozwoju PRu. Po userach na forum jeszcze bym się spodziewał, ale po kimś kto stara się dbać o dobre imię poważnej tv rolniczej w wysokiej rozdzielczości obrazu i dźwięku oczekiwałbym czegoś więcej :)

@Karol - oczywiście, że nie musi. Chyba się nie zrozumieliśmy. Każdy ma prawo nie lubić nas i to jest OK. Ale jeśli ktoś wkłada specjalne wysiłki, poświęca czas, energię na wymyślanie i publikowanie bzdur na nasz temat, to jak to można potraktować? Poza tym słowo "nawiedzony" wziąłem w cudzysłów dla podkreślenia żartobliwej formy. :-) Niepotrzebnie się więc denerwujesz.

Ostatnio ilość osób krytykujących TVR rośnie. Jeśli to jest konstruktywna krytyka - tę przyjmujemy i staramy się poprawić w miarę naszych możliwości finansowych i technicznych. Efektem jest pojawienie się przekazu HD i EPG za kilka dni. Wiem, że trwało długo, ale tak jak napisał kolega ze STARS.TV - przekaz HD kosztuje. Musieliśmy się do niego przygotować.

Natomiast propagowanie bzdur, konfabulacji i inwektyw nie służy niczemu pozytywnemu.

Zapraszam więc do krytykowania stacji TVR, pod warunkiem, że są to merytoryczne uwagi. Jeśli będziemy w stanie poprawić jakość naszego przekazu - na pewno to zrobimy.

 

Przeciwników TVR zapraszam do oglądania innych kanałów i informuję, że oglądanie TVR nie jest obowiązkowe.

Zwolenników zapraszam na naszą antenę. W poniedziałek startuje nowa, letnia ramówka. :)

 

Czy TVR HD będzie dostępny we wszystkich telewizjach kablowych gdzie była dostępna wersja SD?

Retransmitowanie kanału TVR jest suwerenną decyzją każdego operatora kablowego. Ma on pełną swobodę w decydowaniu czy chce retransmitować sygnał HD czy SD. Nie jest to więc pytanie do nas, lecz do każdego operatora kablowego z osobna.

Z rozmów prowadzonych z telewizjami kablowymi wynika jednak, że większość z nich woli sygnał SD i taki będą otrzymywać. Nieliczne sieci są zainteresowane polepszeniem jakości i redystrybucją przekazu HD.

Polecam więc zadawanie pytań operatorom, w ten sposób możecie wpłynąć na ich jakość techniczną.

@TVR, a co z logiem? Na przykład to sprzed kilku postów...

Jest oczywiście opracowane logo, zostanie wprowadzone na ekran po zdjęciu szyfrowania z kanału.

Zgadzam się jednak z kolegą Salalieri. Znaczenie logo HD, podobnie jak STEREO, czy SURROUND ma znaczenie wyłącznie marketingowe. Z punktu widzenia odbiorcy im mniej znaczków na ekranie tym lepiej. HD będzie więc niewielkim dopiskiem do istniejącego logo TVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kamera bliżej natury"... było by miło, jakby takie reportaże eksploatowane były na potęgę. Jako przykład podam ate hd albo servus tv hd... Nie znam francuskiego, niemiecki słabo, ale malownicze obrazy natury mogę oglądać cały dzień :) Fauna i flora w HD ma branie jednym słowem i chyba nie tylko ja tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...